Įkraunama...
Įkraunama...

Pėdų ataugos (pentinai)

Kulno pentinai Jei atsikėlus iš lovos ir žengiant pirmuosius žingsnius, skauda kulnų srityse, tikėtina, kad yra plantarinės fascijos uždegimas arba fibrozinio raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas. Šį susirgimą žmonės vadina kulno pentinais. Pentinai – tai kaulinės išaugos susiformavusios ant kulnakaulio uždegimo pasekoje. Apie 10 procentų žmonių yra patyrę šiuos skausmus, susirgimas stebimas vidutinio amžiaus pacientams, nors pasitaiko ir kitose amžiaus grupėse. Skausmu kulne dažniausiai skundžiasi moterys, turinčios viršsvorį, daug laiko per dieną vaikštančios ar stovinčios ant kieto pagrindo. Linkę sirgti ir žmonės turintys plokščią pėdą ar aukštą keltį.
Plantarinė fascija padeda išlaikyti pėdos skliautą ir paskirsto jėgą žmogui einant ar bėgant. Perkrovos ar traumos sukelia fascijos uždegimą ir skausmą. Dažnai atsitinka, kad fascija įplyšta, ir toje vietoje formuojasi pentinai. Apie 50 procentų žmonių turinčių pentinus, jaučia skausmą. Susirgimo pradžioje, tai gana nestiprus, maudžiantis skausmas, žengiant pirmuosius žingsnius atsikėlus ryte iš lovos ar atsistojus po ilgesnio poilsio. Skausmas gana greitai aprimsta, bet kartojasi ilgiau stovint ar vaikštant. Negydomas, skausmas stiprėja, uždegimas pereina į lėtinį, pakinta eisena, atsiranda problemų kituose sąnariuose bei stubure. Į gydytojus dažniausiai kreipiamasi po keleto ar keliolikos mėnesių nuo skausmų atsiradimo pradžios. Pradinis gydymas gana paprastas – poilsis ir uždegimo malšinimas. Reikia vengti šokinėjimo, ilgo stovėjimo, vaikščiojimo ar bėgiojimo. Tai, ko gero, vienintelė pėdos liga, kada aukštakulniai batukai skausmus ne sustiprina, o palengvina: žmogus negali vaikščioti basas arba plokščiapadžiais batais, o apsimovęs batus aukštesne pakulne jaučiasi geriau. Gydymas taip pat įvairus ir priklauso nuo ligos užleistumo.


Papildyta:
Mortono neuroma. Sėdite ar gulite - rodos, jokio skausmo nėra. Vos pradedate eiti (arba pavaikščiojus kiek daugiau), pade po pirštais atsiranda nepakenčiamas deginantis skausmas ar net tirpimas. Atsisėdate, ir viskas bematant praeina. Taip „šaukiasi pagalbos” vienas iš pade esančių nervų, susirgusių dažniausiai dėl pėdos išplokštėjimo ir statinių apkrovų pasikeitimo. Ši liga ypač dažnai užklumpa apkūnias moteris. Gydymas įvairus ir priklauso nuo ligos stadijos; kartais padeda fizioterapinės procedūros, kartais tenka suleisti šalia to nervo vaistus, o kartais vienintele pagalba lieka tik chirurginė operacija. Kuo anksčiau kreipsitės, tuo viskas bus paprasčiau.

Atsakyti
gal galite pasakyti kuom ir kaip gydyti pedu kulno ataugas?begalo didelis skausmas. doh.gif
Atsakyti
sveiki,man taip pat skauda kulnis verysad.gif vaistinei pasiule tepaliuka DEEP RELIEF ir MENOVAZINAS bet nei vienas is ju nepadeda verysad.gif gal zinot veiksmingesni nes matau kad ne man vienai tokia beda
Atsakyti
QUOTE(mergic @ 2009 11 29, 15:23)
gal galite pasakyti kuom ir kaip gydyti pedu kulno ataugas?begalo didelis skausmas. doh.gif

Na bent jau mamai operavo. Išpjovė. Vėliau ataugo sad.gif ir kažkaip išnaikino. Nežinau kaip. Bet jau keli metai, kaip nebesiskundžia thumbup.gif
Atsakyti
Sveiki..
Ka tik ir mano vyrui padare rentgeno foto ir nustate kulno ataugas...Kokias dabar priemones bandet?Gal patarsit?
kaip is tiesu su ta Juacio tulzim kompresai arba virtos bulves+zibalas?
Butu malonu sulaukti isbandziusiu nuomone
Atsakyti
Tai niekas negali duoti jokiu patarimu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mistika30: 09 birželio 2011 - 22:14
Ar gali tie pentinai buti 3m. vaikui? Labai jau panasu viskas kas aprasyta g.gif Eisime pas gydytoja, ziuresime ka sakys..
Atsakyti
QUOTE(Linikė @ 2011 06 20, 22:41)
Ar gali tie pentinai buti 3m. vaikui? Labai jau panasu viskas kas aprasyta g.gif Eisime pas gydytoja, ziuresime ka sakys..

Kazin ar gali g.gif
Atsakyti
As kulnu skausmus pamirsau, kai pradejau nesioti Step Forward ortopedinius padukus. Jau nesioju 4 metai ir rekomenduoju kitiems. Jie tikrai geri. Su jais pradingo ne tik kulnu, bet ir nugaros skausmai.
Atsakyti
taip ilgai nesupratau ,kas man yra, ingader akis atvėrė, reikės pas gydytoją nueit, nes kulnų skausmas nepraeina jau kokį mėnesį, ir vaikščioju rytais,kaip kokia antis, kol išsivaikštau
Atsakyti
doh.gif siamdien apsilankiau pas gydytoja ir man nustate sia liga, padare kazkokia ultragarsa su magnetu , na kazka panasaus, bet jau skausmas buvo,kad net pasoko koja. tai dare tik su magnetu, vedziojo po blauzda, pada. Dabar jauciu skausma ir padas yra karstas. Tai manau,kad isjudino gal tas druskas(ataugas), kita savaite eisiu bus matyt kaip seksis toliau. Per iseigines galvoju tas bulves +zibala pasidaryti, tik kazin koks zibalas turi buti, manau medicininis. Dar pries gydyma dejau detokso pleistrus, tai rytais skausmas buvo mazesnis, kartais visai nebudavo.
Atsakyti
O man pernai buvo tas pentinas vienoj kojoj, bet sužinojau apie masažistę, kuri išmasažuoja juos. Išmasažavo ir man smile.gif Tik pirmųjų masažų metu ojoj - net ašaros byrėjo. O va šiemet vėl kažkaip tą kulną pradedu jausti - turbūt jei jau polinkis yra, tai ir kaupiasi tos druskos...
Atsakyti