Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

Mano krikstasunis irgi ne uz ilgo eis pirmos komunijos. ale nezinau ka jam padovanoti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Neringiuks @ 2007 05 03, 14:22)
Mano krikstasunis irgi ne uz ilgo eis pirmos komunijos. ale nezinau ka jam padovanoti unsure.gif

Jaučiu berniukui dar sunkiau dovanų ieškoti nei mergaitėms g.gif
Atsakyti
[quote=#Mia#,2007 04 25, 09:04]
Kaune, sv.Mikalojaus. Yra 3 grupes, tai norejo isskirstyti ir kad nebutu per Motinos diena (o nuo birzelio vaikams atostogos, gal keliones prasides geguzes gale). Ir siaip labai rekomenduoju - maniske su didziausiu noru eina ir jau tariasi kaip po metu susitikima darys biggrin.gif

Uau, kaip pas jus cia viskas greitai blink.gif verysad.gif o va Molėtų kunigai pasiuto - pirma komunija mano dukrai per Jonines - sekmadieni, sakė persižvelkite tėvai prioritetus, jei nepatinka - durys atviros, o kitai grupei - liepos 8 (vėlgi didelis laisvas savaitgalis, kelionės nebenusimato vaikams...) aggressive.gif
Papildyta:
Mamytės, o kiek pinigėlių rinkote bažnyčios puošimui, aukai ir panašiai? ax.gif
Atsakyti
mano sūnus lankė pamokėles Bernardinų bažnyčioje. Komuniją priims gegužės 27d. esu patenkinta paruošimu, nes nėra vaikas muštruojamas, o jam tik suteikiamos žinios.
jokių rinkliavų nebuvo. kažkaip net keista pasidarė, pasiklausius mamų, kurių vaikai kitose parapijose lankė.
norėjau pas jus, mamytės, pasiklaust, kaip atšvęsite šią šventę. man norisi kažkaip ramiai, be pompastikos. manau, su krikšto tėvais ir seneliais nueisim į kavinę papietaut.
Atsakyti
QUOTE(Neringiuks @ 2007 05 03, 13:22)
Mano krikstasunis irgi ne uz ilgo eis pirmos komunijos. ale nezinau ka jam padovanoti unsure.gif


Mes taip pat galvojam ką čia tokio įsimintino krikštasūniui padovanoti. ax.gif Prašiau ir jo mamytės, kad pagelbėtų.
Atsakyti
QUOTE(VIOLA @ 2007 05 08, 23:07)
mano sūnus lankė pamokėles Bernardinų bažnyčioje. Komuniją priims gegužės 27d. esu patenkinta paruošimu, nes nėra vaikas muštruojamas, o jam tik suteikiamos žinios.
jokių rinkliavų nebuvo. kažkaip net keista pasidarė, pasiklausius mamų, kurių vaikai kitose parapijose lankė.
norėjau pas jus, mamytės, pasiklaust, kaip atšvęsite šią šventę. man norisi kažkaip ramiai, be pompastikos. manau, su krikšto tėvais ir seneliais nueisim į kavinę papietaut.

biggrin.gif šaunu, esu girdėjusi apie Bernardinus labai gražių atsiliepimų, nes mano puseserės sūnui taip pat ten gegužės 27d.pirma komunija.

Atsakyti
Sventa Rasta galima nupirkti daugelyje knygynu, as pirkau su paaiskinimais Vilniaus akropolyje, dar Mandarine maciau, centriniam knygyne.

Del aprangos irgi kazkaip nematau problemu, berniukui balti marskiniai ir arba juodos, arba sviesios kelnes. Mergaitem balta bliuzele ir sijonukas ilgas arba kukli balta suknele, i plaukus grazu isegti keleta gyvu geliu.
Nenoriu nieko izeist, bet cia rubas nera pagrindinis veikejas rolleyes.gif
ir mergaites labiau panasios i torta tiesiog graudziai juokingos.
Atsakyti
Sveikos, mamytės. 4u.gif
Mes irgi ruošiamės birželio 3 d. Pirmai Komunijai. 4u.gif Mus ruošia tikybos mokytoja, bet ir kiekvieną sekmadienį visus metus (tik per didžiuosius šalčius buvo atleidę) turime dalyvauti bažnyčioje, šv. mišiose.
Mokytoja taip ilgai nesakė datos, o vakar kai pranešė, kad jau nė mėnesio neliko, man vos ne šokas. blink.gif
Nežinau ar pirkti suknelę, ar nuomotis? Kur įsigyti baltus batelius, ar tiktų basutės? Kas sekmadienį padarys mažajai šukuosenytę? ax.gif Ar Pirmai Komunijai tinka krikšto žvakė, ar reikia naujos? Kuo puošit galveles savo mergytėms? g.gif
Kažin kur Kaune (mums arčiausiai) galima būtų ieškoti nusipirkti suknelę ir apavą?
Jei kas galit, atsakykit. Labai jaudinuosi ir nerimauju, nes laiko maža, o neišspręstų klausimų - aibė. blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
Labutis, papasakosiu ir aš , nes mano berniukas jau 20d. priims I-ją komuniją...
Kauno Vytauto bažnyčioje, šioje bažnyčioje jį krikštijom, nors turim savo parapijos, bet ten labai traukė ir kai rudenį pasiūliau vaikui pasirinkti, jis pareiškė norą ruoštis būtent šioje bažnyčioje...
Kadangi pati nesibaidau bažnyčios, tad visai nebuvo sunku kas sekmadienį 10 val eiti, vesdavaus ir mažesniuosius, po mišių vaikai eidavo pamokėlėn apie 1 val. praleidom gal kokius du sekmadienius , nes jam buvo šokių pasirodymai...per šventes pamokėlių nebūdavo, leido vaikam aplankyt senelius ir pan.
Per adventą visas būrys apie 60 vaikų kas sekmadienį visi su žvakėm eidavo per bažnyčią ir uždegdavo adventinio vainiko žvakę ir taip keturias kol sukaukėm Kalėdų... wub.gif
prieš velykas, kad vaikai prie stalo sėstų švaresni, suorganizavo mini išpažintėlę, vaikai kad neužmirštų savo griekelius susiraše ant lapelių, atlike išpažintį visi tuos lapelius sudegino bažnyčios kiemelyje ir nuo laužo prisidegę žvakeles jas sudėjo į širdies frmą prie altoriaus... wub.gif
Per velykų laukimo laikotarpį vaikai į dėželes rinko grūdelius už gerus darbelius, paskui juos atnešė, tai kitą sekmadienį jau buvo iš jų iškepti mažutėliai duonutės kepalėliai ir visi laužė ir suvalgė pamokėlėse wub.gif
Per atvelykį vaikai turėjo vaišes kiemelyję, mini vaikų cirko iš Palemono nuostabų pasirodymą... wub.gif
Mamū dienai, prie altoriaus sustatė pintines tulpių jas pašventino, paskui sukvietė visus vaikus ir jie ištiesę rankas giedojo palaiminimo giesmę savo mamoms , paskui padovanojo tulpes, o likusias įteikė visom kitom moterim... wub.gif
Komunijai pasiuvo specialias komžytes visiens vaikams, kad rūbas nenustelbtų šio sakramento esmės ... aišku niekas nedraudžia po apačia vilkėti tortuko " ir išejus nusifotografuoti su grožybėmis...
Rinko rudenį po 50 lt. prašė ne reikalavo, nes vaikams buvo išdalinti katekizmai ir maldynėliai, dar remintavo vieną patalpėlę nes susibūrė daug vaikų ir netilpo į turinmas...tai tikrai nera daug ax.gif
Na man viskas čia patiko, nuostabūs prisiminimai, beliko sulaukti DIDŽIOS šventės thumbup.gif

Ačiū kas turėjo kantrybės perskaityti... wub.gif
Atsakyti
ax.gif aš manau kad nereikia taip sureikšminti dovanos vaikui.... ir nesakykit kad krikštatėviai privalo darytai tai arba tai...
Kiek aš žinau krikštatėviai privalo pasirūpinti vaiko dvasiniu pasauliu ir sakramentais jei to nedaro tikrieji tėvai, nejaugi dabar ne taip kunigai sako krikštatėviam g.gif , o dovanos ir pagalba jau susitarimo reikalas....
Pvz aš pati auksinę grandinėlę gavau kai pagimdžiau pirmą vaiką, kryželį pasidirbinau iš mamos dovanoto žiedo kai gimė dukrytė, o jūs sakot reikia krikštadukrom auksą dovanoti unsure.gif jei aš taip būčiau pasišvaisčius tai mano pačios vaikai būtų likę be batų mirksiukas.gif (čia aš juokauju), bet tikrai nereikia verstis per galva ir dovanoti kažką super brangaus.... man patiko idėja padovanoti bibliją , dar būtų gražu padovanoti meninę fotografiją geram salone , nes gi dabar mes visi sau fotografai ir retai kreipiamės į profesionalus ... Nebijokim būti tiesiog nuoširdūs wub.gif
Atsakyti
QUOTE(praavil @ 2007 05 11, 11:40)
Labutis, papasakosiu ir aš , nes mano berniukas jau 20d. priims I-ją komuniją...
Kauno Vytauto bažnyčioje,
Na man viskas čia patiko, nuostabūs prisiminimai, beliko sulaukti DIDŽIOS šventės  thumbup.gif

Ačiū kas turėjo kantrybės perskaityti... wub.gif

linkiu , kad Didžioji šventė praeitų taip gražiai, kaip ir pasiruošimas 4u.gif



Viola, mano dukra taip pat priėmė komuniją šioje bažnyčioje. Mes visi likom sužavėti ta atmosfera, kuri tvyrojo tada, ir per pasiruošimą Bernardinų bažnyčioje thumbup.gif
Geros Jums šventės visoms 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo makuke: 12 gegužės 2007 - 21:29
VIOLA, labai ačiū už atsakymus. aciuks.gif Mūsų krikšto žvakė labai graži ir puikiai išlaikyta. Aš visad galvojau, kad viena žvakė ir turi lydėti vaiką visą jo gyvenimą - Krikštas, Komunija, Santuokos sakramentas ir iki pat ilgo ir laimingo gyvenimo pabaigos. ax.gif Tada mes tikrai nešimės savo senąją žvakę. rolleyes.gif
Dėl plaukų sutvarkymo pavyko susitarti su kirpėja. Mano mergaitės kasos ilgos ir storos, kažin kaip man pavyktų sutvarkyt, nes nesu labai išradinga. blush2.gif Kirpėja irgi patarė puošti gyvų gėlyčių žiedeliais. Suknelę vis dėlto nutarėm pirkti. Ir basutes pirksim, ne batelius.
Ir netiesa, kad nereikia puoštis, kaip sako, kai kurios mamos. Mūsų šeimai tai didelė šventė. O per šventes žmonės puošiasi. Jau senovėje žmonės geriausiais rūbais rengdavosi į bažnyčią. O kas dėl "tortinių" ar "naktinių marškinių" tipo suknelių, tai čia kiekvieno asmeninisir skonio reikalas. mirksiukas.gif
Atsakyti