Įkraunama...
Įkraunama...

Šparaginės ir kitokios pupelės

Sveikos,
O ar galima marinuoti kartu šparagines pupeles su paprika? Skaičiau skaičiau, bet tokių receptų neužtikau... Gal jos netinka kartu?
Mišrainių jau prisidariau, bet dar noriu pasimarinuoti. O dar galvoju gal ir cukinijos įmaišyti kartu galima?
Atsakyti
QUOTE(sauadsa @ 2009 08 06, 11:53)
Sveikos, aš dažniausiai darau tokias salotas žiemai iš šparaginių pupelių:
Reikia:
2 kg šparaginių pupelių
1 kg morkų
1 stiklinės aliejaus
1 stiklinės 9 proc. acto
1 stiklinės cukraus
1 kupino šaukšto druskos
1 litro vandens
Galima dar įdėti paprikos saldžiosios, gražu ir skanu.

Nuplautas šparagines pupeles supjaustyti norimo ilgio gabaliukais, morkas sutarkuoti, arba supjaustyti ( kaip labiau mėgstate). Paprikas ( jei turite) supjaustyti šiaudeliais. Viską dėti į puodą, supilti aliejų, actą, cukrų, druską, vandenį, kai užvirs, virti dar apie 30 min. Išvirus dėti į stiklainius ir užsukti.  Mišrainė puikiai išsilaiko per žiemą net iki kitos vasaros. Skanaus mirksiukas.gif



QUOTE(Mariuka @ 2009 08 08, 09:16)
Sveikos,
O ar galima marinuoti kartu šparagines pupeles su paprika? Skaičiau skaičiau, bet tokių receptų neužtikau... Gal jos netinka kartu?
Mišrainių jau prisidariau, bet dar noriu pasimarinuoti. O dar galvoju gal ir cukinijos įmaišyti kartu galima?

aš dariau pagal šitą thumbup.gif su paprika mirksiukas.gif
Atsakyti
Merginos, o gal kuri žinot ka daryt su didžiosiom pupom? blush2.gif Be dziovinimo nieko nezinau, o taip noretusi kanors skaniau ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sauadsa @ 2009 08 06, 11:53)
Sveikos, aš dažniausiai darau tokias salotas žiemai iš šparaginių pupelių:
Reikia:
2 kg šparaginių pupelių
1 kg morkų
1 stiklinės aliejaus
1 stiklinės 9 proc. acto
1 stiklinės cukraus
1 kupino šaukšto druskos
1 litro vandens
Galima dar įdėti paprikos saldžiosios, gražu ir skanu.


isbandziau si receptuka thumbup.gif tik vienas dalykelis: dedant tik tiek vandens, kiek nurodyta, gale virimo jo gaunasi per mazai ir sudejus i sti9klainius praktiskai nelieko skyscio. tai patarciau ipilt daugiau vandens verdant, kad nesigautu "sausa" misraine, kuri neaisku, ar laikysis. siaip skonis, tai superinis thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(joliteee @ 2008 08 11, 21:04)
as isiverdu sparagines, dedu i keptuve, pakepinu, dedu isplaktus kiausinius, pakepinu ir sudedu dziuveselius, labai skanu smile.gif


o ant kokiu riebalu kepate? bandziau ant sviesto (sunaudojau 2 porcijom apie 100 gr) tai labai sausai gavosi ir nesiryzau daugiau det. bet valgant tai isidejom ponidoru padazo, nes nu jau taip springo gerkleje doh.gif siaip skonis, tai nieko visai thumbup.gif
Atsakyti
[quote=ligita33,2009 08 15, 14:39]
[/b]
siaip tai tiesa, vandens tiesa sakant pilu is akies ax.gif
:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauadsa: 15 rugpjūčio 2009 - 14:41
Na va siandien ir as prisidariau sparagu. dariau pagal vyro sesers recepta. Pirma kart, tai nezinau, kaip mano gavosi, bet vyro sesers tai skanios labai gaunasi.
receptas toks:

sparagus nuplaut, nukarpyt galiukus, apvirt kokias 5-7 min, kad siek tiek suminkstetu pasudytam vandeny, i kuri idet cesnako, krapo, lauro, pipiru, kokias 5-7 min, kad siek tiek suminkstetu.

i isplautus stiklauniukus sukist stacias ankstis, ir uzpilt marinatu:

1L vandens:

1,5 valgomo sauksto druskos
3-4 valgomi š. cukraus,
7 valgomi saukstai acto (apytikliai 60 ml)

marinata pakaitint, galima det irgi ir krapu ir cesnaku, ir uzpilt stiklainiukus verdanciu marinatu ir uzsukt.
Atsakyti
QUOTE(Korsikiete @ 2006 08 12, 18:25)
thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif Labai ačiū! Išbandžiau  thumbup.gif


As irgi isbandziau si recepta. Tikrai skanu. O kokias dar darzoves pagal si recepta galima padaryt? Ypac, kad nereiktu tais uzsukamais dangteliais uzdarinet, nes nebandziau dar....... Tai bijau, kad gali nesigaut. O ir uzsukamu stiklainiuku daug turiu smile.gif

4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Nireglina @ 2005 08 07, 21:39)
Turiu superinį receptą. Konservuoju pagal jį jau keli metai. visi labai giria. Tinka ir kitoms daržovėms.
Žalias pupeles sudėti į stiklainius. Aš naudoju užsukamais dangteliais. Gerai prigrūsti. Dar įdėti česnako, lauro lapelių. karčiųjų pipirų.
Marinatas- 7 stiklinės šalto vandens, 1stiklinė acto, 6 šaukštai cukraus, 3 šaukštai druskos. Marinatą pilti ant pupelių. Stiklainius dėti į puodą. Uždėti dangtelius, bet neužsukti.Nuo užvirimo kaitinti 15-20 min. Užsukti dangtelius. Aš stiklainius palaikau 1-2 dienas šiltai apklotus.


Turejau omeny si recepta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angi @ 2009 08 15, 22:27)

sparagus nuplaut,  nukarpyt galiukus, apvirt kokias 5-7 min, kad siek tiek suminkstetu pasudytam vandeny, i kuri idet cesnako, krapo, lauro, pipiru, kokias 5-7 min, kad siek tiek suminkstetu.

i isplautus stiklauniukus sukist stacias ankstis, ir uzpilt marinatu:

1L vandens:

1,5 valgomo sauksto druskos
3-4 valgomi š. cukraus,
7 valgomi saukstai acto (apytikliai 60 ml)

marinata pakaitint, galima det irgi ir krapu ir cesnaku, ir uzpilt stiklainiukus verdanciu marinatu ir uzsukt.

ir aš šiandien taip dariau, tik tų žolių nedėjau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(sauadsa @ 2009 08 06, 11:53)
Sveikos, aš dažniausiai darau tokias salotas žiemai iš šparaginių pupelių:
Reikia:
2 kg šparaginių pupelių
1 kg morkų
1 stiklinės aliejaus
1 stiklinės 9 proc. acto
1 stiklinės cukraus
1 kupino šaukšto druskos
1 litro vandens
Galima dar įdėti paprikos saldžiosios, gražu ir skanu.



šiandien dariau šias pupeles, tik pasitobulinau kaip man skaniau, tai gi, dariau iš pusės normos, morkas tarkavau, man truputį pritrūko vandens, tad įdėjau 6 šaukštus pomidorų padažo ir pusė šaukšto acto. Skonis fainiai saldžiarūgštis. Gavos 3 puslitriukai ir paskanauti. Vaikams labai patiko, tad dar teks daryt, kol pupelių yra biggrin.gif

Dėkui už gerą receptą 4u.gif
Atsakyti
merginos, o gal kuri zinote kaip reiktu uzkonservuoti paprastas pupeles, bet kad butu kaip pomidoru padaze? vyras paragavo pirktiniu konservuotu pupeliu pomidoru padaze, tai dabar praso, kad as tokiu padaryciau, bet nezinau kaip unsure.gif
perskaiciau visa temele, bet neradau to, ko man reikia, tad gal kas zinote, bet nesakote?
buciau labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(foox @ 2009 08 04, 19:17)
o čia kalba apie špasragines pupeles? su ankštimis? štai šiame recepte:
Papildyta:
Noriu jums pasiūlyti puikų paprastų pupelių koncervavimo receptą. Jau daug metų  taip daro mano tėtis,tokių skanių koncervuotų pupelių daugiau niekur nesu valgiusi.

    Pupelių 2kg
    pomidorų 2,5kg
    paprikų iki 0,5kg
    druskos 2 šaukštai
    cukraus 2 šaukštai
    1 stiklinė acto 0,9proc.
    1,5 stiklinės aliejaus
    po 200g česnako, petražolių šaknų

Pomidorus, česnakus, papriką, petražoles sumalti per mėsmalę, supilti aliejų, actą, cukrų, druską ir pakaitinti iki užvirimo.Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles. Viską kaitinti ant mažos ugnies 35 - 45 min. Supilstyti į stiklainius ir uždaryti. Skanaus!

Noriu pasitikslinti ar tikrai 2kg ar 2 L ; ir ar virtų pupelių 2 kg ar žalių g.gif
Atsakyti
o man kilo klausimas ar uzvakuotas sparagines reikia laikyti rusy saltai ar galiu i spintele virtuvej susikrauti. Neturim rusio doh.gif
Atsakyti