Įkraunama...
Įkraunama...

Lašiša

QUOTE(bea @ 2004 09 09, 13:02)
Rūkytos lašišos ruliada

15 g sviesto
1 česnako skiltelė, sutraiškyta
150 g špinatų, virtų, išgręžtų ir sukapotų
4 kiaušiniai, atskirti trynius nuo baltymų
1 šaukštelis šviežio rozmarino, sukapoti
žiupsnis tarkuoto muskato riešuto
druska, juodi pipirai
salotų lapai ir citrinos griežinėliai papuošimui

Įdaras
250 g mascarpone arba pertrintos varškės
2 šaukštai pieno
4 svogūnų laiškai, plonai supjaustyti
125 g rūkytos lašišos
2 prinokę pomidorai, plonai supjaustyti griežinėliais
33x23 cm
Paimti kepimo popieriaus. Sviestą tirpdyti su česnaku. Nuimti nuo ugnies ir įmaišyti špinatus. Pridėti trynius, rozmariną, muskato riešutą, druskos, pipirų ir išmaišyti. Kitame inde išplakti baltymus. Dėti 2-3 šaukštus į špinatų masę, tada likusią dalį. Atsargiai išmaišyti. Paruoštą masę paskleisti ant kepimo popieriaus ir kepti 190 laipsnių orkaitėje 10-12 min, kol masė taps tvirta. Ištraukti iš orkaitės, uždengti suvilgytu rankšluosčiu ir palikti atvėsti.
Tuo metu padaryti įdarą. Sumaišyti varškę su pienu, įmaišyti svogūnus.
Nuo ruliados nuimti kepimo popierių. 2,5 cm nuo krašto išdėlioti plonytes lašišos juosteles, ant viršaus tepti varškės įdarą, sudėlioti plonyčius pomidoro griežinėlius ant pusės ploto. Pradėti vynioti ruliadą nuo tos pusės, kur išdėlioti pomidorai. Suvynioti ją į maistinę plėvelę, ant viršaus apvynioti sudrėkintu rankšluosčiu ir laikyti šaldytuve pernakt. Supjaustyti gabalėliais bei puošti salotomis ir citrina.

Dariau si ruliada-labai patiko.Neeilinis patiekalas
P.S.Senai jau norejau padekoti uz sudytos lašišos receptukus.Jau beveik pusmetis,kaip ištisai ja sudau...Valgom neatsivalgom biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo burbanti: 04 liepos 2009 - 22:09
Laba diena

Parnese mano karalaitis ciela didziule lasisa doh.gif

As zinoma megstu ja sudyta.....darau paprastai, kaip jus cia daugybe kartu minejote.
Bet va pasigedau receptuku ivairumo ....na kotletukai thumbup.gif , na suktinukai thumbup.gif o daugiau folija, orkaite, grilis....neisizeiskit, cia ne kritika o pastebejimas, tik ir tiek ax.gif Aisku atsiprasau, as labai prabegom.....nes skubu, seima alkana duzgia, o as internete sedziu blush2.gif Arba ne visi zabali mato biggrin.gif

Siulau ir as viena receptuka

Bulves gerai nuplauni, kad nuskutus ju nebereiketu plauti.
Bulves supjaustomos plonais grezineliais, kaip cipsai.
i auksta keptuve, forma ar puoda dedamos sluoksniais bulves. Kiekviena sluoksni paslakstant padazu (grietinele, druskyte, bazilikai, rozmarinai...pagal skoni ir nuotaika) tai prisluoksniuoji beveik pulna inda. Tada visa tai dedama ant ugnies ir pakaitiname iki virimo. Uzvirus-sudedami lasisos gabaliukai (truputi jau pamarinuoti) uzpilamas likes padazas ir i ikaitinta orkaite kokiai valandziukei. Puse laiko uzdengus dangti, kita puse nudengus, kad gautusi plutele . Skaniai seimyna suvalgo essen.gif
Atsakyti
Kepta lašiša
reikės maždaug500g-800g.lašišos filės,
150g. baltojo sauso vyno,
3 šaukšteliai alyvuogių aliejaus,
šaukštelis aštriųjų prieskonių mišinio,
šaukįtelis šviežių arba dž. čiobrelių,
šaukštelis garstyčių,
šaukštelis smulkiai kapoto svogūno,
pusė šaukštelio baltųjų pipirų,
pusė šaukštelio česnakinės druskos,

Į dubinį supillti sausą baltąjį vyną,įpilti alyvuogių aliejų,suberti visus prieskonius,pasūdyti,sudėti susmulkinta svogūną,garstyčias ir viską gerai išmaišyti.

Lašišos filėnuplauti,nusausinti ir sudėtiį paruoštą marinatą.
Keletą kartų apvartyti ir dėtiį šaldytuvą,uždengus 30min.
Žuvį marinate kelis kartus pavartyti,kad geriau įsigrtų prieskoniai.
Karščiui atsparų indą gerai ištepame aliejumi,dėti lašisos filė ir užpilti keliai šaukšteliais marinato.
Kepti180C. įkaitintoje orkaitėje,kol žuvis gražiai parus.
Patiekti su biriais ryžiais.
Skanaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2009 11 24, 21:19)
Kepta lašiša



Labai skaniai viskas cia skamba essen.gif
Atsakyti
QUOTE(Elena @ 2009 06 23, 12:20)

Kepk kotletukus.Man labai skanu....
Į faršą dėjau  išmirkytą piene batoną.
Svieste apkepiau morkas ir svogūnus,sudėjau į faršą.Į mušiau kiaušinį.Druska,pipirais,žuvies prieskoniai.Ir įdėjau biški varškės.Viską išmaišiau gerai, apvoliojau džiūvėsiuose ir kepai aliejuje.
Garnyrui:morkos,svogūnai,cukinija troškinti.

user posted image




dariau farsa pagal rasta internete recepta: 500 g farso, vienas kaiusinis, saukstas majonezo, 4 saukstai dziuveseliu
gavosi labai skaniai, tik biskiuka sausoki, bent jau man, bandysiu daryt palei si recepta smile.gif
bet siaip likau nustebinta, puikus farsas (esu dariusi is zuvies farso kotletus, tai nepalyginsi su lasisos farsu)
thumbup.gif
Atsakyti
o mes naudojamės šiuo receptuku:

Supjaustytus lašišos filė gabalus marinuojam parai (galima ir trumpiau ):
2 šaukštai medaus
4 šaukštai sojos padažo (pagal skonį, mes renkamės švelnesnį)
pora lašiukų barbekiu (dėl aštrumo)

Vasarą kepam ant grotelių, o vat dabar tiesog sudedam į foliją ir dedam į orkaitę 30-45 minučių thumbup.gif Gaunasi saldžiai aštri tokia, man labai skanu wub.gif
Atsakyti
aš tai lašišą darau visai paprastai, bet gaunasi skaniai.
Lašišos ( na, kiek suvalgysit:0) pjaustau gabaliukasi, tada imu folija, dedu gabalėlį sviesto, ant sviesto, gerą žiupsnį įv.daržovių, man labai patinka šaldytos daržovės, o ant jų lašišą, ( žinoma, su jums patinkančiais prieskoniais, aš naudoju pipirus truputį druskos ir citrinos), tuomet viską įvynioju į tą foliją ir kepu orkaitėj apie 20 min... nu super skanu, ir darbo nedaug, o kartu ir visas garnyras išeina, jeigu kam įdomu, šiandien gaminsiu vakarinei, galėsiu įmest foto:) blush2.gif
Atsakyti
Norėčiau pamatyti foto... ax.gif
Atsakyti
Mano vaikai megsta lasisa su padazu,kartais perku lasisos ruda mesa vakume,truputi palaikau vandenyje,kad nebutu suri.Gerai nusausinta pakepinu aliejuje ir uzpilus padazu dar kokia minutele patroskinu.Padazas-istirpinti medu,ispausti citrinos sulciu ir ideti grudetu garstyciu,visko pagal skoni.Na o kai kepu zalia lasisa,tai padaza patiekiu atskirai.Visi produktai tinka Kuciu stalui.Skanaus.
Atsakyti
Lašišos filė su baltu pipirų padažu


user posted image

receptas
Atsakyti
[quote=Nerytė,2009 12 14, 12:51]
[b]Lašišos filė su baltu pipirų padažu
[/
Neryte 4u.gif -Tu ,sugebi nustebinti recepto paprastumu 4u.gif 4u.gif ,bet didelia ydomia produktų įvairove 4u.gif
Labai gražus pateikimas,ir maisto suderinamumas 4u.gif
Šaunuolė 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
regna, aciu uz glebi balionu mirksiukas.gif
Atsakyti