Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(elos @ 2005 06 27, 12:49)
merepopins, kažkada Braške buvo gera nuorodą į kenkėjus davusi:
http://www.supermama...dpost&p=1253890
išsirink kurie ten po tavąjį kaktusą ropinėja wink.gif

Ačiū už nuorodą-- kažkada jau buvau tą puslapį žiūrėjus, bet nebeprisiminiau adreso thumbup.gif Bet taip ir nesuprantu, kokie kenkėjai ant mano kaktuso. Pagal aprašą ir vaizdą gali būti voratinklinės erkutės -- rašo, kad nebūtinai voratinklių ir pūkelių būna -- jų ant mano kaktuso nėra. Bet ar tos erkutės greitai vaikšto g.gif -- ant maniškio jos pakankamai greitai juda, gali plika akimi stebėti, kaip rudi maži taškeliai keliauja (aš juos iškart bash.gif ). Gal kas nors su panašiais buvot susidūrę?
Atsakyti
Gal kas galit patart kokius purskalus nuo erkuciu naudot? Akaricidiniu Nemzeel ispurskiau, o jos lyg niekur nieko veisiasi ir ant kitu geliu keliauja.Purskiau jau dukart.Labai gaila gelyciu cry.gif
Atsakyti
QUOTE(Bonzile @ 2005 06 27, 19:44)
Gal kas galit patart kokius purskalus nuo erkuciu naudot? Akaricidiniu Nemzeel ispurskiau, o jos lyg niekur nieko veisiasi ir ant kitu geliu keliauja.Purskiau jau dukart.Labai gaila gelyciu cry.gif

As savo rozyte isgelbejau nuo tu bjaurybiu. Pakisau po dusu, ismuilavau ukisku muilu, palaikiau 5 min ir viska gerai nuploviau. Ir pastaciau lauke, apsaugodama nuo tiesioginiu saules spinduliu.
Atsakyti
QUOTE(zujka @ 2005 06 27, 20:20)
As savo rozyte isgelbejau nuo tu bjaurybiu. Pakisau po dusu, ismuilavau ukisku muilu, palaikiau 5 min ir viska gerai nuploviau. Ir pastaciau lauke, apsaugodama nuo tiesioginiu saules spinduliu.

Mano dracena labai didziule, as vos vazona pajudinu, taip kad i vonia as jos nenutempsiu.Siandien vel nuvaliau kiekviena lapeli ir ispurskiau vel.Reiks kitu nuodu ieskot.
Atsakyti
QUOTE(Bonzile @ 2005 06 27, 23:15)
Mano dracena labai didziule, as vos vazona pajudinu, taip kad i vonia as jos nenutempsiu.Siandien vel nuvaliau kiekviena lapeli ir ispurskiau vel.Reiks kitu nuodu ieskot.


Siaubas kokie jie gyvybingi zarazos blink.gif
Atsakyti
Mally, kaip manai, ar kartais ne šituos komarikus Juknevičius su savo žemėm ant visos Lietuvos užleido? Reiktų pasižiūrėt I-nete kokio jie dydžio, ale turiu darbo daug dabar sad.gif Ir paprasti insekticidai tų muselių nelabai (bent jau tie kur aš erkes purškiu), gal kurios tuo metu skraido, nes lervoms tai dzin. Nu gal palaistyti reikia su insekticidais.. g.gif
user posted image
Atsakyti
Gal ir tie g.gif Dydis jų gal kokie 2-3 mm. Ir tie sparniukai atsikišę permatomi. Rusiškai man sunku skaityti, bet angliškai galiu. Kaip verstųsi tas žodis "komarikov"?
Atsakyti
Komariki - uodukai smile.gif) T.y. maži uodai. Grybų uodukai. Bet ieškoti būtų geriau iš pradžių per rusiškus, kad surasti lotyniškai. Ko tai abejoju, kad lietuviška info būtų. Nes peržiūrėjau keletą gėlių knygų ir n žurnalų, bet apie juos va tik vienoj vietoj užtikau.
Atsakyti
Tėtis sakė, kad naujausiam 'Sodo spalvų' numery yra kažkas apie juos, bet jie kažkur nudangino tą žurnalą. Vakar jie naudojo kažkokį preparatą, kuris stabdo lytinę funkciją, į kiekvieną vazoną purškė kažko. Nuo to preparato jos nustoja daugintis.
Atsakyti
Biški keiksmažodžių wink.gif

Radau namie knygą "Sodo kenkėjai ir ligos", parašyta mokslininkų, tai sakyčiau patikimiau, nei lietuviški žurnalai Laima ir pan smile.gif Labai nebloga info- pramoniniai insekticidai, kolektyviniams sodams rekomenduotini ir "liaudiški" su visais receptais. Jei kas pasakytų kur įmesti į internetą, tai nuskanuočiau.
Tai va, ten išskirtos 4 erkių rūšys. Prie visų maždaug parašyta taip, jeigu ant lapų yra daugiau kaip po 5 erkes, purkšti insekticidų ir akaricidų mišiniu arba vien akaricidais.

Insekticidai erkių neima, nes jos nepriklauso vabaliukams (kurie turi 6 kojas), o priklauso voriukams (kurie turi 8 kojas).

Amarai purškiami ovicidais ir aficidais.

Decis priskiriamas prie pramoninių insekticidų ir nerekomenduojamas naudoti kolektyviniuose soduose dėl kenksmingumo. hmmm, visada man jis buvo ne prie širdies, kad paskui nebūtų kaip su DDT.. Gal geriau jo ir namie nenaudoti.
Atsakyti
Prie progos sužinok tų impotenciją sukeliančių insekticidų pavadinimą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(elos @ 2005 06 28, 10:51)
Prie progos sužinok tų impotenciją sukeliančių insekticidų pavadinimą smile.gif

Pirma reikia pažiūrėt, ar veiksmingi.
Atsakyti