Įkraunama...
Įkraunama...

Žvėrienos paruošimas

Merginos, o ką darot su laukinėm antim, kaip jas ruošiat?
Atsakyti
QUOTE(Cheburashka @ 2004 09 18, 14:28)
Gal kas esat ka nors gamine is elnienos?Niekada gyvenime nesu nei darius,nei valgius,tai net neisivaizduoju,ka padaryt.Galvojau is dalies mesos gal saslykus pagamint,o is kitos ka nors siaip.O kazin saslykai daromi kaip is paprastos mesos,ar kaip nors ypatingai? g.gif



QUOTE(lotute @ 2005 12 10, 00:03)
o siaubeli, doh.gif  doh.gif  ryt vyras vel i medziokle isvaziuoja doh.gif  doh.gif

Mano tai beveik kasdien, taigi tave pilnai užjaučiu doh.gif doh.gif doh.gif unsure.gif


QUOTE(uolma @ 2005 12 10, 13:40)
Pas mane praktiškai visas šaldiklis tik žvėrienos. Kai pasakau vyrui gal jau nevažiuok į medžioklę, nes jau neturiu kur dėt mėsos, tai širsta. Sako džiaugtis turėtum, kad parvežu ko valgyti, o ne zyst. O, kad jau ji man niekur netelpa tai jam neįdomu.

Tiesa mes dar dešras darom kai iš karto turim daug mėsos. Maišom su lašinias kiaulės. Ir labai gerai būna kai reikia kažką greitai paruošti, nes aš jas  užšaldau, o kai reik tai iš kart į puodą ir išverdu.  thumbup.gif

Vaizdelis pas mus toksai pat doh.gif O dešros man skaniausios (valgome šviežias virtas) iš šerno thumbup.gif
Atsakyti
na ir aš pas jūs 4u.gif maniškis irgi atnešė stirnienos, gaminau pagal šį receptą , tai sakė kad labai skaniai, net dukra ragavo, klausė kaip vyras gyrė, tai užsinorėjo biggrin.gif :
Stirnienos kepsnys marinuotas pasukose
2 kg stirnos (elnio) mėsa kepsniui (iš kojos)
Įtrynimui:
1 šaukštas maltų juodųjų pipirų
2 šaukšteliai maltų čili pipirų
1 šaukštelis kmynų
1 šaukštelis šalavijo (jo nedėjau ax.gif )
1 šaukštas acto

Marinatas:
2 l pasukų
4 supjaustyti svogūnai
4-5 lauro lapai (Lauro lapas)
6 skiltelės česnako, susmulkintos
1 šaukštelis juodųjų pipirų žirnelių
nedidelė lazdelė cinamono (Cinamonas)

Įtrinkite nurodytųjų produktų mišiniu.
Kelias valandas kepsnį palikite marinate iš nurodytųjų produktų. Padėkite į šaldytuvą 2-3 dienoms, retkarčiais apverskite.
Nusausinkite kepsnį, marinatą galite išpilti.
Gerai apkepkite kepsnį (iki rudumo) orkaitėje patepę jį kiaulienos taukais(aš naudojau aliejų ax.gif ).
Nupilkite riebalus.
Supilkite butelį gero alaus arba sidro(pyliau švyturio alų(extra ar koks, raudona etikėtė ax.gif ). Uždenkite ir lėtai kepkite 140-160 C temperatūros orkaitėje. Įdėkite porą svogūnų, morkų, obuolių ir vieną ar dvi bulves(dėjau daugiau). Įpilkite kai reikės daugiau alaus, sidro ar vandens, kad liktų toks pat skysčio lygis. Kepkite kol daržovės ir kepsnys bus minkšti.
Pateikite su žalių daržovių salotomis.

P.S.o sakykit jūs pačios kaip pradėjot ragaut žverieną?man kažkaip sunku prisiverst doh.gif bjauru ax.gif atrodo gerklėj užstrigs lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo violetik: 03 lapkričio 2006 - 14:43
QUOTE(violetik @ 2006 11 03, 14:44)
P.S.o sakykit jūs pačios kaip pradėjot ragaut žverieną?man kažkaip sunku prisiverst doh.gif bjauru ax.gif atrodo gerklėj užstrigs lotuliukas.gif

Na paragavau ir...nieko..nenumiriau hihihi.gif Aš skaniai nemoku pasigamint, todėl kažkaip, nors ir turiu medžiotoją ir mėsos šaldiklyje, bet kažkaip ne itin žaviuosiu žvėriena. Bet, ačiū violetik, reikės išbandyt tavo receptuką, juolab, kad kolkas turiu vien elniena doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikole Kidman @ 2006 10 15, 10:00)
Merginos, o ką darot su laukinėm antim, kaip jas ruošiat?

receptu nezinau, tik pasakysiu viena - nebandyk gamint pagal recepta su paprasta antim(namine tongue.gif ) doh.gif eina sau doh.gif kepiau 3 val, su dziovintom slyvom(paragavus visai nedera kazkaip), o toks s.. gavosi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitulka @ 2004 09 20, 08:44)
As elniena, stirniena ir serniena gaminu tiaip: Mesa butuna ismirkyti parugstintame vandenyje, kad ismirktu kraujas. Paskui paspirgau lasiniuku, su jais pakepinu daug svogunu ir morku. Mesa supjaustau nedideliais gabaleliais ir sudedu i puoda, uzpilu vandeniu ir kai paverda 5 minutes nupilu vandeni, mesyte nuplaunu ir vel uzkaiciu tik pridedu visokiausiu prieskoniu: ir pierciku, ir vegetos, ir zverienos spec. prieskoniu, trupuciuka cesnako. Kai mesa paveda 1.5 val. sukraunu spirgiukus su darzovem ir troskinu toliau. Dar galima ipjaustyri ismirkytu dziovintu slyvu irgi labai niam niam.. biggrin.gif  Pries baigiant troskinti idedu sauksta grietines ir viska gerai ismaisau. Patiekalas liuksiskas gaunasi  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif
Beje ir zuiki taip galima paruosti. Mano vyras medziotojas, tai zveriena ir maitinames  biggrin.gif

labas, o gal zinai kur dar galima butu surast internete receptu zverienai pagaminti???
Atsakyti
gal kas turite spec receptuka stirnienos sonkauliukams? noriu kaledoms seimyna nustebinti
Atsakyti
Norėčiau sužinot, o kaip jūs tiksliai tą marinatą žvėrienai darote? g.gif
Turiu elnienos, tai norėčiau ką nors skanaus pagamint smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sibile @ 2006 12 19, 17:36)
gal kas turite spec receptuka stirnienos sonkauliukams? noriu kaledoms seimyna nustebinti

mano uosvis sake kad ismarinavus riebaluose iskepti - jam nieko nera skaniau, tik kazi ar nustebisni tuo savo seimyna hihihi.gif
Atsakyti
Elnienos troškinys


Patiekalui reikės:

300-400 g elnienos kumpio arba nugarinės
25 g alyvų aliejaus
100 ml raudonojo vyno
malūnėlio su miško prieskoniais SANTA MARIA FOREST BLEND
aštrių mėsos prieskonių SANTA MARIA
malūnėlio su pipirais SANTA MARIA TELLICHERRY PEPPER
150 ml jautienos sultinio
50 g rūkytos šoninės
30g svogūnų
30g morkų
15g raudonųjų serbentų džemo
druskos

Elnieną supjaustykite stambesniais griežinėliais, įtrinkite prieskoniais, supilkite vyną, pusę aliejaus kiekio ir viską sumaišykite. Marinuokite šaldytuve apie 24 valandas.

Marinuotą mėsą pavoliokite miltuose, apkepkite ant keptuvės su likusiu aliejumi. Mėsą išimkite, sudėkite supjaustytą šoninę bei daržoves ir kepkite apie 5 minutes. Po to supilkite sultinį, marinatą, sudėkite džemą ir dar pavirkite 2-3 minutes. Sudėkite elnieną, pagardinkite prieskoniais ir uždengę troškinkite ant silpnos ugnies apie 1-2 valandas (troškinti galite ir orkaitėje).

Patiekite su keptomis daržovėmis arba bulvių koše.
Atsakyti
Sveikos, as cia kaip ta blondine is "Dviracio ziniu" biski ne i tema paklausiu, nes nezinau, kur dar galima sutikti medziotoju zmonu smile.gif gal zinote, kur isdirba stirnu kailius?
Atsakyti
QUOTE(kiri111 @ 2007 01 12, 23:54)
Elnienos troškinys
Patiekalui reikės:

300-400 g elnienos kumpio arba nugarinės
25 g alyvų aliejaus
100 ml raudonojo vyno
malūnėlio su miško prieskoniais SANTA MARIA FOREST BLEND
aštrių mėsos prieskonių SANTA MARIA
malūnėlio su pipirais SANTA MARIA TELLICHERRY PEPPER
150 ml jautienos sultinio
50 g rūkytos šoninės
30g svogūnų
30g morkų
15g raudonųjų serbentų džemo
druskos

Elnieną supjaustykite stambesniais griežinėliais, įtrinkite prieskoniais, supilkite vyną, pusę aliejaus kiekio ir viską sumaišykite. Marinuokite šaldytuve apie 24 valandas.

Marinuotą mėsą pavoliokite miltuose, apkepkite ant keptuvės su likusiu aliejumi. Mėsą išimkite, sudėkite supjaustytą šoninę bei daržoves ir kepkite apie 5 minutes. Po to supilkite sultinį, marinatą, sudėkite džemą ir dar pavirkite 2-3 minutes. Sudėkite elnieną, pagardinkite prieskoniais ir uždengę troškinkite ant silpnos ugnies apie 1-2 valandas (troškinti galite ir orkaitėje).

Patiekite su keptomis daržovėmis arba bulvių koše.


Reiks ir man isbandyti si recepta smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pepiuke: 07 vasario 2007 - 08:32