Įkraunama...
Įkraunama...

Pirmoji Komunija

Sūnui Pirmoji komunija jau bus šį sekmadienį wub.gif
Nieko spec nereikėjo rūpintis: Žvakė nuo krikštynų, rūbai-parapijos.Berniukams-ružavi apsiaustai( sūnus purkštavo dėl spalvos, bet nieko nepakeisi biggrin.gif ), mergaitėms- žydri.Rožančius rankų darbo wub.gif
Beliko tik škaplierių įsigyt.
Šventėje dalyvaus krikšto tėvai, seneliai ir dar vieni giminaičiai, mat iš kart po mišių važiuosim pas juos švęsti.Tiesiog pasibūti kartu.
Pačios mišios vyks 16val.
Komunijai ruošė mokykloje, sekmadieniais lankėmės bažnyčioje, nors ir ne visais, nes reikdavo ir į varžybas nuvykti ir senelius aplankyti ir sirgo,bet praleista tikrai ne daug.
Visas mokymas buvo įvertintas 100lt( spausdinimo, knygelių , drabužių valymo kaina ir t.t)

QUOTE(ingeborge @ 2010 02 05, 15:54)
Is pradziu mane irgi piktino, taciau katechete primine pasizadejima, kuri istareme patys ant altoriaus (nors pasirinkimo kito ir nebuvo mirksiukas.gif ) ir pazadejomeme visus savo vaikus isaukleti katalikiskai, ir  1 komunijai paruosti, be to katalikai kiekviena sekmadieni turi eiti i baznycia 4u.gif  Pakeiciau truputuka savo poziuri siuo klausimu, nes mes patys pamirstam savo isipareigojimus, pasizadejimus ir labiau linke is kitu reikalauti, kad kitu atliktu tai ka mes pazadejome padaryti mirksiukas.gif Nors manau kad pradedant religijos pamoka pamalda, vaikams gan geriau sektusi juos mokintis ir senai jau zinotu, bet yra kaip yra ax.gif


Labai teisingi žodžiais.
Mes tikrai visur skubam,lekiam ir pamirštam savo pažadus ir tik tikimės,kad kiti turi užsiimti vaikų katalikišku auklėjimu.
Man labai patiko,kad mūsų katechetė ne tik vaikus mokė, bet ir tėvus įtraukė.
Buvo pateikti atsiskaitymo lapai. Kai vaikas išmoksta,jis pasirašo.Kai tėvai išklauso to ką vaikas moka, pasirašo tėvai. Mokytoja vaiką išklauso ir pasirašo tada ,kai yra ir vaiko ir tėvų parašai..
Be abejo gali ir neklausęs pasirašyt, bet tai jau būtų ne kieno nors apgaudinėjimas, bet tik pačio savęs ir vaiko. Juk ir vaikui svarbu,kad tėvai domisi,kartu su juo aiškinasi tikėjimo tiesas.Tada ir Pirmoji Komunija turi prasmę,o ne tik "visi eina ir aš einu"
Atsakyti
QUOTE(SandraRupke @ 2011 05 01, 20:38)
Sveiki,
suzinojau, kad geguzes gale bus krikstosunaus pirmoji komunija. Norejau paklausti, kas duoda pinigus kunigui tevai, ar krikstotevai. Del drabuziu tai pasiskaiciau ivairiu nuomoniu, del dovanu taip pat. Tik va idomu kas dar priklauso krikstotevams  g.gif  teisingiau krikstomamai krikstosunaus. Nes man rodos per pirma komunija tai turi reiksmes

Mano sūnus eis birželio 12d. Kas liečia krikšto tėvus. Manau turėtų dalyvauti, juk vis tik šventė. Bet tik tiek. Dovana? Nu kaip gi be jos, bet nereikia perlenkti. Mano vyresnėlis gavo didelę spalvotą Bibliją su palinkėjimu. Likom patenkinti. Nereikia kažko tokioooo. Tiesiog manau svarbu vien dalyvavimas. Bent aš vaikus taip auklėju, kad krikšto tėvai nėra melžiamos karvės: jų pareiga buvo pakrikštyti ir prisiminti, nepamiršti, o ne dovanos+ pinigai+dovanos. Dabar va mažasis eis. Krikštatėvius irgi kviesiu: krikšto mama žinau kad bus wub.gif , sudėtingiau su krikšto tėčiu, bet žinau: jei galės būtinai dalyvaus. Šventė? schmoll.gif Suvalgysim tortuką, pabūsim kartu...Mūsų krikštaduktė kai ėjo, mes davėm pinigėliais, nes buvo jau ne dešimtmetė. Bet vėl... Nereikia mėtytis šimtinėmis. Tiesiog simboliškai. Atsiprašau už nuomonę, bet tiesiog išsakiau savo poziciją. blush2.gif
O ten visokie rūbai, pinigai kunigai, tikrai ne krikštatėvių pareiga. Pareiga yra pasirūpinti, kad krikštavaikis prieitų Pirmos Komunijos, jei tėveliai tuo nesirūpina. Nu galima nupirkti su tėveliais pasitarus sakykim rožinį, maldynelį, škaplieriuką... Galima, bet neprivaloma...
Atsakyti
QUOTE
Mano sūnus eis birželio 12d. Kas liečia krikšto tėvus. Manau turėtų dalyvauti, juk vis tik šventė. Bet tik tiek. Dovana? Nu kaip gi be jos, bet nereikia perlenkti. Mano vyresnėlis gavo didelę spalvotą Bibliją su palinkėjimu. Likom patenkinti. Nereikia kažko tokioooo. Tiesiog manau svarbu vien dalyvavimas. Bent aš vaikus taip auklėju, kad krikšto tėvai nėra melžiamos karvės: jų pareiga buvo pakrikštyti ir prisiminti, nepamiršti, o ne dovanos+ pinigai+dovanos. Dabar va mažasis eis. Krikštatėvius irgi kviesiu: krikšto mama žinau kad bus wub.gif , sudėtingiau su krikšto tėčiu, bet žinau: jei galės būtinai dalyvaus. Šventė?  schmoll.gif  Suvalgysim tortuką, pabūsim kartu...Mūsų krikštaduktė kai ėjo, mes davėm pinigėliais, nes buvo jau ne dešimtmetė. Bet vėl... Nereikia mėtytis šimtinėmis. Tiesiog simboliškai. Atsiprašau už nuomonę, bet tiesiog išsakiau savo poziciją. blush2.gif
O ten visokie rūbai, pinigai kunigai, tikrai ne krikštatėvių pareiga. Pareiga yra pasirūpinti, kad krikštavaikis prieitų Pirmos Komunijos, jei tėveliai tuo nesirūpina. Nu galima nupirkti su tėveliais pasitarus sakykim rožinį, maldynelį, škaplieriuką... Galima, bet neprivaloma...


labai patiko jusu issakyta nuomone as 100% sutinku su tuo ir pritariu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Gal žinote, kokiais žodžiais padėkoti kunigui po pimos komunijos? Yra nupirkta bendra puokštė.
Atsakyti
sveikos. ka galvojate apie toka dovana krikstasuniui kaip mobilusis telefonas. Jis dar jo neturi,bet manau jau 10-metis galetu pradeti juo naudotis.
Atsakyti
QUOTE(*strelka* @ 2011 05 08, 10:11)
sveikos. ka galvojate apie toka dovana krikstasuniui kaip mobilusis telefonas. Jis dar jo neturi,bet manau jau 10-metis galetu pradeti juo naudotis.

kiekvieno reikalas, ką dovanoti... 4u.gif
bet I-komunijos proga mob. telefonas g.gif
sūnus ta proga gavo sidabrinį kryželį (su inicialais) labai džiaugėsi ir mielai nešioja.
Atsakyti
QUOTE(saulyte sesyte @ 2011 05 08, 11:27)
kiekvieno reikalas, ką dovanoti... 4u.gif
bet I-komunijos proga mob. telefonas g.gif
sūnus ta proga gavo sidabrinį kryželį (su inicialais) labai džiaugėsi ir mielai nešioja.


vyras isvis sako padovanosim pinigu ir gerai bus,bet as noreciau kad butu daiktas.buvom jau nusprende,kad pirksim telefona i plius dar kokius 200 lt duosim,bendra suma iseis apie 500 lt.dabar jau galvoju kad gal geriau grandinele su kriziuku. g.gif
Atsakyti
Aš susilaikysiu nuo savo nuomonės ax.gif Bet, net jei galit sau leisti, 500 lt vaikui ar ne per dideli pinigai. Ką tada dovanosit kai bus 16, 18 metų g.gif
Atsakyti
QUOTE(DEM @ 2011 05 08, 13:13)
Aš susilaikysiu nuo savo nuomonės ax.gif  Bet, net jei galit sau leisti, 500 lt vaikui ar ne per dideli pinigai. Ką tada dovanosit kai bus 16, 18  metų g.gif


bet nemanau kad auksine grandinele su kriziuku kainuos maziau. net nezinau ka ir daryt unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*strelka* @ 2011 05 08, 16:04)
bet nemanau kad auksine grandinele su kriziuku kainuos maziau. net nezinau ka ir daryt  unsure.gif

Aš su papuošalais elgiuosi atsargiai: kur garantija, kad berniukas norės nešioti g.gif Maniškiui neuždėtum schmoll.gif Be to, auksas lieka auksu. Nenoriu reikštis, bet pati auginu berniukus, žinau, kad jie gali turėti visai kitokį skonį. Jei jau taip sunku, galima pasielgti paprasčiau: paklauskit vaiko ko jis nori ATSIMINIMUI. Ne dovanos, o tiesiog kažko atsiminimui, galite pasiūlyti viena du variantus... Gal vaiko noras visai nustebins. Kodėl jo neklausiat, gal jis norės ne kryžiuko, bet sakykim vardo pirmos raidė... Gal visai nebūtina pirkti kryželį? Gal jis norės sidabro, o ne aukso. Gal norės kokios geros knygos- užrašytumėt palinkėjimą... Nebūtina pirkti jau taip tiesiogiai kažką kas susiję su tikėjimu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(DEM @ 2011 05 08, 19:06)
Aš su papuošalais elgiuosi atsargiai: kur garantija, kad berniukas norės nešioti g.gif  Maniškiui neuždėtum schmoll.gif  Be to, auksas lieka auksu. Nenoriu reikštis, bet pati auginu berniukus, žinau, kad jie gali turėti visai kitokį skonį. Jei jau taip sunku, galima pasielgti paprasčiau: paklauskit vaiko ko jis nori ATSIMINIMUI. Ne dovanos, o tiesiog kažko atsiminimui, galite pasiūlyti viena du variantus... Gal vaiko noras visai nustebins. Kodėl jo neklausiat, gal jis norės ne kryžiuko, bet sakykim vardo pirmos raidė... Gal visai nebūtina pirkti kryželį?  Gal jis norės sidabro, o ne aukso. Gal norės kokios geros knygos- užrašytumėt palinkėjimą... Nebūtina pirkti jau taip tiesiogiai kažką kas susiję su tikėjimu blush2.gif

visiskai pritariu
Atsakyti
Gal galit pasidalinti, kurioje bažnyčioje vaikus nuoširdžiai ruošia pirmai komunijai?
Atsakyti