Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

labukas 4u.gif man iskilo klausimas nezinau ar cia paklausiu.kaip girdejau zada sodra truputi pertvarka daryti jei esi vako prieziuros atostoguose ir pastojai su kitu tai nebemokes ismokos antram jei nebusi dirbusi gal kas ka apie tai girdejot?nes as esu dabar vaiko prieziuros atostoguose trecius metus ir dabar laukiuosi i dekreta turiu iseit kovoviduri ir dabar nezinau ka man daryt aciu uz atsakyma is anksto 4u.gif

ir dar del dekretiniu mano kaimyne dabar isejo i dekreta ir dekreto metu iki gimdymo negali dirbti nes jei ismokejo dekretines teks grazinti sodrai pinigelius.kaip cia budavo kad galedavo dirbt ir po dekretiniu iki kiek pati galejai o daba jau nebegalesit
Atsakyti
QUOTE(meilikatyte @ 2010 01 08, 13:25)
1. kaip girdejau...
2. mano kaimyne dabar isejo i dekreta ir dekreto metu iki gimdymo negali dirbti nes jei ismokejo dekretines teks grazinti sodrai pinigelius.kaip cia budavo kad galedavo dirbt ir po dekretiniu iki kiek pati galejai o daba jau nebegalesit

1.netikėkit VBS, tokio projekto nėra ir jis neplanuojamas, na gal tik VBS pletkų lygyje mirksiukas.gif
2.visada taip buvo - dirbti nieks nedraudžia, tačiau jei gaunamas atlyginimas - išmokamas pašalpos ir jo skirtumas jei atlyginimas mažesnis arba negaunama nieko jei didesnis už pašalpą. motinystės pašalpa išmokama iš karto, todėl jei po jos išmokėjimo asmuo gauna pajamų, turi gražinti permoką.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:18)
čia teiginys ar klausimas?

klausimas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:18)
čia teiginys ar klausimas?



Tai jai esat vaiko auginimo atostogose tai ir eina stažas,

nesupratau jusų klausymo g.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 09:58)
nevisai taip. jei pajamų per mėnesį gauta pvz. 3 MMA, nuo to stažas netaps trijų mėnesių. tiesiog kad skaičiuotųsi pilnai, reikia įmokas mokėti bent nuo vieno MMA sumos


Tu klysti.
"Tais atvejais, kai įmokos sumokėtos nuo mažesnės arba didesnės nei MMA, socialinio draudimo stažas laikomas proporcingai mažesniu arba didesniu."
šaltinis

QUOTE(Jullaja @ 2010 01 08, 10:19)
o dabar iseina, kad jei negauni is autoriniu 10 tukstanciu per metus, tai ir socialinio draudimo imokas neaishku kam sumoki- nes nieko is to gero nebus  doh.gif  doh.gif  doh.gif


"Tu kaltas vien jau tuo, kad aš noriu ėsti", - pasakė vilkas ėriukui.

Nori, dar bajerį pasakysiu? Jei žmogus neturi darbo santykių ir privalomuoju sveikatos draudimu nėra draudžiamas valstybės lėšomis, tenedrįsta turėti pajamų iš autorinių sutarčių mažiau kaip už 12 MMA... Nes gali tekti visus uždirbtus atiduoti ir dar skolingas valstybei liksi. Juk tokiu atveju PSD įmokų per metus privalo būti 9 proc. nuo 9600 lt ir ne mažiau. Nesvarbu, kad gal tik 600 lt uždirbai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulala: 08 sausio 2010 - 14:23
Sveiki, turiu toki paprasta klausyma, esu su vaikuciu vaiko prieziuros atostogose ir tuo paciu metu vel iseisiu i dekreta. 2009 11 12 vaikuciui suejo 2 metai, o i dekreta iseisiu 2010 03 08. Nes tuos 4 men. negausiu jokiu pajamu... tai kaip man bus skaiciuojamos dekretines? ar taip pat kaip su pirmuoju?
Beje, ar vel visus popierius sodroje is naujo reikes tvarkyti, ar tik papildyti... 4u.gif
ACIU 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KERERA: 08 sausio 2010 - 14:28
QUOTE(Karina123 @ 2010 01 08, 15:10)
Tai jai esat vaiko auginimo atostogose tai ir eina stažas,

nesupratau jusų klausymo g.gif

paskaitykit auksciau ax.gif as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2010 01 08, 15:29)
paskaitykit auksciau  ax.gif  as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu  g.gif

pabandykit sodroje paklausti 870070080
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2010 01 08, 14:29)
paskaitykit auksciau  ax.gif  as dabar bedarbe, atleido pagal 126 str. tai jei nedirbanti iseisiu vaiko auginimo atostogu, visas ismokas gausiu bet stazas turbut neis nes nedirbu  g.gif

jokio skirtumo. vaiko auginimo atostogos į stažą įeiną. nuorodą į įstatymą buvau įmetusi anksčiau.
QUOTE(saulala @ 2010 01 08, 14:22)
Tu klysti.

matyt norėjot pasakyti kad jūs klystat. šaltinis yra teisės aktas. tokios nuostatos jame nėra. sodra savo tinklapyje taip pat skelbia kitokią informaciją. aišku galite manyti kitaip, bet nuo to teisės aktai nepaiskeis rolleyes.gif be to, atkreipkite dėmesį, kad jūsų nurodytame 'šaltinyje' informacija bent pusmečiu pasenusi, nes kalbama apie '3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą' rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 08, 14:57)
matyt norėjot pasakyti kad jūs klystat. šaltinis yra teisės aktas. tokios nuostatos jame nėra. sodra savo tinklapyje taip pat skelbia kitokią informaciją. aišku galite manyti kitaip, bet nuo to teisės aktai nepaiskeis rolleyes.gif be to, atkreipkite dėmesį, kad jūsų nurodytame 'šaltinyje' informacija bent pusmečiu pasenusi, nes kalbama apie '3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą' rolleyes.gif


Chm. Rodos, taip aiškiai parašiau, tik du žodžiai: "Tu klysti". Bet, pasirodo, tai reiškia "aš klystu" g.gif Net man, filologei, iki tokių interpretacijų toloka.
Šį šaltinį nurodžiau, nes info apie stažo skaičiavimą jame nepasenusi. Niekas nuo 2009-01-01 šiuo atžvilgiu nepasikeitė nei autoriams, nei kitiems savaraniškai dirbantiems asmenims.

Jei nepatinka, galiu ir Sodros tinklalapyje skelbiama informacija pasiremti: čia
Lygiai tokie patys žodžiai: "Jei įmokos sumokėtos nuo mažesnės arba didesnės nei MMA, socialinio draudimo stažas laikomas proporcingai mažesniu arba didesniu".
Atsakyti
Sveikos mamytes 4u.gif

Turiu gal but naudingos info busimom mamytem, kurios uzsiima individualia veikla.
Pati turiu pagrindini darba + gaunu pajamas uz individualia veikla, tai sis klausimas man buvo super aktualus... Tai gi, siandien gavau atsakyma is sodros.
Zodziu motinystes pasalpa bus skaiciuojama ir nuo individualios veiklos, tik butinai pries iseinant i dekreta reikia ja nutraukti, kitaip pinigeliu nebus.
O pasiskaiciuoti galima taip: tarkim deklaravote, kad uz individualia veikla per pastaruosius 12 men gavote 12000 Lt pajamu. Tai visa suma bus dauginama is koeficiento 0.3509 ir dalinama is 12 men. t.y. 12000 * 0.3509 / 12 = 350 Lt. Gauta suma ir bus tas pinigeliu skaicius kuri gausite kas menesi uz vaikuti...

Saugaus ir lengvo nesiojimo nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Rioma @ 2010 01 08, 15:46)
Zodziu motinystes pasalpa bus skaiciuojama ir nuo individualios veiklos, tik butinai pries iseinant i dekreta reikia ja nutraukti, kitaip pinigeliu nebus.

O man šiandien Sodroj sakė, kad nutraukti nebūtina, tik reikia pasirašyti pasižadėjimą, kad nebevykdysi individualios veiklos, o jei gausi iš jos pajamų - grąžinsi permoką... g.gif
QUOTE(Rioma @ 2010 01 08, 15:46)
O pasiskaiciuoti galima taip:  tarkim deklaravote, kad  uz individualia veikla per pastaruosius 12 men gavote 12000 Lt pajamu.  Tai visa suma bus dauginama is koeficiento 0.3509 ir dalinama is 12 men. t.y. 12000 * 0.3509 / 12 = 350 Lt. Gauta suma ir bus tas pinigeliu skaicius kuri gausite kas menesi uz vaikuti...

O gal žinote, koks koeficientas už 2010 m.? Nes jau taikomas kitoks įmokų tarifas ir visiškai kitaip apskaičiuojamos...
Atsakyti