Įkraunama...
Įkraunama...

Senelių slaugosnamai. Už ar prieš?

As irgi kazkada buvau pries slaugos namus,kol pati nesusiduriau su tokia situacija...Penkis metus slaugiau a.a.mociute po insultu (buvo ju ne vienas),po paskutinio liko visiskai ant patalo,maitinimas per zonda (net vandens pati nuryti negalejo),visiskai paralyziuota,pati galejo tik viena ranka truputi pajudinti...Man reikia dirbti (gyventi juk is kazko reikia,darbo nemesi),vaikams i mokykla,o zmogaus negalima nei minutei vieno palikti.Is pradziu samdem moteriske kad pagelbetu tam laikui kol as darbe,ir tuo paciu ieskojau geru slaugos namu,nes reikejo profesionalios medicinines prieziuros,patys nebepavezem,nes reikejo prieziuros ir naktimis.Tokius radau Nemencinej,gavom privacia vieta.Pervezimui samdem "greituske".Pinigai nemazi,bet i kaina iejo absoliuciai viskas,net rubus patys skalbdavo,prieziura ideali,turejo ir grikiu lukstu pagalveles,ir specialius pleistrus nuo pragulu (as tokiu neipirkdavau),atvaziave aplankyti tik greta sededavom,nereikejo nieko daugiau daryti.Tik labai buvo sunku kad nepalydejau mociutes i amzinybe,kad nebuvo manes greta,taip norejau uz rankos palaikyti ir akis uzmerkti...prasiau,kad man pranestu,viska mesiu ir atvaziuosiu...bet pranese jau po viskam,sake,viskas labai greitai vyko,tiesiog nespejo...labai jos pasiilgstu,iki siol nepripratau kad jau nebera,tokia tustuma liko...O ten tokie slaugos namai,kad as pati senatveje su mielu noru tokiuose laika leisciau...
Atsakyti
Kaip matau, vienos kalba apie senelių namus, kitos apie ilgalaikio gydymo ligonines, kur daugiausia guli senyvo amžiaus žmonės g.gif Reikėtų skirti šiek tiek tokius dalykus. Senelių namuose laikas nera ribojamas ir ten gali būti ne tik sergantys seneliai. O ilgalaikio gydymo ligoninėse galima išbūti pusė metų, jei neklystu blush2.gif Ir jei asmuo atsigauna jį paleidžia namo arba pasiūlo seneliu namus blush2.gif Nieks ten stiprių senelių nelaiko schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(erniuke @ 2010 03 21, 14:48)
Kaip matau, vienos kalba apie senelių namus, kitos apie ilgalaikio gydymo ligonines, kur daugiausia guli senyvo amžiaus žmonės  g.gif Reikėtų skirti šiek tiek tokius dalykus. Senelių namuose laikas nera ribojamas ir ten gali būti ne tik sergantys seneliai. O ilgalaikio gydymo ligoninėse galima išbūti pusė metų, jei neklystu  blush2.gif Ir jei asmuo atsigauna jį paleidžia namo arba pasiūlo seneliu namus  blush2.gif  Nieks ten stiprių senelių nelaiko  schmoll.gif


slaugos namuose, kaip sakai gydymo ligoninese, siuo metu per metus gali buti nemokamai iki 4 men., paskui imk namo ir daryk ka nori, o privaciu kainos ogo - go !!!!
Atsakyti
Zinuciu neskaiciau, bet as nenoreciau... Taigi pries.
Atsakyti
QUOTE(proksi @ 2010 03 21, 16:14)
slaugos namuose, kaip sakai gydymo ligoninese, siuo metu per metus gali buti nemokamai iki 4 men., paskui imk namo ir daryk ka nori, o privaciu kainos ogo - go !!!!

Dėl 4 mėn. Jūs teisi, bet kartais dar kažkiek laiko apmoka miesto (rajono) socialinis skyrius. Mano Mamytei apmokėjo dvi savaites.
Atsakyti
As is savo patirties zinau kas yra priziureti sunku ligoni namie (mano mociute buvo po insulto ir mama ja priziurejo 10m) tai labai sunku ir neverta jokiu pasaulio pinigu (tai kiti daro uz pinigus)

As uz seneliu namus, zinoma jei jie tvarkingi, gera prieziura, maistas. Kaip sako mano tetis geriau jau senti tarp tokiu pat kaip tu, bent bendros kalbos yra, nei kankinti vaikus ir anukus savo buvimu.
Atsakyti
Aš taip pat pritariu, kad labai priklauso kokie, jei tarkim tokie kaip Birštone "senjorų rezidencija" kazkada rode apie jį, kur žmonės gali turėti atskirą butuką ir medikų priežiūrą, tai manau labai super, žmogus dar kažkiek savarankiškas, daug panašių žmonių, ne našta vaikams, o su jais gali tiesiog džiaugtis, šalia priežiūra tai manau labai gerai.Aišku jei kalbama apie kažkokius slaugos namus, kur vienam kambary gyvena keturi, tai tikrai ne gyvenimas, o mirties laukimas
Atsakyti
mano tėvai už senelių namus... toks jų pageidavimas... kad jei gyvenime atsitiks taip, kad jiems reikės slaugos... jie norėtų gyvent senelių namuos... kad mes su sese gyventumėm savo gyvenimus ir geriau jau juos kuo dažniau lankytumėm, nei vargtumėm ir jie ir mes... ką apie tai galvoju aš ... pradžioj labai priešinaus... dabar matyt metai eina... sutinku su jų sprendimu...
Atsakyti
QUOTE(Lurdesita @ 2010 03 28, 17:52)
mano tėvai už senelių namus... toks jų pageidavimas... kad jei gyvenime atsitiks taip, kad jiems reikės slaugos... jie norėtų gyvent senelių namuos... kad mes su sese gyventumėm savo gyvenimus ir geriau jau juos kuo dažniau lankytumėm, nei vargtumėm ir jie ir mes... ką apie tai galvoju aš ... pradžioj labai priešinaus... dabar matyt metai eina... sutinku su jų sprendimu...


Pritariu tavo tevu nuomonei,as irgi tos pacios.
Atsakyti
Gyvenime yra visaip, ir tokie namai turi buti prieinami visiems to pageidaujantiems. Bet as asmeniskai uz zmogaus teise numirti savo namuose salia savo artimuju
Atsakyti
Ar visos VILNIAUS valstybės finansuojamos slaugos ligoninės yra siaubingos ???

Vilkpėdės ligoninė – didžiausia palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė Lietuvoje
Vilkpėdės g. 3, LT- 03151, Vilnius
Vizija
Tapti modernia, visuomenės pasitikėjimą turinčia sveikatos priežiūros įstaiga, kuri teikia kokybiškas, atitinkančias Europos Sąjungos standartus stacionarines palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas Vilniaus miesto ir rajono gyventojams.
Misija
Teikti saugias, kokybiškas, pagrįstas mokslu ir naujausiomis technologijomis stacionarines palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas. Būti atvira visuomenės poreikiams ligonine, kurioje teikiamos paslaugos yra prieinamos ir atitinkančios pacientų poreikius ir lūkesčius.
Tikslai ir uždaviniai
Toliau tobulinti ligoninėje veikiančią kokybės vadybos sistemą pagal LST EN ISO 9001:2001 reikalavimus lotuliukas.gif

Vilniaus universitetinė slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninė
Tyzenhauzų g. 18, LT-02106 Vilnius
„Nemaniau, kad dar būna tokių vietų. Reikėtų ten politikus nuvežti, tada suprastų, kokiose sąlygose gydomi sergantys žmonės “, - savo įspūdžiais iš Vilniaus universiteto slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninės dalijosi Tarptautinės kalėdinės labdaros mugės valdybos narė Birutė Vizgirdienė, su bendramintėmis apsilankiusi minėtoje gydymo įstaigoje. Kelis šimtmečius Tyzenhauzų gatvėje stovinčiame pastate per paskutinius 10 metų (2005 metais šiame pastate pradėjo veikti VU slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninė – DELFI) nei karto nebuvo atliktas kapitalinis remontas, nes sukauptų lėšų užtekdavo tik būtiniausiems „kosmetiniams“ darbams atlikti.
Ligoninėje esantys baldai ir slaugymui reikalingi daiktai gauti per labdaros organizacijas iš Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių. Prausyklų, tualetų, procedūrinių kabinetų, virtuvės įrangos būklė atitinka higienos reikalavimus, tačiau visi šioje įstaigoje apsilankę įvairių labdaros organizacijų atstovai vieningai sutaria, kad ne tokiomis sąlygomis turėtų būti slaugomi pacientai, gyvenantys Europos Sąjungos šalyje.
Ligoninėje tvyrantį kvapą stengiamasi bent šiek tiek prasklaidyti atvėrus langus ar uždegus gaivų aromatą skleidžiantį smilkalą, tačiau tai ne itin padeda. Sudėtinga išsklaidyti beveik šimto slaugomų pacientų, kurie kartais ir valgo ir tuštinasi toje pačioje patalpoje (nes paprasčiausiai negali pakilti nuo lovos – DELFI), skleidžiamus ir slaugos metu tvyrančius kvapus.
Kasmet šioje ligoninėje apsilanko virš 600 pacientų, kuriems reikia ypatingo dėmesio ir nuolatinės priežiūros. Pacientai dažniausiai būna įvairiomis ligomis sergantys senyvo amžiaus žmonės, kurie negali savimi pasirūpinti. Nuolatiniu dėmesiu juos supa ir pagalbos ranką sergantiems pacientams ištiesia virš 100 ligoninės darbuotojų.
„Čia dirbantys žmonės savo darbu 100 procentų atperka visas tas senienas ir ligoniai to net nepastebi. Žinoma, svarbiausia ligoniams yra jų sveikata, tačiau aplinka taip pat yra svarbi. Mes stengiamės ją padaryti kuo geresnę“, - aiškino ligoninės direktorius.
2006 lapkričio mėn. 17 d.
http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=11258716

Pasigendu daugiau komentarų apie VILNIAUS globos/slaugos namus.
Ypač mažai info apie Vilkpėdės ligoninę unsure.gif
Atsakyti
jei norit kuo greiciau atsikratyt savo senais zmonemis tai vezkit i Vilkpedes ligonine i nemokama skyriu ,kad gautumet geresne lova ,daktarei pakisuka duokit , bet priestai gali tekti paguleti bendroje palatoje , o tada gal ir nebereikes geresnes lovos ar vietos - geresnes vietos jau jieskosit kapinese
Atsakyti