Įkraunama...
Įkraunama...

Prieskoniai

Atsiprašau, tik anyžių sėklų blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(MEŠKA @ 2005 06 03, 14:36)
Iš Italijos parsivežiau nemažą maišelį Oregano (kažkaip panašiai) prieskonių. Ten lygtai jais picas apibarsto, skonis- niam. Kadangi namuose picų kaip ir nekepu, tai nesugalvoju kam panaudoti. Gal žinot?


as visur jo dedu... biggrin.gif jis man patinka,tik zinoma trupuciuka. tinka makaronu patiekalams pagardinti... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2005 04 15, 09:14)
...karis, cinamonas, kardamonas, imbieras ir t.t. Visus šitus paminėtus prieskonius aš naudoju natūralius (džiovintus) be jokių E..... Ir be abejo turiu Santa Marija, Saldva prieskonių.


Kur perkate džiovintą imbierą, nes aš niekur nerandu. sad.gif
Atsakyti
prieskonių pakeliuose būna, maltas.
Atsakyti
Vilniuje yra atidaryta nauja prieskonių parduotuvė, basanavičiaus gatvėj, priešais apariči plytelių saloną. vadinas atrodo "profesionalams"
nu ten tai visokio prieskoninio gėrio yra thumbup.gif
supakuota kaip "santa marijos" maišeliuose. aš ten kai užeinu...blush2.gif viena paguoda, kad nėr brangu ten.
šiaip yra visokių japoniškų dalykų, kurių šiaip pati nenaudoju, bet gal kam bus įdomu.
pardavėja sakė, kad šiaip jie urmu parduoda restoranams, o parduotuvė kaip šalutinis verslelis.
rekomenduoju apsilankyti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2005 10 24, 13:01)
Kur perkate džiovintą imbierą, nes aš niekur nerandu.  sad.gif

SALDVA pakeliuose būna visur kur prekiauja tos firmos produktais. O gali ir pasidaryti. Imbiero šaknį kai nulupi, tą skūrelę sudžiovini ir elektrine kavamale ar kuom nors sumali- daug kvapniau gaunasi.
Atsakyti
QUOTE(olé @ 2005 05 24, 08:45)
vegetų ir prieskonių mišinių nemėgstu, man jie kažkokie visi vieno skonio. nebent būna tokie, kur be druskos ir visokių E, gliutamatų ir kitų keiksmažodžių, pvz. Provanso žolelių mišinys.
man prieskonių karaliai - bazilikas ir kardamonas
o šiaip dar patinka muškatas, peletrūnas, mairūnas, raudonėlis, karis, imbieras, cinamonas, petražolės, krapai, česnakas, rozmarinas

Pritariu, nes tas gliutomatas- tai konservantas, kurio vaikučiams geriau nevalgyti. O turint grynų prieskonių, tą pačią mėsą galima paversti vis nauju patiekalu. Kepu orkaitėje kiaulės nugarinę tai įdarytą slyvomis, su švelniais prieskoniais, tai pasidžiaugiu netikėtu skoniu apvoliojusi kalendros grūdeliais, pavečiu kiaulę šernu su kadagiais ir rozmarinu. Tas pats su paukštiena, kai vaisius ir prieskonius taikau vis kitokiam įspūdžiui išgauti. Muškato pabarstau ant kalafiorų ar brokolių užkepėlių. Varškės apkepai pagardinami razinomis su cinamonu ar anyžiais, kartais dar kuo nors. Prieskoniai tiek duoda erdvės fantazijai, kad visada vengiu gatavų mišinių su druska ir konservantais. Lašišą mėgstu įtrinti citrina su žievele ir nieko daugiau, o rezultatas- netikėtas.
Atsakyti
Pastebejau toki dalyka- ruosti mesyte, ja marinuoti pagal parduotuvese parduodamus marinatus ir misinius yra nekas. Skonis gaunasi dazniausiai netoks, kokio tikiesi. o kai ruosiu mesa pati, naudodama atskirus prieskonius, gaunasi thumbup.gif ir tada visada sulaukiu pasakymo, kad skanu, ko nepasakyciau apie tuos atvejus, kai naudojuosi misiniais...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tuika: 04 lapkričio 2005 - 10:40
Žinote kąąąą..Man va iškilo klausimuks toks: prieskonius laikote jūs kur? Originaliose pakuotėse ar indukuose kokiuose? Jei juose, taikaip atsirenkat? Mintinai žinote kur kokie ar kaip nors gražia užsirašot?
Aš va prisipirkau indukų stiklinių, tai mastau - ar čia mintinai atsirinkiu supilsčius ar užrašyti ant jų g.gif ale kaip, kad va ir patogų būtų ir gražų g.gif Ot va problema sau susigalvojau, ane? biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos seimininkes. Gal kartais zinote kur rast ir issiverst prieskoniu pavadinimus i prancuzu (is bedos vokieciu) kalba? Ana diena apsidziaugiau kad citrinos rugsties radau, o ten pasirodo skonio pastiprintojas.. o as kad saltibarsciu pridariau doh.gif ... pietavom finale restorane..
O prieskoniu cia pasirinkimas tikrai netoks platus kaip Lietuvoj, bet visvien daugiau nei puses is uzrasu neatpazystu.

Beje vakar pasisejau baziliko i vazoneli. Laukiu nesulaukiu. O ir seklytes paruostos vazoneliui, tokiam popieriniam skrituly pabarstyta ju, tik zemem uzpilk ir lauk thumbup.gif .
Atsakyti
QUOTE(Asta @ 2005 11 05, 22:56)
Žinote kąąąą..Man va iškilo klausimuks toks: prieskonius laikote jūs kur? Originaliose pakuotėse ar indukuose kokiuose? Jei juose, taikaip atsirenkat? Mintinai žinote kur kokie ar kaip nors gražia užsirašot?
Aš va prisipirkau indukų stiklinių, tai mastau - ar čia mintinai atsirinkiu supilsčius ar užrašyti ant jų  g.gif ale kaip, kad va ir patogų būtų ir gražų  g.gif  Ot va problema sau susigalvojau, ane?  biggrin.gif


Aš tai taip sugalvojau - nusipirkau Senukuose tokių nedidelių stačiakampių lipdukų. Jie specialiai skirti užrašymui, gal ant sąsiuvinių mokiniams klijuoti ar kažkas panašaus. Gal kiek ir vaikiškai atrodo, "įrėminti" su visokom gėlytėm ir pan. Na bet svarbu man patogu, kur nori ten klijuoji, ką nori, tą rašai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingėnas @ 2005 11 07, 17:49)
Aš tai taip sugalvojau - nusipirkau Senukuose tokių nedidelių stačiakampių lipdukų. Jie specialiai skirti užrašymui,  gal ant sąsiuvinių mokiniams klijuoti ar kažkas panašaus.  Gal kiek ir vaikiškai atrodo, "įrėminti" su visokom gėlytėm ir pan. Na bet svarbu man patogu, kur nori ten klijuoji, ką nori, tą rašai thumbup.gif



Ačiū už gera mintį, reiks pasižiūrėti lipdukų thumbup.gif
Nes va maniau rašyt ant popieriuko ir lipnia juosta klijuot, bet vaizdelis ne koks turbūt gautusi:)
Atsakyti