Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

Pilaitėje pirmoji komunija kainuoja 100 Lt. 50 Lt už mokslą (manau, tai normalu) ir 50 Lt- auka bažnyčiai. Aritmetika paprasta: 120 vaikų po 50 Lt - 6000 Lt. g.gif
Atsakyti
Aš mergaitės, kuri eina pirmosios komunijos krikšto mama, tai mano dovanėlė...supakuota asmeninė dovanėlė, pakabukas ir skrynelė rožančiui
user posted image
Atsakyti
QUOTE(kastaneda @ 2006 06 02, 10:25)
Aš mergaitės, kuri eina pirmosios komunijos krikšto mama, tai mano dovanėlė...supakuota asmeninė dovanėlė, pakabukas ir skrynelė rožančiui


Čia pasigirt norėjai hihihi.gif
Beje, nepamirškit dovanos, jei tai maldynėlis, rožančius ar kryželis, prieš šventę įteikti, nes kunigas ir pašventina už tą patį smile.gif
Atsakyti
sveikutes,norėjau paklausti ar galima eiti pirmos kumunijos kitoj parapijoj jei vaikas turi ta atvirutę su visais kunigo parašais?nes pas mus kunigas labai keistas- šį savaitgalį važiuos su autobusu į kongresa.Visai į kita rajona ir niekas nenori važiuoti tai kunigas pasakė vaikams kas su juo nevažiuos to neprileis prie pirmos kumunijos.Nesvarbu,kad mokėsi 2m. Aš manau,kad tai neteisinga vaikai pavargia nuo mokslų ir dar reikia visokių kongresų.Ar tai privaloma? verysad.gif
Atsakyti
Visa tema perskaiciau ir... neradau dovanos berniukui-krikstasuniui, o jau po savaites....Laikrodis atpuola, nes tik i mobilu akys nukreiptos.
Atsakyti
man 13 metų ir prieš 3 metus priėjau pirmąją komuniją. Aš lankiau etikos pamokas. mokytoja per susirinkimą pasakė mamos kad kažkokią tai valandą į bažnyčią kas nori prieiti pirmąją komuniją. Tada tokias knygutes reikėjo nusipirkti ir visus metus iš jų mokėmės. pirmiausiai mišiose prabūdavom, o tada mus į kambariuką nusivesdavo ir mokydavomės. taip metus laiko, paskui ėjom pirmą kartą išpažinties, paskui ar prieš tai dar atsiskaitinėjom pas kunigus ką mokėmės ir tada priėjom pirmąją komuniją ir davė raštus kad komuniją priėjom ir lapelius metus laiko išpažinties eiti, bet jei porą kartų praleisi sakė nieko tokio. o apie Sutvirtinimą nieko nesakė... bet man mama siūlo kaime gauti Sutvirtinimą, nes ten nereikia mokytis visai, viskas per vieną dieną...
Atsakyti
Na o mano tik rudenį bus pirmokė, bet jau žinom, kad reiks 3 metus kiekvieną sekmadienį vaikams bažnyčion eit, tad irgi tą pirmą komuniją atėjus laikui suorganizuosiu pas pažįstamą kunigą nedideliame miestelyje.
Atsakyti
Mūsų tai taip nekamavo prieš komuniją schmoll.gif
Atsakyti
Nesuprantu ko jūs piktinatės... Jeigu jūs norite, kad vaikai turėtų bažnytinius sakramentus, tai jie privalo laikytis bažnyčios nustatytų taisyklių. Aš gal taip pat norėčiau, kad mano medinukas už savaitės gautų aukštojo mokslo diplomą, ale neišeina taip...
O jei jūs tiesiog norite, kad vaikas "būtų kaip visi" tai tada tai ne religijos dalykai.. Tiems, kurie nuoširdžiai tiki manau nėra problemos ne tik metus kiekvieną sekmadienį į bažnyčia eiti, o ir visą gyvenimą. O kurie tik dėl parašiuko... "Meilės žodis" nereikalauja parašo, pabandykite tenai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Medinis: 28 birželio 2006 - 13:27
QUOTE(Medinis @ 2006 06 28, 14:25)
Nesuprantu ko jūs piktinatės... Jeigu jūs norite, kad vaikai turėtų bažnytinius sakramentus, tai jie privalo laikytis bažnyčios nustatytų taisyklių.

Tai dar nesusidūrei, jei nesupranti lotuliukas.gif Paprasčiausiai tie 3metai yra išbraukti iš gyvenimo, jautiesi pririštas lyg šuo. Niekur neišeisi sekmadienį, niekur neišvažiuosi, tik bažnyčia ...Ar lyja, ar sninga, ar speigas...Kelias vistiek veda į bažnyčią. Tai kur tam vaikui beliks noras eiti vėliau į bažnyčią, kai džiaugiasi atsikratę lyg kokio lažo. Jau gryna diktatūra. Na savo vaiko tikrai nekankinsiu, neversiu kiekvieną sekmadienį kelis metus iš eilės taip gyvent. Ateis laikas, bus viskas sutvarkyta, tai gal ir požiūris bus kitoks, o ne kaip į kokią vergovę...
Atsakyti
QUOTE(allegro @ 2006 06 28, 15:51)
Tai dar nesusidūrei, jei nesupranti lotuliukas.gif Paprasčiausiai tie 3metai yra išbraukti iš gyvenimo, jautiesi pririštas lyg šuo.

Nea, tu atidžiau skaityk ką jinai rašė. Niekas neteisina kažkokio iš tiesų neetiško elgesio, nes taip iš tikrųjų negalima. Tik atkreipė demesį į tai, kad nori gaut sakramento pažymėjimą nepraktikuodamas. Nelogiška taip. Lygiai taip pat, kaip nelogiška norėti aukštojo diplomo nesimokant aukštojoje. Tik tiek.
Pati kažkada (senokai) šiek tiek padėdavau ruošti Pirmajai Komunijai. Kad kažkam būtų blogai tiesą sakant nepastebėjau. O pastebėt tą būtų buvę nesunku, nes veiksmas nelabai dideliam miestely tongue.gif Kai kurie iš pačių pirmųjų jau suaugę ir draugėm patapę. Paprašius ir vaikus prižiūri tongue.gif O susipažinom būtent ten...kai buvo apytiksliai penktokėliai.
Dėl lažo...nagi jei žiauriai speigas pati tikrai gerokai pagalvočiau ar vesti. Ir pabandytų kas man ką pasakyti lotuliukas.gif
Kitas dalykas - vaikas labai jaučia tėvų požiūrį - jei žino, kad tėvai į tai žiūrį kaip į lažą ir nuolat piktinasi, nenorėkit, kad vaikas džiaugtųsį į tą lažą varomas... Jei tas būtų šeimoje natūralu ir įprasta gal ir vaikas jaustųsi kiek kitaip... Iš tiesų vaikui sunku suvokt, kodėl staiga jis vienintelis šeimoje turi tapt praktikuojančiu kataliku tongue.gif nors apskritai tai žinau vaikų, kurie kad ir šiemet ėjo ir džiaugėsi. Ir dar gyrėsi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2006 06 28, 16:24)
...kad nori gaut sakramento pažymėjimą nepraktikuodamas. Nelogiška taip. Lygiai taip pat, kaip nelogiška norėti aukštojo diplomo nesimokant aukštojoje. Tik tiek. Pati kažkada (senokai) šiek tiek padėdavau ruošti Pirmajai Komunijai. Kad kažkam būtų  blogai tiesą sakant nepastebėjau.

Na yra pamokos mokykloje, paskui tegul būna dar kelios pamokėlės prieš pačią ceremoniją, kaip kad aš ėjau, o į bažnyčią sekmadieniais tegul eina savo nuožiūra, kas kada gali. Va tada vaikai tikrai eis su džiaugsmu ir dar girsis draugams. Jausis pakiliai ir šventiškai, nebus drebėjimo ir priverstinio varymo. Juk čia ne aukštoji mokykla ir tos pažymos nereikia lygint su diplomu, tai atskiri dalykai.
Atsakyti