Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(l'eau @ 2010 01 25, 11:38)
įstatyme yra numatyta kad darbintis nebūtina jei įmonė bankrutuoja nėštumo ir gimdymo atostogų metu arba į nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros atostogas neišleidžiama dėl bankroto. tačiau pagal praktiką ši nuostata nėra taikoma su kitais nėštumais, t.y. kaip jūsų atveju pastota jau po bankroto paskelbimo, esant dėl to atleistai iš darbo. dėl to sodra į atostogas išleisti negalės ir reikėtų bent trumpam įsidarbinti. pašalpa vistiek galės būti skaičiuojama kaip su pirmuoju.

aciu mirksiukas.gif , mes jau taip pat buvome su kitu pagalba prieje tokios isvados, vis klaidino situacija taikytina pirmam vaikui ir poto antram
Atsakyti
Sveiki,

gal kas galetu pakomentuoti?

Sakykim, kad siandien iseinu i dekreta. Kaip sodroje prasyti, kad skaiciuotu ismoka uz dekretines, pagal praeito dekreto pinigus mokes, ar skaiciuos pagal metus atgal iki siandienos. Man palankiau butu pagal metus iki siandienos.

Ar taip galima?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vivgute: 25 sausio 2010 - 13:26
QUOTE(Vivgute @ 2010 01 25, 14:25)
Sveiki,

gal kas galetu pakomentuoti?

Sakykim, kad siandien iseinu i dekreta. Kaip sodroje prasyti, kad skaiciuotu ismoka uz dekretines, pagal praeito dekreto pinigus mokes, ar skaiciuos pagal metus atgal iki siandienos. Man palankiau butu pagal metus iki siandienos.

Ar taip galima?



dekreta jums skaiciuos p/g 12 men. taciau tas menuo, kuri jus iseinat i dekreta neies i skaiciavima. ax.gif

siap kai as buvau, nieko nesakiau, pati darbuotoja padave pasirasyti sutikima, jog as nepriestarauju, kad man butu taikomas palankesnis vidurkis. t.y. dekretas skaiciuojamas butu p/g 12 men, o ne p/g pirma leliu.


bet jei jums darbuotoja nieko nesakys - pasiklauskit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2010 01 22, 11:38)
tai ikurkit imone ir duokit visiems darbo...
ir mokekit baltais, kad soc. garantijos butu...
o vokelio nesu niekada niekam davusi, nor sir operaciu ne viena turejusi ir t.t. prieziura nesiskundziu ir be vokeliu. Taip kad vokeliu kisimas gydytojams yra jusu problema.
staltiese jums kelias...vaziuokit i Airija - ten pasalpu daug...

zinai,tik baigus mokslus dirbau.niekada is bedarbiu pasalpu nesu gyvenusi,o dabar,kai esu motinystes atostogose ir laukiuosi trecio vaikelio,niekur negaliu dirbti.Ar nemanai? g.gif Niekas negalejo zinoti,kad man bus komplikuotas nestumas ir vyrui teks iseit is darbo,kad priziureti mane ir abu vaikucius,nes as negaliu keltis is lovos.Dabar nueme vaiko pinigus,kadangi mano dekretines virsija 525lt. Mes niekuomet nesiskundem bloga material. padetim,taciau ar esi nukritusi is menulio,ar tik apsimeti? doh.gif pries galvodami apie seimos pagausejima buvom viska apsvarste,nesam berasciai.Taciau mano darbovieteje pasikeite direktore ir ji tiesiai pareiske,kad po motinystes atostogu pagal istatyma padirbesiu menesi ir neilgiau. Mes ruosiames isvykti ne del pasalpu,o gyvenant pas broli ir isnuomavus savo namus,pilnai uztektu vyro uzdirbamu pinigu. Dar ypac,kai cia daug tokiu raganu kaip tu,tai dar didesne paspirtis. ax.gif Del kysiu tu nusisneki kaip reta,ar kuri cia raso.Kliedesiai,kad be ju kazkas kazka padaro net erzina.Tik retais atvejais buna zmonisku ir doru rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(SIMPL @ 2010 01 25, 13:03)
1.pakanka isidarbinti ir kita diena iseiti dekretiniu?
2.Sodra neizvelgs kazko cia kriminalinio?
absurdas, bet istatymuose yra spragu ir nenumatyti tokie atvejai, tada turi vyniotis neaisku kaip.

man ir aktualus tas klausymas, kiek laiko reikia vel pradirbt, kad butu kam isleisti i atostogas?jei buvus imone bankrutavus, bet dar tebesu vaiko prieziuros atostogose.ar tikrai uztenka viena diena isidarbint o kita jau galima iseit is to darbo? g.gif
Atsakyti
nėra nustatyta kiek.
Atsakyti
Sveikos, turiu klausimėlį. Išeinu į dekretines gegužės 3 d., kurių mėnesių atlyginimą gausiu pateikti sodrai?
Atsakyti
QUOTE(basin.vaida @ 2010 01 27, 11:30)
Sveikos, turiu klausimėlį. Išeinu į dekretines gegužės 3 d., kurių mėnesių atlyginimą gausiu pateikti sodrai?



2009 05-2010 04
Atsakyti
QUOTE(bbbituteee @ 2010 01 26, 02:08)
man ir aktualus tas klausymas, kiek laiko reikia vel pradirbt, kad butu  kam isleisti i atostogas?jei buvus imone bankrutavus, bet dar tebesu vaiko prieziuros atostogose.ar tikrai uztenka viena diena isidarbint o kita jau galima iseit is to darbo?  g.gif



QUOTE(l'eau @ 2010 01 26, 09:32)
nėra nustatyta kiek.

o gal kas kur uzmatet koki istatyma siuo klausymu? nes susisuko galvele ir bandau rast konkretu atsakyma.kad paskui nebutu per velai ar dar kas 4u.gif
Atsakyti
bbbituteee, tokios normos ar įstatymo tikrai nėra. ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme tėra reikalavimas išskyrus tam tikrus atvejus (likvidavimas, bankrotas, terminuota sutartis) turėti darbdavį, kuris tų atostogų išleistų.
Atsakyti
sveikos, gal kuri susidure su panasia situacija kaip ir as.
esu vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sukaks 3 metai, t.y. iki 2011 kovo. siu metu kova dukrytei sukaks 2 metai. ateinanciais metais pajamu neturesiu. galvojam apie antra vaikeli.
kaip pasielgti, kad nenukentetu mano dabartines gaunamos pasalpos suma. kaip bus skaiciuojamos dekretines ir vako prieziuros atostogos, jei i dekretines iseiciau 2010 rugpjuti, gimdyciau 2010 lapkriti, vaiko prieziuros atostogu iseiciau 2010 gruodi.
ar reiketu grizti i darba (zinoma ten atlyginimas sumazejes 40proc.),
ar geriau pratempti laika iki dekretiniu nedirbant (nerodant gerokai mazesniu pajamu).
aciu uz atsakyma


Atsakyti
gal kas zinot kokios ismokos gimus dvyniams ?
kaip skaiciuojamas dekretas?
kaip nustatomos lubos?
Atsakyti