Įkraunama...
Įkraunama...

buto pardavimas: per agentūrą ar patiems?

pasidalinkite patirtimi, kaip geriau pardavinėti butą - per agentūrą ar bandyti patiems? kokie yra pliusai ir minusai? kokia jūsų patirtis?
Atsakyti
QUOTE(katyte pelyte @ 2015 10 21, 08:52)
pasidalinkite patirtimi, kaip geriau pardavinėti butą - per agentūrą ar bandyti patiems? kokie yra pliusai ir minusai? kokia jūsų patirtis?

Ka patys foto negalit susimesti i skelbimus?
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2015 10 21, 17:52)
Ka patys foto negalit susimesti i skelbimus?

O pačiam teko pardavinėt butą paskutiniu metu? Du butus pardavinėjom. Skirtingus, skirtinguose rajonuose, bet abu tvarkingi, vieni geriausių variantų savo kainų kategorijoj/rajone. Sumetėm patys nuotraukas. Gražias, tvarkingas (užbėgsiu už akių, brokerių vėliau padarytos nebuvo geresnės). Nulis skambučių iš realių žmonių. Tik iš agentūrų. Kai leidom brokeriam pardavinėti, pradėjo eiti žmonės ir greit abu butai buvo parduoti. Nežinau kodėl taip yra, bet matyt absoliuti dauguma pirkėjų iškart kreipiasi į brokerius. Visgi pirkėjui tai nieko nekainuoja, procentą nuo gautų pinigų moka tas, kuris pardavinėja butą.

Tik mes atsisakėm pasirašinėt sutartis, kurios ribotų mus. Pvz remaxas, reonas ir kiti "dideli" brokeriai visada nori visų teisių į pardavimą. T.y., kad kiti negalėtų skelbimų dėt, net pats negali to daryti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 21 spalio 2015 - 17:59
Na man teko isnuomot butus, tai pirmas klausimas is klientu ar cia be jokiu agenturu, nes nenori moket papildomu pinigu, na zmona dirbo kazkada NT brokere, tai visada stebejausi, kaip zmones gali uz nieka pinigus moketi, apziura vistiek su savininku ir t.t. O agentai visi kabina makaronus, kad tipo daug klientu turim ir t.t. o realiai nieko. Na kiek pazystamu pardavinejo, tai be jokiu agenturu, ar per krizes- p..es, ar po jos visi pardave, jeigu kaina atitiko rinkos kaina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noriukas5: 21 spalio 2015 - 18:07
Kai nuomoji, tai moka pinigus tas, kas ieško buto. T.y. jeigu pasirašo sutartį ar šiaip sutaria dėl nuomos, tai agentas ima vienkartinį mokestį. O su pirkimu moka tas, kas pardavinėja. Dėl to, matyt, ieškantys butų ir kreipiasi tiesiai į agentus. Jiems tai nekainuoja ir galvos sukt per daug nereikia.

Bet šiaip tai jo, daugelis agentų pudrina smegenis, kad tuoj pradės vesti dešimtimis tuos klientus. O realybėj iš kokių 7, kurie bandė pardavinėt mūsų butus, gal tik 2 ar 3 atvedė klientų. Likusius taip ir matydavom vieną kartą biggrin.gif Ir, sakau, įdomus dalykas tas, kad nors visą laiką kabėjo ir mūsų skelbimai kur parašyta, kad be tarpininkų - kiek buvo apžūrėti būtų, tai tik per agentus. Mes taip ir nesulaukėm nei vieno skambučio. Abu butai buvo pardavinėjami grubiai metų skirtumu vienas nuo kito ir tikrai kainos buvo normalios.

Tarp kitko, remaxas norėjo, kad net apžiūra vyktų be savininko... durdomas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gediminas_: 21 spalio 2015 - 18:11
QUOTE(gediminas_ @ 2015 10 21, 18:57)
O pačiam teko pardavinėt butą paskutiniu metu? Du butus pardavinėjom.


Patirtis priešinga. biggrin.gif
Prieš mėnesį pardavinėjom butą. Patys. Pardavėm labai greitai, net nesitikėjom. Susidomėjimas buvo didžiulis, nors, žinoma, skambino daug ir agentūrų. Aišku, butas suremontuotas, tvarkingas, su kokybiškais baldais ir buitine technika.
Nelabai matau prasmės naudotis agentūrų paslaugomis. Jie neprisiima jokių įsipareigojimų. Juk ir patys galite padaryti kokybiškas nuotraukas ir įdėti į skelbimus.
Atsakyti
o garantuotas kad ir is pirkeju nepaima mokescio??? biggrin.gif Yra toks daiktas kaip avansas (ar kaip ji ten).
Bent man, perkant sklypa, mano pradine imoka (avansas_) liko brokeriui. Sudarius sandori, dar is pardaveju pasieme savo kasni...
Atsakant i klausima, pardavinejau nama pats ir sekmingai pardaviau


QUOTE(gediminas_ @ 2015 10 21, 17:08)
O su pirkimu moka tas, kas pardavinėja.


Atsakyti
Taip, garantuotas. Yra sutartys/pasižadėjimai, pasirašomi apžiūros metu. Galų gale ir patys esam per brokerius važiavę kelių objektų apžiūrėt. Žodžiu, ne čia esmė. Aš tik savo patirtim pasidalinau, tai buvo prieš 2-3 metus. Dar labai priklauso nuo visokių pirkimo bumų. Kai pvz prieš eurą įvedant buvo perkamas bet koks NT, kad tik pinigus įkiš kažkur. Vieni dėl to, kad pinigai juodi, kiti bijojo siaubo-baubo euro biggrin.gif kitiem gal dar kokios priežastys veikė.

Bet kokiu atveju, visų pirma reikia bandyti pačiam. Nepavyks - brokeriai.
Atsakyti
QUOTE(gediminas_ @ 2015 10 21, 20:55)
Taip, garantuotas. Yra sutartys/pasižadėjimai, pasirašomi apžiūros metu. Galų gale ir patys esam per brokerius važiavę kelių objektų apžiūrėt. Žodžiu, ne čia esmė. Aš tik savo patirtim pasidalinau, tai buvo prieš 2-3 metus. Dar labai priklauso nuo visokių pirkimo bumų. Kai pvz prieš eurą įvedant buvo perkamas bet koks NT, kad tik pinigus įkiš kažkur. Vieni dėl to, kad pinigai juodi, kiti bijojo siaubo-baubo euro biggrin.gif kitiem gal dar kokios priežastys veikė.

Bet kokiu atveju, visų pirma reikia bandyti pačiam. Nepavyks - brokeriai.


mes taip ir galvojame - iš pradžių bandyti patiems, o jei pvz kokį mėnesį nebus jokio susidomėjimo, tada gal bandysim per brokerius. Beje, mūsų kaimynė pardavinėja butą per agentūrą, tai pasirašė sutartį, kuri mano nuomone yra absurdiška. Sutartis terminuota, galioja nustatytą laiką. Sutarties galiojimui pasibaigus, jei kaimynė per 3 mėnesius nuo sutarties galiojimo pabaigos parduos butą, tai 1 procentas vis tiek eis agentūrai.
Atsakyti
QUOTE(katyte pelyte @ 2015 10 22, 08:33)
mes taip ir galvojame - iš pradžių bandyti patiems, o jei pvz kokį mėnesį nebus jokio susidomėjimo, tada gal bandysim per brokerius. Beje, mūsų kaimynė pardavinėja butą per agentūrą, tai pasirašė sutartį, kuri mano nuomone yra absurdiška. Sutartis terminuota, galioja nustatytą laiką. Sutarties galiojimui pasibaigus, jei kaimynė per 3 mėnesius nuo sutarties galiojimo pabaigos parduos butą, tai 1 procentas vis tiek eis agentūrai.


Na tai nepasirašinėkit tokių sutarčių, kame problema? Mačiau ReMax'o sutartį standartinę, ten procentai agentūrai eina 6 mėn. po sutarties galiojimo pabaigos, bet tik tuo atveju, jei pirkėjas buvo atvestas tos agentūros. Kas yra logiška - o tai agentūra dirba, suveda pirkėją/pardavėją, jie susimirksi tarpusavyje ir įformina sandorį iškart po sutarties su agentūra galiojimo pabaigos.
Atsakyti
Aš taip manau, kad jei tingi pats atsiliepti į skambučius ir važinėti aprodyti butą tai kreipiesi į brokerį. Štai ir visas skirtumas.

O kad pirkėjai kreipiasi pas brokerį tai visiška nesąmonė. smile.gif Juk logiškai mąstant, jei man ko nors reikia, tai aš nesėdžiu rankų sudėjęs ir nelaukiu, kol man paduos.

Iš asmeninės patirties - kai ieškojom namo kiauras dienas naršėm aruodas.lt domoplius, žodžiu, googlinom. Ir tada patys skambinom ir važiavom apžiūrėti. Taip pat skambinau agentams, bet iš jų jokios naudos - sakiau, kad ieškom namo, 100-200 kvadratinių metrų ploto, iki tam tikros kainos, o jie daugiausia atsiusdavo kotedžų nuotraukas, be to, gerokai brangesnių...
Todėl, kai dabar parduodam butą tai darom patys. Bet net ir čia tie brokeriai nervina - skelbime yra prierašas didžiosiomis raidėmis, o jie vis tiek skambina, ir po 10 kartų per dieną! Taip pikta, atrodo eilinį kartą ragelyje išgirsiu "čia petriukas iš remax'o" jau kaip pasiųsiu... gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif
Atsakyti
Nemaža dalis asmenų visiškai nesigaudo NT pardavimo reikaluose ir juos apsukresnis pirkėjas tikrai lengvai apsuktų apie pirštą. Todėl nenuostabu, kad daugelis samdo NT brokerius. O gal nemoka ir nenori bendrauti su pirkėjais ar neturi laiko važiuoti ir rodyti NT objekto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 22 spalio 2015 - 20:10