Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Norejau paklausti.

Cia as pas save per internetine bankininkyste susiradau, kiek jau man sodra paskaiciavo dekretiniu. t.y. matau ta suma, nuo kurios dar bus nuskaiciuoti mokesciai. Tai gal kuri galit pasakyti kiek ten bus nuskaiciuota, kad galeciau pasiskaiciuoti, kiek jau realiai as gausiu i rankas tu dekretiniu??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Alabama @ 2009 12 21, 14:16)
Sveiki, noreciau pasiklaust, ar palies mane naujas istatymas del pasalpu mazinimo-sio metu auginu dukra, kuriai sausi sueis metukai.Pasalpos gaunu sio metu apie 1500.Tai nuo sausio gausiu 85%,kaip ir buvo?Ar liepos mazinimas lies ir mane, ar tik naujai iseinancias?


QUOTE(Enita @ 2009 12 21, 14:17)
Lies visus.




Sveikos, labai noreciau gauti pagrysta atsakyma i sita klausima...
nes kiek radau, tai tik nuoroda i projekta, o ne i patvirtinta isakyma.
Aciu
Atsakyti
O tvarka dar tokia likusi:Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio iki vaikui sueis 1 metukai, ir 85 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio – iki vaikui sueis 2 metukai. ar sumazino kazkiek procentu, kaip zadejo, kad kartu su pensijom mazins ir motinystes pasalpas. Nesusekiau ar ivykde sita pazada ir nuo kada?
Lyg ir radau info internete. Tik sodroj kazkaip nemaciau, todel ir uzklausiau.
http://www.delfi.lt/...s.d?id=26140737
Ar taip ir yra dabar?:
Kerpami vaiko pinigai ir motinystės pašalpos

Sunkmetis palies ir vaikus. Jeigu šiuo metu vaikams iki trejų metų mokama 97,5 Lt dydžio išmoka, tai remiantis laikinuoju teisės aktu vaiko pinigai būtų mokami tik vaikams iki dvejų metų ir tik tiems, kurių tėvai negauna motinystės arba tėvystės pašalpos arba jei gauna, tai pašalpa turi būti mažesnė nei 525 Lt.

Skurstantiems vaikams, kurių tėvų pajamos vienam asmeniui siekia 525 Lt, kas mėnesį turėtų būti skiriama po 52 Lt, tačiau tik nuo dvejų iki septynerių metų. Vyresniems neturtingiems vaikams išmoka iki pilnametystės būtų mokama tik tuo atveju, jei šeimoje gyvena trys ir daugiau vaikų.

Šiuo metu 97,5 Lt dydžio išmoka mokama vaikams iki trejų metų, kai šeimoje yra vienas ar du vaikai. Tose šeimose, kur yra trys ir daugiau vaikų, išmoka yra kiek didesnė. Ji mokama ir toms mamoms ar tėčiams, kurie gauna motinystės (tėvystės) pašalpą.

52 Lt dydžio išmoka dabar skiriama vaikams nuo trejų metų iki pilnametystės, jei pajamos vienam asmeniui šeimoje neviršija 1050 Lt.

Valdantieji taip pat pasiryžo nuo liepos mėnesio 10 proc. sumažinti ir motinystės (tėvystės) pašalpas bei nuleisti pašalpų „lubas“.

Nuo liepos ketinama įtvirtinti, kad motinystės išmokų „lubos“ būtų ne penki, o keturi draudžiamųjų pajamų dydžiai. Šiuo metu šis dydis yra 1488 Lt, taigi maksimali motinystės (tėvystės) išmoka yra 7440 Lt. Jeigu draudžiamosios pajamos, kaip ir planuojama, sumažėtų iki 1170 Lt, tai „lubos“ siektų jau 4680 Lt.

Aktyvių mamų sambūris piktinasi, kad iš tiesų motinystės (tėvystės) išmokos mažės ne nuo liepos, kaip kad teigia politikai, o nuo sausio, nes pašalpos apskaičiuojamos atsižvelgus į einamųjų metų Vyriausybės nustatomą draudžiamųjų pajamų dydį. Kadangi draudžiamąsias pajamas ketinama mažinti nuo sausio, tai esą ir pašios išmokos mažės nuo sausio.

Šiuo metu motinystės (tėvystės) pašalpos pirmaisiais vaiko auginimo metais siekia 100 proc. buvusio darbo užmokesčio dydžio, antraisiais – 85 proc. buvusios algos. Nuo liepos ketinama išmokas mažinti dešimtadaliu ir nustatyti, kad pirmaisiais metais pašalpa sieks 90 proc. buvusios algos, antraisiais – 75 proc.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uoga X3: 03 vasario 2010 - 14:56
QUOTE(Blue @ 2010 02 03, 16:46)
Sveikos, labai noreciau gauti pagrysta atsakyma i sita klausima...
nes kiek radau, tai tik nuoroda i projekta, o ne i patvirtinta isakyma.
Aciu



http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
Papildyta:
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

patvirtinta:
21 straipsnis. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 85 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos iki 2010 m. liepos 1 d.

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. naujai skiriamoms motinystės (tėvystės) pašalpoms.

Atsakyti
QUOTE(astulka1 @ 2010 02 03, 15:00)
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
Papildyta:
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

patvirtinta:
21 straipsnis. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 85 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos iki 2010 m. liepos 1 d.

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. naujai skiriamoms motinystės (tėvystės) pašalpoms.




tai kaipsuprantu. Enita atsakymas klaidingas? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Blue: 03 vasario 2010 - 15:06
siaip kalbejo,kad palies visus, iki s.m. 07 01 dar bus 100 proc., o po liepos 1 perskaiciuos.
bet istatyme parasyta, kad tik "naujai"; zinoma, geriau i si klausima dar ir pati sodra ataskytu
Papildyta:
QUOTE(*Sausutė* @ 2010 02 03, 15:02)
kilo vienas klausimas,

kai laukiusi pirmo vaikelio buvau nedirbanti ir gavau vienkartine ismoka nesciajiai, plius pagimdziusi gavai 1000lt, o dabar jei esu dirbanti tai tureciau gauti uz 126d ismoka , o ar gausiu 1400lt kai pagimdysiu vaikeli ar ne ?
beje gal kaz zinote ar darbddavys privalo ismoketi vienkartine ismoka pagimdziusiai darbuotojai , nes mano darbe lyg ir ismokejo kitoms merginoms, bet manau taip nera visur ?  g.gif



gerai, o dabar gryzkim dar prie kitu dalyku;
jei as esu dirbanti tai manpriklausys kazkokia vienkartine ismoka gimus vaikui?
ar cia tas 1000 lt ir 1400 lt., mokama tik nedirbusioms ir pagimdziusioms;
pakomentuokit;
kas jas skiria, kur reikia kreiptis, ka nesti.

ACIU DIDELIS. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo astulka1: 03 vasario 2010 - 15:10
QUOTE(novila @ 2010 02 03, 14:42)
Norejau paklausti.

Cia as pas save per internetine bankininkyste susiradau, kiek jau man sodra paskaiciavo dekretiniu. t.y. matau ta suma, nuo kurios dar bus nuskaiciuoti mokesciai. Tai gal kuri galit pasakyti kiek ten bus nuskaiciuota, kad galeciau pasiskaiciuoti, kiek jau realiai as gausiu i rankas tu dekretiniu???  g.gif


21 % mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(astulka1 @ 2010 02 03, 15:15)
siaip kalbejo,kad palies visus, iki s.m. 07 01 dar bus 100 proc., o po liepos 1 perskaiciuos.
bet istatyme parasyta, kad tik "naujai"; zinoma,  geriau i si klausima dar ir pati sodra ataskytu
Papildyta:
gerai, o dabar gryzkim dar prie kitu dalyku;
jei as esu dirbanti tai manpriklausys kazkokia vienkartine ismoka gimus vaikui?
ar cia tas 1000 lt ir 1400 lt., mokama tik nedirbusioms ir pagimdziusioms;
pakomentuokit;
kas jas skiria, kur reikia kreiptis, ka nesti.

ACIU DIDELIS.  4u.gif

http://www.socmin.lt....php?-686915625
Gimus vaikui

*
Kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio (1430 Lt) vienkartinė išmoka.

Dokumentai, reikalingi išmokai gauti:

1.
prašymas;
2.
asmens tapatybės dokumentas;
3.
vaiko gimimo liudijimas arba civilinės metrikacijos skyriaus išduotas dokumentas, kai vaiko gimimo liudijimas neišduodamas*.
Atsakyti
o ikuria cia instituciaj reikia kreiptis delto 4u.gif

aciu
Papildyta:
QUOTE(astulka1 @ 2010 02 03, 18:10)
o ikuria cia instituciaj reikia kreiptis delto  4u.gif

aciu



ooo, jau radau kur.
Papildyta:
ir kaip suprantu jei as dirbanti - tai man pagal naujus istatymus jokievaiko pinigai nebus mokami?
Atsakyti
Perskaiciuos VISOMS, nes yra atskyras istatymas priimtas, jus cituojat tik naujai iseinancioms, bet necituojat dar kito 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2010 02 03, 16:37)



Dekui labai, einu skaiciuotis savo busimus pinigelius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(novila @ 2010 02 03, 18:18)
Dekui labai, einu skaiciuotis savo busimus pinigelius  4u.gif

O kur matot kiek paskaiciuota?
Kazkada buvau radusi, prisijungus prie banko eit i viesas paslaugas, o toliau kur ? ax.gif 4u.gif
Atsakyti