Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Tada dar paklausiu, o kaip su to straipsnio (132) 2 punktų, kad negalima sutarties nutraukt su vaiką iki 3 metų auginančia darbuotoja? Juk po neštumo ir gimdymo atostogų pabaigos praėjus mėnesiui vaikui bus vos keli mėnesiukai, tai ką, ir toliau terminuotos sutarties negalima nutraut?

Jau radau, kad nors vienareikšmiškai nėra nustatyta, bet greičiausiai terminas turi būti perkeltas i tą datą, kada vaikui sueina trys metai. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 21 sausio 2010 - 00:00
tai, kad darbo sutartis nutraukta pasibaigus terminui neturi įtakos nei dekreto nei vaiko auginimo pašalpos skyrimui. galbūt todėl konsultantė jei tikrai teigė, teigė būtent taip. termino kol vaikui sueis treji nieks paprastai neperkelinėja nes dėl to jokios naudos - nei sutartis tampa terminuota, nei yra įtakos pašalpų skyrimui, jokios naudos nei darbdaviui nei darbuotojui.
Atsakyti
Pabandysiu ir as paklausti (atsiprasau, jei ne i tema) wub.gif

Mano vyro brolis su drauge jau 1.5 metu uzdarbiauja Anglijoje. Siuo metu drauge laukiasi, galvoja leliuka auginti ten, nors itariu, kad ten, kaip ir Lietuvoje, pinigais nelyja. Jie abu jauni (jai tik 20, tik vidurine baigta), bijau, kad be tevu pagalbos susigadins santykius ir dar vienas mazylis augs be seimos. Manau, kad Lietuvoje butu lengviau ta prasme, kad tevai suteiktu gyvenamaji plota, esant reikalui paziuretu mazyli, nes ta panele neakivaizdziai mokosi 1 kurse Vilniaus kolegijoje... O kokia butu finansine jos situacija? Ar gimdymas butu mokamas? Gal verta isiregitruoti darbo birzoje, kad gautu nemokamas medicinos paslaugas? Kas laukia po gimdymo? Vienkartine ismoka gimus vaikui ir 97 Lt uz vaika? Labai labai lauksiu ziniu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ragana66 @ 2010 01 21, 11:11)
Pabandysiu ir as paklausti (atsiprasau, jei ne i tema) wub.gif

Mano vyro brolis su drauge jau 1.5 metu uzdarbiauja Anglijoje. Siuo metu drauge laukiasi, galvoja leliuka auginti ten, nors itariu, kad ten, kaip ir Lietuvoje, pinigais nelyja. Jie abu jauni (jai tik 20, tik vidurine baigta), bijau, kad be tevu pagalbos susigadins santykius ir dar vienas mazylis augs be seimos. Manau, kad Lietuvoje butu lengviau ta prasme, kad tevai suteiktu gyvenamaji plota, esant reikalui paziuretu mazyli, nes ta panele neakivaizdziai mokosi 1 kurse Vilniaus kolegijoje... O kokia butu finansine jos situacija? Ar gimdymas butu mokamas? Gal verta isiregitruoti darbo birzoje, kad gautu nemokamas medicinos paslaugas? Kas laukia po gimdymo? Vienkartine ismoka gimus vaikui ir 97 Lt uz vaika? Labai labai lauksiu ziniu smile.gif

na kiek teko dometis, nes dabar ir man tas aktualu, tai kaip tik gyvenant ir dirbant uzsienyje ir ten pasigimdzius leliuka, apie gaunama pasalpa nera net ko lyginti su lietuvoje mokamais centukais mirksiukas.gif tik vat kad ten busi vienas, be tevu ir vienas rupinsies, taip tas nera lengva tikrai.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 21, 07:47)
termino kol vaikui sueis treji nieks paprastai neperkelinėja nes dėl to jokios naudos - nei sutartis tampa terminuota, nei yra įtakos pašalpų skyrimui, jokios naudos nei darbdaviui nei darbuotojui.

kartais perkelinėja, man pačiai yra perkelta, o nauda darbuotojui gali būti labai didelė, nes pirmojo vaiko auginimo atostogų metu pradėjau lauktis antro ir tebesu įdarbinta, sėdžiu rami, nes bus kas mane išleidžia tolimesnių atostogų
Atsakyti
QUOTE(ragana66 @ 2010 01 21, 09:11)
Pabandysiu ir as paklausti (atsiprasau, jei ne i tema) wub.gif

Mano vyro brolis su drauge jau 1.5 metu uzdarbiauja Anglijoje. Siuo metu drauge laukiasi, galvoja leliuka auginti ten, nors itariu, kad ten, kaip ir Lietuvoje, pinigais nelyja. Jie abu jauni (jai tik 20, tik vidurine baigta), bijau, kad be tevu pagalbos susigadins santykius ir dar vienas mazylis augs be seimos. Manau, kad Lietuvoje butu lengviau ta prasme, kad tevai suteiktu gyvenamaji plota, esant reikalui paziuretu mazyli, nes ta panele neakivaizdziai mokosi 1 kurse Vilniaus kolegijoje... O kokia butu finansine jos situacija? Ar gimdymas butu mokamas? Gal verta isiregitruoti darbo birzoje, kad gautu nemokamas medicinos paslaugas? Kas laukia po gimdymo? Vienkartine ismoka gimus vaikui ir 97 Lt uz vaika? Labai labai lauksiu ziniu smile.gif


Aš galiu tik dėl privalomojo sveikatos draudimo paaiškinti.
PSD valstybės lėšomis yra draudžiamos nėščiosios nuo 28 nėštumo savaitės iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo. Į savo teritorinę ligonių kasą reikia nusinešti asmens dok. ir pažymą apie nėštumą.
Po gimdymo, gavus vaiko gimimo liudijimą, siūlyčiau vėl apsilankyti ligonių kasoje ir nusinešti gim. liudijimą ir savo asmens dok., nes PSD valstybės lėšomis taip pat draudžiamas vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų (jei vaikai du - kol vyriausiam sueis 18).
Taigi gimdymas ir tolesnė sveikatos priežiūra bus nemokama.
Tiesa, kas yra PSD draudžiami valstybės lėšomis, nurodyta čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulala: 21 sausio 2010 - 11:05
QUOTE(Minlina @ 2010 01 21, 10:43)
kartais perkelinėja, man pačiai yra perkelta, o nauda darbuotojui gali būti labai didelė, nes pirmojo vaiko auginimo atostogų metu pradėjau lauktis antro ir tebesu įdarbinta, sėdžiu rami, nes bus kas mane išleidžia tolimesnių atostogų

kartoju dar kartą - jokio skirtumo nebūtų jei terminas ir būtų neperkeltas, o sutartis nutraukta, tačiau pastojate pirmojo vaiko auginimo atostogų metu. naudos dydis tas pats.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 21, 14:22)
kartoju dar kartą - jokio skirtumo nebūtų jei terminas ir būtų neperkeltas, o sutartis nutraukta, tačiau pastojate pirmojo vaiko auginimo atostogų metu. naudos dydis tas pats.


Man kažkaip atrodo, kad to perkelimo nauda nemaža, juk darbovietėje gali per tokį ilgą laiką pasikeisti situacija, atsirasti laisva darbo vieta- tai tada nereiks iš naujo eit konkurso pagrindu, visai tikėtina, kad darbą pasiūlys tau.
Atsakyti
na, šiuo aspektu gal. motinystės / vaiko auginimo pašalpai - ne.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 21, 14:22)
kartoju dar kartą - jokio skirtumo nebūtų jei terminas ir būtų neperkeltas, o sutartis nutraukta, tačiau pastojate pirmojo vaiko auginimo atostogų metu. naudos dydis tas pats.

ok, tarkim nutraukta, esi nedirbantis, kas tada išleidžia į dekretines atostogas su antruoju?
Atsakyti
Iskart atsiprasau jai toks klausimas buvo,bet perskaityti 34 psl. doh.gif
Tai turiu klausimuka :norim pradet leliuka ,bet motinystes atostogu nenoriu iseiti ,nes darbas namie prie kompiuterio ''patvarkomas" ,tai man bus mokama ta vienkartine ismoka (visrs 1000 g.gif berods)?kaip bus ?Aciu mergaites uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
vienkartinė išmoka mokama visiems, 1430 lt. kreiptis į savo seniūnijos socialinės paramos skyrių.
Atsakyti