Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų gimtoji lietuvių kalba: ar neturit problemų?

Mielos merginos, gyvenancios uzsienyje, ar jus neturit problemu su lietuviu kalba? Ar nejauciat, kad ji skursta? Man tai pvz. reikia daznai pagalvoti, kaip graziai ir teisingai lietuviskai issireiksti reikia sad.gif Kai parvaziuoju namo, irgi daugelis liet. cool posakiu mano draugu tarpe man jau nebesuprantami...Ar jus irgi jauciat, kad tolstat nuo lietuviu kalbos?
Atsakyti
Zhinai, nelabai jauchiu... Reiketu namishkiu Lietuvoj paklaust wink.gif Shiaip jau kai abu lietuviai esam, dar turim pora draugu lietuviu chia vietoj, pasiskambinam tai su Lietuva, tai su kitais tautiechiais uzhsienyje, tai kaip ir 'neskurstam'. Aishku, neretai pavartojam kokia anglishka fraze - kokia nors, kur butent aktuali gyvenant chia. Tuomet tik susizhvalgom: negerai... wink.gif Dazhnai taisom vienas kita tokiais atvejais.
Atsakyti
Kalbejau ana diena su Niujorko konsulatu...kazka man pasake o as ir varau "i knew that..thank you" doh.gif rolleyes.gif

Is manes namiskiai LT juokiasi, kad mano priezodziai senamadiski tongue.gif
Atsakyti
kalba be abejo skurdesne sad.gif visviena nebeskaitau knygu,zurnalu lietuviskai. nebeziuriu TV. bendrauju gyvai tik su vyru. dar su keliomis forumietemis susiskambinam. mazai to bendravimo sad.gif
va kas blogiausia, kad visai uzmirsau gramatika blink.gif didele zala daro internetinis bendravimas (be taisykliu)
akcentu jokiu zinoma neturiu ir neturesiu laugh.gif
Atsakyti
Na, zinot, as irgi nelabai suprantu zmoniu, kurie 5 metus uzsienyje pragyvene jau su akcentu pradeda sneket wink.gif Man tas tikrai negresia, greiciau, atvirksciai, vokiskai nepavyks niekad be akcento kalbet, kad ir kaip stengciausi rolleyes.gif
Bet is manes kartais draugai irgi juokiasi, kad mano posakiai senamadiski, ar siaip kokie zodziai, kurie 1999 dar buvo "einami" ir cool, dabar jau atgyvena... tongue.gif O kai gimtojoje salyje negyveni, is tiesu kalba nebetobuleja.
O mes va cia lietuves Vokietijoje, tai palyginus baisiai lietuviskai snekam, nes kiekvienam sakiny bent vienas vokiskas zodis tai tikrai isimaiso. Atrodo neimanoma, kalbant apie kokias nors aktualijas, lietuviskus terminus vartoti, nes tu atitikmenu arba lietuviu kalboj nera, arba mes ju nezinom...Tai ir malam kazkokia pusiau lietuviu, pusiau vokieciu kalba... rolleyes.gif
O kai namo parvaziuoju, tai ir as kartais uzsisvajojusi pradedu su mama vokiskai kalbet rolleyes.gif
Atsakyti
Man lietuviskai buvo visa laika sunkiau isireiksti, negu.. pvz. rusiskai, sunkaiu atrasti reiksmingus epitetus, sunkiau sudelioti sakinius, .. kiek imanoma orfografija atkaliau, bet yra tam tikra lietuviu k. specifika, kurios jauciu niekada neperprasiu, iki siol jeigu nesusikoncentruoju painioju trumpasias ir ilgasias balses, nu niekaip man nedaeina (jei nera konkrecios taisykles) kodel cia reikia rasyti Y ar I... as tiesiog negirdziu skirtumo.. bet cia truputi nuklidau i shona smile.gif .. Siap kalba, gyvenant uzsienyje, uzsitersia be JOKIU ABEJONIU!! nekalbant apie pastovu iterpima anglicizmu (basemontas blink.gif , trokas blink.gif ir t.t.).. ir gerai parase Taure , siuo metu neigiama interneto itaka, kur isvien pasireiskia berastingumas (nenoriu pasakyti, kad visi berasciai, tiesiog pati zinau - pishkinu klavishus ir tiek), siaip jauciasi kalbos ... suprastejimas.. ir nepabijosiu pasakyti, suprimitivejimas.. Man dabar sunku pasakyti, kas butu su mano rusu kalba, neturiu nei menkiausios galimybes bendrauti rusiskai, bet kalbant taip pat uzsikertu, kol randu taisiklinga atitikima is anglu kalbos.. Manau tai yra neisvengiama.. deja..
Bet, vel gi Chikagoje, pasireiskia paradoksas: vadinamo "dipai", kaip pastebejau, kad ir kalba su akcentu lietuviskai, bet labai taisiklinga lietuviu kalba.. taigi.. matyt musu paciu kalte smile.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fasolka: 18 rugsėjo 2004 - 16:00
lietuviu kalba tikrai prasteja.jau senai pastebejau,kad kazka noriu pasakyt ir truksta zodziu...angliskai tik skamba,o reikiamo vertimo nerandu.ir su mama telefonu sneku sneku ir staiga*nu kaip cia tas zodis lietuviskai...nu..nu*
Atsakyti
QUOTE (Maus @ 2004 09 18, 11:59)
Na, zinot, as irgi nelabai suprantu zmoniu, kurie 5 metus uzsienyje pragyvene jau su akcentu pradeda sneket  wink.gif Man tas tikrai negresia, greiciau, atvirksciai, vokiskai nepavyks niekad be akcento kalbet, kad ir kaip stengciausi  rolleyes.gif

Cia tik mums atrodo, kad to akcento neturim laugh.gif Is tiesu pradedam kalbeti netaisyklingais lietuviskais sakiniais - ir tai sukuria akcenta. Tai dabar visom kalbom kalbam su akcentu blush-anim-cl.gif

P.S. Nepykit, bet turbut visos ji kazkiek igyjame...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baltic*girl: 18 rugsėjo 2004 - 17:24
Zinoma, kad kalba keiciasi, nieko nepadarysi, juk gyvenam visai kitoje kuturinej aplinkoj... Man pikta, kad lietuviu k. gramatikos klaidu pilna vietiniuose lietuviskuose laikrasciuose ("Langas") thumbup.gif , juk bent jie turetu palaikyti taisyklinga kalba.
Atsakyti
ot buvo viena karta bajeris : pusesere grizo is JAV pabuvus puse metu (berods g.gif ) - ir pradejo varyt, o zinok kokie mountainai ten, o riveras koks biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif - nu kaip juokemes su sese thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Issikalinejimas, atleistina nes ji buvo 17 metu.

Alia zinokit as pastebejau, pragyvenus 3 metus Airijoj, pradejau irish akcenta naudot tongue.gif - net patys airiai sako, oh, u sound irish biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
ir siaip labai patinka zodis trafikas biggrin.gif (geriau skamba nei lietuviskai kamstis biggrin.gif) - ir dar dayofai biggrin.gif (nu man irgi geriau nei iseigines smile.gif)
As tai galvoju as dar as - snekesiu lietuviskai, alia dukra - g.gif
Atsakyti

As grizusi po metu jau turejau vokiska akcenta ohmy.gif - mano seima buvo soko busenoje! Kas ir man buvo lab keista! Veliau jis dingo,bet prasidejo klaikus liet sakiniu sudarymo budas...ir sia faze iveikiau! Tada seke - zodziu uzkritimas, ypatingai kalbant telefonu arba greitose situacijose...Dabar stengiuosi susikoncentruoti kalbant,nors ir savaime rislumas pagerejo...
Buvo problema ir su spec.pavadinimais,su kuriais as tik cia susiduriau...kaip liet,as iki siolei kaikuriu nezinau.
Buvo ir "vakrug do okola" faze...pavyzdziui...uzkrenta zodis,tai as bandau aplinkiniais keliais ji nupasakoti...gaunasi "paklodes" ilgio istorija,kuria jokiu budu nesididziavau. sad.gif
Lietuviu k as neuzmirsiu,o ir lab noreciau savo atzaloms ja "iskiepyti"...galgi antrasis vaikas daugiau susidomes mamos gimtaja kalba!
Atsakyti
Pavydziu tom, kurios namie gali bendrauti lietuviskai. Man nera su kuo pakalbet , tik su vaiku. Tai zodynas nuskurdo iki zuikuciu ir pagranduku... Laimei, kartais susimatau su draugem, daznai skambinu namo, tai akcento tikiuosi dar neigijau. Bet zodziai uzkrenta, oi kaip uzkrenta.
Vakar sunuj nezinojau kaip pavadint ta lazda, kur ledo rituli zaidzia... Kliuska ??? Mergaites, kaip ta lazda lietuviskai vadinasi ?
Atsakyti