Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

QUOTE(Shlipse @ 2007 04 20, 01:19)
Saltmetele,gal zinai kur butu galima gauti arba rasti Kretos koki zemelapuika su nuorodom  i lankytinas vietas?
mes turesime GPS,a tai zemelapi turime parsisiunte.
dar ne pro sali ir popierinis variantas butu.


Aš internete radau tokį variantą...Yra visos salos ir atskirų jos dalių žemėlapiai, miestų žemėlapiai. Tik dar nepavyko susiprintuoti visko normaliai. Galbūt pagelbės - bent man pradžiai pažindinantis visai naudinga, o paskui lyg sakė, kad agentūra duos detalesnius tik atskridus. Be to, nuomojantis automobilį, kiekvienam ekipažui taip pat duodamas žemėlapis...
Atsakyti
QUOTE(Shlipse @ 2007 04 20, 01:19)
Saltmetele,gal zinai kur butu galima gauti arba rasti Kretos koki zemelapuika su nuorodom  i lankytinas vietas?
mes turesime GPS,a tai zemelapi turime parsisiunte.
dar ne pro sali ir popierinis variantas butu.

ką gi, žemėlapiai... nežinau, ar išeis jums atsispausdint, bet vienas, ir geras, yra čia, su informacija apie lankytinas vietas (žinoma, tik maža dalis jų), su kilometrų skaičiuokle.
daugiau žemėlapių yra čia, juos tai tikrai galėsit atsispausdint, jei yra noras 4u.gif
bet šiaip juk jūs nuskridę gausit žemėlapį iš kelionės organizatoriaus ar agentūros, su kuria skrendat, ten bus ir pagrindinės lankytinos vietos sužymėtos, na bet tik tos, kur visi turistai važiuoja... jei norit kažko kitko, mažiau nuvalkioto, tai tada jau kokį gidą pasiskaitykit... mirksiukas.gif

QUOTE(Klajonė @ 2007 04 20, 08:09)
Va mane irgi domintu toks dalykas. Ir is viso - kaip susidaryti marsruta, ka aplankyti su masina? Juk nevaziuosi kur akys mato, nors tikiu kad ten visur pasakiskai grazu. Planuojame nuomotis masina 1-2 dienoms.

Ir kaip Kretoje yra su kainu sistema? Ar ten normaliai fiksuotos kainos, kaip civilizuotoj saly, ar irgi reikia deretis iki nukritimo, kaip kokioj Turkijoj ar Egipte?  g.gif

1. maršrutą susidarai pagal tai, kas tave domina... gamtos grožis, istoriniai-archeologiniai objektai ir t.t. aš bent jau prieš kelionę visad skaitau daug, domiuosi, nepriklausomai nuo to, kad Kretoje turiu, kas man aprodo viską. Bet aš prisiskaičius tiek, kad kartais ir už vietinius daugiau žinau ax.gif taigi, pasiskaitai, susirašai vietas, kurios tave domina, ir tada su žemėlapiu dėliojiesi, kaip jas geriau suderinti, kurias kada aplankyt mirksiukas.gif
siūlau vienai dienai per daug visko nesukraut, nes per karštį nuovargis tikrai didesnis...
2.kainų sistema, bent jau kiek aš esu patyrus, fiksuota.. parduotuvėse tai normalu, o ir turgelyje nespatebėjau, kad žmonės derėtųsi... g.gif ir pati lankiausi, pirkau daržoves, tai ten tokia sistema, kad kai tik prieini prie prekystalio, pardavėjas tau paduoda maišelį, tu įsidedi kiek nori ir ko, paduodi pardavėjui, jis pasveria ir pasako, kiek už tai mokėt... smile.gif fiksuotas kainas turgelyje mačiau ir aliejui, medui ir kitiems geriems Kretos dalykams...
Papildyta:
tiesa, prisiminiau tokį dalyką: alyvuogių aliejus iš Sitia ir Kritsa, kaimelio netoli Agios Nikolaos, išrinktas geriausiu pasaulyje... bigsmile.gif pagal daug jie ten kriterijų renka, visų nežinau, bet bent jau vienas yra rūgštingumas...
Atsakyti
QUOTE(rennate @ 2007 04 20, 11:52)
Sveikute  4u.gif ,
Kelioms dienoms isvykstat? As irgi galvoju apie OASIS....  ax.gif  Kokia kainyte vienam asmeniui  blush2.gif ?

mes irgi pasirinkom Oasis geguzes gale 7 dienom, tai zmogui kainavo apie 1300lt., bet pirkom vasario men, tai gavom issankstinio pirkimo nuolaida, plius agentura papildomai suteike siokia tokia nuolaidele ir nemokama draudima thumbup.gif siuo metu perkant kaina butu siek tiek didesne wink.gif
beja, kas buvot Oasis ar galit pasakyt ar kambariuose yra plauku dziovintuvas, kokia virutuveles nisa, kad butu galima kavos pasidaryti ir lygintuvas viesbutyje?
Atsakyti
QUOTE(nicolle_ @ 2007 04 20, 12:58)
mes irgi pasirinkom Oasis geguzes gale 7 dienom, tai zmogui kainavo apie 1300lt., bet pirkom vasario men, tai gavom issankstinio pirkimo nuolaida, plius agentura papildomai suteike siokia tokia nuolaidele ir nemokama draudima thumbup.gif siuo metu perkant kaina butu siek tiek didesne wink.gif
beja, kas buvot Oasis ar galit pasakyt ar kambariuose yra plauku dziovintuvas, kokia virutuveles nisa, kad butu galima kavos pasidaryti ir lygintuvas viesbutyje?

Kituose viesbuciuose raso,kad yra plauku dziovintuvas,o Oasis nieko neuzsimena g.gif gali but,kad nera...,na bet nieko, plaukams tik i nauda lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nicolle_ @ 2007 04 20, 12:58)

beja, kas buvot Oasis ar galit pasakyt ar kambariuose yra plauku dziovintuvas, kokia virutuveles nisa, kad butu galima kavos pasidaryti ir lygintuvas viesbutyje?

plauku dziovintuvo ner..na bent kai mes buvom, pries 3metus, gal jau pasikeite kas,o virtuveles nisha kambary - stovi spintele saldytuvas ir prausykla smile.gif
Atsakyti
Sakykit, o kaip jums su draudimu?
Mums kelioniu agenturoje sake nesidrausti, o pasidaryti Kortele, kur sveikatos draudimas galioja visai Europai. Ji lygtais nemokama. Tik man neaisku ar ji funkcionuos, kaip ir visi ankstesni draudimai, kurie sudaromi draudimo bendrovese. Kazkaip itartinai man nemokama preke???????
Atsakyti
QUOTE(Šaltmėtė @ 2007 04 20, 08:46)

tiesa, prisiminiau tokį dalyką: alyvuogių aliejus iš Sitia ir Kritsa, kaimelio netoli Agios Nikolaos, išrinktas geriausiu pasaulyje...  bigsmile.gif  pagal daug jie ten kriterijų renka, visų nežinau, bet bent jau vienas yra rūgštingumas...

thumbup.gif Gera info............nes anyta jau lauktuvių užsisakė blush2.gif . Įdomu ar ten jį rasiu vienos rūšies/pavadinimo/firmos? Įtariu, kad ne. biggrin.gif Kokio dydžio tie buteliai? Ar vežimo neriboja kokios oro uosto taisyklės? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2007 04 20, 13:49)
Saltmete, jei ka suzinojai, buciau labai dekinga ax.gif  4u.gif

Shalimar, info turiu nedaug... bet vis šis tas gal.. žodžiu, kalbėjau su MB sese, tai sakė, ji plaukė praeitos vasaros gale, jau rudeniop, iš Iraklio, pirko paketą, kuris kainavo apie 100 eurų, tikslios kainos negalėjo prisimint. Į jį įėjo keltai ir viešbutis, kiek supratau, neblogas, su baseinu. Tiksliau nieko negaliu pasakyt, bet žodžiu pasiruošk tam kokį 100-120 eurų,turėtum įsitalpint. Ir labiau apsimoka pirkt paketą kiek supratau. Bet patvirtint info negaliu, taigi nepriisimu atsakomybės už kainų tikslumą... biggrin.gif ax.gif

QUOTE(jojo55 @ 2007 04 20, 17:31)
Sakykit, o kaip jums su draudimu?
Mums kelioniu agenturoje sake nesidrausti, o pasidaryti Kortele, kur sveikatos draudimas galioja visai Europai. Ji lygtais nemokama. Tik man neaisku ar ji funkcionuos, kaip ir visi ankstesni draudimai, kurie sudaromi draudimo bendrovese. Kazkaip itartinai man nemokama preke???????

Aš turiu tą kortelę. Anksčiau turėjau ištisai galiojantį kelionių draudimą, bet po to, kai atsirado tos kortelės, jį panaikinau. Ta kortelė teoriškai turėtų bet kurioje ES šalyje garantuoti sveikatos priežiūros paslaugas tomis pačiomis sąlygomis, kokiomis jas gauna vietiniai. Kiek tai galioja praktiškai, neteko patikrint. g.gif


QUOTE(snickers @ 2007 04 20, 17:53)
thumbup.gif Gera info............nes anyta jau lauktuvių užsisakė blush2.gif . Įdomu ar ten jį rasiu vienos rūšies/pavadinimo/firmos? Įtariu, kad ne. biggrin.gif Kokio dydžio tie buteliai? Ar vežimo neriboja kokios oro uosto taisyklės?  g.gif

Žodžiu, Sitia aliejus būna pirkt pard ėse, su nurodytu rūgštingumu ant butelio priekio, t.y. arba 0,3 arba 0,7. jis dažniausiai būna pusės litro buteliais. Bet šiaip ten visas jis tikrai geras, paprastam supermarkete yra didelis pasirinkimas, tik žiūrėkit, kad būtų vietinis ir kad kuo mažesnio rūgštingumo. 4u.gif Taip pat galima pirkt ir jų turgeliuose, kurie paprastai būna kartą per savaitę. O dėl vežimo, tai teks dėt į bagažą, nes kaip žinia, aliejus-tai skystis, ir į rankinį bagažą pasiimt neleis. Nebent charteriniams skrydžiams daro kokias išimtis... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šaltmėtė: 20 balandžio 2007 - 18:14
o tai 0,3 ar 0,7 geresnis? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(blackkiss @ 2007 04 20, 20:03)
o tai 0,3 ar 0,7 geresnis? rolleyes.gif

kuo mažiau, tuo geriau.. mirksiukas.gif būna net ir tik su 0,1.. ir čia tik Kretoj.. bigsmile.gif kur alyvuogių aliejus geriausias pasaulyje.. biggrin.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(jojo55 @ 2007 04 20, 17:31)
Sakykit, o kaip jums su draudimu?
Mums kelioniu agenturoje sake nesidrausti, o pasidaryti Kortele, kur sveikatos draudimas galioja visai Europai. Ji lygtais nemokama. Tik man neaisku ar ji funkcionuos, kaip ir visi ankstesni draudimai, kurie sudaromi draudimo bendrovese. Kazkaip itartinai man nemokama preke???????


Man kelioniu agenturoj paaiskino, kad geriau tureti sveikatos draudima papildoma nei vien ta kortele. Nes sake, kad naudojantis korteles draudimu reikia labai tiksliai issiaiskinti, kokias gydymo paslaugas apmokes, nes kiek zinau privaciu kliniku paslaugos i tai neitrauktos. g.gif
O siaip tai skambinau i Ergo, tai 9 dienu kelionei sveikatos draudimas kainuos 23lt.

O del to alyvuogiu aliejaus. Ar yra koks apribojimas vezamam kiekiui, nes manes jau uzsiprase, kad parvezciau. Kas ten buvo, sake, kad dabar nebegali aliejaus LT pirkto valgyt. mirksiukas.gif
O ar teisybe, kad geriausia veztis metalinem talpom?
Atsakyti
QUOTE(Saja @ 2007 04 20, 23:30)
Taip, paprastai nerašo, ir įtariu, kad specialiai slepia, kad žmonės nesugalvotų aiškintis, kuris aliejus geresnis. O aš šiandien išnaudojau paskutinį lašą alyvuogių aliejaus, kurį rugsėjį parsivežiau iš Kretos  verysad.gif. Turėjau iš viso 750 ml 0,3% rugštingumo ("Satia" ir "Ideal").

tai gal šiais metais vėl parsivešit? mirksiukas.gif arba ieškok tam tikro Lietuvoj.

QUOTE(Shlipse @ 2007 04 21, 07:28)
Saltmete apie Kreta skaitei kur -nete ar knygas.
o vandeni is ciaupo ar galima gerti Kretoje?

Aš apie Kretą skaitau visur ir viską, kas tik po ranka papuola... čia jau savotiška liga.. doh.gif blush2.gif ir netas, ir knygų krūva perskaityta, ir nors ir atrandu kažką naujo, paprastai info kartojasi.
Vandenio iš krano gert nesiūlyčiau, nors ir negirdėjau kažkokių blogų atsiliepimų apie jį. Bet pardėse dideli bačiokai kainuoja centus. Gatvėj kokiam kioske nusipirkt 1,5 l butelį kainuoja 50 - 70 centų. Nebrangu. O dar kitas variantas, ir labai geras, jei važinėsit su mašinom, tai kaimeliuose ar kartais ir pakelėse yra tokie na kaip kraneliai, ar fontanėliai, ar kaip čia juos pavadint.. tai juose vanduo iš kalnų atvestas, geriamas, ir paprastai labai skanus. Mes važiuodavom specialiai jo atsivežt namų reikmėms.

QUOTE(babyte @ 2007 04 21, 11:04)
O del to alyvuogiu aliejaus. Ar yra koks apribojimas vezamam kiekiui, nes manes jau uzsiprase, kad parvezciau. Kas ten buvo, sake, kad dabar nebegali aliejaus LT pirkto valgyt.  mirksiukas.gif
O ar teisybe, kad geriausia veztis metalinem talpom?

apribojimo vežamam kiekiui nėra, kiek žinau, bet turėkit omeny, kad reiks į bagažą atiduot, į lėktuvą neštis negalima, tai va tas ta kiekį ir apriboja.
Teisybė, man tas aliejus, kurį mama perka LT savotiškai smirda.. tikrai, žmogus greit pripranti prie geriausio rolleyes.gif biggrin.gif
o dėl talpos, tai alyvuogių aliejų geriausia laikyt tamsiuose buteliuose, t.y. metalo, ar tamsaus stiklo, ir kambario temperatūroj.
Atsakyti