Įkraunama...
Įkraunama...

Lakštinė tešla, štrudeliai

Gal žinot kaip pasidaryti obuolių štrudelį?
Čia toks pyragas, kur labai daug obuolių
ir nedaug tešlosaplinkui. Nu nelabai čia man
sekasi nupasakoti, bet gal kas žinot receptuką?
Hmm doh.gif kaip aš jo noriu..
Atsakyti
visa laika norejau paklaust panasaus recepto wink.gif tik man reiktu varskes strudelio. na tokio kaip pizza jazz patiekia rolleyes.gif
Atsakyti
Tai lauksim Une gal kas parašys... wink.gif
Atsakyti
as parashysiu man rodos... bet veleu smile.gif
Atsakyti
Lauksim Bea lauksim clap.gif clap.gif clap.gif
Atsakyti
Obuolių štrudelis

Šaltinis: Mary Berry Complete Cookbook

keturi 25 x 45 cm phyllo tešlos lakštai (būna pirkti šaldytų IKI parduotuvėj, tik nepamenu ar tokio dydžio, bet galima sudėti kelis persidengiančius, kad gautųsi reikiamas dydis)
60 g sviesto, ištirpdyti
30 g baltų maltų džiūvėsėlių
15 g migdolų „žvynelių“ (būna tokių IKI maišeliuose raudonuose)
cukraus pudra papuošimui

Įdaras:
750 g obuolių, nulupti, susmulkinti
1 citrinos žievelė ir sultys
3 šaukštai karamelinio cukraus
½ šaukštelio cinamono
125 g razinų „Sultana“
60 g kapotų migdolų

1. Padarykite įdarą: sumaišykite visus ingridientus.
2. Sutepkite tešlos lakštą tirpdytų sviestu, ant jo dėkite kitus patepdami sviestu. Tešlą pabarstykite džiūvėsėliais ir dėkite įdarą per vidurį. Suvyniokite į vyniotinį ir dėkite ant paruoštos skardos.
3. Viršų patepkite sviestu ir pabarstykite migdolų žvyneliais.
4. Kepkite 190 C įkaitintoje orkaitėje apie 45 min., kai tešla taps traški ir auksinės spalvos. Pabarstykite cukraus pudra ir valgykite šiltą ar atvėsintą.

Papildyta @ [mergetime]1080491081[[b]*bea rgetime] [/b]
<!-- ALIGN begin --><div align="center">Varškės štrudelis
Šaltinis: Dine with Europes Master Chefs: Pastries

Tešlai:
250 g miltų
30 ml aliejaus
150 ml vandens
žiupsnis druskos

Įdarui:
100 g minkšto sviesto
100 g cukraus
1 šaukštas vanilinio cukraus
žiupsnis druskos
1 citrinos žievelė ir sultys
50 g razinų
4 kiaušiniai
440 g varškės
250 ml grietinės
60 g miltų

Apipylimui:
250 ml pieno
30 g cukraus
2 kiaušiniai

Tešlai viską sumaišykite (geriausia kombainu ar mikseriu) ir padėkite ją į šoną valandai.
Įdarui išsukite sviestą su cukrumi, druska, citrinos žievele ir sultimis. Tada įdėkite trynius, varškę ir grietinę. Išplakite baltymus ir juos įmaišykite į varškės masę. Galų gale įdėkite miltus ir razinas.
Plonai iškočiokite tešlą, ant jos paskirstykite įdarą ir susukite vyniotinį. Dėkite jį į kepimo formą ir kepkite 15 min 180 C. Tada apipylimui užvirkite pieną ir sumaišykite jį su išsuktais kiaušiniais su cukrumi, bei pakaitinkite kol sutirštės. Apipilkite šita mase štrudelį ir kepkite toliau dar apie 45 min. Kai bus iškepęs, pabarstykite cukraus pudra ir patiekite dar šiltą. </div><!-- ALIGN end -->


Papildyta @ [mergetime]1080491386[/mergetime]
kazkaip ce negraziai man isidejo.. aj nu tiek to. svarbu suprasit kas ir kajp wink.gif
skanaus!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bea: 28 kovo 2004 - 18:28
Ačiū Bea, o čia phyllo tešla tai kokia? Taip
ir vadinasi? Nes kiek pardėj žiūrėjau tai
sluoksnuota mielinė, bemielė smėlinė,
nu gal ko nedažiūrėjau? g.gif
Atsakyti
a ji nelietuvishka. esu pirkusi IKI shaldyta, kazkur prie koldunu padeta buvo.. mazais pokuciais yra tokie phyllo gabaleliai kad daryti won tons, ir dideliais kad daryt spring rolls, o ash ish tu dideliu dareu butent strudeli.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bea: 28 kovo 2004 - 20:28
clap.gif bea, aciu uz recepta. thumbup.gif

tik niekaip nesitiki ,kad is phylo teslos gaminami won tons blink.gif juk ji tokia trapi trapi, taip? traska net kai iskepa? o jos lakstai tai laaaaabai labai plonyciai, kol dar "zali" , kai reikia sviestu sutepti... ? nes kazkaip jauciu ne apie ta rasai... g.gif
???
Atsakyti
butent apie tai. as pati is tos pirktines teshlos gaminau. tie won tons gali buti tiek verdami (pvz sriubyteje), tiek kepami aliejuje.
teshla plonyte, taip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bea: 28 kovo 2004 - 21:48
wink.gif butinai reikes nueiti pasiziuret , nes kiek zinau yra speciali tesla wontons,springrools ir phylo.. bet nenoriu cia taves parinti wink.gif pasiziuresiu, isitikinsiu biggrin.gif nors is esmes pasitikiu tavimi... bet... rolleyes.gif biggrin.gif
Atsakyti
Esu dariusi obuoliu strudeli pagal pirmaji recepta, tai naudojau sluoksniuota bemiele tesla smile.gif Gavosi puikiai, neliko gal per pusvalandi laugh.gif
Atsakyti