Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas ką reikia žinoti apie plaukus

Tikiuosi tokios temos dar nebuvo. Norėčiau, kad surinktume informaciją apie pačius plaukus. Kokia jųū struktūra, kaip veikia vienos ar kitos medžiagos, kaip jie auga, kokie vitaminai padeda ir pan. Ši informacija tikiuosi padės geriau suprasti savo plaukučius ir kuo geriau jais pasirūpinti.

Nediskutuokim apie patikusias ar nepatikusias firmas, šampūnus dažus ir t.t.
Kalbam tik apie chemines sudėtis, žoles, vitamius biologinius dalykus ir pan.

Darau pradžią:

Plaukai

Plaukai yra epidermio priedas, išorinis odos sluoksnis. Plaukai yra negyvi
( pagrindinė plaukų sudėtinė dalis yra negyvas, kietas baltymas, vadinamas keratinu). Vienintelė auganti, arba gyva, plauko dalis yra plauko šaknis,esanti maišelio pagrinde. Plauko stiebas yra po truputį stumiamas iš maišelio aukštyn odos paviršiaus link. Kai tik plaukas išlenda iš maišelio, jis miršta ir negali būti atkurtas. Plauko stiebas yra sudrėkinamas riebaline medžiaga, kurią išskiria riebalų liaukos, atsirandančios maišelyje. Prie kiekvieno plauko maišelio taip pat yra prisitvirtinęs raumuo, dėl kurio plaukas gali " stovėti " arba gali atsirasti "žąsies oda". Plaukas yra sudarytas iš trijų sluoksnių:
Šerdis. Tai centrinė plauko ertmė. Jos nėra visuose plaukuose ir ji turi mažai reikšmės plauko savybėms.
Žievė. Tai pagrindinė plauko stiebo dalis. Ji lemia daugelį plaukui būdingų ypatybių, elastingumą ir spalvą.
Odelė. Tai plauko išorinis sluoksnis, sudarytas iš viena ant kitos užeinančių ląstelių, kurios primena čerpes ant stogo. Ji apsaugo žievę.
Plauko spalvą lemia specialus pigmentas melaninas, gaminamas plauko maišelyje. Melaninas yra dviejų rūšių: juodai rudas ir raudonai geltonas. Jei vyrauja rudas pigmentas, priklausomai nuo jo koncentracijos plaukai būna juodi, rudi ar šviesūs. Jei plauko maišelyje gaminamas geltonai raudonas pigmentas, plaukų spalva raudona. Kai plaukų maišelio ląstelės nustoja gaminti pigmentą, auga žili plaukai.

Faktai apie plaukus:

Maždaug 95% visos mūsų odos yra padengta plaukais.

Galvos plaukai paauga maždaug 1 cm per mėnesį.

Vienas plaukas gyvuoja nuo 2-6 metų, tada jis iškrenta ir paprastai yra pakeičiamas nauju.

Normaliai per dieną iškrinta apie50-150 plaukų.

Kiekvieno plauko skersmuo būna nuo0,05-0,15 mm.

Plaukai greičiau auga vasarą, o žiemą lėčiau.

Šviesiaplaukiai turi apie140000 plaukų ant galvos, tamsiaplaukiai turi apie 100000 plaukų, o raudonplaukiai- 90000 plaukų.

Paimta iš http://www.sveikata....oda/plaukai.htm



Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2006 08 01, 14:01)
Galvos plaukai paauga maždaug 1 cm per mėnesį.


Nuo vaikystės žinau šį faktą, bet man jis taip niekad nepasitvirtino. Galiu neiti kirptis kelis mėnesius, o plaukai būna tik minimaliai ataugę. Tas pats buvo ir turint trumpus plaukus. O jau kokia bėda norint atsiauginti iš trumpų ilgus. verysad.gif Manau, čia labai individualiai su tuo plaukų augimu.
Atsakyti
QUOTE(Miss_Lumholdt @ 2006 08 02, 19:39)
Nuo vaikystės žinau šį faktą, bet man jis taip niekad nepasitvirtino. Galiu neiti kirptis kelis mėnesius, o plaukai būna tik minimaliai ataugę. Tas pats buvo ir turint trumpus plaukus. O jau kokia bėda norint atsiauginti iš trumpų ilgus. verysad.gif  Manau, čia labai individualiai su tuo plaukų augimu.


Na man kaip kada ax.gif kartais rodos stovi vietoje, o kai paanudoju daugiau visokių priežiūros priemonių ir pageriu vitaminų - kažkaip greičiau jie auga.
Atsakyti
o man atrodo visai neauga.. Paauginu truputi zemiau peciu, ir pradeda galiukai skilineti, triusineti. Aij, plaukai mano didziausi beda verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(fashion @ 2006 08 17, 12:25)
o man atrodo visai neauga.. Paauginu truputi zemiau peciu, ir pradeda galiukai skilineti, triusineti. Aij, plaukai mano didziausi beda  verysad.gif


Pas mane ta pati beda cray.gif Ir ko grebtis jau nebežinau verysad.gif cray.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ne_gera: 17 rugpjūčio 2006 - 19:09
QUOTE(Ne_gera @ 2006 08 17, 20:08)
Pas mane ta pati beda cray.gif Ir ko grebtis jau nebežinau  verysad.gif cray.gif

kazkur jau rasiau kad tikrai lb auginti plaukus padeda skysto azoto masazas, ten net vyrai nuo plikimo ji eina daryti, visada daug zmoniu. jis lb suaktyvina kraujotaka , tai net kelias valandas po masazo reikia plauku isvis neliesti, o su geriamu vitaminu kursu tikrai turetu padeti
Atsakyti
Stai ka radau siandien Delfyje 4u.gif
Gudrybės, paversiančios plaukus sveikais ir gražiais

Gal kam pravers rolleyes.gif
Atsakyti
Aš kartą savaitėje skalauju plaukus dilgelių nuoviru, kai prisisruošiu padarau alaus kaukę, stengiuosi tik pastebejusi pakirpti plaukų galiukus ir kiekvieną vakarą pamasažuoju galvos odą... Plaukai labai greitai augti pradėjo, tik pastebėjau, jog nuo masažų jie ir riebaluojasi daug greičiau... bigsmile.gif







Atsakyti
Sveikutes, noreciau ir as prie jusu prisijungti rolleyes.gif
su plaukais tai manau kiekviena turim problemu, va po gimdymo tai teko is pusiilgiu trupokai nukirpti, pries tai dazydavau sviesiai, gal dar tas pakenke, nu jua skilinejo, slinko nu vienu zodziu.
Bet ir naudiju kaukiu, balzamu, serumo... atrodo nepalieku likimo valiai, dar geriu vitaminus, ziuresiu gal atsigaus pamazu, sunku labai jau atsiauginti, reikia daug kantrybes.
Atsakyti
QUOTE(Miss_Lumholdt @ 2006 08 02, 17:39)
Nuo vaikystės žinau šį faktą, bet man jis taip niekad nepasitvirtino. Galiu neiti kirptis kelis mėnesius, o plaukai būna tik minimaliai ataugę. Tas pats buvo ir turint trumpus plaukus. O jau kokia bėda norint atsiauginti iš trumpų ilgus. verysad.gif  Manau, čia labai individualiai su tuo plaukų augimu.


o as inete skaiciau, kad plaukai per menesi vidutiniskai paauga nuo 1,5 iki 2 cm. man apie 1,6 per menesi paauga blush2.gif kiekvienam labai individualiai, tikriausiai priklauso ir nuo to, kokias priemones plaukams naudoji, kada kerpi ir t.t. 4u.gif
Atsakyti
visad galvodavau, kas pas manie jie paprasciausiai neauga nors tu ka sad.gif kol neseniai apsikirpau kare kirpimu, ir pati net nepastebejau kai plaukai jau siekia pecius clap.gif va taip ir buna
Atsakyti
QUOTE(NooR @ 2008 11 23, 15:47)
visad galvodavau, kas pas manie jie paprasciausiai neauga nors tu ka sad.gif kol neseniai apsikirpau kare kirpimu, ir pati net nepastebejau kai plaukai jau siekia pecius  clap.gif va taip ir buna


tai ir as galvojau kad pas mane praktiskai neauga, bet buvau viena sruoga baltai nusidazius, ir isslinko man vienas plaukas dazytas, tai puikiai mates kiek nuauge mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo joguste: 23 lapkričio 2008 - 17:28