Įkraunama...
Įkraunama...

Raudonieji,juodieji serbentai

Labai būtų malonu,kad pasidalytumėt savo receptukais,nes šiemet šakos lūžta nuo raudonų serbentų gausos doh.gif .Gal turit savo firminį ar šiaip gerą receptą uogienės,drebučių,kompoto ar....likeriuko ir trauktinės smile.gif .Iš anksto visoms dėkoju ax.gif
Atsakyti
QUOTE(GUDRĖ @ 2006 07 18, 21:49)
Labai būtų malonu,kad pasidalytumėt savo receptukais,nes šiemet šakos lūžta nuo raudonų serbentų gausos doh.gif .Gal turit savo firminį ar šiaip gerą receptą uogienės,drebučių,kompoto ar....likeriuko ir trauktinės smile.gif .Iš anksto visoms dėkoju ax.gif



man taip pat labai aktualu, ...g.gif mamulės nejau niekas uogienių neverdat? cool.gif
Atsakyti
Labai norėjau pasidaryti raudonųjų serbentų drebučių. Esu valgius tik vaikystėj, labai patiko, bet niekas nepamokė kaip daryti. Tai trūkus kantrybei, supilsčiau (išsunktas sultis su cukrumi) į ledukų šaldymo maišelius. Vaikai kremta ledus a la Pagunda net išsijuosę lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Svarbiausia be jokių konservantų. O gal ir mums su vyru prie kokteiliuko tiks wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žemaika: 20 liepos 2006 - 20:47
QUOTE(Žemaika @ 2006 07 20, 21:46)
Labai norėjau pasidaryti raudonųjų serbentų drebučių. Esu valgius tik vaikystėj, labai patiko, bet niekas nepamokė kaip daryti. Tai trūkus kantrybei, supilsčiau (išsunktas sultis su cukrumi) į ledukų šaldymo maišelius. Vaikai kremta ledus a la Pagunda net išsijuosę lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif Svarbiausia be jokių konservantų. O gal ir mums su vyru prie kokteiliuko tiks wub.gif



Labai gera mintis thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
As is serbentu darai dabar tik sultis, anksciau ir uogiene virdavau, gaudavosi drebuciai, bet kaip padarytti vien tik ir sulciu tai nzn.
Atsakyti
kiek bandem ka is ju daryti, tai geriausiai vis gi yra drebuciai smile.gif me darom juos paprastai: uogas su trupuciu vandens pakaitini, kai atvesta perkosi per marliuka, dar karta uzverdi sultis su cukrum (dedam pagal skoni ir pagal tai, kiek tuo emomentu turime... smile.gif ir viskas smile.gif o drebuciais savaime tos sultis patampa...
kaimyne gyre, kad labai skanu nors truputi avieciu i tas sultys ideti... reiks pabandyti...
dar jauciau, kad koki vyna reiks pabandyti is ju pasidaryti.. reikalinga tam aparatura vis tiek turime... wink.gif
Atsakyti
Nuplaunu ir perleidziu per bulviu tarkavimo masina, mano zmogus tada jau turi darbo issunkti per toki zilkini maisa (as ji dar naudoju kai cepelinus darau, susimasciau, o kada as juos dariau,net neprisimenu). Galima panaudoti ir ka kita (marle nepatiko, nes plysta ir siuleliai papuola).
Po to i sultis idedu cukraus, pamaisau kad istirptu greiciau ir uzkaitinu (neilgai) putas nugraibau). O tada i stiklainius. Man labai patinka tortu pertepimui naudoti ar siaip su vandeniu praskiedus gerimeli pasidaryti.
Atsakyti
QUOTE(mamute.lt @ 2006 07 26, 20:56)
Nuplaunu ir perleidziu per bulviu tarkavimo masina, mano zmogus tada jau turi darbo issunkti per toki zilkini maisa (as ji dar naudoju kai cepelinus darau, susimasciau, o kada as juos dariau,net neprisimenu). Galima panaudoti ir ka kita (marle nepatiko, nes plysta ir siuleliai papuola).
Po to i sultis idedu cukraus, pamaisau kad istirptu greiciau ir uzkaitinu (neilgai)  putas nugraibau). O tada i stiklainius. Man labai patinka tortu pertepimui naudoti ar siaip su vandeniu praskiedus gerimeli pasidaryti.

O kiek cukraus dėti?
Atsakyti
O aš nuskintus ir nuplautus serbentus sumalu mėsmale, tada išsunkiu per marlę ir į gautas sultis dedu nemažai cukraus ir ilgokai mediniu šaukštu maišau, kol pradeda tirštėti, tada išpilstau ir į šaldiklį, būna labai gražūs ir skanūs natūralūs drebučiai. Paskui labai skanus kisielius iš jų išeina thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Darau labai paprastutę juodųjų serbentų uogienę, kuri visiems labai labai patinka biggrin.gif
Užpilu serbentus cukrumi (1 l uogų - 3/4 l cukraus), palaikau per naktį. Tada verdu. Kai tik užverda, nugriebiu putas ir paverdu max 5 min (jei ilgiau, uogos ištyžta).
Niam niam bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(MELDA @ 2006 07 30, 22:50)
O kiek cukraus dėti?


As viriau 4l puode ( beveik pilnas sulciu buvo), tai dejau 2kg cukraus (vos tilpo). O geriausia ragauti, jei ner labai rugstu ir gerai, kai labai saldu man nepatinka. Ir i tortus deti rugstesne geriau. Na, cia skonio reikalas. Mano mama deda daugiau, jei mano uogienes per rugscios, o man liuks.
Ir dar, as stiklainius gerai isplaunu ir perskalauju su kalio permanganato tirpalu (rausvas). Pilstau uogiene neisjungus puodo bevek verdancia ir uszuku su dangteliais (aisku pavirinu juos vandeni minute kita). Na cia gal nieko naujo neparasiau.
Atsakyti
Esu ruošusi taip raudonuosius serbentus: iš uogų išspaudžiau sultis (su specialia tokia mašnėle, panaši į mėsmalę, bet galima ir rankomis per marlę). Tada gautas sultis emaliuotame puode užvirinau, nugraibiau putas ir supilsčiau į stiklainius, uždariau metaliniais dangteliais. Cukraus nedėjau visai. Kuo puikiausiai laikėsi žiemą. O iš tokių sulčių virdavau kisielių arba kompotą.
Šis būdas geras tuo, kad nereikia pirkti cukraus ( nes vasarą ir taip jo tenka pirkti nemažai įvairiems kompotams ir pan.).
O žiemą, verdant kisielių ar kompotą iš šių sulčių, reikia saldinti pagal skonį.

(Gal man šį receptą reikėjo rašyti, kur rašo taupančios?)
Atsakyti
QUOTE(Gricė @ 2006 07 31, 21:29)
Esu ruošusi taip raudonuosius serbentus: iš uogų išspaudžiau sultis (su specialia tokia mašnėle, panaši į mėsmalę, bet galima ir rankomis per marlę). Tada gautas sultis emaliuotame puode užvirinau, nugraibiau putas ir supilsčiau į stiklainius, uždariau metaliniais dangteliais. Cukraus nedėjau visai. Kuo puikiausiai laikėsi žiemą. O iš tokių sulčių virdavau kisielių arba kompotą.
Šis būdas geras tuo, kad nereikia pirkti cukraus ( nes vasarą ir taip jo tenka pirkti nemažai įvairiems kompotams ir pan.).
O žiemą, verdant kisielių ar kompotą iš šių sulčių, reikia saldinti pagal skonį.

(Gal man šį receptą reikėjo rašyti, kur rašo taupančios?)

TIKS ir čia smile.gif
Atsakyti