Įkraunama...
Įkraunama...

Tarptautiniai vardai

O man iš premium visi geri išskyrus Sania smile.gif
Atsakyti
Mes turejom irgi problemu, renkant varda musu sunui, nes as lietuve, o mano vyras vokietis. Niekaip negalejom apsisprest lietuviska ar vokiska, lietuviski visiskai netinka, bijau, kad vaikutis veliau nebutu uzgauliojamas, todel nusprendem pavadint rusisku vardu - Nikita... Mano kaimyne yra graike, savo sunu pavadino nei i tvora nei i mieta - Athanasios, sutrumpintai Tanasakis, vokieciams visiskai nesuprantamas vardas... g.gif
Man labai grazus labai mergaiciu vardai Tabita arba Tabeja (Tabea)... thumbup.gif
Atsakyti
4u.gif o man tai Fatima,maniskis irgi ne Lt ir sita varda as jau zinau,jis man pasiule itraukti i vardu sarasa bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sayonara2: 22 rugpjūčio 2007 - 10:07
MILA - labai grazus vardas!
thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
mes tai pat ilgai galvojom apie vardus g.gif as-lietuve, MB-brazilas, o gyvename UK ir suradom, manau, neprastus variantus biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tiesa, su Migle kas kita, nes tuomet gyvenau LT su lietuviu ex tai brazilai jos varda istaria normaliai, bet anglams .....
Atsakyti
QUOTE(spurgius9 @ 2007 08 17, 12:47)
Mano kaimyne yra graike, savo sunu pavadino nei i tvora nei i mieta - Athanasios, sutrumpintai Tanasakis, vokieciams visiskai nesuprantamas vardas... g.gif


bigsmile.gif jeigu vaiką būtumėt pavadinę kokiu nors Žygimantu, tai ta jūsų kaimynka lygiai taip pat pečiais traukytų.
Nereik čiūdytis iš specifinių vardų.
Atsakyti
Nors mudu su vyru esame lietuviai, taciau busimiems vaikuciams zadame duoti tik tarptautinius vardus, nes buna paskiau visokiu problemu uzsieny ir pan.
Berniuko vardas mum abiem graziausias yra Emanuelis (Dievas su mumis), o del mergaites vardo, tai turbut sugalvosim, kai lauksimes smile.gif
Atsakyti
rolleyes.gif as galvoju apie amber. nors gal ir ne tarptautinis bet lietuviai gerai istartu ir be to atspindi gintaru sali
Atsakyti
QUOTE(toli nuo namu @ 2007 12 07, 08:29)
rolleyes.gif as galvoju apie amber. nors gal ir ne tarptautinis bet lietuviai gerai istartu ir be to atspindi gintaru sali


Šiaip gražus vardas. O kaip lietuviai vadins? Amber lietuvių kalboje, jau nebe taip gražiai skamba blush2.gif
Atsakyti
yra begalė šventų gražių vardų, kurie visomis kalbomis skamba gražiai. ne jau negalima susitarti g.gif, arba dėt du vardus viena lietuvišką kitą kaip jau vyras nori.

mano nuomonė - jei aš lietuvė ir vyras lietuvis, nors negyvenu LT, tai kodėl vaiką turiu vadinti nelietuviškai, man tai nutautėjimo požymiai. o jei kokiam užsieniečiui tai keistai skamba, ar negerai atrodo - man atrodo jis rodo nepagarbą kitai tautai ir jos tradicijom
Atsakyti
Na mums su vyru irgi buvo iskilus tokia dilema, kaip pavadint leliu. Kadangi vyras ne lietuvis, tai iskart abu nusprendem, jog gerbiant vienas kito interesus, butina ieskoti tarptautinio vardo, kuris vienodai graziai skambetu abiejose kalbose. Pasirodo, tai ne taip paprasta, juolab, kad norejosi atsizvelgti ir i kitus dalykus, tokius kaip bendras vardo skambesys, jo tinkamumas pavardei, vardo reiksme ir, nemaziau svarbu-jo rasymo ir tarimo subtilumai skirtingose kalbose.
Taigi, pasitelke ivairius vardynus, draugu ir seimos nariu pasiulymus, per mazdaug pora menesiu (tuo metu dar laukiausi, bet jau tikrai zinojau, kad gims berniukas) isrinkom varda Denis. Tiesa, Lietuvoj, man dar daznai tenka taisyti tuos, kurie varda tapatina su rusisku variantu Denis ir bando ji sulietuvint, sakydamis Denisas. Siuo atveju tai visai kitai vardas, nes kirciuojamas pirmas skiemuo (kirtis ant e, jei aiskiau).
Siaip sis vardas kildinamas is graiku dievo Dioniso vardo ir reiskia Dioniso sekeja. Taciau as daugiau si varda tapatinau su turkiskuoju analogu Deniz, kuris isvertus reiskia jura. Man sis variantas buvo priimtinesnis, nes vaiko tetis yra turkas ir pas juos jis vardas yra gana populiarus (beje, Turkijoje siuo vardu vadinami tiek mergaites, tiek berniukai). Be to, simboliska, bet as pradejau lauktis maziaus plaukiodama jurose, todel maniau, kad sis vardas labai tiks. Dabar jau sunkiai galeciau isivaizduot savo leliui geriau limpanti varda nei sis, jis puikiai dera prie trumpos pavardes, nekyla jokiu nesusipratimu del rasymo ar tarimo (na isskyrus pavienius atvejus, kai turkai paraso su z, o ne s).
O dabar jau pradejau galvot, koki varda rinkciau kitam leliukui (tikiuosi, neilgai trukus vel aplankys gandai:). Jei bus mergyte, tai jau beveik tvirtai apsisprendziau pavadint Dafne (nu man nerealiai grazus vardas thumbup.gif , be to, graziai deres prie broliuko vardo). O va, jei ir kitas bus bernas, tai jau nezinau, bus labai sunku issirinkt g.gif .
Tai va tokie mano pamastymai del vardu rinkimo misriose seimose. Ir dar-as esu kategoriskai pries dvigubus vardus, na man visiskai negraziai skamba. sis variantas tinka nebent tuo atveju, kai teveliai neranda kompromiso del vieno vardo ir kiekvienas ideda po varda. Bet tada, kaip vaika reikia vadint, negi kaskart saukiamas abiem vardais? Nu man kazkaip toks variantas nelabai. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(monie @ 2005 04 07, 19:47)
Nu tai duokit Pius smile.gif



Mano dukrytes vardas Selina, tik suzinojau, kad laukiuos, jauciau, kad turesiu mergaite, ir berniuku vardu net negalvojau, o mergaitei turejau iskart 2 vardus, tai Selina ir Shanel, tik problema su Shanel buvo del rasybos, lietuviskai rasytusi
Šanelė, vokiskai Shanel arba Chanel, o kadangi mano vyras turkas, pas juos š raide rasoma su pauksciuku apacioj, tai ir apsistojom prie Selinos, paparasta istart visom kalbom.. nors jei antras vaikas gimtu vel mergaite, tai tada tikrai duociau Shanel smile.gif

O siaip berniuku grazus vardai man: Ronas ( ne romas..) , Emilis, Titas, Roko..
O mergaiciu : Melisa, Dilara, Nelly..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo demiraite: 26 vasario 2008 - 15:16
QUOTE(_Foxy_ @ 2007 09 14, 17:26)
Nors mudu su vyru esame lietuviai, taciau busimiems vaikuciams zadame duoti tik tarptautinius vardus, nes buna paskiau visokiu problemu uzsieny ir pan.

Man cia visiskai nesuvokiamas poziuris g.gif Kazkaip niekad paciai neteko susidurti su jokiom problemom del savo vardo ar siaip jokiu bedu del to negirdejau, is kur zmones tu probelmu atranda? Kad uzraso be specifiniu riadziu, ar istaria ne taip?- pataisai ir viskas, as ir pati kitatauciu vardus neteisingai istariu ar uzrasau, cia naturalu. Negali gi prisitaikyti prie visu kalbu, o ir apskritai- kam reikia taikytis, o ne buti tuo kuo esi? unsure.gif
Atsakyti