Įkraunama...
Įkraunama...

Tarptautiniai vardai

QUOTE(Tomaba @ 2011 05 09, 01:46)
man kajus irgi liuks, numeris vienas manovardu sarase. Bet kad anglai skaito ji kadzius, o man taip nepatinka.... Buvau paemus knyga is bibliotekos su baby names tai kaip ir galetu buti Caius ar Kaius. Parodziau kolegems darbe, vistiek nenormaliai perskaito  verysad.gif

dar gali būti Kai arba Kay.
yra vardai, kurie vienose šalyse įprastesni negu kitose wink.gif anglakalbiams labai "nepatinka" raidė J, taip pat reikia vengti CH, I, E, IE, AU.

arba bent panašiai skambantys vardai būna. kažkas sulygino Naglį su Nigel. biggrin.gif man tai labai patinka lietuviškai Eitaras -- islandiškai Eythor -- japoniškai Eitaro (kirtis ant o)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena niekšė: 09 gegužės 2011 - 01:28
QUOTE(*INSOMNIA* @ 2010 09 15, 03:24)
na ir dar keli ne tarptautiniai bet rusiski (dievinu rusiskus vardus) Artiom(jau sutarem kad antra sunu taip pavadinsim), Timur, Anton
dar man grazus Elena-Helen-Jelena.


Tai kad ne rusiški lotuliukas.gif :
Artiomas - iš graikiško Artemidės vardo, Timūras iš tiurkų kalbos (buvo toks garsus mongolų-turkų imperatorius Timūras arba Tamerlanas, o dėl Antono (Antanas, Anthony ir pan.) ir taip aišku lotuliukas.gif
Atsakyti
Man is tokiu,kurie tinka rusakalbiams (kaip beja pati kilusi is tokios seimos) patika Arturas - Artur,Viktoras - Viktor ir pan. Beto sie vardai taip ir kitose pasaluio kraustuose be problemu istariami. Mes antrai dukrytei rinkom varda,kad istartu Airijoj ir Lietuvoj,kad nebutu kokia ten Dzesika biggrin.gif blush2.gif Davem Evos varda. Pacios vardas yra Kristina jokiu problemu su juo biggrin.gif
Atsakyti
Mano viena draugė yra lietuvė ir ištekėjo už ispano. Ji visada sakė,kad jeigu turės dukrytę,tai pavadins Julija. Taip ir atsitiko. Kadangi ji gyvena Ispanijoje-tai mergaitę visi vadina [Džiulija], o Lietuvoje-Julija.smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sena niekšė @ 2011 05 09, 01:25)
dar gali būti Kai arba Kay.
yra vardai, kurie vienose šalyse įprastesni negu kitose wink.gif anglakalbiams labai "nepatinka" raidė J, taip pat reikia vengti CH, I, E, IE, AU.

arba bent panašiai skambantys vardai būna. kažkas sulygino Naglį su Nigel.  biggrin.gif man tai labai patinka lietuviškai Eitaras -- islandiškai Eythor -- japoniškai Eitaro (kirtis ant o)


Naglis ir Nigel - na, labai kažkas laisvai interpretavo.
Mūsų atveju vaikų vardai visad buvo ištariami pasiklausus kaip jie patys juos taria:) Gal tiesiog kažkam pasitaikė.
Tokio vardo kaip Naglis tikrai neleisčiau kraipyti- pernelyg jau gražus vardas. Juk galima ramiai pasakyti, kaip tas vardas tariamas, ir dažniausiai jis būna priimtinas, jeigu tai darai su šypsena.
Eitaras - iš esmės puikus variantas, ypač daugiakultūrinėj terpėj. Ir originalus ir lietuviškas, ir ausies nerėžia smile.gif Juolab labai egzotiškai skamba anglakalbiams:)
Papildyta:
QUOTE(Tomaba @ 2011 05 09, 00:46)
man kajus irgi liuks, numeris vienas manovardu sarase. Bet kad anglai skaito ji kadzius, o man taip nepatinka.... Buvau paemus knyga is bibliotekos su baby names tai kaip ir galetu buti Caius ar Kaius. Parodziau kolegems darbe, vistiek nenormaliai perskaito  verysad.gif

Na, juk kolegės darbe -ne pasaulio bambos:)
Mokykloje visada mokytojas paklausia- o kaip tu pats ta vardą tari? ir taria būtent taip, kaip vaikas pasako. Taigi, gal nereikia taip ir bijoti. O jeigu vaikas sdrąsiai paaškins, , kad Kajus yra kilęs iš lotyniško Gaius- gaus "bonus points" smile.gif........Tikrai nevertai pergyvenit, kad neištars,

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Chouchou: 08 liepos 2011 - 00:26
mes ir rinkom vaikam vardus kad ir lietuviskai ir rusiskai ri angliskai butu neiskraipomi.Tai su mazyliu paskutiniu vardu is vieno gavosi kitoks, bet esme ir reiksme ta pati.Norejau labai pavadint Dovidu, o rusiskai bus David, angliskai ir taippat rasosi, bet tariasi jau kaip Deividas taip ir liko is Dovido , Deividas tariant lietuviskai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Milux @ 2011 07 16, 10:45)
mes ir rinkom vaikam vardus kad ir lietuviskai ir rusiskai ri angliskai butu neiskraipomi.Tai su mazyliu paskutiniu vardu is vieno gavosi kitoks, bet esme ir reiksme ta pati.Norejau labai pavadint Dovidu, o rusiskai bus David, angliskai ir taippat rasosi, bet tariasi jau kaip Deividas taip ir liko is Dovido , Deividas tariant lietuviskai biggrin.gif


Tariant lietuviškai, Dovydas tongue.gif
Atsakyti
mergaitems paprasciau isrinkti varda. O berniukams tai varge vargeli...
Is tarptautiniu man graziausi :
Aleksandras - visom kalbom istariamas, rasyba galima pasirinkti kokia nori. Man pats graziausias vardas. MK pusbrolio toks vardas, tai negalesim saviskio taip pavadinti doh.gif
Simon/ Simonas / Simas - labai grazus, na bet zydiskas, MK rekia, kad zydisko nenori duot.
Maxim - grazus, tik, kad LT labai asocijuosis su Maxima doh.gif
Thomas, Tom ir tt - aisku, daug tu Tomu, bet labai grazus vardas. Mano pusbrolis tokiu vardu.
Lukas irgi lengvai istariamas, tarptautinis vardas. Kitas mano pusbrolis tokiu vardu.

Christophe / Kristupas
ir pan wub.gif MK draugas tokiu vardu doh.gif

Na dar patinka Emilis, tik prancuziskai rasosi Emile doh.gif

Dar grazus Erik irgi visom kalbom istariamas

Jauciu, kad bus labai sunku
Atsakyti
QUOTE(Saphia @ 2011 07 29, 22:23)
mergaitems paprasciau isrinkti varda. O berniukams tai varge vargeli...
Is tarptautiniu man graziausi :
Aleksandras - visom kalbom istariamas, rasyba galima pasirinkti kokia nori. Man pats graziausias vardas. MK pusbrolio toks vardas, tai negalesim saviskio taip pavadinti  doh.gif
Simon/ Simonas / Simas - labai grazus, na bet zydiskas, MK rekia, kad zydisko nenori duot.
Maxim - grazus, tik, kad LT labai asocijuosis su Maxima  doh.gif
Thomas, Tom ir tt - aisku, daug tu Tomu, bet labai grazus vardas. Mano pusbrolis tokiu vardu.
Lukas irgi lengvai istariamas, tarptautinis vardas. Kitas mano pusbrolis tokiu vardu.

Christophe / Kristupas
ir pan  wub.gif  MK draugas tokiu vardu  doh.gif

Na dar patinka Emilis, tik prancuziskai rasosi Emile  doh.gif

Dar grazus Erik irgi visom kalbom istariamas

Man Kevin dar labai grazus smile.gif
Jauciu, kad bus labai sunku

Atsakyti
Kevin, grazus USA. O Europoj prastokai skambai, nes grynai serialinis vardas.
FR net vienas komikas amzinai juokelius skaldo, o ju pagrindine heroje Kevina doh.gif
Atsakyti
mergaitem - Monica, Maria, Laura, Dominica, Amanda, Gabriela, Sandra, Simona..
berniukams, kazkaip sunkiau - Benas, Denas, Dominicas, Alexandras, Deivas mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos.Na, skaitau temute ir šiurpas ima, ka padarė Europa.Suprantu ir pritariu, kai šeima skirtingu tautybių( mano šeima irgi , aš LT vyras moldavas), bet kai lietuvių šeima išpučia didžiausia burbulą, dėl vardo... tai tikrai geda doh.gif Tuoj pasidarys ir nepadoru lietuviškai kalbeti, nes nesupras užsieniečiai......... uzteks taikytis prie kitų, tegul jie prie mūsų taikosi.Juk kas norės vardą ištarti teisingai ir ištars.... praktikos įrodyta.
Atsakyti