Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

naujame istatyme rasoma,kad paskaiciavus pinigus iki liepos 1d. motinystes pasalpai yra mokoma dar sena tvarka-pirm metai 100 proc.,antri metai 85 proc. Norejau paklausti:geguzes pab.iseinu motinystes atostogu (tai pries liepos 1d.),o gimdyciau liepos pab. Tai kaip man bus mokomi pinigeliai-ar sena tvarka,ar jau naujaja-90proc.pirmi metai ir 75proc.antrus. Is anksto aciu hi.gif
Atsakyti
QUOTE(mitiene @ 2010 01 15, 12:09)
naujame istatyme rasoma,kad paskaiciavus pinigus iki liepos 1d. motinystes pasalpai yra mokoma dar sena tvarka-pirm metai 100 proc.,antri metai 85 proc. Norejau paklausti:geguzes pab.iseinu motinystes atostogu (tai pries liepos 1d.),o gimdyciau liepos pab. Tai kaip man bus mokomi pinigeliai-ar sena tvarka,ar jau naujaja-90proc.pirmi metai ir 75proc.antrus. Is anksto aciu hi.gif

na nesenai pridaviau dokumentus sodroje del dekretiniu tai man sake nuo liepos men. visos jau gaus pagal nauja istatyma..iki liepos dar senaja tvarka ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mitiene @ 2010 01 15, 12:09)
naujame istatyme rasoma,kad paskaiciavus pinigus iki liepos 1d. motinystes pasalpai yra mokoma dar sena tvarka-pirm metai 100 proc.,antri metai 85 proc.

įstatymas ne naujas, nauja tik jo redakcija, be to motinystės pašalpa mokama ne dvejus metus, o tik maždaug keturis mėnesius, o apie motinystės (tėvystės) pašalpą rašoma
Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sukaks vieni metai, yra 100 procentų (nuo 2010 m. liepos 1 d. – 90 procentų), kol vaikui sukaks dveji metai, – 85 (nuo 2010 m. liepos 1 d. – 75 procentai) pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
dar plačiau
Atsakyti
QUOTE(nigma @ 2010 01 15, 13:38)
na nesenai pridaviau dokumentus sodroje del dekretiniu tai man sake nuo liepos men. visos jau gaus pagal nauja istatyma..iki liepos dar senaja tvarka  ax.gif


Man tą patį pasakė, kai skambinau telefonu į SoDrą, be to ir įstatyme taip parašyta verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga&Vikute @ 2010 01 15, 00:01)
sveikos,perskaičiau temą bet vistiek neišsiaiškinu niekaip,gal galit kas paprastai atsakytt ax.gif jei vaikui du metukai sueina ,trečius metus kiek žinau pinigai nebemokami  nors skaitosi ,kad esi motinystės atostogose                                  sakykim aš pastoju per tuos trečius metus,tai ar man skaitysis,kad aš tuos septynis mėnesius nedirbau jeigu namuose buvau ,ar kaip ten doh.gif



mane irgi domina šis klausimas. l'eau buvo atsakiusi, jog skaitosi, kad tuos trečiuosius metus, kai prižiūri vaiką nedirbi- darbovietėje esi vaiko priežiūros atsotogose. Na gerai, bet jei aš tarkim, kai mano pirmajam vaikui yra payzdžiui2.5 metų pastoju, tai antrajam vaikeliui bus mokama pašalpa ar ne? Turiu minty motinystės pašalpą, kurią moka pirmais ir antrais vaiko auginimo metais. Pagal kokius metus ta pašalpa bus skaičiuojama, jei taip? Gal kas žino ir atsakyytų? ax.gif
Atsakyti
kad moketu tiek pat, kiek atsimenu reikia iseiti su antru vaiku i dekreta, kai pirmam nesuejo 3 metai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(_vetra_ @ 2010 01 15, 14:50)

kažką painiojate. aš atsakiau kad esanti motinystės atostogose nėra laikoma dirbančia. nesvarbu ar tai pirmi, ar antri, ar treti metai.
temoje n kartų kartota - jei į terminą, iš kurio būtų skaičiuojama pašalpa įeina bent diena vaiko auginimo atostogų - galima prašyti kad skaičiuotų kaip pirmąjam. tai reiškia kad norint gauti pašalpą kaip su pirmuoju į dekretą reikia išeiti per metus nuo vaiko auginimo atostogų pabaigos. jei atostogų išeita kol vaikui sueis treji - į dekretą reikėtų išeiti iki vaikui sueis ketveri.
labai nesinori spaminti temos kartojant vis tą patį, bet tiek jau to. sodros tinklapyje (nuoroda pirmoje žinutėje )skelbiama
QUOTE
Tais atvejais, kai Jūs neturite reikiamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes prieš tai buvote išleista vaiko priežiūros atostogų, ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas Jums skaičiuojamas iš 12 mėnesių laikotarpio, buvusio prieš pastarąsias atostogas.
Atsakyti
atrodo tinka mano klausimas i šią temą:

Sodra šį mėn pervedė visiems mažesnes vaiko auginimo atostogose esantiems tėvams išmokas. Suprantu, kad nuo sausio 1d keičiasi draudžiamosios pajamos ir perskaičiuos pašalpas. Bet juk dabar išmokos buvo už gruodžio mėn. tai kaip galėjo sumažinti?!
Atsakyti
QUOTE(paslaptingai @ 2010 01 15, 16:11)
atrodo tinka mano klausimas i šią temą:

Sodra šį mėn pervedė visiems mažesnes vaiko auginimo atostogose esantiems tėvams išmokas. Suprantu, kad nuo sausio 1d keičiasi draudžiamosios pajamos ir perskaičiuos pašalpas. Bet juk dabar išmokos buvo už gruodžio mėn. tai kaip galėjo sumažinti?!

Jos šį mėnesį sumažėjo dėl nepritaikyto NPD ir PNPD. Tiesiog buhalteriniai dalykai. Šią sumą bus galima susigrąžint užpildžius deklaraciją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Enita: 15 sausio 2010 - 16:19
bet idomiai su ta deklaracija bus. As girdejau tokius gandus, kad VMI ir Sodra skirtingai suprato npd apskaiciavimui ir dabar moteriskes kai padeklaruoja tai visos skolingos valstybei lieka g.gif
Savo deklaracijos dar nebandziau, tai nezinau kiek cia tiesos
Atsakyti
QUOTE(Elzė @ 2010 01 15, 17:29)
bet idomiai su ta deklaracija bus. As girdejau tokius gandus, kad VMI ir Sodra skirtingai suprato npd apskaiciavimui ir dabar moteriskes kai padeklaruoja tai visos skolingos valstybei lieka  g.gif
Savo deklaracijos dar nebandziau, tai nezinau kiek cia tiesos

tai ar dar ne per anksti teikti deklaracijas? o tai koks siu metu NPD yra? nebe 470 Lt? g.gif
Atsakyti
anksti, bet pasitikrinti galima
Atsakyti