Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvis. Kokia, nuo kada, kaip gaminti?

Sveikos mamos, noriu uzklausti kaip patiekti zuvi kudikiui. Zinau, kad nuo 9-10 men jau galima ja vartoti smile.gif
Kokia geriausia pirkti: juros ar ezeru, upiu?
Su kuo geriau valgyti su ryziais, bulvem ar kt. darzovem?
O ikrus ar galima duoti kudikiams ir nuo kada? Mes su vyru juos labai megstam gal galim ir mazule prie ju pratinti smile.gif
Atsakyti
as perku lasisa ir verdu su darzovem arba su ryziais.
Atsakyti
Aš duodu jūros lydeką,verdu su ryžiais kartais su bulvėmis,o taip pat idedu įvairių daržovių,pomidorą tame tarpe mano manymu jis čia tinka smile.gif Reiks ir man lašišą pabandyti smile.gif
Atsakyti
Mala, as tai laikiausi tu rekomendaciju ir daviau nuo 10 menesio, karta per savaite. Geriausia ta zuvis, kur maziausiai sansu rasti asaku - taip kad pirkdavau juru lydekos file. Ezeru zuvys be to turi specifini kvapa ir skoni, todel maziams gal labiau tiktu juros. Kai verdu zuvi, uzvirus vandeniui, nupilu vandeni ir is naujo uzpilu ( taip darau del to, kad man ji maziau smirdetu), tada bulve, morka, svoguno, ryziu, pomidoro gale.
Atsakyti
As pradejau duoti nuo 11 menesio. Tik retai duodu, karta per savaite, nes skaniai pagaminti nemoku, smirda man ji ir tiek.
Gal mamos pasidalinkite receptukais. rolleyes.gif
Atsakyti
as ligi siol duodavau zuvi tik HIPP ju pagamint (lasisa su makaronis). Irgi 1 karta per savaite. Nemoku as zuvies gaminti, nes pati jos nemegstu, smirda, kaulus rankiot... mad.gif Bet pastaraji menesi dukryte atsisako HIPP kose su lasisa valgyt, tai gal prisiversiu isvirt unsure.gif

Tikrai, pasidalinkit, kiek laiko verdat ta zuvi, i verdant vandeni ja dedat ar dar i salta?
Atsakyti
Geriausia man atrodo receptukus (tiksliau sudėtį) nusižiūrėti nuo pirktinių maistelių - Hipp, Nestle ir kt. Pvz: Lašiša su makaronais ir brokoliais (jau nuo 8 mėn.) arba menkė su bulvėmis ir žalumynais ir t.t. Ir nereiks sukt daug galvos, nes jau yra sugalvota, kas kūdikiams geriausia. Aš aišku dar lengvesnį variantą pasirinkau - tiesiog nuperku to maistelio, nes irgi kaip dauguma, žuvies patiekalų nelabai moku gaminti... wink.gif
Atsakyti
Zuviai, kaip ir mesai, galioja taisykle kudikiui per diena suvalgyti apie 50 g. Bet is pradziu reiktu buti atsargiems ir duoti po labai nedaug- zuvis gali alergizuoti.
Galiu papasakoti, kaip zuvi ruosiu as vaikui ( jam dabar jau 2,5), nors gal maziukams kudikeliams nelabai tiktu:
uzverdu zuvies gabaliuka, nupilu vandeni. Tada idedu pipro, lapelio, truputi druskos, truputi chesnako( butinai), svoguno,morkos tarkuotos, bulve pjaustyta. Vandens kad vos apsemtu viska, tada troskinu. Tuomet idedu ryziu ir toliau troskinu. Dar dedu pjaustyto pomidoro. Pabaigoje dedu sauksta grietines ir sauksta pomidoru padazo.
Niekada nesutikau ir nesutiksiu, kad vaikui sveikiau pramonines tyreles, negu sviezias vaisius ar darzove. Todel manau, kad namuose paruosto maisto neatstos jokie hipo konservai.
Atsakyti
Mano manymu prasciausia yra ezeru zuvis, ji nesvariausia. O geriausia duoti upiu. As saviskiui suejus 10 menesiu daviau lasisos paragauti. Isviriau su bulve, morka ir brokoliu. Labai skaniai suvalge. Nors jis valgo viska ka duodu.
Mamos, o gal kuri nors perkate zuvi turguje? Man patare pirkti ten, bet kazkaip nedrasu.
Atsakyti
Kai anyta pataiso zuvi(juros lydeka dazniausiai), tai maze kemsa net ausys kilnojas. As pataisau - stop. Paragauja ir isspjauna mad.gif . Atrodo, viska darau taip pat unsure.gif .
Atsakyti
QUOTE (alfa @ 2003 12 12, 11:33)
Mano manymu prasciausia yra ezeru zuvis, ji nesvariausia. O geriausia duoti upiu. As saviskiui suejus 10 menesiu daviau lasisos paragauti. Isviriau su bulve, morka ir brokoliu. Labai skaniai suvalge. Nors jis valgo viska ka duodu.
Mamos, o gal kuri nors perkate zuvi turguje? Man patare pirkti ten, bet kazkaip nedrasu.

Ot ir ne. Parodykite man vietą, kur ežerų ar upių žuvis pardavinėja, "natūraliai" sumeškeriotas...Juk visos žuvys yra iš žuvivaisos ūkių, tvenkinių. Taigi tos žuvys yra sveikos ir "švarios".Tiek karpiai, tiek upėtakiai ir Nan. na, jūrinės žuvys tai aišku, kad jau jūrinės. Turguje gal diedukai ir stovi pribrakonieriavę ežeruose ar Neryje pagavę laimikį, bet parduotuvėse... rolleyes.gif O kodėl upių žuvis geriausia ir kuo ji skiriasi nuo ežerų žuvies, juk ir tos, ir tos yra gėlavandenės? Aš tai žvejyboje tai tikrai dundukė, bet nesijaučiu durnele parduotuvėje smile.gif
Dukrai troškinu upėtakį, starkį arba lašišą (rečiau, nes smarvės tos žuvies nepernešu..), perku karpio filė gabalėlį ir pakepu su grietine bei daržovėmis. Jūrinės žuvys, priklausomai nuo rūšies, gali turėti padidintą gyvsidabrio kiekį (ypač tuo pavojingas tunas..), sunkiųjų metalų, kurie nepageidautini nei vaikui, nei besilaukiančiosm, nei šiaip sveikuoliams. Aš jūrinės žuvies neduodu arba retai nuperku..Menkė man pati nešvariausia žuvis, žinant kuo ji minta smile.gif Nežinau, kaip dėl ikrų, bet savo dukrai kartais nuperku, bet aišku jie menkavertiškesni, kokių stintų ar pan., nes tie tikreiji, didieji, lašišinių žuvų, man per brangūs, o baltyminiai beverčiai..
Turguje žuvies neperku. Sau ir vyrui sezono metu perku stintas ir nėges, nes tai vienintelės žuvis, kurios "neužsilieka' neribotam laikui ant prekystalio.
Atsakyti
Kazkur skaiciau , kad lasisos ir ikruvaikam iki triju metu nerekomenduojama.... Atseit per riebu. Geriausiai juros lydeka...
Atsakyti