Įkraunama...
Įkraunama...

Visi į gamtą! Kepsniai, šašlykai, marinatai

Taip pat žuvies megėjoms:super
ŽUVIES ŠAŠLYKAS
1kg žuvies
2 svogūnai
1 citrina
200g rūkytų lašinių
3 pomidorai
3 šaukštai aliejaus
druskos
Nuvalytą žuvį supjaustykite gabaliukais. Iš smulkiai supjaustyto svogūno, tarkuotos citrinos žievės, citrinos sulčių ir druskos padarykite tyrę. Ja aptepkite žuvies gabaliukus. Palaikykite 30 min. Tada suverkite ant iešmo pakaitomis su lašinių gabaliukais, svogūno ir pomidorų griežinukais, gausiai apšlakstykite pakaitintu aliejumi ir kepkite ant žarijų.
Atsakyti
Leiskite, mielosios, apginti acta!!! Gal ir nesveika ji vartoti, bet ir pats saslykas nevisai sveikas patiekalas. Tikrai nesu naujoke saslyku srityje ir esu isbandzius nemazai receptu, bet geriau kaip su actu paruostu saslyku NEBUNA thumbup.gif Gamtoj bunam daznai, o ten be saslyko nei pro kur thumbup.gif O vaziuojant prie ezero ilgesniam laikui saslykus ruosiu taip:
Mesa (geriausiai kiaulienos kumpis be jokiu riebalu!!) supjaustau nemazais gabalais, pridedu reikelem pjaustyto svoguno, saslyku prieskoniu, sliuksteliu gera slaka aliejaus ir neskiesto acto. Viska gerai permaisau ir uzdengiu dangciu. Pastovejus kad ir pora valandu mesa pati isskiria sultis ir saslykai buna apsemti savo sultimis su prieskoniais. Jau po keliu valandu saslykas buna liuks. O po keliu dienu, praktiskai mesa galima valgyti zalia, kokia ji visa minksta buna tongue.gif Taip paruostas saslykas niekada tarp dantu kaip kramtoske nesivels, o mesyte bus trapi ir tirps burnoje. Kiekiu nerasau, nes nuo mesos kiekio ir prieskoniu gausa priklauso. Siulau pamirsti visus prietarus apie acto netinkamuma ir paragauti tikrai puikiu saslyku. Skanaus drinks_cheers.gif
Atsakyti
Beskaitant seilė pradėjo varvėti... Per Velykas važiuosim į kaimą, todėl nors ir dar šaltoka už lango, bet, tikriausiai, kepsim šašlykus, juk beveik visa giminė suvažiuoja! Smagi kompanija, o jei dar ir iš lauko skaniai pakvimpa... essen.gif Bandysim šį kartą tokį receptą:
SUPERŠAŠLYKAS
1kg kiaulienos sprandinės
vienas didelis svogūnas
viena citrina
pusė stiklinės pomidorų padažo
Santa Marija prieskonių šašlykams
juodųjų pipirų
raudonųjų aitriųjų pipirų
druskos
šaukštą medaus
2 šaukštus aliejaus
2 stiklines vandens

Sprandinę supjaustyti stmbokais gabalais. Svogūnus, citrinas supjaustyti griežinėliais ir, truputėlį pamaigant, sudeti ant mėsos gabaliukų. Supilti pomidorų padažą, sudėti prieskonius, druską, medų, aliejų. Viską permaišyti. Užpilti vandens ir dar kartą permaišyti. Laikyti parą ne šaldytuve. Kepti virš žarijų
Turėtų gautis saldžiarūgštis- medus + citrina.
Atsakyti
Savaitgalis buvo thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , tai ar nieks į gamtą nevažiavo? Ar nepasiilgot to vasariško, kutenančio dūmų kvapo? Gal kas iš jūsų jau tikrai iškylavot ir kepėtės mėsytę? essen.gif
Atsakyti
Pagaliau atšilo oras,taip traukia į gamtą,tai manau ne pro šalį būtų pašnekėt apie šašlykų marinavimo būdus.
Tai va papasakosiu kaip marinuoti šašlykus gruziniškai,patikėkit,tikrai skanu thumbup.gif ,ypač kas mėgsta aštriai (beje čia pats gruzinas papasakojo).
Tai va,reikia supjaustyti mėsytę ir pripjaustyti daug svogunų( apie 10),taip,kad mėsytė būtų apsemta svogūnais,pridėti prieskonių, druskytės,viską sudėti į maišelį ir į šaldytuvą,Marinuoti 1-2 paras,kaip kam išeina.
Likus 2-3 valandom iki šašlykų kepimo,reikia išspausti 2-3 citrinas. Gaunasi minkšti,aštrūs ir tikrai skanūs.
Atsakyti
O aš tai marinuoju su majonezu, nes dažniausiai gaunasi, kad šašlykų užsimanom "ant smūgio" doh.gif . O su majonezu užtenka 3 val. pamarinuoti ir gali jau kepti.
Mėsą supjaustyti nedideliais gablėliais, pipjaustyti daug svogūno, pridėti prieskonių šašlykams, išspausti 1-2 citrinas, pridėti majonezo maždaug tiek, kad mėsytė "plauktų" biggrin.gif ir gerai išmaišius netgi paspaudžius viską rankose, kaip kad tešlą minkytum viską suspausti, uždengti ir padėti, bet ne į šaldytuvą, 3-4 valandoms.Ir galima kepti palaistant alum, arba vynu thumbup.gif drinks_cheers.gif
Dar galima majonezą maišyti pusiau su aštriu pomidorų padažu. Aš naudoju "agurkicho" konservų fabriko aštrų arba įpatingąjį irgi thumbup.gif gaunasi
Atsakyti
Moteriškės mielosios, gelbėkit cry.gif
Nuplaukė išvyka, o turiu diiidelį puodą prisiraugus šašlykų (kiaulienos kumpis su majonezu). Jau 3 paros kaip stovi, tai jei negelbėsiu gali sava mirtim numirt cry.gif
Ku man daba su jais daryt g.gif g.gif blink.gif
Kaip juos galima "buto sąlygomis" sunaudot g.gif
Atsakyti
QUOTE(Motina @ 2005 04 24, 12:19)
Moteriškės mielosios, gelbėkit cry.gif
Nuplaukė išvyka, o turiu diiidelį puodą prisiraugus šašlykų (kiaulienos kumpis su majonezu). Jau 3 paros kaip stovi, tai jei negelbėsiu gali sava mirtim numirt cry.gif
Ku man daba su jais daryt g.gif g.gif  blink.gif 
Kaip juos galima "buto sąlygomis" sunaudot  g.gif


O ko gi ne,i orkaite ir kepti,aisku nebus jau to dumo kvapo,bet skonis isliks.Kartais as taip kepu saslykus. biggrin.gif
Atsakyti
As ziema namuose irgi kepu saslykus su majonezu, tik ant keptuves. Skanu ir greita.
Atsakyti
JAu pradedu pastebėti, kad atsibodo paprastas šašlas....
(kai jį gamini kiekivieną vasarą ir į savaitę po 2 kartus ir taip eilę metų....)
Papasakokit ką dar jūs gaminat išlylose ant laužo (žuvį, kotokią mėsą, daržoves, kalmarus ar dar ką nors...)
Arba kaip kitaip marinuojat mėsytę... (nors labaiu domina kitoks maistelis...)

ARBA TIESIOG PAFANTAZUOKIM.
BANDYSIU IŠBANDYT biggrin.gif
Atsakyti
yra tokia tema prie antrų patiekalų. visi į gamtą vadinasi man rodos.
Atsakyti
o man šašlykas su actu marinuotas per sausas sad.gif Daug skaniau su majonezu.Svogunus aš nepjaunu, o kombainu(galima burokine tarka) sutrinu,tada sulčių svogunu daugiau ir labai minkštas būna mirksiukas.gif
Atsakyti