Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Augalų kenkėjai ir ligos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Laiminga
Kažkaip neradau čia tokios temos. g.gif

Pvz. mano krotoną ir kalijas apipuolė voratinklinės erkutės. Ko tik nedariau: ir visokiais cheminiais purškalais purškiau, ir tabako nuoviru (kažkas sakė, kad gerai), bet rezultatas jei ir būna, tai trumpam. Gal kas nors žinot veiksmingą ginklą? smile.gif

Ir dar susirgo vienas mano kaktusas, atsirado tokių baltų burbuliukų ant jo tarp spyglių. Įtariu, kad irgi kažkokie gyvūnėliai, bet nežinau kokie...

Hm, ir ko čia tos mano gėlės taip, visos vienu metu...?
Orchideja
Kaktusa bandik nupurksti su actara.Ka tik pati isbandziau ,rezultatai matosi clap.gif Nera jokiu kenkeju!O krotona jei nebandei nupursk su deciu smile.gif
remka
.......o kas cia tas *ACTARA*?????
Orchideja
biggrin.gif Actara tai nuodas kenkejams http://www.kustodija.lt/index.php?content=pages&page_id=42 ten rasite didesne informacija
Laiminga
O ta actara žiūriu nepigi: kilogramas 530 Lt. rolleyes.gif

Tai gal šitą insekticidą parduoda ir mažesniais kiekiais nei tame tinklalapyje nurodyti 250 gramų? g.gif

Aš tai juo visas gėles nupurkščiau, ne tik kaktusą, labai jau gerai man tas aprašymas skamba: "veikia vabzdžio virškinimo traktą"... thumbup.gif
Orchideja
Zalioje stoteleje yra pirkti 5g.pakuote.Isties kai kenkejas uzsimano uzkrimsti augalo sultimis paprasciausiai nusinuodija clap.gif Beje jos kaina 3.99
Laiminga
Nusipirkau ir išpurškiau. smile.gif galas kenkėjams clap_1.gif
daivaja
Bukit geros pasakykit--kuom naikint skydamarius(tokia apvalus, prilipe prie lapu, o ypac ant jo gysleliu)---mano mylimiausis greipfrutas(isaugintas is seklos ) zusta ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Su ukiniu muilu suvilgyta medziaga viska buvau nurinkus, bet gyvates vel pasirode gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif
Gal kuom purkast?
Gal kuom laistyt(gal jie ir ant saknu buna ir po to atropoja?
MIGLELE rase kitoj temoj, kad kenkejam kastonu uzpilas padeda---o sitom bjaurybem irgi pades???????
GELBEKIT!!!!!!!
Orchideja
Pabandyk su actara.Turetu padeti!
ostra
O kur tos "Actaros" nusipirkti?
Sinuhe
Per vėlai aš sužinojau apie tą Actarą sad.gif Savaitgalį išmečiau porą kaktusų, kaip ir pas Laimingos kaktusus buvo tų bjaurybių pūkuotų skydamarių atsiradę mad.gif
Bijojau, kad likusių gėlių neužkrėstų rolleyes.gif
Orchideja
Actaros yra pirkti zalioje stoteleje smile.gif
Bruk
pasiskaičiau g.gif prisiminiau kad mano vienas kaktusas (neseniai įsigytas) kažkoks truputėlį keistokas, yra tokių bumbuliukų, juos su adata nukrapštan atrodo lyg koks vatos gabaliukas tokie siūliukai, plius lyg kokie miniatiūriniai daugiakojai lakstytų, lyg ružavi sutraiškius mad.gif , nu dydis apie 1-1,5mm. Tai aš juos gaudau blink.gif gal ir man vertėtų tuo actar nupurkšti g.gif ar čia ir yra tie vadinamieji skydmariai? patarkit sad.gif
Sinuhe
Bruk, tikrai bandyk gydyti wink.gif
WodaLaznik
QUOTE (Bruk @ 2004 10 06, 19:48)
pasiskaičiau g.gif prisiminiau kad mano vienas kaktusas (neseniai įsigytas) kažkoks truputėlį keistokas, yra tokių bumbuliukų, juos su adata nukrapštan atrodo lyg koks vatos gabaliukas tokie siūliukai, plius lyg kokie miniatiūriniai daugiakojai lakstytų, lyg ružavi sutraiškius mad.gif , nu dydis apie 1-1,5mm. Tai aš juos gaudau blink.gif gal ir man vertėtų tuo actar nupurkšti g.gif ar čia ir yra tie vadinamieji skydmariai? patarkit sad.gif

jo, nupushk muilo ir spiritiniu tirpalu.
nes zinok shildymo sezonas ne uz kalnu, ir jau kai pradesim mes shildyt tai tokie brudai kaip skydamariai ir visos kitos lervos lab megsta shilta ora ir labai greit apninka viska aplink, tad negaishk.
turejau ir ash tokia beda su tais vabalais, bet karantinavau, valeu purshkeu ir viskas vel ciki. maceu tiek ir pacioj maximkoj tiek ir senukuose kaktusu uzkrestu, tai vot kai zinau tai begau nuo tokiu kaktusu kuo toleu.
Bruk
begsiu dar siandien i zalia stotele kokio brudo pirkti g.gif , nes gaila kažkaip to kaktusiuko, o galėjo jis nuo tų visų bjaurybių lakstančių įdubti? Viduryje gavosi lyg kokia skylutė 1cm gylio, bet apaugusi mažiukais spuogiukais su spygliaias. Pas mane kažkuri mamillaria atrodo (visa neta pervertus neradau tikslaus pavadinimo g.gif ). na vistiek gal gausiu to Actar, o profilaktiskai gal visas geles nupurksti, nors kaktusiukas pas mane vienisas ant palanges stovi, neturi kompanijos, visos kitos gėlės arba ant sienos kabo arba kituose kambariuose g.gif

o kokiom proporcijom ta muilo/spirito tirpalą daryti? ir koks muilas tinka, nelabai isivaizuoju tokio tirpalo gaminimo proceso doh.gif
daivaja
o ta "zalia stotele tik Kaune--ar ir Vilniuj yra--o kur??????
Miglute
QUOTE (daivaja @ 2004 10 07, 15:33)
o ta "zalia stotele tik Kaune--ar ir Vilniuj yra--o kur??????

Tikrai yra ir Kaune , ir Vilniuje, ir mazesniuose mietuose.

Jei kam aktuali slieku problema, neseniai skaicaiu ,kaip lengvai juos galima ismarinti :

reikia uzpilti kastonus verdanciu vandeniu iri palaikius 2 paras, juo palieti geles. Isgaista. Pati dar nebandziau, bet bedos atveju galima pameginti - kastonu sezonas dabar biggrin.gif

Jicky
O as nebandet tu kenkeju naikint su kalio permanganato tirpalu? Mano mama taip visada naikina tas bjaurybes. As pati ka tik palaisciau kelias geles su tokiu vandeniuku. Jei bus koks rezultatas, pranesiu wink.gif
Bruk
Aš kaip sakiau tuomet nulekiau pirkti "vaistuku" savo kaktusiukui, pasikonsultavus su pardavėja išaiškėjo, kad pas mane ne skydmariai, o voratinklinės erkutės, tad nusipirkau Fitovermo, prieš purškiant liepė visus kiek pajėgsiu tuos kokonus nukrapštyti, tai kokį gerą pusvalandį ten krapščiau ir gaudžiau vabalus blink.gif, nupurkškus mašelyje gerą parą laikiau, nuėmus maišiuką dar krūvelę vabaliukų surinkau, bet jau nudususių smile.gif , ir lyg nebėra jau vabalų. Šiandien dvi savaitės, tai profilaktiškai antrą kartą nupurškiau. Manau jau išsikapstėm iš ligų clap.gif clap_1.gif clap.gif
Orchideja
Suauge skydmariau labai mazai kruta.Taigi blogai padarei kad sutraiskei nes matydanas kad jam sakes skydmaris paleida savo slyksciausiuosius vaikucius...Kai nukrapstai butinai ta vieta patepk spiritu.Uzmus bjaurybiukus.
Bruk
QUOTE (Orchideja @ 2004 10 25, 17:27)
Suauge skydmariau labai mazai kruta.Taigi blogai padarei kad sutraiskei nes matydanas kad jam sakes skydmaris paleida savo slyksciausiuosius vaikucius...Kai nukrapstai butinai ta vieta patepk spiritu.Uzmus bjaurybiukus.

tai, kad ten ne skydmariai, o voratinklinės erkutės, skydmariai sakė turi būti kieti, o čia tokia košelė, ir Fitovermas lygtais padėjo g.gif , o jis skydmarių nenaikina
jolitav
QUOTE (Bruk @ 2004 10 25, 19:05)
tai, kad ten ne skydmariai, o voratinklinės erkutės, skydmariai sakė turi būti kieti, o čia tokia košelė, ir Fitovermas lygtais padėjo g.gif , o jis skydmarių nenaikina

O kur to Fitovermo galima nusipirkti ir kiek jis kainuoja? Mano difenbachija baigia tos bjaurios erkes nugalabyti mad.gif
*Mari*
voratinklines erkutes uzpuola, kai buna per sausas oras. geriausias gydymas, tai augala nuplauk, gali po tekanciu vandeniu. o profilaktika - daznai purksti, kad butu dregna.

"pasiskaičiau prisiminiau kad mano vienas kaktusas (neseniai įsigytas) kažkoks truputėlį keistokas, yra tokių bumbuliukų, juos su adata nukrapštan atrodo lyg koks vatos gabaliukas tokie siūliukai, plius lyg kokie miniatiūriniai daugiakojai lakstytų, lyg ružavi sutraiškius , nu dydis apie 1-1,5mm. Tai aš juos gaudau gal ir man vertėtų tuo actar nupurkšti ar čia ir yra tie vadinamieji skydmariai? patarkit "

cia kalbama ne aapie voratinklines erkutes - jos labai mazos ir nesitraisko. ir ne skydmariai. as pati su sitom "lervom" kankinuosi. nuolat reikia nurinkineti. kelis augalus esu sitaip ismetus. bet babandysiu wodalazniko pasiulyta buda.
merepopins
pasiskaičiau g.gif  prisiminiau kad mano vienas kaktusas (neseniai įsigytas) kažkoks truputėlį keistokas, yra tokių bumbuliukų, juos su adata nukrapštan atrodo lyg koks vatos gabaliukas tokie siūliukai, plius lyg kokie miniatiūriniai daugiakojai lakstytų, lyg ružavi sutraiškius mad.gif , nu dydis apie 1-1,5mm. Tai aš juos gaudau blink.gif gal ir man vertėtų tuo actar nupurkšti g.gif  ar čia ir yra tie vadinamieji skydmariai? patarkit sad.gif

Mano kaktusus irgi panaši bjaurastis buvo užpuolusi, tai su gėlininkėmis pasikonsultavusi taip pat ta Actara gydžiau. Rezultatai visai geri buvo, bet panašiai po pusmečio ant vieno iš augalų vėl radau tų parazitų. Tai dabar izoliavau nuo kitų kaktusų, bet vis neprisiruošiu nupurkšti. doh.gif O neprisiruošiu dar ir dėl to, kad su tuo chemikalu dirbant reikia laikytis griežtų saugumo reikalavimų. Jei neklystu, tai kelias dienas toje patalpoje būti žmonėms negalima, kur stovi nupurkšti augalai. Tai pirmąjį kartą kai turėjau purkšti, tai išnešiau "ligonius" į sandėliuką rūsyje, ten nupurškiau ir užrišusi polietileniniuose maišeliuose palikau kelioms dienoms.

Beje, dirbant su daugeliu chemikalų ir kitų augalininkystės pramonėje naudojamų medžiagų reikia saugotis, kad ne tik parazitų, bet ir savo šeiminykščių neišnaikintumėte dry.gif O žmonės kartais tokių nesąmonių prigalvoja doh.gif Teko matyti ligoninėje merdinčią moterį, kuri savo kaimo trobą išpurškė deciu (nuo musių wink.gif ) ir nuėjo miegoti net neišvėdinus kambarių. Tai jai visas organizmas sustreikavo, inkstai atsisakė...Žodžiu, būkit atsargios
Papildyta @ [mergetime]1098776077[/mergetime]
pasiskaičiau g.gif  prisiminiau kad mano vienas kaktusas (neseniai įsigytas) kažkoks truputėlį keistokas, yra tokių bumbuliukų, juos su adata nukrapštan atrodo lyg koks vatos gabaliukas tokie siūliukai, plius lyg kokie miniatiūriniai daugiakojai lakstytų, lyg ružavi sutraiškius mad.gif , nu dydis apie 1-1,5mm. Tai aš juos gaudau blink.gif gal ir man vertėtų tuo actar nupurkšti g.gif  ar čia ir yra tie vadinamieji skydmariai? patarkit sad.gif

Mano kaktusus irgi panaši bjaurastis buvo užpuolusi, tai su gėlininkėmis pasikonsultavusi taip pat ta Actara gydžiau. Rezultatai visai geri buvo, bet panašiai po pusmečio ant vieno iš augalų vėl radau tų parazitų. Tai dabar izoliavau nuo kitų kaktusų, bet vis neprisiruošiu nupurkšti. doh.gif O neprisiruošiu dar ir dėl to, kad su tuo chemikalu dirbant reikia laikytis griežtų saugumo reikalavimų. Jei neklystu, tai kelias dienas toje patalpoje būti žmonėms negalima, kur stovi nupurkšti augalai. Tai pirmąjį kartą kai turėjau purkšti, tai išnešiau "ligonius" į sandėliuką rūsyje, ten nupurškiau ir užrišusi polietileniniuose maišeliuose palikau kelioms dienoms.

Beje, dirbant su daugeliu chemikalų ir kitų augalininkystės pramonėje naudojamų medžiagų reikia saugotis, kad ne tik parazitų, bet ir savo šeiminykščių neišnaikintumėte dry.gif O žmonės kartais tokių nesąmonių prigalvoja doh.gif Teko matyti ligoninėje merdinčią moterį, kuri savo kaimo trobą išpurškė deciu (nuo musių wink.gif ) ir nuėjo miegoti net neišvėdinus kambarių. Tai jai visas organizmas sustreikavo, inkstai atsisakė...Žodžiu, būkit atsargios
Bruk
Fitovermas kainuoja 3 litai su centais, ampulė skiedžiasi 2l vandens.
Voratinklinių erkučių būna visokiausių, vieną gėlytę buvo užpuolę miniatiūriniai žali daugiakojai , bet jų buvo krūvos blink.gif (irgi pasikonsultavus su gėlininkais pasakė kad erkutės), padėjo kažkoks purškalas kaip diklofosas(mama buvo pasiskolinus), ten jis nuo visokiausių gyvių, bet ir kiekis arti 0,5 litro ir kaina kelesdešimt litųblink.gif Dabar nusprendžiau pati kovoti, atrodo Fitovermas išnaikino tas lervas, na stebėsiu dabar tikiuosi daugiau jų nepasirodys g.gif

O koks tas wodalazniko pasiūlytas būdas?
Papildyta @ [mergetime]1098810171[/mergetime]
Čia iš neto būdai kaip kovoti su kenkėjais:

Profilaktiškai galima purkšti lengvais, biologiškai žmogui nekenksmingais augalų nuovirais:
1. serenčių (5 l sausos žolės, 10 l vandens, laikyti 1-3 paras, pridėti 40 g ūkinio muilo, tinka nuo amarų), jų labai naudinga prisodinti į tarpus tarp rožių,
2.garstyčių miltelių (200 g garstyčių miltelių, 10 l vandens, palaikyti 1 parą, purkšti nuo amarų),
3. bulvienojų (1,5 kg žalių bulvienojų, 10 l vandens, mirkyti 5 val., perkošti, pridėti 40 g ūkinio muilo, purkšti nuo amarų, voratinklinių erkučių ir jaunų lervų),
4.paprastųjų kiaulpienių (300-400 g susmulkintų šaknų arba lapų, 10 l vandens, mirkyti 3-5 val., purkšti nuo amarų, cikadelių, voratinklinių erkučių),
5. paprastųjų kraujažolių (800 g žydinčių kraujažolių, 10 l karšto vandens, perkošti, pridėti 40 g ūkinio muilo, purkšti nuo amarų, erkučių, tripsų, vikšrų),
6.česnakų (sutrinti 0,5 kg česnako galvučių, užpilti 5 l vandens, perkošti, praskiesti vandeniu iki 10-15 l, purkšti nuo amarų, erkučių),
7.pelynų (5 l žalios susmulkintos žolės užpilti 5 l šalto vandens, mirkyti 1 parą, 0,5 val. virinti, perkošti, atskiesti dar 5 l vandens, purkšti nuo graužiančiųjų kenkėjų lervų).

Pasirodžiusias didesnes kenkėjų kolonijas purkšti insekticidais ir akaricidais pagal instrukcijas. Iš insekticidų galima nusipirkti decio, actaros, akteliko, aplaudo, iš senesnių — karbofoso, žaliojo muilo ir kt. Insekticidai veikia daugumą kenkėjų, tačiau silpnai veikia voratinklines erkutes, čia jau reikia akaricidų. Voratinklinių erkučių galima pastebėti, kai ant lapų viršaus pasirodo balti taškeliai, o iš apačios per didinamąjį stiklą matyti voratinklis, baltas apnašas ir judantys voreliai, kurie iščiulpia sultis, vėliau pažeisti rožių lapai pasidaro panašūs į popierinius. Iš akaricidų galima nusipirkti fitovermo, pegaso. Nepamirškite, kad prie vienų chemikalų kenkėjai pripranta, todėl juos reikia keisti, nepurkšti visą sezoną tais pačiais.
Tina*
O man Senukuose isaiskino,kad chemikalai kartu ir zudo augala,nes i ji isikverbia, tad nuo skydamario pasiule zaliaji muila.Jis nuplauna lipnias sultis, o kartu nudziovina tuos pabaisiukus.Rezultato kazkiek yra.Bet kaip bebutu noreciau dar su ta Actara profilaktiskai nupurkst.Nes ju negali likti ne vieno,kitaip vel visa armija atsiras.
Orchideja
Bet nepersistengit nes su actara galima purksti tik 2 kartus.Kitaip nebus nei kenkeji nei augalo ohmy.gif
*Mari*
mano geliu lapai dziusta cry.gif atrodo sudarau salygas kaip senajame bute. nors ant lapu nieko nematau, bet gal yra kokiu profilaktiniu priemoniu nupurksti?
asfaltuota
Mano monsteros vazone atsirado kažkokių mažų baltų vabalėkų blink.gif Šiaip jų nesimato, bet kai palaistau tai tik striksi striksi visi blink.gif ... kas čia per parazitai ir kaip jais atsikratyti? Kad būtų augalui pakenkę- dar nepastebėjau, ale vistiek nesimpatiški... fear.gif
Aga
Paskaiciau bet neradau, tai gal pasikartosiu kaip naikinti musytes?
*Mari*
regila rase kliviju auginimas

musytes atsiranda nuo per dideles dregmes mirksiukas.gif
Aga
Nu , kad atvirksciai, ta mano gele visad perdziuvus, pamirstu ja..
*Violeta*
As su voratinklinem erkem jau nezinau kiek metu kovojau ir ploviau ir purskiau ir tryniau ir valiau, net i soda buvau gele isvezus ir...nieko. Jau dabar neturiu to dziaugsmo, pacia gele ismeciau,negrazi jau buvo pasidarius. O kur buvo kitas apkretus kazkaip pacios erkutes isnyko.. smile.gif tikiuosi neatsiras, nes ko ko bet su jom kovot tai ph34r.gif
vilma Liu
Ant dracenos lapu atsirado mazu baltu vabaliuku. Ka daryti, kaip juos isnaikinti?
Grante
QUOTE(vobla @ 2005 02 11, 11:54)
Mano monsteros vazone atsirado kažkokių mažų baltų vabalėkų blink.gif Šiaip jų nesimato, bet kai palaistau tai tik striksi striksi visi blink.gif ... kas čia per parazitai ir kaip jais atsikratyti? Kad būtų augalui pakenkę- dar nepastebėjau, ale vistiek nesimpatiški... fear.gif
*

Pas mane viename vazone taip pat atsirado baltu vabaleliu, tai nusipirkau decis. I litra vandens reikia ilasinti 8 lasiukus. Liejau dar tik karta, bet rodos vabaliuku sumazejo.
Vijula
As kaip tik rasau darba apie kaktusu ligas, tik informacijos tai nelabai daug randu. Pora internetiniu puslapiu tik tesuradau.
Night
Eii!!! hepl!!
Tai ka darom su tom musytem??? Ir su tais baltais maziukais sokinejanciais kai uzpilu vandens?
entera
Neseniai turėjau išmesti savo juką, nes ją užpuolė miltligė. Lapai pabalo, nuvyto. Labai gaila. Bandžiau gydyti ne kartą. Gėlių parduotuvėje pirkau pasiūlytus vaistus. Bet nieko nepavyko. sad.gif
vilma Liu
Ka daryti jei dracena uzpuole kazkokie mazi, balti, prilipe gyviai? Jie neskraidantys. Kuom gelbeti gele?
Night
Ziuriu cia tik klausimai smile.gif
Jokiu atsakymu..
bravada
aš pirkau chemikalu kuriuos butu galima naudot kambaryje tai ekologiški.vakar nupurškiau,mes tam kambaryje nebunam.šiandien pažiurejau lyg ir nekruta amarai ant berželio
vilma Liu
QUOTE(bravada @ 2005 02 18, 01:12)
aš pirkau chemikalu kuriuos butu galima naudot kambaryje tai ekologiški.vakar nupurškiau,mes tam kambaryje nebunam.šiandien pažiurejau lyg ir nekruta amarai  ant berželio
*

Buk gera, parasyk pavadinima tu chemikalu 4u.gif
bravada
QUOTE(vilma Liu @ 2005 02 18, 17:46)
Buk gera, parasyk pavadinima tu chemikalu 4u.gif
*

nu žinok nuplešiau visa viršu kartu su pavadinimu rašau kas dar liko;turpios granules ,prekes ženklas Sygenta.šveicarija.sudetis 250g\kg tiametoksamo.pirkau seklu parduotuveje prašiau kad noriu purkšt kambaryje,sake kad ekologiškas.tinka ne tik gelems bet ir daržovems
vilma Liu
QUOTE(bravada @ 2005 02 18, 20:09)
nu žinok nuplešiau visa viršu kartu su pavadinimu rašau kas dar liko;turpios granules ,prekes ženklas Sygenta.šveicarija.sudetis 250g\kg tiametoksamo.pirkau  seklu parduotuveje prašiau kad noriu purkšt kambaryje,sake kad ekologiškas.tinka ne tik gelems bet ir daržovems
*

Aciu, bandysiu ka nors tokio isigyti mirksiukas.gif
Night
As nusipirkau kazkoki puskala nuo muzyciu Hyper Rimi (~9Lt)
Lyg ir dingo unsure.gif
Baltupyte
Sveikos,gėlių mylėtojos mirksiukas.gif smile.gif
Noriu pasiguost,mano fikusą puola kažkokie kenkėjai,net nežinau ,kas jie tokie,nerandu knygose nieko panašaus arba neatpažįstu sad.gif Tokie pailgi mažučiai vabaliukai,tartum dryžuoti,o kiaušinėliai irgi jų dydžio, balti.Žodžiu,nespėju lapų valyt ,o jų vis atsiranda ir atsiranda,baigia visus syvus iš lapų išėst cry.gif .Įdėsiu foto,gal kas matysis
Štai jis
user posted image

O čia tie parazitai verysad.gif
user posted image

user posted image

user posted image

Gal kas susidūrėt su jais,gal žinot kaip išnaikint?

Kukė
Žinai, atrodo, kad čia tripsai. Tai bloga naujiena sad.gif , nes išnaikinti juos tikrai nelengva. Visų pirma gelbėk kitas gėles, nes jie skraido. O geriau yra tai, kad jie apsigyveno būtent ant fikuso, nes jo lapai tvirti ir gali iškęst tripsų naikinimo procedūras.
Gal pirmiausia pradėčiau nuo paties ekologiškiausio būdo: nusineši medį į vonią rolleyes.gif , žemę vazone uždengi plėvele, tada imi ūkinį muilą ir išmuilinusi kempinę ilgai darbuojiesi, kol visų lapų abi pusės bus išmuiluotos. Tada palaukti kokias 5 min. ir nuplauti. Kol atsikratysi visų "turtų", teks procedūrą kartoti kelis kartus. O tie balti "kiaušiniai" tai tripsų lervos, kurios čiulpia augalo sultis.
Kukė
Aha, čia sugrįžusi dar pasižiūrėjau į nuotraukytę, matau, kad šalia dar gėlių stovi. Jei ir nerasi dar ant jų vabzdžių, profilaktiškai vistiek nuplauk.
Baltupyte
Kuke,ačiū už patarimą,bandysiu gelbėti su muilu,tik keista,ant kitų augalų nemačiau ir skraidant nemačiau,netgi man atrodo ,kad jie sparnelių neturi,tik ropoja lėtai blink.gif
Dar viena bėda,kai kurie lapai nauji dygsta kažkokie parudavę,nu jaučiu mano augalėliui amen cry.gif cry.gif cry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.