Įkraunama...
Įkraunama...

Pavasariniai mamyčių namučiai

user posted image
Kol dar nebuvau mama,
Darydavau ir valgydavau karštą maistą.
Mano rūbai nebuvo dėmėti.
Telefonu kalbėdavau ramiai.
Kol dar nebuvau mama,
Miegodavau tiek, kiek norėdavau.
Ir niekada nesijaudindavau dėl to, kad vėlai ėjau gulti.
Šukuodavausi ir valydavausi dantis kasdien.
Kol dar nebuvau mama,
Tvarkydavau namus kasdien.
Ir niekada nesuklupdavau ant žaislų ir nepamiršdavau lopšinės žodžių.
Kol dar nebuvau mama,
Net nesusimąstydavau, ar kambarinės gėlės nenuodingos.
Ir niekada negalvodavau apie skiepus.
Kol dar nebuvau mama,
Niekas nebuvo manęs
Apkakojęs,
Apvėmęs,
Apkramtęs,
Apsisiojęs,
Apžnaibęs savo mažais pirščiukais.
Kol dar nebuvau mama,
Pilnai atsakiau už savo protą,
Savo mintis,
Ir savo kūną.
Miegodavau visą naktį...
Kol dar nebuvau mama,
Niekada neverkiau matydama ašaras.
Niekada nesikraustydavau iš proto iš laimės
Vien dėl paprasčiausios šypsenos.
Niekada nesėdėdavau naktį
Žiūrėdama į miegantį vaiką.
Kol dar nebuvau mama,
Niekada nelaikydavau rankose miegančio vaiko,
Nes gaila padėti.
Niekada mano širdid nesubyrėdavo į tūkstančius dalelių,
Kad kažkam negalėjau palengvinti skausmo.
Neikada nemaniau, kad kažkas toks mažas
Gali pakeisti mano gyvenimą taip stipriai.
Aš nežinojau, kad galėjau kažką taip stipriai mylėti.
Ir nežinojau, kad man patiks būti mama.
Kol dar nebuvau mama,
Nežinojau ką reiškia jausti,
Tarsi širdis būtų išlipusi iš kūno.
Ir nežinojau, koks ypatingas jausmas yra
Pamaitinti alkaną kūdikį.
Nežinojau, kad vaiką ir mamą sieja tiek daug.
Ir nežinojau, kad kažkas toks mažas
Galėtų paversti mane tokia svarbia.
Kol dar nebuvau mama,
Aš niekada neatsikeldavau kas 10 minučių
Tiesiog įsitikinti, kad viskas…tvarkoje.
Ir niekada nejutau tos šilumos,
Džiaugsmo,
Meilės,
Stebuklo,
Pasitenkinimo būti mama.
Aš nežinojau, kad galiu jausti tiek daug, kol dar nebuvau mama...
user posted image
Mamytes, visos mes nuostabios wub.gif
Kalbamės ir dalinamės savo džiaugsmais ir rūpesčiais mirksiukas.gif
Atsakyti
Krown wub.gif ačiū už šiltą pavasarišką temutę 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Saunuole Krown. Vakar maciau, kad ilgai niekas naujos temutes nesukure, bandziau, bet man neisejo paveiksliuko ikelt blush2.gif
Atsakyti
Prašom mergytės - jūs tik bendraukit bigsmile.gif drinks_cheers.gif

Pas mus jokių naujų pasiekimų kol kas nėra, tik mergytė aplenkė brolį su dantuku biggrin.gif wub.gif laukiau laukiau iš brolio to perliuko, o ramiai ir tyliai išaugino jį panikė thumbup.gif dar neišlindo, bet jau matau viršūnėlę thumbup.gif
Atsakyti
Krown, ačiū už temą ir sveikinu su pirmu dantuku wub.gif
Aš jau pasigedau vakar mūsų pliurpalų, nes laiko tai tik skaityt, parašyt negaliu, nes mažės tik pamatę kompą, teliką lekia prie jo ir nesupranta jokių žodžių "negalima", "niu niu" doh.gif technikos mylėtojos, mat. jau spintas pakrausto pamažu, visur viską atidaro, jei įstengia. nespėju aš per mėnesį net vieno žurnalo perskaityt. dabar gaudau mažiukes, nes jau ne tik ropoja, bet ir vaikšto pasilaikydamos kur gali, pastovi iki kokios pusės minutės ir tuo baisingai džiaugiasi biggrin.gif ne už kalnų ir pirmieji žingsniukai. turbūt sutaps su gimtadieniu ax.gif dantys vis tie patys 8, bet jau koks mėnuo lenda krūminiai, tai naktys smagios verysad.gif o dabar išlindo ir vėl sloga. ir iš kur ji tupint namie doh.gif protingėja vis labiau: pastato bokštą mažą, sudeda rutuliukus ant strypo, knygučių klauso susidomėję - nu smagu wub.gif viena prieš kelias savaites pradėjo kalbėt "bababapapap", o kita prieš savaitę "mamamamnananan" wub.gif bet supranta jau daug, ypač kai pasakai "du gaideliai", iškart žvilgsniai į kompą ir šoka lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tino: 11 kovo 2016 - 12:55
QUOTE(Krown @ 2016 03 11, 11:17)
Prašom mergytės - jūs tik bendraukit  bigsmile.gif  drinks_cheers.gif

Pas mus jokių naujų pasiekimų kol kas nėra, tik mergytė aplenkė brolį su dantuku  biggrin.gif  wub.gif laukiau laukiau iš brolio to perliuko, o ramiai ir tyliai išaugino jį panikė  thumbup.gif dar neišlindo, bet jau matau viršūnėlę  thumbup.gif



Ačiū už gražius pavasarinius namučius. Kaip greitai mes tą žiemą prašokom:).

Sveikinu su pirmu dantuku. Kaip vartytis sekasi vaikučiams? Mano kažkaip nuo pilvo ant nugaros niekaip neišeina. Tik atverčiu ant nugaros ir vėl apsiverčia ant pilvo (o ant pilvo ilgai gulėt nenori-zirzia). Tai taip vartau kaip šašlyką biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

As irgi vakar temos laukiau biggrin.gif blush2.gif ale pati kurti nesiryzau blush2.gif

Krown, aciu, beje su dantuku pana tavo bigsmile.gif musu jau irgi jauciasi,kad dantukas, bet dar visiskai neprasikale, ilgai jis lenda, labai net ilgai sakyciau g.gif

Tino, tikiu,kad namuose smagu, jos dvi , cia man vienos per akis biggrin.gif
vakar pirma karta nukrito ant plyteliu, nu issigandau, dar taip sutapo, kad pietums valge bulviu kose, o vakare apsiveme, viska isveme, mes issigandom,kad gal smegenu sutrenkimas, bet isvemus kose baigesi. Nu netoleruoja maniskes skrandis nei bulviu nei morku, gal ta pati konsistencija jai per klampi su blenderiu, nesuprantu,kitakart pabandysiu tiesiog sutrinti su trintuvu, ne blenderiuot.


Vega, Karmensita, aciu uz pagyras foto 4u.gif
Vegos merginos irgi paziurejau, tik mergina laaabai rimta bigsmile.gif turbut nelabai patiko tiek kartu rengtis ir puostis biggrin.gif
Man vienai irgi nera sunku, as ja padedu kol nubegu, jau ji susiradus veiklos biggrin.gif tai varau po prakaitu su ja, o apie sypsenos isspaudima isvis nekalbu biggrin.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Tino @ 2016 03 11, 12:49)
mažės tik pamatę kompą, teliką lekia prie jo ir nesupranta jokių žodžių "negalima", "niu niu"  doh.gif technikos mylėtojos, mat.


negalima vaikui sakyti negalima smile.gif čia mano nuomonė ir kadangi forumas, pasidalinsiu, kaip auklėju. dažnai girdint negalima, vaikas pradeda nebereaguoti. kasdienybėje nesakau vaikui negalima, iki šiol labai gerai apsieiname be šito žodžio. kai buvo mažas ir šiaip dar nesuprato žodžių, ne vaiką pritaikiau namams, o namus vaikui, todėl visur, kur pasiekdavo, galėjo lįsti, imti ir domėtis. dabar, aišku, "visur" tapo "beveik visur" laugh.gif bet ir iki šiol su paklusnumu neturime problemų wub.gif tfu tfu tfu pvz. virtuvinis stalčius, kuriame peiliai, šakutės, žirklės, D.C. atidarius nesakau negalima, sakau, kad tai ne žaislai, uždaryk, prašau. sukuosi virtuvėje, D.C. prisistumia kėdę prie viryklės ir lenda pažiūrėti, nesakau negalima, galima, bet atsargiai, karšta. lauke palijo, telkšo balos, aišku, reikia įlipti, bet ir čia galima, bet tik su botukais, o tu, sakau, su batais, kurie gali sušlapti, todėl kitą kartą. ir svarbu, kad tas kitas kartas būtų, taip vaikas žinos, kad tikrai turės šitą galimybę. ir taip visose situacijose galima išsisukti. buvo čia, užsižaidė ir su mašinėle pradėjo daužyti planšetę, grynai žaidybinis momentas, tada jau taip, sakau, negalima, kad kito tokio karto nebūtų, vaikas suklūsta - o, negalima.. bet būtinai reikia paaiškinti, kodėl negalima. o kai tik šiaip "negalima", tai ir lieka šiaip 4u.gif

sveikos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ruta.B @ 2016 03 11, 12:51)
Ačiū už gražius pavasarinius namučius. Kaip greitai mes tą žiemą prašokom:).

Sveikinu su pirmu dantuku. Kaip vartytis sekasi vaikučiams? Mano kažkaip nuo pilvo ant nugaros niekaip neišeina. Tik atverčiu ant nugaros ir vėl apsiverčia ant pilvo (o ant pilvo ilgai gulėt nenori-zirzia). Tai taip vartau kaip šašlyką biggrin.gif


Ruta - maniskiai irgi to nemoka dar smile.gif nuo nugaros ant pilvo vartosi ir isbuna labai ilgai - tuo dziaugiuosi, pagrinde tik taip ir buna, knibineja zaislus, bando visaip pasiekti juos ir pan. ant nugaros beveik nebebuna jie 4u.gif dabar esu po pulvuku padejusi susukta storesni lanksluosti kad mokintusi rankytemis remtis ir keltis nes jau sito tai labai labai nemgesta ir nedaro biggrin.gif o amzinai gi negulines, reikes rankyciu pasiremti ir pradejus sedeti ir ropojant ir sliauziojant - svarbus elementas visiems judesiams tos stiprios rankos ax.gif
mano abu kalba, tik dukryte tai daro nuolat, o sunus tik susikrimtes tars graudziai mamamama smile.gif)) o dukryte moka viskiausiu tik ne mama praktiskai biggrin.gif miega visa nakti vis dar, nors per miegus pavirkauja del dantuku ir bicas jaucia pavasari ir bunda valanda anksciau - laukiu to laikrodziu sukimo biggrin.gif

Tino, zuzla - smagu, kad apsireisket, seniai jau begirdetos 4u.gif zuzla - aciu uz pasidalinta patirti, siaip man ta teorija tai labai patinka, bet kaip pavyks pritaikyti tai ziuresiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Krown @ 2016 03 11, 13:37)
zuzla - aciu uz pasidalinta patirti, siaip man ta teorija tai labai patinka, bet kaip pavyks pritaikyti tai ziuresiu  blush2.gif


aš iš pradžių į šią teoriją net neatkreipiau dėmesio, bet paskui pagalvojau, kiek gi tų "ne" gyvenime.. o dar kai pamačiau, kad tikrai veikia, tai neatsidžiaugiu. vyras anksčiau D.C. atidarius kokį stalčių jau bėgdavo prie jo sakydamas negalima, sakau, pala, o kodėl negalima?? be me... o pasirodo, galima smile.gif tik tvarkyti paskui daugiau biggrin.gif bet kai tai vaiką supančio pasaulio pažinimo procesas, tai baika.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 11 kovo 2016 - 13:46
QUOTE(zuzla @ 2016 03 11, 14:42)
aš iš pradžių į šią teoriją net neatkreipiau dėmesio, bet paskui pagalvojau, kiek gi tų "ne" gyvenime.. o dar kai pamačiau, kad tikrai veikia, tai neatsidžiaugiu. vyras anksčiau D.C. atidarius kokį stalčių jau bėgdavo prie jo sakydamas negalima, sakau, pala, o kodėl negalima?? be me... o pasirodo, galima smile.gif tik tvarkyti paskui daugiau biggrin.gif bet kai tai vaiką supančio pasaulio pažinimo procesas, tai baika.



as irgi pritariu, net labai.

ir dar labai nepatinka girdeti, kaip ,kad ir gimines mamos labai gasdina, na tarkim, nedaryk to, nes poto nevaziuosim pas ta berniuka pvzd, bet tikrai zino,kad vistiek vaziuos, tai paskui vaikai kaip sakai ir nereaguoja, zino,kad vistiek tik gasdina.
Man cia kaip ir su vyrais, yra moterys, kurios tik gasdina, bet padarius vistiek atleidzia, paskui tie vyrai girdi sako, ai papyks ir nustos, todel daro savo, neieka to pagarbos jausmo taip ir su vaikais.
Atsakyti
QUOTE(Armante @ 2016 03 11, 14:04)
ir dar labai nepatinka girdeti, kaip ,kad ir gimines mamos labai gasdina, na tarkim, nedaryk to, nes poto nevaziuosim pas ta berniuka pvzd, bet tikrai zino,kad vistiek vaziuos, tai paskui vaikai kaip sakai ir nereaguoja, zino,kad vistiek tik gasdina.


taip, reikia laikytis žodžio.
pvz. D.C. nemažai laiko praleidžia su planšete, bet būna vakarų, kai aš laisva ir siūlau pažaisti, jis man - aš nenoriu žaisti, ir toliau žiūri. ateinu, išjungiu, prasideda isterija, sakau, jei tu taip reaguoji, planšetė visam vakarui keliauja ant spintos. aišku, per vakarą vis paprašydavo įjungti, bet sakydavau, planšetė ant spintos iki rytojaus. užteko porą kartų taip padaryt, tai dabar tik pasakau, kad išjungtų ir ateitų, nes žino, jei išjungsiu aš, planšetė keliaus ant spintos, bet jei išjungs jis, ji niekur nedings ir jis, atidavęs mamai "pareigą", galės naudotis toliau. čia kažkurią dieną ruošėmės į lauką, D.C. man - mama, neišjunk planšetės, sakau, aš ir neišjungsiu, tu pats išjungsi smile.gif
palyginimui, mano draugė iš sūnaus paima kompą/planšetę "porai valandų", bet tai neveikia taip, kaip "iki rytojaus".
Atsakyti