Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Senelių slaugosnamai. Už ar prieš?
Supermamų klubas > Tarp mūsų, mergaičių... > Kertelė sielai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
varveklis
QUOTE(daidora @ 2006 07 18, 22:17)
dėl tos karvės... lotuliukas.gif tai aš tik tarp kitko... biggrin.gif

O beje, tie, kurie su alcheimeriu, ''seneliuose''geriausiai jaučiasi. Kasdien jiems viskas nauja...gera, įdomu...
*

aha, kiekvieną dieną susipažįsta su naujais žmonėmis lotuliukas.gif
Spyglė
Mes su mama 5 metus slaugėm močiutę.Sirgo baisia liga-tromboze,turėjo 4 operacijas.Bet kažkur atiduoti,net minties nebuvo.Močiutė augino mane nuo gimimo,kad mama galėtų baigti mokslus ir dirbti,paskui augino mano sūnelį,ir aš jai esu dėkinga po šiai dienai.Tėtis mirė staiga,prieš metus.Nežinau kada yra didesnė tragedija,ar kai žmogus ilgai serga ir tu žinai,kad jam jau nieko gero nebus,taikaisi,ruošiesi.Staigi mirtis be kančių ligoniui,bet su didžiausiom kančiom artimiesiems.
Dabar prieš mėnesį mirė uošvis.Dukra vis norėjo jį įtaisyti man,arba į slaugos namus,bet patikėkit,pasirodo ten pakliūti nėra taip paprasta,reikia laukti eilėj(bent taip sakė vyrui),arba duoti vyr.gydytojui.Bet slaugos ligoninė ne išeitis,ten laiko tik 4 mėnesius,o paskui žinokis.Už kelis šimtus niekas neis užpakalio plauti,o kur gauti tuos tūkstančius,jeigu pats negali prižiūrėti.Dukra slaugyt nenorėjo,kadangi tėvų sąskaitoj švilpė vėjai,o kai pinigų buvo,tai ir dukra lankė.
Man baisu,kad mano uošviai taip išpaikino savo dukrytę,jos gailėjo,jai viską atidavė,o senatvėj neturi kur atsiremti.
Ramunita
tų,kurios piestu stoja prieš senelių namus...ir net ižeistų tokia tėvų valia-noriu paklaust-o apie savo vaikus pagalvojot?
mano močiutė buvo karšinama namuose...ją kamavo senatvinė silpnaprotystė...būdavo pradainuodavo visą naktį....paryčiui nusmigdavo,o man su broliu ryte į mokyklą...būdavo užsimano į tūliką ir pradeda keturiom po kambarį lakstyt-pamatyk,sugauk ir nuvairuok į tūliką, nes apsidirbs kambarį,pampersus nusiplėšus...o jei mama darbe-tai kas nuvairuos-mes su broliu...ir dar daug bajerių būdavo...bent jau aš manau,kai žmogus pasiekia tokią stadiją,kai pats savęs nevaldo ir nekontroliuoja jau geriau jis būtų tam tikroj įstaigoj...pirma-priežiūra tikrai geresnė (na,jei sumoki biškutį) ir kitų netraumuoja...nes po visų a.a. močiutės bajerių man nejauku būdavo su ja namuose likti...ypač,kai sugalvojo lipti per langą (gyvenam 9 aukšte)...buvo kažkaa toksįvykis,kad sena močiutė gyvendama su vaikais nusižudė iššokdama per langą...
šiaip vienas dalykas yra prižiūrėt protiškai sveiką žmogų (senelis mirė nuo vėžio), apie juos dažniausiai lieka tik šviesiausi prisiminimai.... kitas dalykas,kai reikia gyventi su protiškai nesveiku ir visą laiką budėti,kad jis ko nepasidarytų sau arba kitiems
Alija
QUOTE(Ramunita @ 2006 07 19, 00:22)
tų,kurios piestu stoja prieš senelių namus...ir net ižeistų tokia tėvų valia-noriu paklaust-o apie savo vaikus pagalvojot?
kitas dalykas,kai reikia gyventi su protiškai nesveiku ir visą laiką budėti,kad jis ko nepasidarytų sau arba kitiems
*

Tikrai nekraučiau tokios atsakomybes savo vaikams. Bet pinigai išsprendžia šią problemą mirksiukas.gif

O jei išprotetų tavo vyras? O tavo vaikas? Irgi į prieglaudą? g.gif Juk "protiškai nesveikų" ir ne tik garbaus amžiaus yra.

Nors pripažįstų, kad pasirinkimas tarp tėvų priežiūros ir vaikų psichikos nuolatinio traumavimo būtų labai sunkus. Manau daug kas priklauso nuo tėvų požiūrio. Vaikui reikia viską paaiškint, neskirt pareigų, neatitinkančių jo amžiaus. Bet gi tas pats yra ir su vaikais šeimoje: jei vaikas yra nuolat verčiamas žiūrėt brolius/ seses, jei šeimoje gimsta nesveikas vaikas, tai irgi trauma vaikui.
Ketob
As irgi atsimenu mociutes kaimyne kaime, abi buvo labai geros drauges, susibege vis papletkavodavo apie kaimynus, naujienom persimesdavo, karta ziuri per tvora stovi greitoji isnesa jos kaimynka isveza i ligonine, jai buvo 71m , nubega pas dukra pasiklausia kas , sako kad mama pabudusi nuo didelio galvos skausmo ir pradejo klykti nakty, gere vaistu nepadejo, iskviete greitaja ir i ligonine, ka jus galvojat po savaiteles parveza mama namo , o ta tiesiogine sio zodzio prasme isprotejusi, nors iki to buvo puikiam stovy, niekas nepagalvojo kad taip galejo nutikti, pradejo nesioti per gatve mano mociutei plytas rodyti kokios grazios, bande pjauti obelis, pesdavo zole , i maista pildavo smely arba ta pesta zole , sukurusi lauza kieme degino anuku drabuzius, karta atsimenu buvau kaime sedim su mociute kieme snekam ji ateina ir pakelusi bliuske rodo savo nuoga krutine ir sako, kad pas ja papai kaip sunio ausys, praso kad mano mociute savus parodytu doh.gif tada sededama juokiausi, bet dabar kai pagalvoju kad jos dukrai reikejo ja slaugyti, kai pati sunkiai dirbo, vyras pijokas ir du vaikai, o pinigu i seneliu namus patalpinti neturejo. Po metu ji pasimire, rado ryte lovoi salta (nezinau del ko) Galiu tik isivaizduoti kai sunku toky ligony slaugyti ir tuo paciu bandyti gyventi normalei.
Ramunita
QUOTE(Alija @ 2006 07 18, 23:48)
Tikrai nekraučiau tokios atsakomybes savo vaikams. Bet pinigai išsprendžia šią problemą mirksiukas.gif

O jei išprotetų tavo vyras? O tavo vaikas? Irgi į prieglaudą? g.gif Juk "protiškai nesveikų" ir ne tik garbaus amžiaus yra.

Nors pripažįstų, kad pasirinkimas tarp tėvų priežiūros ir vaikų psichikos nuolatinio traumavimo būtų labai sunkus. Manau daug kas priklauso nuo tėvų požiūrio. Vaikui reikia viską paaiškint, neskirt pareigų, neatitinkančių jo amžiaus. Bet gi tas pats yra ir su vaikais šeimoje: jei vaikas yra nuolat verčiamas žiūrėt brolius/ seses, jei šeimoje gimsta nesveikas vaikas, tai irgi trauma vaikui.
*

nesupratau kaip gali pinigai išspręsti šitą problemą g.gif tipo žmogų pasamdyt,kad ateitų? nu ir ką? jei močiutė būtų užsimanius į tuliką slaugei dar neatėjus-ką jai sakyt-tipo palauk g.gif
o dėl pareigų ir amžiaus neatitikimo,tai čia tu teoretike,brangioji...reikia ir darai,nes nėra kam....ir čia nėra vertimo...kažkaip atsakomybė ir tiek
o dėl protiškai nesveikų kitų šeimos narių tai...jei tai keltų pavojų jų ar aplinkinių sveikatai bei gyvybei tai....ko gero tektų priimti ta,tau taip nepatinkantį sprendimą...buvo mūsų šeimos draugų šeimoje toks atvejis,kad protiškai neįgali sesuo ne vieną kartą vos nenužudė savo jaunesniojo brolio...dabar ta mergina gyvena globos namuose...ir aš tos šeimos nesmerkiu...
Terija:)
Aš už senelių namus,bet prieš apygyvendinimą juose savo tėvus.Aš manau,kad tėvai užauginę tris dukteris ir davę joms,viskas kas geriausia gyvenime.Turi teisę būti globojami ir prižiūrimi savo gimtuose namuose.Čia mano nuomonė...ir jokių,bet........Niekada negali sakyt,niekada,bet tikrai dėsiu visas pastangas ir galimybes,kad mano tėvam nereikėtų apsigyvent senelių namuose.
Taistė
Na matot kokie atsiliepimai seneliu namu virtuve maciusiu.. Paklauskit kas is ten dirbanciu noretu jose baigt savo dienas.. jauciu nedaugelis.. schmoll.gif
Bent jau tuose namuose kur dirbo mano mama seneliu namai buvo suskirstyti i berods 3 korpusus - nuo "sveikiausiu" iki galima sakyt "nabasniku". Visi anksciau ar veliau atsidurdavo nabasniku skyriuje kur patikekit blink.gif pasijauti kaip siaubo filme unsure.gif Kvapai, vaizdai, garsai... unsure.gif Skaitet Sruogos "Dievu miska"? Ziauru bet ispudis panasus.. unsure.gif
Ramunita
QUOTE(garbane @ 2006 07 19, 01:03)
Na matot kokie atsiliepimai seneliu namu virtuve maciusiu.. Paklauskit kas is ten dirbanciu noretu jose baigt savo dienas.. jauciu nedaugelis..  schmoll.gif
Bent jau tuose namuose kur dirbo mano mama seneliu namai buvo suskirstyti i berods 3 korpusus - nuo "sveikiausiu" iki galima sakyt "nabasniku". Visi anksciau ar veliau atsidurdavo nabasniku skyriuje kur patikekit  blink.gif pasijauti kaip siaubo filme unsure.gif Kvapai, vaizdai, garsai...  unsure.gif Skaitet Sruogos "Dievu miska"? Ziauru bet ispudis panasus..  unsure.gif
*

o mano draugės močiutė gyvena kažkiuose ten senelių namuose netoli vilniaus tai patenkinta labai-susirado senuką, draugių, tai kai vaikai pasiima atostogų tai vos savaitę išbūna-atgal nori...beje,nesuabsoliutink,kad visi mačiusiu senelių namus atiliepimai blogi...o kas sukasi tuoj virtuvėj-tai mato,kaip turėtų būti ir kaip nėra...bet jei seneliui gerai-tai kokios problemos? mačiusiams tą virtuvę kirbėtų kirminiukas,kad vat nuo manęs vagia,o kas nematė-tai...susiradna ir įdomesnių užsiėmimų. va,kaip draugės močiutė mirksiukas.gif sako,žinau,kad gal biški pavagia en nuo mūsų, bet daug ir duoda...būna piktų slaugių-bet yra ir labai gerų...turi ji - draugę gulinčią,močiutytę tokią, protingą, žvitrią,tik kojos paralyžuotos...draugės močiutė pasakojo,kad tą senutę labai prižiūri slaugutės, visi ją myli,nes ji super teigiamas žmogus...pasakojo,kad gal sunkiau yra su tais,kurie "protelio netekę",bet sakė,kad ir tie sutvarkyti, prižiūrėti...gulinčius kas 3 valandas varto...ir tikrai taip daro,nes ta draugės močiutės nerali teisybės ieškotoja,bet va gyvena tuose senelių namuose ir jai gerai ax.gif tik niekaip neįsimenu kaip jie vadinasi doh.gif
vaiciuke
Senelių namų baisumas yra kita tema. Turbūt kiekvienas iš mūsų verčiau samdytų slaugę, o ne apgyvendintų savo tėvus senelių namuose. Žinoma...bet....Ne visos šeimos sugebėtų samdyti tokį žmogų. Kaip supratau, čia buvo kalbama apie valstybinius senelių namus. O tai nėra privačių? Ar irgi labai daug kainuoja? Apie valstybinius senelių namus aš irgi net negalvočiau, nes tokiu atveju reikia atsisakyti teisių į tėvus, o tai jau yra daugiau nei žiauru.
Beje, jau kaip ir rašiau, mano senelis labai norėjo į senelių namus dėl ten esančių bendraamžių bendraminčių ir tt. Jis gyveno vienas, o mes negalėdavom visos dienos leisti prie jo. Kadangi jis paskutiniais metais jau beveik nebematė, tai negalėdavo nei knygų skaityti, nei TV žiūrėdavo. Žodžiu, vienatvė visiška.
Žiauru apgyvendinti savo tėvus senelių namuose? O ne žiauru, kai jie gyvena kokiame nors vienkiemyje, kur nuvažiuoti vaikai tesugeba geriausiu atveju vieną kartą per savaitę.
Ir dar...Toms, kurios dievagojasi, kad tikrai prižiūrės savo tėvus. O jei yra darbas, o senoliui reikalinga priežiūra ištisą parą? Jei nėra pinigų, kad samdyti slaugę? Kaip tuo atveju? Mesti darbą ir pasilikti su senoliu? Taip, sutinku. Tikrai, tėvai mus augino ir galbūt kai kurie atsisakė svaiginančių karjerų ir pan, bet...Jei dirbat tam, kad išlaikyti savo vaikus, tai kaip tada? Situacija sudėtinga ir tikrai niekam nelinkėčiau tokios patirti, bet jei jau ji tokia būtų, aš tik už privačius senelių namus. Beje, gal kas žinot, kiek kainuoja slauga juose?
Cassandra
QUOTE(Alija @ 2006 07 18, 22:54)
Mano vardas nėra Tamsta, nereikia į mane taip kreiptis (kaip ir brangioji, gerbemoji ar kitais pašaipiais kreipiniais).

Nuo kada "Tamsta, brangioji, gerbiamoji" lietuvių kalboje tapo pašaipiais kreipiniais?
Kokie tada yra mandagūs kreipiniai? Kaip tada vertinti kreipinius "vištele", "gaga", "žąsie"?

O dėl valios... Kiek savižudžių, jau perpjovę riešus ar dar ką pasidarę ieško pagalbos ir skambina greitajai ar giminaičiams, nors rodos ką tik mirt buvo jų valia. Dabar, budama sveiko proto, tu sakai kad tavo valia tokia, bet ar tu tikra, kad tą dieną, kai sveiko proto nebebusi, tu galvosi taip pat? Kad neverksi dėl namų, iš kurių tave gal teks vilkt prievarta (sveiko proto tai jau nebebusi)? Kaip tokių atveju turi pasielgt tavo sūnus? Kurios valios jis turi klausyt? Tik tiek ir norėjau pasakyt. Kad tai, kad dabar tu nori taip, dar nereiškia kad tai dienai išaušus tu nenorėsi kitaip, nes, dėja, už savo protą ir elgesį senatvėje niekas negali garantuot.
*

Ačiū, kad atkreipei dėmesį į tą aplinkybę, jog žmogus, netekęs proto, gali keisti sprendimus. Šitą dalyką sūnui taip pat reikės patikslinti ir išaiškinti. Faktiškai tuos dalykus reikia išsiaiškinti ir sutvarkyti dar esant sveikam protui. Reikėtų nuvažiuoti į senelių namus ir išsiaiškinti, ar galėčiau su jais sudaryti sutartį, vienžo, pasirūpinti teisiniais dalykais, kad atėjus laikui, būčiau ten. Kita vertus, kalbant apie gyvenamąją vietą, kadangi sūnus tikrai gyvens ne pas mane (nes jis jau dabar gyvena atskirai), tai man esant nesveikam protui, būtų jokio skirtumo - ar jis vežtų mane pas save, ar į senelių namus. Fiksuočiau tik, kad veža iš namų. O paskui bausčiausi sugrįžt "Namo", turėtų sūnus su šeimyna mane gaudyti, nuo turėklų irgi balkonų nurankioti, degtukus slėpti, dujas užsukinėti ir t.t. Kodėl turėčiau jam užkrauti šitą vargą? Kodėl jis ar jo žmona (jei jis tokią turės) turės gyventi įtampoje, kad neišeičiau, nepaklysčiau, nesupleškinčiau namų, neiššokčiau per balkoną? Manau, kad tai irgi mano sąžinės reikalas neužversti sūnui tokios atsakomybės. Lai savo vaikus kada nors ramiai auginasi ir juos prižiūri.

Ramunitai

Galbūt Antavilių senelių namai?
Pangasija
na, kai zmogui reikalinga nuolatine medicinine prieziura, tai manau kad slaugos namai tam ir skirti. gal vieni zmones ir gali pasisvest seneliu slaugymui, o kiti -- ypac tie, kuriems dirbt reikia ir sava seima islaikyt, savo vaikus uzaugint? o pvz. kai tokia liga kaip alzheimeris -- tokiam zmogui reikalinga prieziura visa laika.
p. Kikimora
Dar vienas variantas - jei žmogus tikrai sunkiai serga, jam suteikiama invalidumo grupė, jei grupė 1 - man atrodo blush2.gif kad socialinis skyrius artimųjų prašymu gali skirti slaugytoją. Mano kolegės mamą taip 4 metus slaugė. Ne visada ta pati, gal kas kelis mėnesius keitėsi, bet slaugė buvo samdoma ne jos pinigais.
man tikrai būtų sunku atiduoti tėvus į senelių namus. Gerai, kad dar neiškyla toks klausimas - tėtis po mamos mirties net pats valgyti pradėjo ruoštis, na o sudėtingesnius nei košė ar virta mėsa patiekalus tiesiog p[aruošiu ir užšaldau...

KETOB ar Tau neatrodo, kad problemos esmė - ne tavo močiutės liga, o būtent Tavo tetos charakteris? kad ne Vilniuje tos slaugių kainos nėra tokios aukštos, ir visos anūkės susimestų tuos 600 (čia Panevėžio kaina) litų panorėjusios slaugei. Kita kalba, kad teta to nenori, o nori tik draskytis ir kitus kaltinti, nors tiesą sakant, kai slaugiau mamą, tik pasiutimas ėmė, kad vienas iš brolių doh.gif per kelis mėnesius sugebėdavo tik gun_bandana.gif telefonu paklausti, kaip laikosi, tuo tarpu mama buvo "išmąsčiusi", kad čia aš slepiu nuo visų, kad ji sunkiai serga, nors ėjo lankyti tolimesni giminės, atvažiuodavo kaimynai iš kaimo...
Ketob
QUOTE(Azalija @ 2006 07 19, 13:49)
Dar vienas variantas - jei žmogus tikrai sunkiai serga, jam suteikiama invalidumo grupė, jei grupė 1 - man atrodo  blush2.gif  kad socialinis skyrius artimųjų prašymu gali skirti slaugytoją. Mano kolegės mamą taip 4 metus slaugė. Ne visada ta pati, gal kas kelis mėnesius keitėsi, bet slaugė buvo samdoma ne jos pinigais.
man tikrai būtų sunku atiduoti tėvus į senelių namus. Gerai, kad dar neiškyla toks klausimas - tėtis po mamos mirties net pats valgyti pradėjo ruoštis, na o sudėtingesnius nei košė ar virta mėsa patiekalus tiesiog p[aruošiu ir užšaldau...

KETOB ar Tau neatrodo, kad problemos esmė - ne tavo močiutės liga, o būtent Tavo tetos charakteris? kad ne Vilniuje tos slaugių kainos nėra tokios aukštos, ir visos anūkės susimestų tuos 600 (čia Panevėžio kaina) litų panorėjusios slaugei. Kita kalba, kad teta to nenori, o nori tik draskytis ir kitus kaltinti, nors tiesą sakant, kai slaugiau mamą, tik pasiutimas ėmė, kad vienas iš brolių  doh.gif per kelis mėnesius sugebėdavo tik gun_bandana.gif telefonu paklausti, kaip laikosi, tuo tarpu mama buvo "išmąsčiusi", kad čia aš slepiu nuo visų, kad ji sunkiai serga, nors ėjo lankyti tolimesni giminės, atvažiuodavo kaimynai iš kaimo...
*

Sudetinga tetos charaktery visi zinojo nuo senu laiku, jai gyvenimas buvo ne mielas nei su vienu vyru nei su kitu nei su treciu, paaugle dukra bego is namu vos astuoniolikos sulauke isvaziavo i amerika mamai neiko nesakius, amzinai turejo piniginiu problemu, dabar nors dukra ir suagus bet vistiek apsunkina mamai gyvenima, o papasakojau tai del to, kad ji del savo nesekmiu gyvenime kaltina savo broly savo sesery savo mama ir tetas, visi jai kuom galejo tuom padejo , vis ssako kad nieko neduota niekas apie ja negalvoja visi parazitai atliekos, ko neziurit mamos ko neateinat, kai ateini pradeda burnoti ir keiktis varo is namu, sako negrysti neskambinti, kai mes (anukes) susitarem samdyti slauge kad palengvinti jai slaugyma, kad galetu ir pati eiti dirbti ir bent kiek normaliau gyventi, ji pasake atstokit su savo pinigais, (pasakyta buvo su rusiskais zodeleis) nieko man is jusu nereikia as viena mama ziuresiu, ji mane augino turiu jai atdiduoti duokle. Kai kalba eina pie anukes, tai niekada nera uzsimenama apie ketvirta mociutes anuke/tetos dukra, nes uzdrausta apie ja ir prasizioti, nes va ji tai tikrai uzsiemusi begales rupesciu du vaikus augina stubura skauda, vaikas pirmasis labai isdykes, nors ji turi begalo ja mylinty vyra , sedi namie jau gera 10metu nedirbo niekada ir neketina to daryti nes , nu, nenori, turi didziausia nama vyras nesenei padovanojo dzipa, ir jai nepriklauso dasideti net pinigais nes turi finansiniu problemu blink.gif o kitoms anukem gyvenimas ne toks mielas (nesupraskit nepavydziu visai) as turiu zymei daugiau rupesciu , bet vat mano istori jai pasirode is mexikietisko serialo ir nepatikejo , jokiu problemu negali but. Kitos dvi anukes, pagal ja irgi sh... dirbasi.
Tai va visi seneles vaikai ir anukai (isskyrus teta ir jos dukra) mano kad jai geriausia butu i seneliu namus nes blogiau buti negali negu yra dabar, ji tikrai kencia pas ja budama, nes visi kivircai barnei vyksta prie jos, ji sveika budama to pakesti negale, o dabar sitaip pasiligojus ramybes neturi, tai ka daryti kai viena jos dukra viska kontroliuoja o senele savo zodzio negali pasakyti...
Alija
QUOTE(Ramunita @ 2006 07 19, 01:05)
nesupratau kaip gali pinigai išspręsti šitą problemą  g.gif tipo žmogų pasamdyt,kad ateitų? nu ir ką? jei močiutė būtų užsimanius į tuliką slaugei dar neatėjus-ką jai sakyt-tipo palauk g.gif
o dėl pareigų ir amžiaus neatitikimo,tai čia tu teoretike,brangioji...reikia ir darai,nes nėra kam....
*

Pinigai išsprendžia problemą paprastai: galima samdyti žmones kurie bus su ja ir dieną ir naktį.

Prieš kelis postus rašiau: mano vardas/ nikas nėra Tamsta, brangioji, gerbemoji bei visi kiti Cassandros išvardinti žodžiai. Prašyčiau į mane kreiptis mano pasirinktu niku, nes tokia yra mano valia ir pasirinkimas. (Jei neaišku, apie pagarbą valiai skatyk Cassandros postus).

Apie teoretikes... Mes pažįstamos? Jo, reikėjo ir dariau, bet dabar kiti laikai ir "reikia, bet sumoku ir daro kitas žmogus, o ne mažamečiai vaikai" yra puikus problemos sprendimas.

QUOTE(vaiciuke @ 2006 07 19, 11:36)
Ir dar...Toms, kurios dievagojasi, kad tikrai prižiūrės savo tėvus. O jei yra darbas, o senoliui reikalinga priežiūra ištisą parą? Jei nėra pinigų, kad samdyti slaugę? Kaip tuo atveju? Mesti darbą ir pasilikti su senoliu? Taip, sutinku. Tikrai, tėvai mus augino ir galbūt kai kurie atsisakė svaiginančių karjerų ir pan, bet...Jei dirbat tam, kad išlaikyti savo vaikus, tai kaip tada?
*

Kodėl vis kalbama apie pinigų neturėjimą? Pvz. mano tėvai dirba ir užsidirba. Nematau problemos. Nejau visų tėvai turi būti ubagais? Net ir dalies jų turimo nekilnojamo turto užtektų, kad samdyt jiems slaugą nuo dabar iki maždaug 2050. Bet ne vien pinigai svarbu. Matau kaip seno/ sensta mano seneliai. Mano giminei visi ilgaamžiai, miršta 80+, bet kol kas susitvarkom savom jegom ir tikiuosi taip bus ir toliau.

P.S. porą žodžių OFF, jei galima... Pastebėjot vieną juokingą dalyką? Pinigų kiekis pas Supermamas labai priklausoi nuo temos: vienoje temoje (pvz. apie jaunas mamas, aprangą, mašinas, namus...) visos "krūtinasi" kokios jos jaunos, o jau namai, karjeros, mašinos... O kai apie tėvų slaugą užėjo kalba nieks pinigėlių neturi verysad.gif
spylka
as stai uz seneliu globos namus, kada yra reikalinga kvalifikuota mediku pagalba, juos ten priziuri, su jais uzsiimineja, ir paties seneliams smagu, tik zinoma nereikia ju pamirsti doh.gif ir nuolat lankyti 4u.gif
Taistė
QUOTE(spylka @ 2006 07 19, 20:15)
as stai uz seneliu globos namus, kada yra reikalinga kvalifikuota mediku pagalba, juos ten priziuri, su jais uzsiimineja, ir paties seneliams smagu, tik zinoma nereikia ju pamirsti  doh.gif  ir nuolat lankyti  4u.gif
*

nu nepykit bet is kur istrauket kad seneliams ten smagu bigsmile.gif gal vienam kitam ir smagu.. g.gif bet jus pagalvokit - gyvenat visa amzeli savo kaime/mieste, savamskambariuke, savas kiemas, savi kaimynai, draugai, seima.... o viena diena esate isvezamas i seneliu namus... ir zinot kad nebegrisit... baisiai smagu, ane? rolleyes.gif

vel sakysit kad dramatizuoju, bet as butent sitaip matau, o jus jau darykites savo nuomone. o tas sakymas "seneliams smagu - susiras draugiu ir draugu" tai akiu dumimas... sazines migdymas.. patys sau meluojat..
alinute_m
visu pirma, manau tevai ir seneliai gali patys nusprest ar noretu buti slaugomi privaciai ar seneliu namuose. Kodel seneliu namuose negali buti smagu? ar smagiau sedeti per dienas su kokia zyziancia sunaus zmona ir rekianciais, ant galvos lipanciais, anukais? Galvoji, kiekvienam diedukui yra smagu gyvent pas vaikus a-lia nuomininko vietoj? Ar sedet tam savo kaime vienam?

Nebutinai. Nereikia generalizuot be reikalo. Ir nereikia isivaizduot, kad visi vaikai taip jau gerai rupinasi savo tevais. Yra daug daug tokiu atveju kur senukai vaiku paprasciausiai terorizuojami. Ir nereikia cia mastyt, kad koks dar pakankamai igalus diedukas yra klykiantis isvezamas i seneliu namus, is kuriu tik kojom i prieki. Per daug dramatizmo.

Taistė
na pala pala.. jeigu jau isvezamas tai matyt kad namie nera galimybiu ji priziureti.. be to juk kalbam apie seneliu namus o ne sanatorija.. rolleyes.gif na nezinau - tiesiog mano giminej i tai ziurima neigiamai, mano dieduka net i ligonine reikedavo per prievarta vezt, tai kazkaip nekyla mintis kad i seneliu namus su dziaugsmu galima isvaziuot schmoll.gif
jeigu jum atrodo kitaip - valio. bet as tai sitaip seneliu namus suprantu. nes vaizdas ne is filmu, kur seneliai maloniai zaidzia bingo, o is realaus gyvenimo. vaikystej as ten su mama daznai vaziuodavau taip kad zinau ka sakau. nesistengiu cia nei vienos itikinti, bet jus irgi manes nepriversit patiket kad seneliu namai - kazkoks pagyvenusiu zmoniu rojus ax.gif schmoll.gif
Soul
QUOTE(Azalija @ 2006 07 19, 12:49)
Dar vienas variantas - jei žmogus tikrai sunkiai serga, jam suteikiama invalidumo grupė, jei grupė 1 - man atrodo  blush2.gif  kad socialinis skyrius artimųjų prašymu gali skirti slaugytoją.
*

Mes, deja, jau priversti atiduoti savo mamą į slaugos namus. Visam laikui. Serga ji jau 13 metų- visiškai neįgali. Liko mums, vaikams, ant rankų kai man buvo 16, broliui-14 metų. Slaugytojais oficialiai pagal įstatymus patapome tik sulaukę pilnametystės. Tada pridėjo 138,- litus mums prie pajamų. O iki tol- gyvenkit kaip išmanote. Buvo labai sunku, o dabar dar sunkiau- nes ji tikrai labai sunkus ligonis ir namų sąlygomis mes ją užkankinome, o ji užkankino mus verysad.gif ir fiziškai ir psichologiškai. Dabar paskelbė bado streiką (jau savaitė nevalgo), kol neišvešime į slaugos namus doh.gif . O į juos ne taip lengva papulti- tvarkomės popierius jau pusę metų verysad.gif . O mama jauna- jai tik 49 metai (Susirgo 36-erių verysad.gif ). Neduokdieve verysad.gif niekam verysad.gif
Bekasė
QUOTE(garbane @ 2006 07 19, 20:35)
nu nepykit bet is kur istrauket kad seneliams ten smagu bigsmile.gif gal vienam kitam ir smagu..  g.gif bet jus pagalvokit - gyvenat visa amzeli savo kaime/mieste, savamskambariuke, savas kiemas, savi kaimynai, draugai, seima.... o viena diena esate isvezamas i seneliu namus... ir zinot kad nebegrisit... baisiai smagu, ane? rolleyes.gif

*

o kodel manai, kad kitu atveju bus kitaip?
Na tikrai vaikai gi nemes visu savo gyvenimu ir nesikels pas ja, nes jiems reikia gyventi - islaikyti save ir savo vaikus. Todel geriausia ka jie padarys, tai parsives ja pas save namo ir laikys bute. Ir tada vis tiek jinai sedes visai svetimame jai kambaryje, nematys savo kaimynu, draugu... .bet kas svarbiausia, tai didziausia tikimybe yra, kad jinai sedes viena, nes kitiems reikia dirbti.
tavi
Žinot kai vyko šeneka apie senelių namus (mums reikėjo vienišai tetai), aplankėm ne vienus.Tai Senevita Nemenčinės rajone. Tai nuostabūs namai, labai gražioje vietoje ir nemačiau nei vieno nelaimingo. Atvirkščiai ten žmonės veda netgi labai intensyvų gyvenimo būdą: ekskursijos, teminiai vsakarai. Yra atskiras skyrius sergantiems alsheimeriu. Mūsuose yra įsisenėjęs supratimas apie globos namus. Vien žodis prieglauda viską ir pasako, o ištikrųjų tai galobos namai. Aš suprantu tokie namai ne visi, bet baidytis tikrai nereikia.
Enija
QUOTE(tavi @ 2006 07 20, 09:11)
Aš suprantu tokie namai ne visi, bet baidytis tikrai nereikia.
*

Neseniai spaudoj skaičiau apie kažkokius planus imti iš senelių už gyvenimą tokiuose "namuose" mokestį proporcingą jų turimam turtui: maždaug iš turtingesnio už tas pačias paslaugas imtų daugiau. Motyvas- daug norinčių, ilgos eilės.

Tačiau, jei koksai verslininkas pabando kurti privačius senelių priežiūros namus- tuoj susiduria su įstatyminiu barjeru, nes jeigu yra nors koksai medicininis personalas- iškart kiti reikalavimai tai įstaigai.
O privatūs pensionai su ten pat esančia privačia ambulatorija gaunasi labai brangu dėl mokesčių. doh.gif
Žodžiu, reikia grūmoti įsatymų gamintojams, kad apsunkina eilinių senukų gyvenimą.
Liettuvaitte
5 metus esu dirbusi slaugos ligoninej, kol mokinausi kolegijoj,kad igyt bendrosios praktikos slaugytojos specialybe,ligoninej dirbau slaugutes darba. Tikrai zinau realia situacija,.net nezinau nuo ko pradet. Apskritai Lietuvoje problematiska situacija slaugos srityje,..bet galbut pasakysiu nuomone uz ar pries slaugos ligonine,.jeigu tikrai neimanoma globoti seneli ar senele savo namuose,tada tikrai gera iseitis slaugos ligonine,.bet jeigu yra galimybe priziureti savo namuose priziuret geriausia namuose. Nes slaugos ligoninej reali situacija tokia,kad pvz.skyriuje guli apie 40 pacientu,is ju 20 ar virs patys visiskai neapsitarnauja,.o slaugos ligoninej pvz naktimis lieka 2 slaugutes ir viena sesele,.bet patikekit neuztenka tiek personalo kad visus kokybiskai priziuret,atliekama tik pagrindines proceduros,.o apie tai kad su pacientu pabendrauti ir pan nelieka laiko net apie tai pagalvot,..bet dar problema kad i slaugos ligonine yra eiles,.sulauke savo eiles gali 4 menesius guleti nemokamai,.bet jeigu noresit kad daugiau palaikyti pacienta reiks moket,.bet patiket ne kiekvienas galesit tokia suma sumoket,.as mazdaug pasakysiu kaina uz diena,.uz diena panasiai 40 litu,.paskaiciuokit kiek isleisit tik menesiui,.na manau ne kiekvienas kad ir noretumet seneli ar senele palikti slaugos ligoninej neistengtumet moketi. o kiek reikia pinigeliu higieniniams reikalams,sauskelnems,kremams ir pan,..taigi galbut as per daug i sali nuejau,.bet sakau jeigu yra imanoma slaugyti geriau namuose,..bet jeigu nera galimybiu na gerai slaugos ligoninej ar slaugos namuose,.jeigu kalbant konkreciai kur as dirbau,.tikrai ligoniai nebus nepriziureti,.bus atliktos pagrindines proceduros ir pan,.tik bus maziau bendravimui skirta,.atsiprasau uz minciu sokinejima,.bet tiek norejau pasakyt,nes tikrai zinau sia sriti,tik nemoku issakyti ka zinau...
vaiciuke
Na, jeigu mano tėvams reikės slaugos, o man seksis taip pat gerai, kaip dabar, tikrai samdysiu žmogų prižiūrėti namuose. Bet jei nėra kitos išeities, tinka ir senelių namai. Turbūt pirmą kartą sutiksiu su Silvute ir pritarsiu, kad bet koks išvažiavimas iš namų žmogų veikia neigiamai. Mes irgi siūlėm gyventi seneliui kartu su mumis, bet jis pasirinko gyventi vienas, bet savo namuose. Priežastis dar buvo ir ta, kad jis nenorėjo tapti našta mums. Turbūt kiekvienas žmogus renkasi ir sprendžia pagal save. Visokių situacijų yra, visokių žmonių. Visos kalbam iš savo patirties, taigi vienos tiesos čia nerasim
Taistė
QUOTE(Silvute @ 2006 07 20, 08:46)
o kodel manai, kad kitu atveju bus kitaip?
Na tikrai vaikai gi nemes visu savo gyvenimu ir nesikels pas ja, nes jiems reikia gyventi - islaikyti save ir savo vaikus. Todel geriausia ka jie padarys, tai parsives ja pas save namo ir laikys bute. Ir tada vis tiek jinai sedes visai svetimame jai kambaryje, nematys savo kaimynu, draugu... .bet kas svarbiausia, tai didziausia tikimybe yra, kad jinai sedes viena, nes kitiems reikia dirbti.
*

nemanau, kad bus kitaip. is savo gimines zinau kad seniems zmonems kancia yra savus namus palikti. taciau vis tiek pasilieku prie nuomones kad geriau jau su savais, kad ir ne 24/7.
sena karvė
"sulauke savo eiles gali 4 menesius guleti nemokamai,.bet jeigu noresit kad daugiau palaikyti pacienta reiks moket,.bet patiket ne kiekvienas galesit tokia suma sumoket,.as mazdaug pasakysiu kaina uz diena,.uz diena panasiai 40 litu,.paskaiciuokit kiek isleisit tik menesiui,.na manau ne kiekvienas kad ir noretumet seneli ar senele palikti slaugos ligoninej neistengtumet moketi. o kiek reikia pinigeliu higieniniams reikalams,sauskelnems,kremams ir pan",
Tikrai taip yra. Mano močiutė savo pensiją susitvarkė taip, kad ją perveda jai tiesiai į sąskaitą doh.gif . Namie ir kišenėse pinigų nelaiko. Ligoninėje gydytojų ji reikalauja įvairiausių lašinių, vidurius liuosinančių vaistų, Lioton 1000 smile.gif ( atseit, kojoms labai gerai), vitaminų, Calcigrano ir t.t. Gydytojai skambina man ir mano mamai ir perduoda močiutės pageidavimus ( iš esmės visų šitų vaistui močiutei nereikia, na bet " moteris nori, atneškit, jai bus ramiau" blink.gif ). Kaip minėjau, mano mama gyvena iš pensijos, bet kažkaip nesmagu gydytojams pasakoti, kad močiutė iš savo 900 lt. pekcijos neduoda savo išlaikymui mamai nė kapeikos. Ir nešam vaistus, vitaminus, kuriuos kartais pačiai mamai per brangu įpirkti unsure.gif .
Va, pirmadienį gavom pranešimą, kad močiutei priartėjo eilė senelių namuose, reikia jos parašo Šiandien mama nubėgo į ligoninę, o močiutė pareiškė, kad Į TUOS senelių namus ji nebenori blink.gif . Dabar ji nori į kažkokius SUPER DUPER pačiame mieste. Paskambinome, tai darbuotojos gavo gerą progą iš mūsų pasijuokti lotuliukas.gif . Sako: šitie namai tik išrinktiesiems, net eiles sudaro tik "dėl akių" unsure.gif . Blin, kaip padėti mamai? verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(garbane @ 2006 07 20, 11:41)
taciau vis tiek pasilieku prie nuomones kad geriau jau su savais, kad ir ne 24/7.
*

Kas tas 24/7 nežinau blink.gif . Noriu tik pasakyti,kad ateina laikas, kai senoliai nebeskiria savų nuo svetimų. Dar daugiau ir skaudžiau verysad.gif : savus pradeda laikyti už svetimus, už priešus doh.gif
Enija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 13:46)
Kaip minėjau, mano mama gyvena iš pensijos, bet kažkaip nesmagu gydytojams pasakoti, kad močiutė iš savo 900 lt. pekcijos neduoda savo išlaikymui mamai nė kapeikos. Ir nešam vaistus, vitaminus, kuriuos kartais pačiai mamai per brangu įpirkti unsure.gif .
Va, pirmadienį gavom pranešimą, kad močiutei priartėjo eilė senelių namuose, reikia jos parašo Šiandien mama nubėgo į ligoninę, o močiutė pareiškė, kad Į TUOS senelių namus ji nebenori blink.gif . Dabar ji nori į kažkokius SUPER DUPER pačiame mieste. Paskambinome, tai darbuotojos gavo gerą progą iš mūsų pasijuokti
*

Va čia tai babusia. blink.gif Šitaip strojinti savo jau nebejauną dukrą. Matyt visą gyvenimą nebuvo užguita pelytė ir mokėjo savo dalį iš visų paimti. unsure.gif

tiesa pasakius, yra toks senatvinis smegenų kitimas, kai pradeda lįsti kažkokie iki tol nematyti charakterio bruožai. Tikriausiai nereikia kreipti dėmesio į kiekvieną kaprizą.
Gali užtekti vieno griežtesnio sakinio ir pataps šilkinė. g.gif

Šiaip gaila man tos mamos. Kodėl ji tokia nuolanki?
sena karvė
QUOTE(Enija @ 2006 07 20, 13:51)
Va čia tai babusia. blink.gif  Šitaip strojinti savo jau nebejauną dukrą. Matyt visą gyvenimą nebuvo užguita pelytė ir mokėjo savo dalį iš visų paimti. unsure.gif
tiesa pasakius, yra toks senatvinis smegenų kitimas, kai pradeda lįsti kažkokie iki tol nematyti charakterio bruožai. Tikriausiai nereikia kreipti dėmesio į kiekvieną  kaprizą.
Gali užtekti vieno griežtesnio sakinio ir pataps šilkinė. g.gif

Šiaip gaila man tos mamos. Kodėl ji tokia nuolanki?
*

Enija, mano babusia visuomet tokia buvo doh.gif . Su kaprizais. Visą gyvenimą visi jai nuolaidžiavo. Nieko naujo neatsitiko, kai ji nuseno. Gal tik bjauresnė dar patapo. Pamenu, kai mes su sese mažytės ateidavom pas ją, ji mums liepdavo sotvėti ant kilimėlio prie durų, kad neprityptume. Į kambarį neleisdavo.
Bandžiau su ja kalbėti griežtai, ji pradeda klykti taip, kad kaimynai skambina į duris doh.gif .
Mano mama nėra nuolanki. Tiesiog ji neturi jokios išeities. Juk pagal CK vaikai privalo prižiūrėti savo nusenusius tėvus. Ką jai daryti? Juk prievarta jos neišveši į senelių namus? Mama namuose ryte išvėdina jos kambarį, išplauna, subinę nuvalo, perrengia, valgyti atneša, po geros valandos močiutė pradeda vemti, viduriuoti, šaukti, kad jai labai bloga, reikalauja kunigo, greitosios ( priežastis- niekas jos nelanko, mama į kambarį neateina, valgyti neduoda ir t.t.. Žodžiu viską pamiršta. Tyčia ar netyčia, jau sunku pasakyti doh.gif ). Kviečiame greitąją, gydytojai pas ją jau nebevažiuoja: isterijos priepuoliai. Į ligoninę taip pat neguldo. Į senelių namus ji pati atsisako. Tai ką mano mamai daryti? blink.gif
Enija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 14:09)
Tai ką mano mamai daryti? blink.gif
*

Baisu. blink.gif Kokį psichiatrinį tyrimą dėl elgesio. Taigi mama susirgti gali nuo tokio gyvenimo. doh.gif Gal tinkamai parinktas gydymas sutvarkytų ir bobulės elgesį.
sena karvė
QUOTE(Enija @ 2006 07 20, 14:13)
Baisu. blink.gif  Kokį psichiatrinį tyrimą dėl elgesio. Taigi mama susirgti gali nuo tokio gyvenimo. doh.gif  Gal tinkamai parinktas gydymas sutvarkytų ir bobulės elgesį.
*

Mama jau serga. Geria Xanax. Bijo to termino, kuomet, močiutė turės išeiti iš ligoninės. Jokio psichiartinio tyrimo niekas neatliks. Yra pripažinta senatvinė demencija ir visos mano minėtos ligos, tačiau niekas juk močiutės nelaikys per prievartą ligoninėse? Į psichiatrinę taip pat neuždarysi: ji nėra tokia agresyvi, kad keltų grėsmę smile.gif , ji tik šaukia, teršia ( įtariu, kad sąmoningai, nes dabar kuomet guli ligoninėje, nėra į lovą prikakojusi ar prisisiojusi, nėra netgi vėmusi blink.gif , o mamos namuose- kasdien), priekaištauja. Gydytojai duoda vienintelį patarimą: nereaguokit taip jautriai, juk tai- senas žmogus, o be to, motina. Ar ką nors domina, kad mano mama negali dirbti, nes turi prižiūrėti savo seną motiną? Ar domina ką nors, kad mama iš močiutės negauna nė cento ( pamperiai, vaistai, maistas). Tiesiog, neberandam jokios išeities. Mama sako, kad jei ji sutiktų eiti į senelių namus, atiduotų visas savo santaupas doh.gif , bet močiutė apie senelių namus nė girdėti nenori. Ji tiesiog tyčiojasi iš mano mamos. O visi sako: nereaguokit verysad.gif
Mirėja
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 14:09)
Enija, mano babusia visuomet tokia buvo doh.gif . Su kaprizais. Visą gyvenimą visi jai nuolaidžiavo. Nieko naujo neatsitiko, kai ji nuseno. Gal tik bjauresnė dar patapo. Bandžiau su ja kalbėti griežtai, ji pradeda klykti taip, kad kaimynai skambina į duris doh.gif .
Tai ką mano mamai daryti? blink.gif
*

1) nekreipti dėmesio į kaimynius. Jei tokie protingi, lai patysžiūri.
2) nekreipti dėmesio į užgaidas. Senas žmogus elgiasi kaip vaikas, tai jei perrengta, soti, tt. nereikia šokinet aplinkui. Jei sugeba sąskaitas tvarkyt, reiškia pakankamai sąmoninga. Nori Lioton ar dar kokio velnio: pinigus į prekį. Nėr čia ko. Suprantu jei neturėtų, bet čia...
3) mano močiūtė irgi tokia, tai radom būdų "ragus aplaužyt". Mažiau su ja aiškintis reikia, nenori- nereikia, nori- tegu bent dalį pati padaro.

P.S. matai, pati rašai kad ligoninėje tvarkosi, nei kakoja, nei vemia, reiškia viskas- tik vaidyba. Na ir palikit ją pagulėt pridirbtoje lovoje porą valandų. Gal protelis "sugrįž" (kabutėse, nes manau viską ji puikiai supranta. O dėl pinigų: o kokio velnio tavo mama perka blink.gif jei ji pati pinigų turi? Tegu sako nėra pinigų ir taškas. Jei jai pripažinta demensija, tikrai galima ir neveiksnumą patvirtint ir tvarkys tavo mama jos pensiją.
alfija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 14:47)
Mama jau serga. Geria Xanax. Bijo to termino, kuomet, močiutė turės išeiti iš ligoninės. Jokio psichiartinio tyrimo niekas neatliks. Yra pripažinta senatvinė demencija ir visos mano minėtos ligos, tačiau niekas juk močiutės nelaikys per prievartą ligoninėse? Į psichiatrinę taip pat neuždarysi: ji nėra tokia agresyvi, kad keltų grėsmę smile.gif , ji tik šaukia, teršia ( įtariu, kad sąmoningai, nes dabar kuomet guli ligoninėje, nėra į lovą prikakojusi ar prisisiojusi, nėra netgi vėmusi blink.gif , o mamos namuose- kasdien), priekaištauja. Gydytojai duoda vienintelį patarimą: nereaguokit taip jautriai, juk tai- senas žmogus, o be to, motina. Ar ką nors domina, kad mano mama negali dirbti, nes turi prižiūrėti savo seną motiną? Ar domina ką nors, kad mama iš močiutės negauna nė cento ( pamperiai, vaistai, maistas). Tiesiog, neberandam jokios išeities. Mama sako, kad jei ji sutiktų eiti į senelių namus, atiduotų visas savo santaupas doh.gif , bet močiutė apie senelių namus nė girdėti nenori. Ji tiesiog tyčiojasi iš mano mamos. O visi sako: nereaguokit verysad.gif
*

palauk,tai jei yra pripažinta senatvinė demesija,tai jūs galit jai nustatyti neveiksnumą ir ka ir labai graudu,bet vežti močiutę į tuos senelių namus.O ar jūs apskritai turit kitą pasirinkimą?Tai dabar geriau patys tuoj kojas patiesim,bet prieš kaimynus neapsišiksim.Paskelbus ją neveiksnia,tai jau net į senelių namus galų gale nevešit,bet tai nors pinigais galėsit jod disponuoti.Tam aišku teks guldyti į psichiatrinę ligoninę.O ji dar ten kokiom ligom serga?Ta prasme vidaus organų?
sena karvė
QUOTE(mirėja @ 2006 07 20, 14:56)
1. Jei sugeba sąskaitas tvarkyt, reiškia pakankamai sąmoninga. Nori Lioton ar dar kokio velnio: pinigus į prekį. Nėr čia ko. Suprantu jei neturėtų, bet čia...
2. Na ir palikit ją pagulėt pridirbtoje lovoje porą valandų. Gal protelis "sugrįž" (kabutėse, nes manau viską ji puikiai supranta. O dėl pinigų: o kokio velnio tavo mama perka blink.gif jei ji pati pinigų turi?
3.Jei jai pripažinta demensija, tikrai galima ir neveiksnumą patvirtint ir tvarkys tavo mama jos pensiją.
*

Pensiją persirašyti į savo sąskaitą padėjo retkarčiais ligoninėje aplankantys giminaičiai. Tiksliau, mamos sesuo. Tos močiutės antra duktė smile.gif
2. Negalime taip daryti verysad.gif , atsiras pragulos, tuomet, mamai dar daugiau darbo bus doh.gif . Mama perka, tuos vaistus, nes gydytojai skambina ir pasako ko reikia močiutei, t. y. ko močiutė prašo. Pamenu, skambina ir sako: jūsų močiutė pamatė, kad moteriai po operacijos lašiname lašinę, tai ir ji nori. Galvojam, kad kokios 5 "plečiančiųjų" lašinės jai nepakenks, nupirkite sistemą, vaistus, sulašinsim". Tai kaip tu, žmogau, pasakysi gydytojai, kad neneši jokių sistemų, jokių lašinių? blink.gif
3. Nu reikės pasitikslinti g.gif , bet dar kažkada mama užsiminė gydytojai, kad gal močiutei kiek protelis paminkštėjęs blush2.gif , tai gydytoja pareiškė, kad viskas pagal amžių normalu blink.gif
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 15:14)
palauk,tai jei yra pripažinta senatvinė demesija,tai jūs galit jai nustatyti neveiksnumą ir ka ir labai graudu,bet vežti močiutę į tuos senelių namus.Tam aišku teks guldyti į psichiatrinę ligoninę.O ji dar ten kokiom ligom serga?Ta prasme vidaus organų?
*

Nelabai įsivaizduoju kaip jai tą neveiksnumą nustatyti blush2.gif . Pasakysiu mamai. O serga ji Parkinsonu, Alkcheimeriu...daugiau niekuo unsure.gif . O apie demenciją sakė gydytoja, diagnozės konkrečios nemačiau. Pasidomėsiu rimčiau. Beje, senelių namuose tokių močiučių nelaukia išitestomis rankomis. Beveik garantuoju, kad nė vieni senelių namai jos neims, net jei ji sutiktų į juos eiti. Juk mūsų miesto med. personalas tikrai apie ją bus papasakoję : ji ir ligoninėje šokdina medikus, reikalauja paukščių pieno, pagavusi kokį lankytoją verčia skambinti, pvz. man ir gėdyti, kad jos nelankau blink.gif . Paskutinis jos reikalavimas: nupirkti ir atnešti jai mobilųjį telefoną ( jau nunešiau virdulį kavai, radiją, braškes pirkau, kai dar savo vaikams buvo per brangu). Sakau, močiut, kam tau mobilus? Ji pradėjo šaukti, kad ne mano reikalas, ji juk žmogus, skambins kaimynėms, giminėms, draugėms blink.gif . Įdomiausia, kad gydytoja beveik palaiko jos norus g.gif . Pvz. paaiškino man kur galėčiau gauti nebrangių telefonų blink.gif . Lombarde ax.gif .
alfija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 17:15)
Pensiją persirašyti į savo sąskaitą padėjo retkarčiais ligoninėje aplankantys giminaičiai. Tiksliau, mamos sesuo. Tos močiutės antra duktė smile.gif
2. Negalime taip daryti verysad.gif , atsiras pragulos, tuomet, mamai dar daugiau darbo bus doh.gif . Mama perka, tuos vaistus, nes gydytojai skambina ir pasako ko reikia močiutei, t. y. ko močiutė prašo. Pamenu, skambina ir sako: jūsų močiutė pamatė, kad moteriai po operacijos lašiname lašinę, tai ir ji nori. Galvojam, kad kokios 5 "plečiančiųjų" lašinės jai nepakenks, nupirkite sistemą, vaistus, sulašinsim". Tai kaip tu, žmogau, pasakysi gydytojai, kad neneši jokių sistemų, jokių lašinių? blink.gif
3. Nu reikės pasitikslinti g.gif , bet dar kažkada mama užsiminė gydytojai, kad gal močiutei kiek protelis paminkštėjęs blush2.gif , tai gydytoja pareiškė, kad viskas pagal amžių normalu blink.gif

Nelabai įsivaizduoju kaip jai tą neveiksnumą nustatyti blush2.gif . Pasakysiu mamai. O serga ji Parkinsonu, Alkcheimeriu...daugiau niekuo unsure.gif . O apie demenciją sakė gydytoja, diagnozės konkrečios nemačiau. Pasidomėsiu rimčiau. Beje, senelių namuose tokių močiučių nelaukia išitestomis rankomis. Beveik garantuoju, kad nė vieni senelių namai jos neims, net jei ji sutiktų į juos eiti. Juk mūsų miesto med. personalas tikrai apie ją bus papasakoję : ji ir ligoninėje šokdina medikus, reikalauja paukščių pieno, pagavusi kokį lankytoją verčia skambinti, pvz. man ir gėdyti, kad jos nelankau blink.gif . Paskutinis jos reikalavimas: nupirkti ir atnešti jai mobilųjį telefoną ( jau nunešiau virdulį kavai, radiją, braškes pirkau, kai dar savo vaikams buvo per brangu). Sakau, močiut, kam tau mobilus? Ji pradėjo šaukti, kad ne mano reikalas, ji juk žmogus, skambins kaimynėms, giminėms, draugėms blink.gif . Įdomiausia, kad gydytoja beveik palaiko jos norus g.gif . Pvz. paaiškino man kur galėčiau gauti nebrangių telefonų blink.gif . Lombarde ax.gif .
*

kaip nustatyti neveiksnumą,gariau nei aš paaiškins juristas ,nu advokatas,galų gale pabandyk forume klausimą užduot,kažką atsakys.O dėl papasakojimo,tai niekas iš senelių namų neklausinės,kas ką apie šitą bobutę žinot,išskėstom,neišskėstom,bet priims.Turėsit nukreipimą ir viskas bus gerai.Nugi mažiau jos klausinėkit,vat ką gali žmogus neatsakantis pats už save,jums į užduodamus klausimus protingai atsakyti.
sena karvė
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 17:37)
Turėsit nukreipimą ir viskas bus gerai.Nugi mažiau jos klausinėkit,vat ką gali žmogus neatsakantis pats už save,jums į užduodamus klausimus protingai atsakyti.
*

Paklasiau mamos, sakė, kad jai oficialiai pripažinta senatvinė demencija. O dėl nukreipimo...reikia močiutės parašo, jog ji sutinka eiti į senelių namus. Minėjau, kad į vienus ji nesuitko, nepasirašė. Prievarta jos niekas neturi teisės paguldyti. Beje, mama skė, kad šiandien jau skambino gydytoja ir sakė, kad močiutė šaukia, kad nori išeiti iš ligoninės, kad ją privalo išleisti, jeigu ją laikys prievarta, ji kviesis socialinius darbuotojus ( kas jai sufleruoja- neaišku, pati ji taip nesugalvotų) doh.gif . Gydytoja nedrąsiai ( su užuojauta) užsiminė, kad nesibaigus terminui, gali tekti mamai pasiimti močiutę namo, nes skandalų jai ligoninėje nereikia.
Mirėja
Aš esu bjauri. Jei mamos sesė tokia protinga (kortelę sutvarkė), tegu ji ir perka. Duočiau gydytojams jos tel. ir tegu ten aiškinasi. Beto ir kortelę galima "pasiskolint", tik aišku pinigus leisti jos reikmėm ir VISUS čekius surinkt. Ir atnešt močiūtei kartu su naujausia Nokia, braškem, ikrais...

O tas patarimas palikt pridirbtoje lovoje... Nesakau gi, kad reikia nuolat taip daryt. Užteks vos poros kartų po kokį pusvalanduką ir viskas susitvarkys mirksiukas.gif Kitas reikalas jei jai TIKRAI bloga, nepasikėlia, šlapimo nelaiko ar dar kas, bet kai tai daroma specialiai, tai tikrai greitai išgydoma.
Papildyta:
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:07)
Paklasiau mamos, sakė, kad jai oficialiai pripažinta senatvinė demencija. O dėl nukreipimo...reikia močiutės parašo, jog ji sutinka eiti į senelių namus. Minėjau, kad į vienus ji nesuitko, nepasirašė. Prievarta jos niekas neturi teisės paguldyti. Beje, mama skė, kad šiandien jau skambino gydytoja ir sakė, kad močiutė šaukia, kad nori išeiti iš ligoninės, kad ją privalo išleisti, jeigu ją laikys prievarta, ji kviesis socialinius darbuotojus ( kas jai sufleruoja- neaišku, pati ji taip nesugalvotų) doh.gif . Gydytoja nedrąsiai ( su užuojauta) užsiminė, kad nesibaigus terminui, gali tekti mamai pasiimti močiutę namo, nes skandalų jai ligoninėje nereikia.
*

Būtent! kažkaip keista Alchaimerio sergančiam žnogui telefonų prašyt, bei korteles tvarkyt. Dauguma senų žmonių kaip tik kortelem nepasitiki, o mobiliakais nauduotis nemoka.
alfija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:07)
*

tai aišku,kad jai skandalų nereikia.Darykit taip,parsivešit,pradės psichuot,neadekvačiai elgtis,nugi kvieskit psichiatrinę liudininkų turit kad ji netaip elgiasi,ei pirmą kartą suleis raminančius ir išvažiuos po valandos kvieskit dar kartą,po antro iškvietimo neturi kito pasirinkimo greitoji kaip tik vežt.Kai paguldys,tarkitės su gydytojais,jų valioj jums padėt.Kreipsitės į teismą,gydytojai sudarys komisiją ir nustatys,nu jei ne visišką,tai dalinį neveiksnumą,ir niekur tų parašų nereiks,užteks globėjos parašo,ir kol močiutė bus pas jus,tai mama dar gaus ir pašalpą,kaip globėja.O ji ,močiutė tokia įnoringa čia todėl,kad ligonė tai aišku,o anksčiau kol dar nebuvo ligonė(nors manau depresiją gilią turėjo visada,čia pagl aprašytą elgesį)taip save kaip tremtinę taip lepina?gali neatsakyt jei žeidžia.
Papildyta:

o jei su greituke nepavyktų,tai tada į psichikos sveikatos priežiūros centrą ir su policijos įgaliotinio pagalba ir be jos parašų į ligoninę paguldys.aš net neįsivaizduoju kokiam čia rajone visas tas vyksmas.
O dėl gydytojų,tai yra taip,jei neimsit iš ligoninės-neišmes,daug gali sakyti ką telefonu ir labai gėdyti,bet va taip vienos su Alzhaimeriu nepaleis,ir tą laiką kiek ten išliko išlaikys,ir dar,maža ką sako gydytoja jai atnešt,jūs ką kelio pas vedėją nežinot?Tam gydytoja tiesiog neturi teisės,pasiskųskit kad šantažuoja,diktuoja ir galų gale neneškit.Kai lieps su Rol roisu parsivežt-ką darysi?
sena karvė
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 18:21)
Darykit taip,parsivešit,pradės psichuot,neadekvačiai elgtis,nugi kvieskit psichiatrinę liudininkų turit kad ji netaip elgiasi,ei pirmą kartą suleis raminančius ir išvažiuos po valandos kvieskit dar kartą,po antro iškvietimo neturi kito pasirinkimo greitoji kaip tik vežt.
O ji ,močiutė tokia įnoringa čia todėl,kad ligonė tai aišku,o anksčiau kol dar nebuvo ligonė(nors manau depresiją gilią turėjo visada,čia pagl aprašytą elgesį)taip save kaip tremtinę taip lepina?gali neatsakyt jei žeidžia.
*

Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė. Ligoninėje irgi triukšmauja tik ant "žemesniojo" personalo.
Nežeidžia manęs niekas. Turiu prisipažinti, kad netgi esu pasakiusi ( ne močiutei, bet mamai blush2.gif) , kad į močiutės laidotuves neisiu, tiesiog jaučiu jau jai neapykantą, šitaip kamuoja mano mamą doh.gif , o aš nelabai galiu padėti.
Močiutė visuomet buvo savotiška. Minėjau, kad neaugino mano mamos, nes buvo ištremta, bet ir grįžusi savo vaikų nepamilo schmoll.gif . Nemoka ji mylėti. Nežinau, kartais pagalvoju, gal ji nesveika visuomet buvo? g.gif Ji niekada nebuvo dėkinga moteriai užauginusiai jos vaikus. Nesureagavo niekaip, kai ji praeitais metais mirė. Nesureagavo ji ir kai mano tėtis mirė. Šalta ji kap akmuo blink.gif . Vienas pavyzdys. Mano bočiukas ( močiutės vyras sirgo ir mirė nuo insulto prieš 19 metų). Aš nėščia ir mano mama naktimis slaugėme jį, nes močiutė ateidavo tik po pusryčių. Paskutinį vakarą bočiukas pradėjo su visais atsisveikinti. Paėmė močiutės ranką, norėjo pabučiuoti. O ji kad plėšė tą savo ranką iš jo blink.gif , kad sukliko blink.gif . Klausiu, kodėl tu taip darei? O ji sako: jis man įkąsti norėjo g.gif doh.gif
alfija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:40)
Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif  Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė. Ligoninėje irgi triukšmauja tik ant "žemesniojo" personalo.
Nežeidžia manęs niekas. Turiu prisipažinti, kad netgi esu pasakiusi ( ne močiutei, bet mamai blush2.gif) , kad į močiutės laidotuves neisiu, tiesiog jaučiu jau jai neapykantą, šitaip kamuoja mano mamą doh.gif , o aš nelabai galiu padėti.
Močiutė visuomet buvo savotiška. Minėjau, kad neaugino mano mamos, nes buvo ištremta, bet ir grįžusi savo vaikų nepamilo schmoll.gif . Nemoka ji mylėti. Nežinau, kartais pagalvoju, gal ji nesveika visuomet buvo? g.gif  Ji niekada nebuvo dėkinga moteriai užauginusiai jos vaikus. Nesureagavo niekaip, kai ji praeitais metais mirė. Nesureagavo ji ir kai mano tėtis mirė. Šalta ji kap akmuo blink.gif . Vienas pavyzdys. Mano bočiukas ( močiutės vyras sirgo ir mirė nuo insulto prieš 19 metų). Aš nėščia ir mano mama naktimis slaugėme jį, nes močiutė ateidavo tik po pusryčių. Paskutinį vakarą bočiukas pradėjo su visais atsisveikinti. Paėmė močiutės ranką, norėjo pabučiuoti. O ji kad plėšė tą savo ranką iš jo blink.gif , kad sukliko blink.gif . Klausiu, kodėl tu taip darei? O ji sako: jis man įkąsti norėjo g.gif  doh.gif
*

aš tau sakau ,kad nu sunki depresija jaučiasi,bent pradžiai jau iš pasakojimų,tremtis ne visiems be pėdsakų praėjo.Kitiems kaip būdas išlikti,kartais būna ir pasiduoti psichinei ligai,čia galima svarstyti kaip nori.Tada yra kitas variantas kreiptis be ligoninės į teismą veiksnumui nustatyti,ir teismas paskirs psichiatrinę expertizę.Labai šlykštus tiesiog yra tas jau seniai žinoma priimas psichikos sveikatos įstatymas,kur be sutikimo paguldyt negalima.Nors kai ten patenki,tai kad ir kaip sako paleiskit-nepaleidžia.Suprantu koks tai ligonis ir kaip su juo sunku,sakau yra tas kelias tiesiai kreiptis į teismą,viskas turėtų išsispręsti jūsų naudai.
sena karvė
QUOTE(alfija @ 2006 07 20, 21:04)
sakau yra tas kelias tiesiai kreiptis į teismą,viskas turėtų išsispręsti jūsų naudai.
*

mama mano, ko gero, to nedarys verysad.gif .... Pakraups visa giminė, visi pažįstami. O ir mama nedrįs schmoll.gif . Kamuosis toliau, ko gero. Juk toji moteris- mano mamos mama verysad.gif
alfija
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 21:43)
mama mano, ko gero, to nedarys verysad.gif .... Pakraups visa giminė, visi pažįstami. O ir mama nedrįs schmoll.gif . Kamuosis toliau, ko gero. Juk toji moteris- mano mamos mama verysad.gif
*

o aš manau,kad pirmiausia tai nereikia taip jau labai žiūrėti kas pakraups,nes iš tiesų tai bus kaip ir apsauga jiems irgi.Nu sakykim močiutė visvien kažkokio turto turi,kad ir sukauptą pensiją,kas bus,kai ją kokiai nu nežinau kazino užrašys,šiaip išdalins,tada vėl visi kauks -kur žiūrėjo.Reik žiūrėt labai praktinių dalykų,o sakys,o dabar tai jau mažai sako.Nu ,kad mažiau to sakymo būtų globėju tegu kokį kkitą giminės narį skiria.
Papildyta:
aš apie tą turtą,tai todėl,kad nugi jis kaip suprantu dabar reikalingas pačios bobutės įgeidžiams tenkinti,galėtumėt tuo Venoruton,tą bobutę už pensiją nuo galvos iki kojų nutepti,mobiliais apkarstyti ir mp3grotuvą ant kaklo pakabint,lašiša maitinti smile.gif .apie tai aš.O šiaip tai aišku pampersus pirkti ir slaugę,nors retkarčiais pasisamdyt,jei į tuos senelių namus ji taip ir nesutiktų,o visai giminei labai gaila būtų.
O jei kalbant paprastai,tai mamai į sanatoriją važiuot reikėjo tą bobutę į slaugos ligoninę patalpinus,nieko nebūtų atsitikę.Bet kol nebus atėjęs laikas pasiimt,neimkit iš tos slaugos ligoninės.
vaiciuke
Tavo mama turėtų kreiptis į močiutės gyvenamosios vietos apylinkės teismą su prašymu pripažinti močiutę neveiksnia. Pareiškimą padės surašyti samdytas advokatas arba reikia pasidomėti savivaldybėje, ten dirba pirminę teisinę pagalbą teikiantys teisininkai. Pareiškime turi būti nurodytos aplinkybės, pagrindžinčios jos neveiksnumą bei medikų pažyma apie močiutės psichinę būklę. Ką tik kalbėjau su medike, ji sako, kad senatvinė demensija yra ta liga, dėl kurios žmogus pripažįstamas neveiksniu, bet tiksliau tau pasakys teisininkas, pati to sąrašo ligų neradau taip greitai (gali pabandyti internete pasiieškoti, turėtų būti Vyriausybės nutarimas).
Jūs per daug kreipiate dėmesį į tai, ką žmonės pasakys. Ogi nieko jie nepasakys. Prašei patarimo, ką daryti tavo mamai, tai va tegul susitvarko šituos dokumentus ir viskas. O jei tikrai jums baisiau aplinkinių nuomonė nei pačų gyvenimas, tai tuomet nėra ir problemos. Nesupyk aišku, bet jei žmogus psichiškai nesveikas, tai gal darom taip, kad visiems būtų geriau.
Ir dar vienas dalykas. Kodėl ta mamos sesuo nesirūpina močiute, bet disponuoja jos pinigais? Kodėl tavo mama turi viską pirkti iš savo kišenės, kai tuo metu jos sesuo turi močiutės pinigus. Arba jūs per daug geri, arba aš čia kažko nesuprantu.
Beje, pripažinimas neveiksniu nėra kokia nors gėda. Turėjom ir mes savo giminėj tokią problemą. Ir to vyro žmona pati pradėjo rūpintis, kaip pripažinti vyrą neveiksniu. Niekas jos nepasmerkė, nes matė, kad bėda. Gal iš anksto nereikia nusiteikti, kad visi pasmerks. Tai yra tik jūsų gyvenimas, bet ne kaimynų ar šiaip paskalas nešiojančių bobučių
Ketob
Vat ir mano tete kuri slaugo savo mama, paklausta kodel nenori mociute paguldyti i slaugos namus, atsako jog ka zmones pasakys, kokia geda bus, o pati siuo metu negali slaugyti mociutes, neisgali finansiskai ir sveikata pacios juodai paslijus, o visa tai daro ne tik del saves bet daugumoi del aplinkiniu nuomones. doh.gif
misiki
Jo cia pasiskaitai visai idomiai gaunasi, tikriausiai 50 proc. zmoniu neleidzia senatves seneliu namuose vie del to-ka zmones pasakys.Otikrai kvaila taip daryti is tikro abiem pusem ir priziurinciam ir senoliams.Siemet teko bendrauti su vok, tai jie kuo ramiausiai papasakojo kaip ju tevai gyvena seneliu namuose.Likau suzaveta, nes nei vienas vaikas nesukurs jiems tokio rojaus kampelio kaip ten.Ten jie visa diena yra uzsieme, pagal savo sugebejimus ir jiems ten labai idomu.Tik savaitgaliais parsiveza i seima ir jie nuostabiai leidzia laika ir cia ir ten vieni kitu nevargindani ir nepamirstami ir abiem pusem sveika.As tik uz seneliu namus ir tik.
gekoniuke
QUOTE(sena karvė @ 2006 07 20, 18:40)
Alfija, o kas tie liudininkai? g.gif  Močiutė psichuoja tik prie manęs ir mamos, na dar prie mano vyro, vaikų. Kai atvažiuoja greitoji, ji- romi kaip avelė. Prie svetimų ji normali, gera močiutė.
*

Tokiai piktybiškai močiutei kamerą į kambarį įstatyt.Jei ji samoninga tai ir prie neveikiančios migom apsiramins, o jei ne tai bent realių įrodymų turėsit jog ji tokia ir anokia doh.gif
Pangasija
neperskaičiau visko, bet štai mano nuomonė.

1) dėl medicininės priežiūros. jei žmogaus sveikata tokia, kad pagalbos gali prireikt bet kuriuo momentu, tai slaugos namai yra optimaliausias variantas.

2) vaikai turi savo gyvenimus. taigi patys turi ir dirbt, ir savo vaikus išlaikyt ir jais rūpintis. kaip jiems patapt slaugos darbuotojais? čia prie to, jei reikalinga nuolatinė priežiūra.

PRIEŠ
1) psichologinė atmosfera. kad ir koks ten komfortas būtų sukurtas, visvien tokia vieta dvelkia tiktai gyvenimo pabaiga.

2) "ką žmonės pasakys". deja, pas mus įsišaknijęs tas neigiamas požiūris, kad jei atsiduria žmogus slaugos namuose, tai vadinasi vaikai beširdžiai. tai irgi stipriai kerta per psichiką.
misiki
QUOTE(Dios @ 2007 02 07, 23:14)
neperskaičiau visko, bet štai mano nuomonė.

1) dėl medicininės priežiūros. jei žmogaus sveikata tokia, kad pagalbos gali prireikt bet kuriuo momentu, tai slaugos namai yra optimaliausias variantas.

2) vaikai turi savo gyvenimus. taigi patys turi ir dirbt, ir savo vaikus išlaikyt ir jais rūpintis. kaip jiems patapt slaugos darbuotojais? čia prie to, jei reikalinga nuolatinė priežiūra.

PRIEŠ
1) psichologinė atmosfera. kad ir koks ten komfortas būtų sukurtas, visvien tokia vieta dvelkia tiktai gyvenimo pabaiga.

2) "ką žmonės pasakys". deja, pas mus įsišaknijęs tas neigiamas požiūris, kad jei atsiduria žmogus slaugos namuose, tai vadinasi vaikai beširdžiai. tai irgi stipriai kerta per psichiką.
*

Bet kaip paskui kerta per psichika dar kitiems, kai nuo slaugymo pats ligonis tikras patampi nuo pastovios itampos streso ir t.t. unsure.gif
imarta
As tik uz, nes tenka jau beveik metai priziute senele, kuri yra beveik gulinti. toks zmogus labai pririsa tiek fiziskai tiek emociskai. turi derinti prieziura su darbu, jokio asmeninio gyvenimo. Fizinis nuovargis, o apie psichini visai tyliu. Ir jai ne kas buna viena kai iseinam i darbus, ji beveik apako, tai vienintele pramoga tik radija. o seneliu ar slaugos namuose, gautu pastove med prieziura, panasaus amziaus zmones, su kuriais galetu bendrauti. Ir nebutu niekam nasta. Nes per visa laika kai priziurim jau patiems stogas vaziuoja
taibent1
As "UZ"- kartais geriau buti juose priziurimam, tureti su kuo pabendrauti, nei sedeti namie vienam, tarp keturiu sienu ir bijoti numirti, nes niekas neras...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.