Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Ačiū AsJa žinok paguodei 4u.gif Aš save irgi taip raminu, nes dabar kol kas bent jau tokios bėdos nepersimeta į naujus lapus. Aš ją labai myliu, stovi ji saulėtam kamabry, bet tiesioginės saulės negauna. Tikiuosi atsigaus 4u.gif
Atsakyti
susiduriau su rimta problema cry.gif . mano petuniju loveliuose kazkoks sliuzas gyvena blink.gif . matosi seiliu driuze ir dvi petunijos smarkiai isgrauztos verysad.gif . kas cia galetu buti? ir ka daryti unsure.gif ??? help.gif
Atsakyti
Taip ishsigandau, ishroviau viena kaktusa, ziuriu, po to ant kito dar atsirade ... butent tuose kaktusuose, kurie su dideliais spygliais ... i kruva susigrude tokie pilki vabalai, neskraido, o aplinkui kazkokie pukai ... neturiu knygos jokios, nezinau, kaip jie vadinas sad.gif Gal kas patarsite, ka daryti? Svarbiausia, tame vazonelyje buvo trys kaktusai, gal persodinti ir ta pazeista ishmesti??? Kaip ishnaikinti tas bjaurybes??? sad.gif

Didelis dekui uz bet kokia pagalba!
Tiesa, kokios tu "gyvaciu" atsiradimo priezastys???
Atsakyti
QUOTE(Aina @ 2006 05 12, 11:28)
susiduriau su rimta problema cry.gif . mano petuniju loveliuose kazkoks sliuzas gyvena blink.gif . matosi seiliu driuze ir dvi petunijos smarkiai isgrauztos verysad.gif . kas cia galetu buti? ir ka daryti unsure.gif ??? help.gif


Tavo gelytės vazone šliužas ko gero apsigyveno, reiktų jį pagauti ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(Kukutte @ 2006 05 13, 09:55)
Taip ishsigandau, ishroviau viena kaktusa, ziuriu, po to ant kito dar atsirade ... butent tuose kaktusuose, kurie su dideliais spygliais ... i kruva susigrude tokie pilki vabalai, neskraido, o aplinkui kazkokie pukai ... neturiu knygos jokios, nezinau, kaip jie vadinas sad.gif Gal kas patarsite, ka daryti? Svarbiausia, tame vazonelyje buvo trys kaktusai, gal persodinti ir ta pazeista ishmesti??? Kaip ishnaikinti tas bjaurybes??? sad.gif

Didelis dekui uz bet kokia pagalba!
Tiesa, kokios tu "gyvaciu" atsiradimo priezastys???


Įtariu miltuotieji skydamariai arba amarai. Pirežastis paprasta- per sausas oras.
Apie augalų kenkėjus tema yra čia.
http://www.supermama...showtopic=11692
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 13 gegužės 2006 - 13:13
kaktusų temoje daug apie tai kalbame, reikėjo paskaityt ir neatidarinėt naujos temos.... ax.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
gal kokia sraigė ar pūkuota kirmėlė.ji pas mane šiltn.ridikus apgrauzė pakol susigaudziau po lapais pasidairyt tai visą eilę aptarkavo verysad.gif
Atsakyti
Mano auginamo bonsiuko lapus užpuolė kažkokie padarai... Tokie vyšniavos spalvos vabaliukai 1 mm dydžio. Akivaizdu kad jie sėdi ir griaužia lapus, pajudinus pradeda ropinėti. Ant kitų lapų lyg tai kaip koks tinklelis atrodo??? Aš prieš porą savaičių nupurškiau muilo/spirito/vandens mišiniu - tam kartui dingo, dabar vėl atsirado. Prieš dvi savaites ant lapų mačiau ir porą skydmarių, tų paprastų, nemiltuotojų, tai sutraiškiau. Tai pasakykit kas pas mane ir kaip naikinti?? Ar čia tų skydmarių lervutės kokios gali būti ar čia voratinklinės erkutės? Medelio išmesti nenoriu - jis mano brangiausiojo dovana
Atsakyti
QUOTE(Betelgeiz @ 2006 05 17, 09:51)
Mano auginamo bonsiuko lapus užpuolė kažkokie padarai... Tokie vyšniavos spalvos vabaliukai 1 mm dydžio. Akivaizdu kad jie sėdi ir griaužia lapus, pajudinus pradeda ropinėti. Ant kitų lapų lyg tai kaip koks tinklelis atrodo??? Aš prieš porą savaičių nupurškiau muilo/spirito/vandens mišiniu - tam kartui dingo, dabar vėl atsirado. Prieš dvi savaites ant lapų mačiau ir porą skydmarių, tų paprastų, nemiltuotojų, tai sutraiškiau. Tai pasakykit kas pas mane ir kaip naikinti?? Ar čia tų skydmarių lervutės kokios gali būti ar čia voratinklinės erkutės? Medelio išmesti nenoriu - jis mano brangiausiojo dovana


Gal pirmiausia pakeisk gelėtys aplinką, perkelk į vėsesnę ir tamsesnę vietą, nes ten kur dabar tavo gelytė auga tiems padarams turbūt idealios sąlygos, o po to vėl nupušks mišiniu, labai apkrėstus lapus geriausia nupjauti.
Atsakyti
QUOTE(Betelgeiz @ 2006 05 17, 09:51)
Mano auginamo bonsiuko lapus užpuolė kažkokie padarai... Tokie vyšniavos spalvos vabaliukai 1 mm dydžio. Akivaizdu kad jie sėdi ir griaužia lapus, pajudinus pradeda ropinėti. Ant kitų lapų lyg tai kaip koks tinklelis atrodo??? Aš prieš porą savaičių nupurškiau muilo/spirito/vandens mišiniu - tam kartui dingo, dabar vėl atsirado. Prieš dvi savaites ant lapų mačiau ir porą skydmarių, tų paprastų, nemiltuotojų, tai sutraiškiau. Tai pasakykit kas pas mane ir kaip naikinti?? Ar čia tų skydmarių lervutės kokios gali būti ar čia voratinklinės erkutės? Medelio išmesti nenoriu - jis mano brangiausiojo dovana

Man atrodo, jei yra ant lapų voratinklis, čia tikrai voratinklinės erkės. O jos dažniausiai atsiranda, kai oras per sausas, reikia dažnai augalą purkšti, patraukti nuo tiesioginės saulės. O kaip jas naikinti buvo kažkur priekyje rašyta.
Atsakyti
Laba,

Gal galit padėt: ant dveij7 kaktusų pastebėjau kazkokius aspipūkavusisius mažus plokščius vabaliukus?
Įtariu, čia nieko gero schmoll.gif Gal kas esat susidūrę? Pakonsultuokit wink.gif

Aciūkas JAU RADAU blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amigos: 19 gegužės 2006 - 12:08
sveika, g.gif pirmą kart girdžiu, kad kaktuus lanko kenkėjai? g.gif
Pabandyk papurkšt jiem kokio nuodo ir žiūrėk ką jie daro......... gal išsilakstys. o šiaip tai tokie dalykai megsta daugintis nestuke.gif ir ant kitų augalų apsigyvent blink.gif unsure.gif gali būt, dar daugiau bėdos. aš vieną kart iš laiko šakeles pavasarį sprogdinau tai tokių parsinešiau, tai jie mano papriką užpuolė! schmoll.gif aš jiem kažkokio purškalo papurškiau, parduotuvei pirkau nuo kenkėjų blush2.gif anie ir numirė lotuliukas.gif bigsmile.gif lotuliukas.gif drinks_cheers.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti