Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniai

Kokie prieskoniai dazniausiai vartojami jusu virtuveje? Gal turite tokiu, kuriuos visur dedate, be ju neisivaizduojate savo firminio patiekalo  :D
Pati labai megstu misinius, kurie skirti tam tikram mesos rusies, zuvies, paukstienos, bulviu, picos, salotu pagardinimui. Visada perku "Santa Maria" ir "Saldva" prieskonius. Labai megstu mairuna, bazilika, juodus pipirus, kvapnius pipirus, lauro lapus. "Vegeta" naudoju tik "ant greitukiu" darant kiausiniene, taciau paskutiniu metu atradau spec. misini butent kiausinienei, labai patiko.
Tie ivairiausi misiniai labai pravercia marinuojant mesa/zuvi pries gaminant. Uztenka apibarstyti, itrinti ir valanda palaikyti, ir jau geresnis skonis. Na kiti zmones nemegtsa prieskoniu, jiems geriau naturalus mesos/zuvies ar sriubos skonis..
Atsakyti
As tai megstu Santa Maria, nu dar kartais perku sveriamus (pvz. krapai man labiau sveriami patinka). Bet prisipirkus ivairiu ir dedu kam pritaikyta, tik nemegstu Salotu prieskoniu, nu niekur man jie netinka.
Atsakyti
Su salotu prieskoniais galima ivairiai "zaisti":1. imaisyk i naturaliu, svieziu salotu uzpila - aliejus + vynuogiu actas + cukrus + prieskoniai ;D 2. kazkaip daro su sviez. salotom padaza su naturaliu jogurtu +  prieskoniai ir t.t. (nezinau tikslaus recepto).
Atsakyti
As turiu tokia silpnybe-prisipirkti ivairiausiu prieskoniu ir juos isbandyti.Man labai patinka bazilikas,karis,bet vyras ju nekencia.Patinka egzotiski patiekalai,kai galima visokius prieskonius derint(mairunai,ciberzoles,etc.).Turiu ir tu specialiu misiniu,bet jie labiau vyro maistelio skirti.
Dar turiu kelis stiklainiukus susudytu krapu(cia mamules deka)-juos laikau ziemai:tada galima sviezienom pasimegaut,o ir bulviu sudyti nereikia biggrin.gif Dar sezoniskai vazonely pasiauginu mazu raudonu karciu pipiru-susidziovinus ju iki kito sezono uztenka,o patiekalu skonis-super(nepalyginus su cili is pakeliu).
Atsakyti
labai megstu experimentuoti su prieskoniais. dabar topinis pas mane krapai/citrina tinka i visus patiekalus  :smile.gif o siaip, salia virykles turiu lentynele specialiai prieskoniams, tai kai pradedu "kaldavoti" virs puodu  ;D jei kas paklaustu ka sudejau i kokia sriuba, tai neprisiminciau  :smile.gif
Atsakyti
Nemgstu eksperimentuoti su prieskoniais. Turiu nusipirkus prieskoniu rinkinius specialiems maisto poduktams, darzovems, mesai. Juos ir naudoju. Kartu retkarciais iberiu ir tradicines "Vigoros". O i sriubas (ne pieniskas ;D) ar mesos patiekalus su padazu daznai ipilu ir sojos padazo (astraus).
Atsakyti
O man patinka turėti įvairių prieskonių ir daryti eksperimentukus smile.gif Niekada neperku mišinių. Jie nepatinka dar ir todėl , kad beveik visi yra su druska - mes mėgstam daugiau prieskonių ir mažiau druskos; be to - mišiniuose yra skonio stiprintojų, o prieskonių ne mišiniuose gali nuspipirkti ir be priedų  ;D

Dabar turiu mairūno, baziliko, maltų ir nemaltų juodų pipirų, kvepiančių pipirų, kmynų, krapų, ciberžolės, cinamono, gelsvės, raudonėlio, paprikos ir dar kažko - neatsimenu visko ;D
Atsakyti
QUOTE
labai megstu experimentuoti su prieskoniais. dabar topinis pas mane krapai/citrina tinka i visus patiekalus  :smile.gif o siaip, salia virykles turiu lentynele specialiai prieskoniams, tai kai pradedu "kaldavoti" virs puodu  ;D jei kas paklaustu ka sudejau i kokia sriuba, tai neprisiminciau  :smile.gif


;D ir pas mane tas pats - dvieju vienodu sriubu nebuna, nes niekad nezhinau kiek ir ko pridedu. Imetu-paragauju, jei ko truksta, dar imetu, ir dar, vel ragauju, ir taip kol rezultatas mane tenkina. Uch, megstu tokius eksperimentus.
Atsakyti
Prisipirkt prieskoniu ir as megstu tik retai man jie patinka.Pripazistu juodus pipirus (malti ir zirneliais), lauro lapai ir druska. O siaip turiu yproti i VISUS patiekalus ideti kubeli vistienos sultinio, aisku i zuvi ne.
Atsakyti
mano megstamiausiais prieskonis Santa Marijos citrinpipiriai, visur jie tinka ir zuviai ir mesai ir i salotas. Taip pat prie alaus ar vyno papjauscius suri labai tinka pabarstyti.
Atsakyti
Vyras kazkur skaite, kad taip megstami juodi malti pipirai yra kenksmingi organizmui ohmy.gif o visi kiti pipirai - "gerieciai" ir niekam nekenkia: raudonieji, saldieji, kvapnieji ir t.t. O musu virtuveje tie juodieji vartojami vos ne kasdien :-/
Mano topinis pusrytinis "patiekalas" - konservuoti zirneliai su majonezu ir daug juoduju pipiru.. Galiu visa inda suvalgyti.
Dar pamegome malta cinamona. Ypac kai kepi paukstiena, pries tai istrinti ir palaikyti. Pvz. anti ar zasi su obuoliais, tai tas cinamonas gera aromata duoda.
Kai kepate vista orkaiteje, tai kokiais prieskoniais trinate? Nes tiek variaciju, gal kas pasidalins, bus kazkam naujiena ;D
Atsakyti
Ziuriu, cia daug Santa Marija prieskoniu megeju. Nieko negali sakyti - skanus jie. O kodel  ??? Ogi todel, kad juose yra skonio pagerintojo (E621) ir iv.kitu "pagerintoju". Kaip, beje, ir visuose kituose "gatavuose" spec.prieskoniuose (pvz.: zuviai, kiaulienai ir t.t.), sultinio kubeliuose. Ir, beje, visu firmu. As taip pat anksciau megavausi Santa Marija, Vegeta ir t.t. Bet kai per maisto gaminimo technologijos paskaita destytoja paaiskino, kad tas skonio pagerintojas nepasisalina  is organizmo ir kaupiasi jame, tai buvo "parista" su visais kubeliais ir pereita prie naturaliu prieskoniu. Skonis, deja, ne koks... ;D  ;D  ;D Bet uz tai sazine rami, kad nenuodiju seimynos. Zodziu, nuo prieskoniu mes nemirsime. Mirsime nuo ko nors kito  ;D ;D ;D
Atsakyti