Įkraunama...
Įkraunama...

Margučiai. Velykos

kaip marginsit šiemet margučius?Aš tai planuoju pirma nudažyt dažais, po to smulkiais lipdukais vaikai apklijuos, bet nerandu smulkių.O kaip jūs marginsit, įprastai, svogūnų lukštais, ar ką nors naujo išmėginsit?Kokiais dažais lengviausia dažyt, kaip išvis tiksliai reikia dažyt, kas marginat vašku?Aš anksčiau mėgdavau išraižyt ornamentus peiliuku, tik kad taip daug kiaušinių lukštų pradurta :smile.gif
Atsakyti
as tai dazais nemegstu margint, nes ir visas kaiusinis po to nusidazo valgyt neimanoma.
O su vasku as darydavau taip: i piestuka (ar koki kita medini pagaliuka) ikali vini (nedidele galvute), istirpdai vaska, ir paisai kas patinka, o tada jau i stipru svogunu lukstu nuovira arba i kastonu lygtais, dabar neatsimenu (mociute ta nuovira visada ruosdavo)
Atsakyti
QUOTE
as tai dazais nemegstu margint, nes ir visas kaiusinis po to nusidazo valgyt neimanoma.
O su vasku as darydavau taip: i piestuka (ar koki kita medini pagaliuka) ikali vini (nedidele galvute), istirpdai vaska, ir paisai kas patinka, o tada jau i stipru svogunu lukstu nuovira arba i kastonu lygtais, dabar neatsimenu (mociute ta nuovira visada ruosdavo)



As iki siol taip marginu. Tik naudoju tikra biciu vaska, o ne pirktini.

Tik pastaba toms, kurios bandys su vasku marginti:
Vaska reik pastoviai kaitinti, nes greitai sustingsta --Resize_Images_Alt_Text--

Kad ivairesni ir spalvingi kiausinukai butu, megstu juos apdeti sausais zolyneliais (smulkiom detalemis) ir apvynioju medziagele. O tada i ikaitintus svogunus..... kokie fainuciai marguciai gaunasi --Resize_Images_Alt_Text--.
Atsakyti
As kazkur maciau iv. spalvom nudazytus putpeles kiausinius ir idetus i maza lekstute su samanom - l. graziai atrodo smile.gif
Tik pati niekada ju nevirus. Gal zinot kiek laiko reikia virti putpeles kiausinius [smiley=idontnow.gif] ? Ir gal turit kokiu patarimu, kad verdant lukstas neskiltu, nes per Velykas kaip tycia... :-/ Ir is anksto is saldytuvo isimu ir verdu ant mazos ugnies, bet gal puse itruksta sad.gif
Dar turiu viena patarima kaip dazyti: apvynioti kiausini visokiais celofanais ir siulais, o po to kad ir tuose svoguno lukstuose virti. Bus kaip zemelapis smile.gif
Atsakyti
as tai tuos rastus visus darau su petrazoliu lapeliais , rutu, kruopu: prie svaraus luksto pririsi o tada jau ir i dazus
Atsakyti
        Marmuriniai margučiai          


Ant plono audinio beriama po truputį įvairių dažų. Į jį suvyniojamas kiaušinis ir tvirtai apsukamas siūlu, kad ryšuliukas neišsiskleistų. Dedamas į verdantį vandenį ir verdamas 6-10 min. Išviręs kiaušinis, išvyniojamas, nuplaunamas ir patepamas riebalais.
[img]http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/chicken.gif[/img]
Atsakyti
o dazus kokius naudoji? Jei tiek kur kisausiniams skirti, tai arba as nemoku jais dazyt arba labai jau nekokybiski pasitaikydavo, nes darau lyg ir viska kaip parasyta o nusidazo ne tik lukstas, bet ir visas kaiusinis vos ne iki trynio. Pernai nesem tuos (tokius grazius) kiausinius per uosvius, o kai valgyt reikejo tai taip geda buvo kad kiasiniai mano nevalgomi  :( :-[
Atsakyti
o cia va radau kaip nudazyt kiausinius liaudiskom priemonem: (tikiuosi uz plagijavima man nieko nebus)
Ochra tonai
4 pilni puodeliai (suslėgti) raudonojo svogūno lukštų. Virkite nuo 30 minučių iki valandos. Priklausomai nuo lukštų kiekio ir mirkymo laiko spalva bus nuo šviesiai iki tamsiai raudonos.
Auksinė
Įdėkite 2-3 šaukštelį ciberžolės (kurkumos) į karštą vandenį arba pavirkite (jei norite intensyvesnės spalvos).
Rožinė
Pamirkykite kietai virtus kiaušinius spanguolių arba burokėlių sultyse.
Violetinė
Į karštą vandenį sudėkite žibučių žiedus ir mirkykite per naktį. Jei norite šviesiai violetinės spalvos, įpilkite šiek tiek citrinos sulčių.
Mėlyna
Dvi susmulkintos galvos (16 puodelių) raudonojo kopūsto, 2 litrai vandens ir 6 šaukštai balto acto. Mirkykite per naktį, jei norite ryškiai mėlynos spalvos.
Žalia
Į violetinės spalvos mišinį įdėkite šaukštelį sodos arba virkite kiaušinius su špinatais.
Šviesiai violetinė
Mirkykite kieti virtus kiaušinius vynuogių sultyse.
Pastelinės spalvos
Jei norite šviesiai rožinių ir melsvų spalvų, patrinkite kiaušinių lukštus mėlynėmis ir spanguolėmis.
Smėlio (rusvai-gelsva)
4 suslėgti puodeliai geltonų svogūnų lukštų. Virkite nuo 30 minučių iki valandos. Spalvos intensyvumas priklauso nuo lukštų kiekio ir mirkymo laiko.
Ruda
Virkite kiaušinius 1 litre kavos.

Siaip tai daugiau info galima rast http://www.sintagma....ta/receptai.nsf
stipriu kiausiniu

Atsakyti
Su mazosiom tai as kaip Ingrid su lipdukais vaikisku metodu, o pati tai dar su dazais ir svoguno lukstais i skudureli susuku ir verdu wink.gif
Atsakyti
QUOTE
o dazus kokius naudoji? Jei tiek kur kisausiniams skirti, tai arba as nemoku jais dazyt arba labai jau nekokybiski pasitaikydavo, nes darau lyg ir viska kaip parasyta o nusidazo ne tik lukstas, bet ir visas kaiusinis vos ne iki trynio. Pernai nesem tuos (tokius grazius) kiausinius per uosvius, o kai valgyt reikejo tai taip geda buvo kad kiasiniai mano nevalgomi  sad.gif :-[

Kad nusidažytų ne tik lukštas bet ir baltymas, man pasitaiko retai. Nežinau, gal čia nuo lukšto tvirtumo priklauso, o gal per ilgai verdi. ???Aš dažniausiai dažau kaimiškus kiaušinius, gal jų lukštas tvirtesnis? Kodėl taip atsitinka nežinau, gal kas esat skaitę ar žinote priežastį, būtų įdomu išgirsti.
O dažymui naudoju(bent jau pernai jais dažiau)-"Aniliniai dažai medvilnei". Įvairiausių spalvų būna ir gana sodrios. Bet jau šiemet mačiau MEDIJOJE tų dažų kiaušiniams kiek tik nori, ir kokiu tik nori būdu gali marginti. Bet aš naudoju senus laiko patikrintus būdus ir dažus [smiley=vo.gif]
Atsakyti
as naudojau tuos spec dazus kiausiniams kur parduotuvese po pora litu, juose net virt nereikia tik pamirkyt. Bet visvien...
Atsakyti
Va ir as maciau kad tuose kiausiniu dazuose pamirkyt reikia. Tai neisivaizduoju kaip reik daryt. Aprisi kiausini su ivairiom zolelem, isverdi, o tada i dazus? Tai ar gausis kas?
Va mano mama visa laika daze su siulu dazais. Bet ten kiausini pavirdavo dazuose. Tik kur gauti ju?
Atsakyti