Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Viskas apie krikštynas
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Šventės > Krikštynų metas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Išmintinga
Mes ruosiames krikstyti savo angeleli liepos 3 d.
As jokiu budu nenorejau bendru krikstynu, todel krikstysim mazoj kaimo baznytelej, pas jauna, modernu kuniga.
Dar norejau paklausti ar per krikstynas puosiat automobilius g.gif
Nes praejusia savaite maciau papuostas krikstynu masinas, bet man vyras aiskina, kad tai nesamone. Tai dabar neapsisprendziu huh.gif
Daizy
QUOTE (ragana @ 2004 06 28, 17:52)

Dar norejau paklausti ar per krikstynas puosiat automobilius g.gif
Nes praejusia savaite maciau papuostas krikstynu masinas, bet man vyras aiskina, kad tai nesamone. Tai dabar neapsisprendziu huh.gif

Pirmą kartą girdžiu, kad per krikštynas puoštų mašinas unsure.gif O gal čia naujovė ir aš kažko nežinau g.gif
Išmintinga
Del tu masinu puosimo, tai as irgi nebuvau macius, bet va praejusi savaitgali maciau ohmy.gif Tai ir klausiu - ar dabar tokia mada, ar cia kaip?
Ieskojau siandien kriksto rubeliu. Rezultatai lygus 0.
nenoriu, kad vaikas atrodytu kaip tortas, o jei normaliau kazkas, tai dydzio tinkamo nera mad.gif
Daizy
Na pagaliau jau mes susitarėm dėl krikštynų clap.gif Krikštysim savo mažylę Žvėryno bažnyčioj liepos 17 d. biggrin.gif Dabar liko surast tinkamus krikšto rūbelius rolleyes.gif Krikšto mama bus mano sesuo, tai ieškosim kartu tongue.gif
Tučka
Patarkit kur ir kokia zvake pirkti krykstynom g.gif Zinau tik kad turi buti balta rolleyes.gif Ir kas ten ant jos turi buti uzdeta unsure.gif
Gudri lape
O kas turi buti isgraviruota ant sidabrinio saukstelio?ir ka tas saukstelis reiskia?
O kokia turi buti zvake?-kaip supratau balta, ar ne?-tai ja reikia issaugoti, ar kaip?...atleiskite uz mano kiek kvailokus klausimus, nes deja tuose dalykuose nieko neismanau, o savo vaikeli irgi krikstysime sio menesio pabaigoje....
KAMANĖ

Labutis .Per Jonines krikštijom pusbrolio vaikutį .Žvakę pirkau baltą , be jokių ten užrašų ar šventų paveikslėlių .Ją puošiau gyvomis gėlėmis (tiksliau puokštelę dariau ne aš ,o gėlių salone ) .Atrodė tikrai įspūdingai . Tą puokštę komponavo ant ,, mikrofono ,, , jis skirtas puokščių darymui .Labai gražiai atrodo ir patogu laikyti rankoje . Dar vienas privalumas , kad bėgantis vaškas nevarva ant rankų . smile.gif thumbup.gif
vaivaj
QUOTE (Gudri lape @ 2004 07 05, 15:27)
O kas turi buti isgraviruota ant sidabrinio saukstelio?ir ka tas saukstelis reiskia?
O kokia turi buti zvake?-kaip supratau balta, ar ne?-tai ja reikia issaugoti, ar kaip?...atleiskite uz mano kiek kvailokus klausimus, nes deja tuose dalykuose nieko neismanau, o savo vaikeli irgi krikstysime sio menesio pabaigoje....

Mes šį savaitgalį krikštijom savo zuikelį.
Šaukštelis sidabris yra dovanojamas krikšto tėvo. Jų būna įvairių. Mes gavome tokį su laikroduku. Ant šaukštelio išgraviruotas Žygimantuko vardas, gimimo data, laikas, svoris, ūgis. Šiaip jau nelabai žinau, ką šaukštelis reiškia. Bet esu girdėjusi, kad tai yra tiesiog atmininmas visma gyvenimui. Šiaip ši šaukštelio dovanojimo tradicija nėra itin paplitusi. Bent jau prieš 100 metų ji buvo tik pasiturinčiose ir kilmingose šeimose. (Pasigirsiu, bet mano giminė turi mėlyno kraujo, tai ir šaukštelių dovanojimo tradicija atėjusi iš senų laikų).
Tai tikrai nėra būtina. Šiaip jau, aišku, tai yra graži dobvana visam gyvenimui, vėliau keliaujanti iš kartos į kartą kaip prisiminimas apie savo šeimos pirmtakus.

Žvakė turi būti balta. Ji yra laikoma iki pirmosios komunijos. Dydis, storis ir paveikslėliai (arba jų nebuvimas) priklauso tik nuo šeimos ir jos norų.

Gražių krikštynų smile.gif
Tučka
Patarkit, kur nebrangiai nupirkti vaikui baltus batukus krikstynom g.gif smile.gif
miau
Vat as, tikra vista, ieskau ir nerandu : kazkas kazkur rase, kad Vilniuje prie Ausros vartu yra kazkokia parduotuve, kur galima butu mano busimajam krikstasuniui nupirki zvake. Priminkit, prasau rolleyes.gif
Noa
QUOTE (Gudri lape @ 2004 07 05, 16:27)

Saukstelis kazka reiskia... Ar tai sveikata kudikelio, ar kazka ten tokio, neatsimenu...smile.gif O pas mus ant saukstelio isgraviruota - Viktorui nuo kriksto tevu smile.gif Man labai grazu smile.gif
SuperBaba
O jeigu 2men vaikiuka ideti i balta vokeli? Ar jau jis per didelis?
daivaja
Del rubeliu, tai as sugalvojau pasiut is lino tipo toki"kombinezona", mamos paprasysiu wink.gif Nes tie visi prikarkaliuti kostiumeliai man ne prie sirdies..Del rubu mum kunigas sake, kad jei baltai zmogelis aprengtas, tai nereikia ir skraisciu(bet ci Bernardinuose-jie demokratiski smile.gif )
Man iskilo dar kitas klausymas- ka jus kvieciat i krkstynas--pas vienus buna vos ne vestuves, o kiti tik senelius ir krikstatevius kviecia(cia man lyg ir priimtiniau, bet baisu ka izeist)--nezinau kaip daryt, nes giminej jau seniai ka krikstyjo...Patarkit prasau...
O del "baliu", tai noretume kokioj kaimo sodyboj(bet tokiu metu striuka su vietom-visas akis praziurejau i interneta beieskodama) arba siaip kokioj pievoj piknikeli suruost g.gif Vasara prie stalo kambari tunot nesinori...
ramkis
Norėjau paklausti, o kiek reikia duoti kunigui, ar ten yra kažkokia suma nustatyta wink.gif Bijau,kad neapsijuoktumėm laugh.gif
Tučka
QUOTE (ramkis @ 2004 07 23, 14:09)
Norėjau paklausti, o kiek reikia duoti kunigui, ar ten yra kažkokia suma nustatyta wink.gif Bijau,kad neapsijuoktumėm laugh.gif

Siap krikstynom duodama 50 Lt. Bet gali duot ir daugiau ir maziau. Tikrai neapsijuoksi laugh.gif Ir dar daug kas nuo kunigo priklauso. Zinau toki atveji kai kunigas isvardino visus ikainius g.gif
dange
Noriu paklausti mamyciu, kuriu vaikeliai buvo krikstyti Bernardinuose, ar yra prasoma kokiu dokumentu:krikstateviu kriksto liudijimo, santuokos liudijimo, pasu ar pan.Ar grieztai reikalaujama, kad krikstateviai butu sutuokti baznycioje, jei yra vede?Turime numate labai saunius krikstatevius, kurie myletu ir globotu musu vaikeli, tik kad be "sliubo", o teko girdeti, kad tai dabar problema sad.gif
Tučka
QUOTE (dange @ 2004 07 25, 09:44)
Noriu paklausti mamyciu, kuriu vaikeliai buvo krikstyti Bernardinuose, ar yra prasoma kokiu dokumentu:krikstateviu kriksto liudijimo, santuokos liudijimo, pasu ar pan.Ar grieztai reikalaujama, kad krikstateviai butu sutuokti baznycioje, jei yra vede?Turime numate labai saunius krikstatevius, kurie myletu ir globotu musu vaikeli, tik kad be "sliubo", o teko girdeti, kad tai dabar problema sad.gif

Mes krikstysim ne Bernardinu baznycioje, bet manau, kad visose baznyciose yra panasi tvarka g.gif o is musu ir is krikstateviu jokiu dokumantu naprase smile.gif
Vasarėlė
Kaip patartumėt papuošti 3 mėnesių mažylį? Savo sūnelį žadam krikštyti rugpjūčio gale. Net ne žinau, kaip savo angelėlį reikės papuošti. Ar yra krikšto rūbelių tokio amžiaus mažyliams.Gyvenam Šiauliuose.
Nieko nesu krikštijus, tai man šitie dalykai "tamsus miškas".
http
QUOTE (Vasarele @ 2004 07 26, 21:32)
Kaip patartumėt papuošti 3 mėnesių mažylį? Savo sūnelį žadam krikštyti rugpjūčio gale. Net ne žinau, kaip savo angelėlį reikės papuošti. Ar yra krikšto rūbelių tokio amžiaus mažyliams.Gyvenam Šiauliuose.
Nieko nesu krikštijus, tai man šitie dalykai "tamsus miškas".

Na tokių drabužėlių tikrai Vilniuje mačiau. Galima Čipoline ( AKropolyje ) rasti net ir 56 cm ūgiui labai gražių. Beja labai fainų rūbelių mačiau Universalinėje 5 aukšte. Ten parduotuvė vient tik mažų vaiučių rūbeliai. Na tikrai fain ir ne tokie brangūs.
Kiparise
QUOTE (doma_ @ 2004 06 06, 20:24)

O as siaip darau paprastas be jokiu ten senoviniu paprociu...Kriksto tevai perka vaikui kriksto rubelius ir apmoka uz visas apeigas baznycioj. tongue.gif Tipo pagal paprocius dar kazka turi dovanoti krikstasusniui, bet doh.gif nepamenu ka tiksliai...( jazus kokia tundra)...
O po baznycios tipo vakarelis, lycnas pagerimas teveliu saskaita....

Na vat as irgi taip isivaizduoju savo vaiko krikstynas.. wub.gif
Palma
Mes iš karto nuėjome tartis, tai jokių dokumentų nereikėjo neštis. Raštinės darbuotoja į bažnyčios knygą užrašė kurią dieną ir valandą vyks krikštynos bei į kitą knygą užrašė visus duomenis:
Vaikelio vardą ir pavardę. Gimimo datą
Tėvų vardus ir pavardes (mamos užrašo mergautinę pavardę)
Kokioje bažnyčioje susituokę (jei nesusituokę nieko nerašo)
Krikšto tėvų vardus ir pavardes.

Dar klausė ar krikšto tėvai (nesvarbu kad jie ne pora) susituokę bažnyčioje. Taip pat užrašo krikšto vardą jeigu duodamas kitas vardas. Mes krikštysime savo dukrą tuo pačiu vardu. Taigi ji bus Ugnė Ugnė laugh.gif
SuperBaba
Susimasciau, gal ir mums duoti antra varda biggrin.gif nu taip graziai man skamba Gustas-Pijus thumbup.gif thumbup.gif
Pupsas
QUOTE (SuperBaba @ 2004 09 20, 22:38)
Susimasciau, gal ir mums duoti antra varda biggrin.gif nu taip graziai man skamba Gustas-Pijus thumbup.gif thumbup.gif

Jei nori gali duoti, bet Dominykas ir taip sventas vardas ir dar reiksme jo tokia grazi rolleyes.gif
Amžina studentė
Galvoju, kad gal reikia ir man savo suneli pakrikstyt... g.gif Bet, kad as pati nekrikstyta laugh.gif

Nuo ko reiketu pradet, organizuojant krikstynas? g.gif To straipsnio apie krikstynu tradicijas, apie kuri kalbejo Supermama, kazkaip niekur neradau... O cia, ziuriu visi daugiausiai kalba apie drabuzelius... Turbut visiems aktualiausia g.gif Kadangi as nezinau, kas ir kaip turi buti, tai ir nekrikstiju kol kas... Vis, atseit, laiko nera rolleyes.gif
Zona
Sveikutes mamytes,
norejau paklausti gal kas zino apie tuos prietarus kanors....
Norim krikstyti savo dukryte ir noriu ,kad butu kriksto mama mano drauge . Jii nescia ,o pagal senoves prietarus tipo nescia moteris kriksto mama negali buti,nes tipo prarasti savo vaikeli gali ar pagimdyti mirusi ar kaip ten blink.gif
Nu nzn gal jus ka zinot...Kaskaip kiek va senyvo amziaus zmoniu klausiau tai tipo negali ir taskas g.gif
Mano mama man pasakojo kai buvo nescia tai sake jai net kunigas neleido kristyti vaikelio g.gif
Tai cia teisybe ar prasimanymai ?kaip jus manot?
Kutuliukas
QUOTE(Zora @ 2005 06 14, 05:16)
Sveikutes mamytes,
Mano mama man pasakojo  kai buvo nescia tai sake jai net kunigas neleido kristyti vaikelio g.gif
*

Čia prietarai.
Joks kunigas to negali pasakyti, nes tikėti prietarais pagal Bažnyčios mokymą yra nuodėmė (tą ir reikėtų paaiškinti bobutėms), o kūdikis tiek laukiamas, tik gimęs - Dievo dovana. Krikštas irgi dovana. smile.gif Apie tai jau nemažai kalbėta kitose temose (krikštynų prietarai pvz. ir kitur). Čia
O čia tema apie nėščias krikštamotes. Protu nesuvokiama, kiek mūsų žmonėse dar to prietarinio mąstymo. Tuo labiau kai tai atmeta tiek teologija, tik pasaulietiniai mokslai. Bet ne - bobutė pasakė ir viskas doh.gif
Prince
labukas,einu i kūmas jau šį šeštadieni tai nupirkau vaikui grandinėlę dovanu,bet nežinau kada ja padovanoti,kad pašventintu g.gif g.gif ,gal kas patartu,Ir dėl tos skraistes labai idomu ,skaičiau kad reikia po visos ceremoninjos uždėti g.gif
Prince
merginos kur jus tongue.gif
*Džela*
QUOTE(Prince @ 2005 06 21, 09:38)
labukas,einu i kūmas jau šį šeštadieni tai nupirkau vaikui grandinėlę dovanu,bet nežinau kada ja padovanoti,kad pašventintu g.gif  g.gif ,gal kas patartu,Ir dėl tos skraistes labai idomu ,skaičiau kad reikia po visos ceremoninjos uždėti g.gif
*

Savo kriksto dukrai irgi padariau tokia dovana ir paprasiau kunigo ja pasventinti per pacias krikstynas, kai jis mus visus sventino. Ir tada is karto po kriksto baznycioje iteikiau mazylei mirksiukas.gif
Prince
QUOTE(*Džela* @ 2005 06 22, 13:22)
Savo kriksto dukrai irgi padariau tokia dovana ir paprasiau kunigo ja pasventinti per pacias krikstynas, kai jis mus visus sventino. Ir tada is karto po kriksto baznycioje iteikiau mazylei  mirksiukas.gif
*

Ot tao ačiū už atsakyma biggrin.gif
jovka
QUOTE(Zora @ 2005 06 14, 05:16)
Sveikutes mamytes,
norejau paklausti gal kas zino apie tuos prietarus kanors....
Norim krikstyti savo dukryte ir noriu ,kad butu kriksto mama mano drauge  . Jii nescia ,o pagal senoves prietarus tipo nescia moteris kriksto mama negali buti,nes tipo prarasti savo vaikeli gali ar pagimdyti mirusi ar kaip ten blink.gif
Nu nzn gal jus ka zinot...Kaskaip kiek va senyvo amziaus zmoniu klausiau tai tipo negali ir taskas g.gif
Mano mama man pasakojo  kai buvo nescia tai sake jai net kunigas neleido kristyti vaikelio g.gif
*

Cia tikrai tik prietarai. As pati buvau kriksto mama, kai laukiaius. Dukryte gime sveika ir tikrai nieko neatsitiko. O kunigas nieko nesake, nos jau pilvelis akivaizdziai matesi.
Kutuliukas
QUOTE(jovka @ 2005 06 25, 17:28)
O kunigas nieko nesake, nos jau pilvelis akivaizdziai matesi.
*

O paskaičius šitą (ar kažkurią kitų šio skyriaus temų g.gif ) temą galima rasti ir atvejį, kai kunigas (Arkikatedros klebonas berods) pagyrė, kad krikšto mama labai graži (nes akivaizdžiai matėsi nėštumas) thumbup.gif
Atlante
Merginos o kaip tiksliai skamba- kas yra krikstynos.? Gal kas zinote ta toki tarsi "apibrezima" blush2.gif blush2.gif
taiptaip
QUOTE(Atlante @ 2005 07 13, 11:30)
Merginos o kaip tiksliai skamba- kas yra krikstynos.? Gal kas zinote ta toki tarsi "apibrezima"  blush2.gif  blush2.gif
*

Krikstynos - tai jei zinai visus sakramentus yra -SAKRAMENTAS
Kutuliukas
Pacituosiu: "Krikštas - krikščioniškojo gyvenimo pamatas, prieangis į gyvenimą Dvasioje [...], vartai į kitus sakramentus. Krikštu mes esame išlaisvinami iš nuodėmės ir atgimstame kaip Dievo vaikai; tapę Kristaus nariais, įsijungiame į Bažnyčią kaip jos pasiuntinybės dalyviai: Krikštas yra atgimimo per vandenį ir žodį sakramentas. " (KBK 1213 )
smile.gif

Tai čia krikštas, o krikštynos - tai toji visa diena (šventė), kurią priimamas Krikšto sakramentas tongue.gif
Nors tikriausiai klausiant tie abu žodžiai buvo laikomi sinonimu. biggrin.gif
viketorija
Šią vasarą su vyru krikštysime mergytę. Labai noriu, kad tai būtų graži ir įsimintina šeimos šventė. Tai pirmos krikštynos, kuriose dalyvausiu (savo neprisimenu). Toje srityje esu visiškai "žalia". Prašau jūsų pagalbos, turiu keletą klausimukų, iš anksto dėkoju už atsakymus.
1. Kas važiuoja į bažnyčia (išskyrus krikštatėvius ir tėvus). Ar kviečiami svečiai ar dar kas nors? g.gif
2. Kas vyksta po bažnyčios?
3. Kada įteikiamos dovanos, skaitomi palinkėjimai ar pan.?
4. Ką pasiruošti krikštatėviams?
5. O apskritai tai mane labiausiai kankina mintis (tiksliau jos nebuvimas) nuo ko pradėti??? ax.gif
Esame toli nuo būsimos krikštadukros ir jos tėvų, todėl kažką kartu planuoti truputi sudėtinga. Gal pavyktų kaip nors vieniem viską suorganizuoti unsure.gif
akbr
1. mes kai krikstijom dukryte, o ir kai patys buvom krikstateviais (to smagumelio turejom 3 kartus) tai ir sveciai buvo pakviesti i baznycia. Bet jau cia teveliu rupestelis smile.gif (kaip suprantu busi kriksto mama)
2. na kadangi mes Siauliuose, tai visi (autobusiuku) vaziavom i kryziu kalna, dar esam vaziave i gamta-prie ezero pasipaveiksluoti
3. grizus namo, sakem sutiktuviu zodi ir tada visi sveciai sveikino. daugiau programele vyko prie stalo, mini uzduoteles buvo lauke arba galima daryti sokiu salej, kieme
4. drabuzeliai, dovanele, mini programele (kad nebutu visai jau toks eilinis balius)
5. pradet nuo pradziu mirksiukas.gif nustok nervintis ne taip cia viskas baisu mirksiukas.gif pradek nuo kriksto drabuzeliu pirkimo mirksiukas.gif 4u.gif

paskaitinek siame forume temeles mirksiukas.gif , mamytes ir ne tik yra tikrai davusios geru, naudingu, idomiu, nauju ideju thumbup.gif ACIU JOMS 4u.gif 4u.gif 4u.gif o tau, SEKMES 4u.gif
viketorija
Aciu uz patarimus ir padrasinima 4u.gif Tikiuosi galvos nepamesiu. Tik del rubeliu nezinau, nes mergyte dar keliu menesiu ir auga kaip ant mieliu, teks paskutintas dieneles ju ieskoti smile.gif
gytulka
labukas,
gal galit pasakyt kas cia per skraiste g.gif kuri reikalinga krikstyjant? kada ji naudojama ir ar ji butina? kokios spalvos ji turi buti ar tai nesvarbu?
Kutuliukas
Balta. Tavo atsakymas štai čia.
*MONAMI*
blush2.gif labai tyngiu skaityti visą temą blush2.gif
ar gali vieni krikšto tėvai vienu kartu pakrikštyti du vaikus g.gif brolį ir sesę ax.gif
SUPER HERA
doh.gif na va,verbų sekmadieni mano jaunėlis tapo krikščioniu wub.gif stresas buvo nerealus ,bet viskas baigėsi laimingai...beveik...
jei jau krikštijant pagal papročius ,tai iš visos širdies linkiu tai padaryti iki6 mėnesio. savo du krikštijau mėnesio-dviejų ir tam reikėjo tik kepurėlės ir vokelio-
skraistės irgi nebūtinai reikia.bet vaikas ramus ,krikštynų apeigų metu vaikiukas tik miega ,po to šventėje tėveliai turi progą su giminėm ramiai bendrauti ,foto sesija-nepakartojama....čia tik dalis pliusų ,kodėl verta krikštyti anksti.o mažiuko foto pasidariau doh.gif tai jo nugara atsukta ,tai verkiantis ,tai spokso velniai žino kur
žodžiu,iš 40nuotraukų nėra nė vienos normalios ,o kai mažus kitus fotkindavau ,fantastiškas ,palaimingas snūduriuojantis veidukas...toliau krikštynos virto dar baisesniu chaosu-rūbus perrengiau gal 10kartų-vaiką kažkas pavaišino šokoladu ,dar kažkas igrūdo pomidorų ,o kitas svečias palepino tortu ,kurio dalis bolavo ant plaukų doh.gif tai vaikas verkia kalbinamas ,tai klykia iš laimės,jei rimtai ,pavalgiau šventinius pietus tik22val.kai angeliukas užmigo.
be to ,didelis vaikas gali ko nors išsigasti ,greičiau peršala ir panašiai.net ir pačio ramiausio vaikiuko krikštas gali baigtis samyšiu ir karu ,nes jis nesupras ,kas vyksta ,o kur dar mamos jaudulys
gražių jums krikštynų ir iš jų nedarykite reklamos-tebūna kukli puota su ypatingiausiu jausmu-po krikšto vaikas taps dievo mokiniu ir iš jo gaus savo angelą sargą.daugiau ar mažiau ,visi mes gyvenime šaukiamės nematomo pagalbininko patarimo...
viketorija
Vis galvą suku kaip čia bus per krikštynas, aš krikšto mama, o būsimą krikštadukrą pamatysiu tik prieš krikštynas, jai tik keli mėnesiukai, pagal tradicijas tai kaip ir turėčiau ją į bažnyčią vešti ir ant rankų per ceremoniją laikyti, tai jeigu ji nenorės manęs pripažinti ir verks sad.gif tada ir aš verksiu cry.gif
Kutuliukas
QUOTE(viketorija @ 2006 04 18, 22:48)
pagal tradicijas tai kaip ir turėčiau ją į bažnyčią vešti ir ant rankų per ceremoniją laikyti, tai jeigu ji nenorės manęs pripažinti ir verks  sad.gif  tada ir aš verksiu  cry.gif
*

Pagal tradicijas bent nuvežant ant rankų gali laikyt ir mama. Per ceremoniją mamą taip pat gali kur arčiau pasistatyt. O va paties krikšto metu (kai pila vandenį) pravirksta dauguma vaikų, taip kad "mužaisia" laugh.gif
Emperatriz
papasakokit kokie rūpestėliai laukia tėvelių?
kaip? kas? kur? ir tt...
Gitacka
jai labai maza neturetu bijot va kai paauga nuo kokiu puses metu tada vaikuciai pradeda bijot svetimu nors ne visi...
Dovanele
buvau kriksto mama 10 men mergaitei, tai ceremonija atsimeno kaip baisoka, nes ji jau svere nemazai, verke, blaskesi - nulaikyti buvo sunku. O ir pati apsirengusi graziai, ir mergaite papuosta, nesinori visiskai susikuisti... Zodziu, baznycioje linksma nebuvo; ir i ceremonijos esme sunku buvo isigilinti per ta chaosa. Tai, sakau, gal geriau krikstyti visai maza vaika arba jau paaugusi biggrin.gif
gvidaa
kas krikstijot vaikuti,gal galit papasakot kaip tai vyksta,turiu galvoje jau ieinant i baznycia,kur reikia eiti,kam laikyti vaika,kam zvake,kada iduot pinigelius,ar galima prasyti pasventint amuleta.....<>?ir kiek tai trunka ar ilgai<>?
catherina
ir man toks pat klausimas iskilo :)si savaitgali krikstysiu savo angeleli,tad labai idomu kaip viskas vyksta.
mazhulia
Kai pildziau visus duomenis, kunigas sake, kad viskas uztruks maximum pusvalandi. Bet uztruko beveik visa valanda. Is pradziu jis pravede tokias sutrumpintas misias, tuo tarpu vaikutis galejo but pas bet ka ant ranku. Veliau perejom nuo altoriaus i sona, kur krikstateviai turejo paimti vaika ant ranku. tada buvo trumpa procesija-maldu kalbejimai , vandens uzpylimas vaikui ant galvos. Veliau mes, tevai, paemem vaika, o krikstateviai uzdege zvakute nuo zvakes esancios baznycioje. na, galiausiai, paprasiau ir pasventino rozanciu. Tada oficiali dalis baigesi.. Pakalbejom su kunigu, pakvietem atvykt i vaises, sumokejom jam, asmeniskai ir baznyciai atskirai. Ir viskas baigesi...Zodziu, viskas uztruko galima sakyt valanda 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.