Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

QUOTE(Gitatuka @ 2009 10 21, 11:52)
doh.gif Na, jau koks absurdas su tuo priverstiniu ėjimu į  pamokas bažnyčioje ir dar visus metus.
Nesukit sau galvos ir kreipkitės į kaimo bažnytėles. Ten parodys ką išmokti, prieš pirmąją Komuniją ateisit atsiskaityt, atliksite išpažintį ir viskas.
Dukros būčiau tikrai nevedus prie Komunijos, jei ne savas dėdė kunigas. Nes mums, praktiškai, kiekvieną sekmadienį vyksta varžybos. Taip kad būtume išmesti iš bažnyčios biggrin.gif
Surinkau savo visų draugų vaikus, kad nereiktų vargti metus laiko. Vaikams buvo tikra šventė. Nereikėjo per jėgą vaiko stumti į bažnyčią. Užtenka vaikui pilnai ir mėnesio išmokti poterius.

drinks_cheers.gif mano jauniausioji sesuo irgi prieš kelerius metus kaimo bažnytėleje priėmė pirmą komuniją wink.gif palankė apie mėnesį ir viską išmoko mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulyteee: 21 spalio 2009 - 23:09
QUOTE(Algimux @ 2009 10 21, 10:42)
Sveikos merginos,
Ir mane erzina ta bznycios tvarka, kad istisus metus reikes lankyti paskaiteles bei sv. Misias kiekviena sekmadieni. Sako, kad jeigu praleisi bent 3 uzsiemimus/misias (kontrolei vaikai renka antspaudukus po misiu i spec. knygele) neprileis prie Pirmos komunijos pavasari.
Gal kuri susidurete, ar tikrai cia taip grieztai? Tokiu atveju gal neverta net pradet vargt, nes o jeigu susirgs ar dar kokiu svarbiu reikalu bus. Juk ir senelius kituose miestuose aplankyti reikia ir per Velines i kapus nuvaziuoti, kurie taip pat ne Kaune.
Parapijos klebonas paklaustas apie galimybe praleisti misias pasake, kad "neaiskinkit kad Jums i kaimus ir pan. reikia, vienas is tevu vaziuokit, o kitas su vaiku i baznycia". kazkaip ir likau apsalus po tokio pareiskimo.
Gal kuri zinot parapija Kaune, kurioje ruostu komunijai ir i privaloma lankyma ziuretu liberaliau?



Mes šiemet su dukra pradėjom lankyti Kaune Petrašiūnų bažnycioje pamokėles. Reikia eiti tik sekmadieniais visus metus. Taciau per sventes , siuo atveju per vėlines tikrai nereikės. Sakė aplankykite bažnycia ten kur ta sekmadienį būsite. Labai nekontroliuoja. tik jau ko gero grupės sudarytos
Atsakyti
QUOTE(lly @ 2009 10 12, 12:17)
klausimelis nepraktikuojantiemas katalimas.
ar jusu nerezina istisus metus viaka vedzioti pas kunigeli, kad galetu prieiti prie komunijos? mano laikais uzteko 2 sav. lankyti,.o dabar, negana to, kad vaikas 3m kaip lanko tikybos pamokas, kurias nepavadinciau pamokomis, dar metus lankyti, remti baznycia. nesu netikinti, man svarbi komunija, taciau manau, kad to per daug. ka jus manote?


Is pradziu mane irgi piktino, taciau katechete primine pasizadejima, kuri istareme patys ant altoriaus (nors pasirinkimo kito ir nebuvo mirksiukas.gif ) ir pazadejomeme visus savo vaikus isaukleti katalikiskai, ir 1 komunijai paruosti, be to katalikai kiekviena sekmadieni turi eiti i baznycia 4u.gif Pakeiciau truputuka savo poziuri siuo klausimu, nes mes patys pamirstam savo isipareigojimus, pasizadejimus ir labiau linke is kitu reikalauti, kad kitu atliktu tai ka mes pazadejome padaryti mirksiukas.gif Nors manau kad pradedant religijos pamoka pamalda, vaikams gan geriau sektusi juos mokintis ir senai jau zinotu, bet yra kaip yra ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Algimux @ 2009 10 21, 11:42)
Sveikos merginos,
Ir mane erzina ta bznycios tvarka, kad istisus metus reikes lankyti paskaiteles bei sv. Misias kiekviena sekmadieni. Sako, kad jeigu praleisi bent 3 uzsiemimus/misias (kontrolei vaikai renka antspaudukus po misiu i spec. knygele) neprileis prie Pirmos komunijos pavasari.
Gal kuri susidurete, ar tikrai cia taip grieztai? Tokiu atveju gal neverta net pradet vargt, nes o jeigu susirgs ar dar kokiu svarbiu reikalu bus. Juk ir senelius kituose miestuose aplankyti reikia ir per Velines i kapus nuvaziuoti, kurie taip pat ne Kaune.
Parapijos klebonas paklaustas apie galimybe praleisti misias pasake, kad "neaiskinkit kad Jums i kaimus ir pan. reikia, vienas is tevu vaziuokit, o kitas su vaiku i baznycia". kazkaip ir likau apsalus po tokio pareiskimo.
Gal kuri zinot parapija Kaune, kurioje ruostu komunijai ir i privaloma lankyma ziuretu liberaliau?


Nu cia tai tikrai jau nesamone!
o jus pameginkit praleist tris uzsiemimus ir paskui paziurekit kaip jie ismes jusu vaika. galva guldau kad neismes. nes jei taip padarytu, tai jus galetumet ne tik i kurija kreiptis, bet ir paviesinti visa tai. Ir tada cypdami aplink jus raitytusi, kad tik nepadarytumet to.
Nes tie, kurie skelbia tikraji kataliku tikejima, puikiai zino, kad "Dievas priima visus, kas pas ji ateina", net didziausius paklydelius ir nusikaltelius. O cia - tris kartus praleisti uzsiemimus???!!! Tai ne vogti, smeizti, paleistuvauti ar zudyti...
Nu net koktu skaityti...
baznycia priima ir tuos, kurie ateina tik karta metuose, ir tuos, kurie ateina nebuve ten jau keleta ar kelias desimtis metu...
Dievo namams kiekviena tikejimui atverta siela yra svarbi, be jokiu ten pliusiuku ir anspauduku...
todel galiu uztikrinti - neturi teises jie neprileisti prie pirmos komunijos vaiko, jei jis tik praleido uzsiemimus...nors ir daugiau nei puse ju praleistu... tiesiog turetu paprasyti kad vaikas ismoktu savarankiskai (ar su tevais) tai, ka praleido.
Papildyta:
QUOTE(saulyteee @ 2009 10 22, 01:07)
drinks_cheers.gif mano jauniausioji sesuo irgi prieš kelerius metus  kaimo bažnytėleje priėmė pirmą komuniją wink.gif palankė apie mėnesį ir viską išmoko  mirksiukas.gif


Cia tikrai puikiai sugalvota.
I paciam vaikui bei tevams geriau tokia svente - isskirtinesne gerokai, negu tas "konvejeris", kai didesneje misto baznycioje iskart kelios klases vaiku eina buriu prie pirmos komunijos.

Kaimo baznytelese susidaro nedideles grupeles, daugiau demesio ir atidumo vaikams skiriama, maziau nervingi tie zmones kurie vaikus ruosia (nes tie, kurie didesniam mieste, taip pat kaip ir mes visi yra miesto rutinos ir tempo nukamuoti).
ten netgi energetika visai kita - pacioj aplinkoj ir nuo tu zmoniu sklindanti...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Austeja7: 05 vasario 2010 - 19:14
Sveikos mergaites, papasakosiu istorija, kuri mane ziauriai papiktino ir atstumia nuo baznucios, nes matau, kad baznycia yra tokia pati istaiga kaip ir visos kitos biudzetines ir biurokratines, bei matosi, kad baznycioje veikia tas pats "pazistamu" principas.
Nusprendem savo berniuka ruosti pirmajai komunijai Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Apsisprendima nuleme Br. Pijus, teko klausyti jo paskaitu pries santuokos izadus, labai patiko, labai nuotaikingas zmogus, ir jei toks asmuo ruostu vaika pirmajai komunijai, tikrai pritrauktu vaika arciau baznycios. Taip pat ytaka sprendimui turejo pirmosios komunijos sventes data - balandzio 11 d. Man asmeniskai tai buvo labai paranku, nes geguzes pradzioj man terminas gimdyti. O pagal vasas datas iki gimdymu, kaip ir speju susitvarkyt su visais svarbiais reikalais.
Uzsirasem i kursus spalio pradzioj. Tada ir gavom informacija, kad vaikus ruos Br. Mindaugas, paskaitos vyks sekmadieniais po pietu pries jaunimo mysias, o pirmosios komunijos svente vyks pirmaji sekmadieni po Velyku t.y. balandzio 11 d. Visi tevai sutiko su tokiom salygom ir dziaugesi, kad paskaitas lankysim trumpiau nei kitose baznyciose.
Pirmas nepatogumas iskilo, kai suzinojom, jog paskaiteles vyks is ryto 10 val. o jaunymo Mysios 18.00 val. Na bet bala nemate, pagalvojau, kad lankysim ir bendras mysias. Nuejom i 11 val. mysias - pakraupau nuo vaizdo, o vaikas atsisake lankyt mysias. Zmoniu pilna baznycia-valio! istikruju dziugino, bet tai buvo vien garbaus amziaus senjorai, per mysias trecdalis ju sugebejo garsiai knarkti, o nemaza dalis kosijo ir kremste... automatiskai vaikai pradejo kikenti ir nebeliko jokios rimties ir susikaupimo. Bandziau kalbetis su Br. mindaugu del galimybes perkelt paskaitas i popietini laika, kad po paskaitu is karto eitume i jaunimo mysias. Taciau atsakymas buvo neigiamas, nes po pietu paskaitas lanko suaugusieji ir nera galimybes pakeisti paskaitu laiko. OK. bala nemate, ne tai ne. lankem bendras mysias 11 val. ...
Taciau cia mano vargai nepasibaige - pries savaite gaunam informacija, kad pirmosios komunijos data perkeliama i geguzes 2 diena.(o man galutinis gimdymu terminas geguzes 7 ). kai pradejau dometis, kodel likus menesiui iki numatytos cerimonijos pakeiciama data, isgirdau atsakyma, kad mergaiciu mamos nusprende, jog ju dukroms bus per salta ir paprase svente perkelti i geguze. Bet juk jau spali buvo paskyta, kad svente bus balandzio pradzioj, o balandi niekada nebuna pakankamai silta, net geguze nera tiek silta, kad iseit be megztuko ar striukytes. Isaiskinau savo padeti Br. Mindaugui, bet jis man pasiule tik tai, kad jie gali mano vaikui atskirai suteikti pirmosios komunijos sakramenta (t.y. mes ateisim tik su mano berniuku vieni ir jie atliks reikiama ceremonija), kad data yra , galutine, nekeiciama ir neuzgincijama, o mano vaikas kaip raupsuotas ir atskirtas nuo grupes liks vienas...
Dar nezinau, kuo viskas pasibaigs, bet panasu i tai, kad kazkas gerai "paaukojo" baznyciai ir priejo prie valdzios per gerus pazistamus. O i tokius nereiksmingus ir pavienius asmenys kaip as nieks nekreipia demesio. Mes liekam "uz borto" ir visi lankymo metai nueina suniui ant udegos. As dar tikiuosi, kad data atkeis i pirmine, bet vilties praktiskai nera.
Tiesa pasakius taip prastai suorganizuoto darbo dar nesu macius, visus metus vis kazkokie pakitimai, jokio pastovumo.
Atsakyti
Sauliukai, betgi Jūs nelikot "už borto", Jums pasiūlė išeitį- vaikui individualiai anksčiau suteikti Pirmosios Komunijos sakramentą. Nuo to gi sakramento esmė neišsikreips ir išliks ta pati. Pasidarykit tik savo šeimos/ giminės šventę ta proga. Ir nežiūrėkit į tai neigiamai "lyg vaikas būtų raupsuotas". Pažiūrėkit į tai iš teigiamos pusės- Jūsų vaikas išskirtinis gerąja prasme, jis ypatingas, toks vienintelis. mirksiukas.gif

Nežinau, kaip Jūs žiūrit į Krikšto sakramentą. Aš tai susiklosčius tokiai situacijai, apgalvočiau ir bandyčiau tartis dėl tokio varianto, kad vyresnėliui suteiktų Pirmąją komuniją per mažiuko krikštynas. Būtų tikrai prasminga visos šeimos šventė.

Sėkmės Jums ieškant išeities 4u.gif
Atsakyti
Sutinku su Svajūnės mintimis.
Skaičiau skaičiau, perskaičiau, ir nusistebėjau, kad keli nesklandumai iššaukė tokią reakciją, tokius priešiškus jausmus visai bažnyčiai.
Niekad nesuprasiu, kodėl norima to masiškumo, bandos. Jums buvo pasiūlyta puiki alternatyva - šventė tik jums, tik jūsų šeimai, artimiesiems. O jūs tą dovaną prilyginat raupsams. Atsiprašau už galbūt neteisingą išvadą ir jos padiktuotą klausimą, - bet ar jums išties rūpi pats sakramentas, ar tik tiek, kad atėjo laikas jį priimt - taip, kaip daro visi kiti?

Atsakyti
Svajūne ir Ūla jei as noreciau individualios sventes tai as nuo pradziu ir tarciausi, bet dabar mano vaikas lieka atskiriamas nuo visos grupes vien del to, kad organizatoriai nesusitvarke su iskelta uzduotimi ir del mergaiciu mamyciu prasymo. Man iskyla klausimas - o kuo mes prastesni? kodel del kitu turi keisti visa, pries pusmeti numatyta grafika, tuo labiau, kad yra pasirinkimo laisve. Man tiesiog apmaudu del tokios neteisybes, kad umai kazkas del kazkokiu priezasciu tampa privilegijuotas. Juk turetu buti visi lygus. Ir nematau cia jokios teigemos ypatybes, kad vaika atmeta del suaugusiuju uzgaidos...
O del sakramento - laabai rupejo, ir ne del to kad atejo laikas, o del to, kad tikejau sventumu. Bet kai as pamaciau, kad baznycia nekuo nesiskiria nuo kitu istaigu, o jos tarnai nuo eiliniu istaigu darbuotoju, rimtai suabejojau visais sventais ir baznycios dorove....
tai yra mono asmenine nuomone.
Atsakyti
Sauliukai, jūsų dabartinė būklė, matyt, šitaip jus įaudrino nestuke.gif . Na nereikia taip jautriai reaguoti į pakeistą datą . Dievas duos, nepagimdysite iki nustatytos datos, kartu su visais atšvęsite sūnaus Pirmosios komunijos šventę thumbup.gif . O jeigu jau nebus lemta - tikrai gerą išeitį jums pasiūlė kunigėlis. Kad data pakeičiama, ne kartą girdėtas dalykas. Praėjusiais metais mano vyresnėlė dukra ėjo Pirmosios komunijos, o mažiukę ruošėmės krikštyti vasarą. Tik paskutinį mėnesį sužinojome tikslią Pirmosios komunijos datą (na, patyliukais tėvai paburbėdavo, kad niekaip data nenustatoma, bet kantriai visi laukėme). Man ypač aktualu buvo, nes mažiukę krikštyti jau seniai buvome sutarę birželio pabaigoje. Pradžioje bijojome, kad nesutaptų savaitgalis (šeštadienį - krikštynos, sekmadienį - Pirmoji komunija), po to jau ir norėjome, kad taip atsitiktų (išlaidų mažiau doh.gif ). Bet teko nusivilti - Pirmoji konunija buvo nukelta net į liepos pradžią, t. y. savaitė po krikštynų. Bet kaip gavosi, taip, nepykome ir nieko nekaltinome. Šventės praėjo, liko tik gražūs ir geri prisiminimai wub.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Onelė: 06 kovo 2010 - 17:27
QUOTE(Sauliukai @ 2010 03 01, 10:27)
Sveikos mergaites, papasakosiu istorija, kuri mane ziauriai papiktino ir atstumia nuo baznucios, nes matau, kad baznycia yra tokia pati istaiga kaip ir visos kitos biudzetines ir biurokratines, bei matosi, kad baznycioje veikia tas pats "pazistamu" principas.
Nusprendem savo berniuka ruosti pirmajai komunijai Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Apsisprendima nuleme Br. Pijus, teko klausyti jo paskaitu pries santuokos izadus, labai patiko, labai nuotaikingas zmogus, ir jei toks asmuo ruostu vaika pirmajai komunijai, tikrai pritrauktu vaika arciau baznycios. Taip pat ytaka sprendimui turejo pirmosios komunijos sventes data - balandzio 11 d. Man asmeniskai tai buvo labai paranku, nes geguzes pradzioj man terminas gimdyti. O pagal vasas datas iki gimdymu, kaip ir speju susitvarkyt su visais svarbiais reikalais. 
Uzsirasem i kursus spalio pradzioj. Tada ir gavom informacija, kad vaikus ruos Br. Mindaugas, paskaitos vyks sekmadieniais po pietu pries jaunimo mysias, o pirmosios komunijos svente vyks pirmaji sekmadieni po Velyku t.y. balandzio 11 d. Visi tevai sutiko su tokiom salygom ir dziaugesi, kad paskaitas lankysim trumpiau nei kitose baznyciose.
Pirmas nepatogumas iskilo, kai suzinojom, jog paskaiteles vyks is ryto 10 val. o jaunymo Mysios 18.00 val. Na bet bala nemate, pagalvojau, kad lankysim ir bendras mysias. Nuejom i 11 val. mysias - pakraupau nuo vaizdo, o vaikas atsisake lankyt mysias. Zmoniu pilna baznycia-valio! istikruju dziugino, bet tai buvo vien garbaus amziaus senjorai, per mysias trecdalis ju sugebejo garsiai knarkti, o nemaza dalis kosijo ir kremste... automatiskai vaikai pradejo kikenti ir nebeliko jokios rimties ir susikaupimo. Bandziau kalbetis su Br. mindaugu del galimybes perkelt paskaitas i popietini laika, kad po paskaitu is karto eitume i jaunimo mysias. Taciau atsakymas buvo neigiamas, nes po pietu paskaitas lanko suaugusieji ir nera galimybes pakeisti paskaitu laiko. OK. bala nemate, ne tai ne. lankem bendras mysias 11 val. ...
Taciau cia mano vargai nepasibaige - pries savaite gaunam informacija, kad pirmosios komunijos data perkeliama i geguzes 2 diena.(o man galutinis gimdymu terminas geguzes 7 ). kai pradejau dometis,  kodel likus menesiui iki numatytos cerimonijos pakeiciama data, isgirdau atsakyma, kad mergaiciu mamos nusprende, jog ju dukroms bus per salta ir paprase svente perkelti i geguze. Bet juk jau spali buvo paskyta, kad svente bus balandzio pradzioj, o balandi niekada nebuna pakankamai silta, net geguze nera tiek silta, kad iseit be megztuko ar striukytes. Isaiskinau savo padeti Br. Mindaugui, bet jis man pasiule tik tai, kad jie gali mano vaikui atskirai suteikti pirmosios komunijos sakramenta (t.y. mes ateisim tik su mano berniuku vieni ir jie atliks reikiama ceremonija), kad data yra , galutine, nekeiciama ir neuzgincijama, o mano vaikas kaip raupsuotas ir atskirtas nuo grupes liks vienas...
Dar nezinau, kuo viskas pasibaigs, bet panasu i tai, kad kazkas gerai "paaukojo" baznyciai ir priejo prie valdzios per gerus pazistamus. O i tokius nereiksmingus ir pavienius asmenys kaip as nieks nekreipia demesio. Mes liekam "uz borto" ir visi lankymo metai nueina suniui ant udegos. As dar tikiuosi, kad data atkeis i pirmine, bet vilties praktiskai nera.
Tiesa pasakius taip prastai suorganizuoto darbo dar nesu macius, visus metus vis kazkokie pakitimai, jokio pastovumo.


na Jūs nepykite, mano vaikas taip pat eina į šią bažnyčią ir taip pat džiaugiausi, kad bus ankščiau ta pirmoji komunija, bet visai nesupikau kai sužinojau, kad data atkelta, Jūsų pasipiktinimas per susirinkimą atrodė lanbai principingas, toks vaizdas susidarė, kad jūs linkusi prieštarauti viskam kas tik atsitinka, ir ne Jūsų vienos vaikas eis atskirai yra ir dar pora vaikučių kurie nori eiti ne gegužės 2 , o ankščiau, kai jums pasiūlė eiti atskirai vėl jums buvo blogai ir ką jums be pasiųlis vis vien jums netiks, nes arba jūsų būsena tokia šiuo metu, arba Jūsų charakteris toks. Na turime būti tolerantiški vieni kitiems, jeigu jums netinka data susitvarkykite savo reikalus tada kada Jums tinka ir neverskite daryti visiems taip kaip Jūs norite, juk daugumai tėvu labai tiko gegužės 2 diena ir kaltinti bažnyčia ar kunigus kažkokiom korupcijom , žinot tai jau ne tik žemas lygis tai visai yra amoralu, tuo labaiu pati buvau tame susirinkime ir mačiau kaip pats Pijus bandė prisitaikyti ir prie Jūsų ir prie kitų, bet dauguma yra dauguma ir jeigu jūs nesitaikote prie jos, kodėl ta dauguma turi taikytis prie jūsų? Gegužės 2 diena išvis graži šventė bus vaikams , nes tai yra mamyčių diena plius vaikų pirmoji komunija , na man ši data super. bet jūsų pyktis tai mane pakraupino, Jūs juk laukiatės, Jums reikalingos tik geros emocijos, na manau besilaukiant išviso pykti yra labai negerai. verysad.gif
Atsakyti
sveikos mamytes 4u.gif
o gal zinot kur ieskoti nauju vaikisku kostiumu g.gif
ugiui apie 150cm,geriau juodo ,2 arba 3 daliu rolleyes.gif ruosiames pirmajai komunijai todel reikia rubeliu graziu pasipuosimui blush2.gif 4u.gif aciukas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gwidita @ 2010 03 21, 12:06)
sveikos mamytes 4u.gif
o gal zinot kur ieskoti nauju vaikisku kostiumu g.gif
ugiui apie 150cm,geriau juodo ,2 arba 3 daliu rolleyes.gif ruosiames pirmajai komunijai todel reikia rubeliu graziu pasipuosimui blush2.gif  4u.gif aciukas 4u.gif


Man irgi labai aktualus sitas klausimas, nes mano sunus geguzes men eina i Pirma Komunija smile.gif
O sakykit kur svesite po baznycios ? Gal turite koki scenriju ? Pasidalinkite idejomis smile.gif
Aciu
Atsakyti