Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie krikštynas

QUOTE(dziaugsmelis7x7 @ 2011 08 24, 13:22)
o man pardaveja,pardavusi krikstorubelius,pasakojo,kaip krikstijo mergyte,aprengta su rozines spalvos akcentais,tai kunigas neprieme... g.gif
manau geriausia krikstyti aprengus baltai,tada bet kokiu atveju bus gerai smile.gif

Įdomu ką toks kunigas atsakytų paklaustas: Ar jis vaiką krikštija ar suknelę? g.gif
Atsakyti
Turiu ir as klausimeli.Norim krikstit savo 2 menesiu suneli ir noriu kad is sveciu butu tik mes tevai ir krikstatevai,po Bozniciai nuvaziuoti i kavine o paskui namose pasedesim,bet visi sako kad reikia butinai kvesti senelius,giminiai kad butu,sesuo,brolis,ar butinai taip turi buti?
Atsakyti
QUOTE(alioska @ 2011 09 06, 15:10)
Turiu ir as klausimeli.Norim krikstit savo 2 menesiu suneli ir noriu kad is sveciu butu tik mes tevai ir krikstatevai,po Bozniciai nuvaziuoti i kavine o paskui namose pasedesim,bet visi sako kad reikia butinai kvesti senelius,giminiai kad butu,sesuo,brolis,ar butinai taip turi buti?

tikrai ne,cia tas pats kaip vestuves vieni susikviecia visa gimine,o kiti tik liudininkus.juk cia svente vaikui,o jis dar visai maziukas tad darykit kaip jums patogiau,o ne kaip kitiems smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Echmėja @ 2011 09 06, 14:33)
tikrai ne,cia tas pats kaip vestuves vieni susikviecia visa gimine,o kiti tik liudininkus.juk cia svente vaikui,o jis dar visai maziukas tad darykit kaip jums patogiau,o ne kaip kitiems smile.gif



aciu!! smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dailele @ 2011 09 06, 11:37)
Įdomu ką toks kunigas atsakytų paklaustas: Ar jis vaiką krikštija ar suknelę?  g.gif

na zinai,kiekvienas kunigas su savais isitikinimais, juk niekur nera tokios taisykles kaip rengti smile.gif bet kokiu atveju as neisdrysciau taip paklausti biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gisana @ 2011 09 05, 13:49)
Būsiu krikšto mama, žinau, kad man reikės aprengti vaikelį ryte. Svečių bus nedaug, tik tėvai, senelia ir krikšto tėvai. Taip pat dar galvoju kokius nors gražius žodžius pasakyti ir aišku, dovanėlę padovanosiu. Ar dar ko nors reikia?  blush2.gif

reikia vaikuciui padovanoti Rozanciu arba medalikeli, skaplieriu.
Papildyta:
QUOTE(Echmėja @ 2011 09 06, 15:33)
tikrai ne,cia tas pats kaip vestuves vieni susikviecia visa gimine,o kiti tik liudininkus.juk cia svente vaikui,o jis dar visai maziukas tad darykit kaip jums patogiau,o ne kaip kitiems smile.gif

butinai turi buti vaikucio broliai, seserys.
Atsakyti
QUOTE(alioska @ 2011 09 06, 15:10)
Turiu ir as klausimeli.Norim krikstit savo 2 menesiu suneli ir noriu kad is sveciu butu tik mes tevai ir krikstatevai,po Bozniciai nuvaziuoti i kavine o paskui namose pasedesim,bet visi sako kad reikia butinai kvesti senelius,giminiai kad butu,sesuo,brolis,ar butinai taip turi buti?

Butinybes, kiek as zinau - nera. Tik kazkaip keista nekviesti seneliu, sesiu/broliu - juk cia yra gana svarbus ivykis vaiko gyvenime ir manau seneliai tikrai noretu dalyvauti. Aisku, jei su artimaisiais nebendraujate, ar jiems nera galimybes dalyvauti - tai cia jau kitas klausimas. Bet as galvoju, ar tik neisizeis artimieji, jei bus nepakviesti i tokia svente? g.gif Na, maniskiai tai tikrai isizeistu. Bent jau i baznycia pakvieskit, o jei neturit galimybes visu vaisinti, tai gal tada is vis apsiriboti vien iskilmemis baznycioje?
Atsakyti
Sveikos, kūmutės 4u.gif

QUOTE(mariug @ 2011 09 05, 12:48)
Sveikos, ka geriau dovanoti berniukui nuo krikstateviu, kai is karto dvi progos- metuku jubiliejus ir krikstynos? ax.gif kumas nelabai susigaudo, nes uzsienietis ir be to- kunigas.


Mums krikštatėviai dovanojo auksini kryželį smile.gif kaip tik metukai buvo, už poros dienų krikštynos. kai paaugs vaikas, turės ką nešiot su savo inicialais.

QUOTE(Gisana @ 2011 09 05, 14:49)
Būsiu krikšto mama, žinau, kad man reikės aprengti vaikelį ryte. Svečių bus nedaug, tik tėvai, senelia ir krikšto tėvai. Taip pat dar galvoju kokius nors gražius žodžius pasakyti ir aišku, dovanėlę padovanosiu. Ar dar ko nors reikia?  blush2.gif


Šiaip tai ir to ką surašei turėtų užtekti. na dar tiesa žvakės reikia mirksiukas.gif

QUOTE(alioska @ 2011 09 06, 16:10)
Turiu ir as klausimeli.Norim krikstit savo 2 menesiu suneli ir noriu kad is sveciu butu tik mes tevai ir krikstatevai,po Bozniciai nuvaziuoti i kavine o paskui namose pasedesim,bet visi sako kad reikia butinai kvesti senelius,giminiai kad butu,sesuo,brolis,ar butinai taip turi buti?


Mano brolis krikštijo mergaitę rudenį ir alyviai buvo tokie kaip surašei. Jie patys ir krikštatėviai man rodosi. O paskui buvo bakarenė namie, tai visi ir sudalyvavom smile.gif Ir nieko tokio nenutiko.
O aš saviškio krikštynas dariau gegužės mėn, tai mano svečiai dalyvavo ir krikštynose bažnyčioj. paskui sekė fotosesija ir vakarėlis smile.gif taip pat visiems svečiams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 10 rugsėjo 2011 - 21:14
QUOTE(Echmėja @ 2011 09 04, 20:49)
sveikos ir as noriu prisijungti prie jusu su klausimu,kas turi aprenkti vaika tevai ar podziai?

Pagal mano kaimo prietarus ax.gif vaika krisktynoms nuo galvos iki koju turi aprengti kuma (iskaitant pampersa ir t.t.), ne tik viska nupirkti, bet ir fiziskai aprengti. Na, bet cia tik prietaras, kiekvieno reikalas tiketi jais ar ne. Kai pagalvoji, jei lakytis visu prietaru ir tradiciju, tai buti kuma - prabangos dalykas: reikia nupirkti visus rubelius, batukus, torta, dovana vaikui ir pan. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lindre: 10 rugsėjo 2011 - 21:18
QUOTE(Lindre @ 2011 09 10, 23:17)
Pagal mano kaimo prietarus ax.gif vaika krisktynoms nuo galvos iki koju turi aprengti kuma (iskaitant pampersa ir t.t.), ne tik viska nupirkti, bet ir fiziskai aprengti. Na, bet cia tik prietaras, kiekvieno reikalas tiketi jais ar ne. Kai pagalvoji, jei lakytis visu prietaru ir tradiciju, tai buti kuma - prabangos dalykas: reikia nupirkti visus rubelius, batukus, torta, dovana vaikui ir pan.  doh.gif


drinks_cheers.gif

Mūsų krikštatėviai nebūtų nupirkę tinkamo dydžio rūbelių. Pati pirkausi, nuėmiau tą naštą nuo jaunų pečių biggrin.gif krikštamotė labai rūpinosi ir pirko tortą, žvakę, skraistę. na, jie ten kažkaip su krikštatėviu susitarė, aš nsikišau. Ir doanėlę parinko. Tiesa, krikštatėviai du jauni žmonės, nesusituokę, nes pagal tradicijas taip geriausia. Kad vaikui sektųsi šeimyninė laimė. na ir atsakingai rinkau krikštatėvius. Abu jauni, su polėkiu, keliauti mėgsta, baigę mokslus, protingi, gražūs. na, žodžiu, visapusiškas rinkinukas smile.gif O va dabar reikės pasukti galvą. nesinori, kad vaikas perimtų krikštatėvių duobeles iš jų gyvenimo kelio rolleyes.gif
Na, bet vėlgi, kaip paversi. Teks ieškoti teigiamybių žmonėse ir palinkėti vaikui, kad susirinktų krikštatėvių gerąsias savybes blush2.gif

Aš aklai visų prietarų ir tradicijų nesilaikau. Kiekvienas prietaras turi savo reikšmę ir labiau būdingas labiau kuriam nors laikmečiui. Ir tai susiję su to laimečio gyvenimo būdu, stiliumi, aplinka etc. smile.gif
Atsakyti
O krikstateviu gali buti kunigas? krikstytu kitas kunigas.o sitas- geras seimos draugas ir dvasios tevas, be to uzsienietis.nors jis pats nelabai noti- visu pirma, kad ne giminaitis, antra- kad ne lietuvis(nors jua Lietuvoje ne vieni metai).yra galimybe, kad krikstateviu butu vaikucio dede( mamos vyresnis brolis).
Atsakyti
QUOTE(mariug @ 2011 09 12, 10:05)
O krikstateviu gali buti kunigas? krikstytu kitas kunigas.o sitas- geras seimos draugas ir dvasios tevas, be to uzsienietis.nors jis pats nelabai noti- visu pirma, kad ne giminaitis, antra- kad ne lietuvis(nors jua Lietuvoje ne vieni metai).yra galimybe, kad krikstateviu butu vaikucio dede( mamos vyresnis brolis).

man atrodo, kad gali buti ir kunigas. as rinkciausi i kriksto tevus zmogu, kuris, jausciau, daugiau laiko su vaiku praleis. be to, yra toks prietaras, kad berniukai buna savo budo savybemis buna panasus i kriksto teva, o mergaites - i kriksto mama wink.gif
Atsakyti