Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žuvis. Kokia, nuo kada, kaip gaminti?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio iki 1 metų meniu
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Karvė Supermodelis
Sveikos mamos, noriu uzklausti kaip patiekti zuvi kudikiui. Zinau, kad nuo 9-10 men jau galima ja vartoti smile.gif
Kokia geriausia pirkti: juros ar ezeru, upiu?
Su kuo geriau valgyti su ryziais, bulvem ar kt. darzovem?
O ikrus ar galima duoti kudikiams ir nuo kada? Mes su vyru juos labai megstam gal galim ir mazule prie ju pratinti smile.gif
mamulia
as perku lasisa ir verdu su darzovem arba su ryziais.
Ernesta
Aš duodu jūros lydeką,verdu su ryžiais kartais su bulvėmis,o taip pat idedu įvairių daržovių,pomidorą tame tarpe mano manymu jis čia tinka smile.gif Reiks ir man lašišą pabandyti smile.gif
Keberiokšt
Mala, as tai laikiausi tu rekomendaciju ir daviau nuo 10 menesio, karta per savaite. Geriausia ta zuvis, kur maziausiai sansu rasti asaku - taip kad pirkdavau juru lydekos file. Ezeru zuvys be to turi specifini kvapa ir skoni, todel maziams gal labiau tiktu juros. Kai verdu zuvi, uzvirus vandeniui, nupilu vandeni ir is naujo uzpilu ( taip darau del to, kad man ji maziau smirdetu), tada bulve, morka, svoguno, ryziu, pomidoro gale.
SuperMama
As pradejau duoti nuo 11 menesio. Tik retai duodu, karta per savaite, nes skaniai pagaminti nemoku, smirda man ji ir tiek.
Gal mamos pasidalinkite receptukais. rolleyes.gif
Jurga
as ligi siol duodavau zuvi tik HIPP ju pagamint (lasisa su makaronis). Irgi 1 karta per savaite. Nemoku as zuvies gaminti, nes pati jos nemegstu, smirda, kaulus rankiot... mad.gif Bet pastaraji menesi dukryte atsisako HIPP kose su lasisa valgyt, tai gal prisiversiu isvirt unsure.gif

Tikrai, pasidalinkit, kiek laiko verdat ta zuvi, i verdant vandeni ja dedat ar dar i salta?
Aurėja
Geriausia man atrodo receptukus (tiksliau sudėtį) nusižiūrėti nuo pirktinių maistelių - Hipp, Nestle ir kt. Pvz: Lašiša su makaronais ir brokoliais (jau nuo 8 mėn.) arba menkė su bulvėmis ir žalumynais ir t.t. Ir nereiks sukt daug galvos, nes jau yra sugalvota, kas kūdikiams geriausia. Aš aišku dar lengvesnį variantą pasirinkau - tiesiog nuperku to maistelio, nes irgi kaip dauguma, žuvies patiekalų nelabai moku gaminti... wink.gif
Keberiokšt
Zuviai, kaip ir mesai, galioja taisykle kudikiui per diena suvalgyti apie 50 g. Bet is pradziu reiktu buti atsargiems ir duoti po labai nedaug- zuvis gali alergizuoti.
Galiu papasakoti, kaip zuvi ruosiu as vaikui ( jam dabar jau 2,5), nors gal maziukams kudikeliams nelabai tiktu:
uzverdu zuvies gabaliuka, nupilu vandeni. Tada idedu pipro, lapelio, truputi druskos, truputi chesnako( butinai), svoguno,morkos tarkuotos, bulve pjaustyta. Vandens kad vos apsemtu viska, tada troskinu. Tuomet idedu ryziu ir toliau troskinu. Dar dedu pjaustyto pomidoro. Pabaigoje dedu sauksta grietines ir sauksta pomidoru padazo.
Niekada nesutikau ir nesutiksiu, kad vaikui sveikiau pramonines tyreles, negu sviezias vaisius ar darzove. Todel manau, kad namuose paruosto maisto neatstos jokie hipo konservai.
alfa
Mano manymu prasciausia yra ezeru zuvis, ji nesvariausia. O geriausia duoti upiu. As saviskiui suejus 10 menesiu daviau lasisos paragauti. Isviriau su bulve, morka ir brokoliu. Labai skaniai suvalge. Nors jis valgo viska ka duodu.
Mamos, o gal kuri nors perkate zuvi turguje? Man patare pirkti ten, bet kazkaip nedrasu.
Kuzia
Kai anyta pataiso zuvi(juros lydeka dazniausiai), tai maze kemsa net ausys kilnojas. As pataisau - stop. Paragauja ir isspjauna mad.gif . Atrodo, viska darau taip pat unsure.gif .
Rasma
QUOTE (alfa @ 2003 12 12, 11:33)
Mano manymu prasciausia yra ezeru zuvis, ji nesvariausia. O geriausia duoti upiu. As saviskiui suejus 10 menesiu daviau lasisos paragauti. Isviriau su bulve, morka ir brokoliu. Labai skaniai suvalge. Nors jis valgo viska ka duodu.
Mamos, o gal kuri nors perkate zuvi turguje? Man patare pirkti ten, bet kazkaip nedrasu.

Ot ir ne. Parodykite man vietą, kur ežerų ar upių žuvis pardavinėja, "natūraliai" sumeškeriotas...Juk visos žuvys yra iš žuvivaisos ūkių, tvenkinių. Taigi tos žuvys yra sveikos ir "švarios".Tiek karpiai, tiek upėtakiai ir Nan. na, jūrinės žuvys tai aišku, kad jau jūrinės. Turguje gal diedukai ir stovi pribrakonieriavę ežeruose ar Neryje pagavę laimikį, bet parduotuvėse... rolleyes.gif O kodėl upių žuvis geriausia ir kuo ji skiriasi nuo ežerų žuvies, juk ir tos, ir tos yra gėlavandenės? Aš tai žvejyboje tai tikrai dundukė, bet nesijaučiu durnele parduotuvėje smile.gif
Dukrai troškinu upėtakį, starkį arba lašišą (rečiau, nes smarvės tos žuvies nepernešu..), perku karpio filė gabalėlį ir pakepu su grietine bei daržovėmis. Jūrinės žuvys, priklausomai nuo rūšies, gali turėti padidintą gyvsidabrio kiekį (ypač tuo pavojingas tunas..), sunkiųjų metalų, kurie nepageidautini nei vaikui, nei besilaukiančiosm, nei šiaip sveikuoliams. Aš jūrinės žuvies neduodu arba retai nuperku..Menkė man pati nešvariausia žuvis, žinant kuo ji minta smile.gif Nežinau, kaip dėl ikrų, bet savo dukrai kartais nuperku, bet aišku jie menkavertiškesni, kokių stintų ar pan., nes tie tikreiji, didieji, lašišinių žuvų, man per brangūs, o baltyminiai beverčiai..
Turguje žuvies neperku. Sau ir vyrui sezono metu perku stintas ir nėges, nes tai vienintelės žuvis, kurios "neužsilieka' neribotam laikui ant prekystalio.
Lašelis
Kazkur skaiciau , kad lasisos ir ikruvaikam iki triju metu nerekomenduojama.... Atseit per riebu. Geriausiai juros lydeka...
Kuzia
Bet jei tyreles is lasisos nuo 8men gamina, tai gal galima?
Board
Maniskei lasisos net nesiulyk, apspjaudys ir lietsargis nepades, o vat lydekos file tai niam, o ypac zuviene megsta smile.gif su morkytem, bulvytem kaip turi but. Kartais kopustu idedu, ir karta per savaite butinai valgo. Tik va tiesa be lydekos mazai kokia zuvi pripazysta, menke dar megsta (taciau retai gauna), ir zuvies pirstelius nerealiai megtsa, tik kad mama neduoda, gal reikes zuvies kotletukus jai padaryt, gal panasu bus, tik daugiau zuvies rolleyes.gif
Bet pastebejau kad kai kuriose parduotuvese mazas zuvies pasirinkimas, pagrinde sudytos ar rukytos, saldytu mazai, o is svieziu tai tik gyvos plaukioja, o as gi gyvos nepirksiu blink.gif (nebent kad vonioj paplukdyt tongue.gif )
Wili
Zuvi rekomenduoja duoti nuo 10 men ir geriausiai juros. Mes pabandem lasisa ir mano biciukui labai patiko, jis valge net viena be jokiu darzoviu. Ir taip kokius 5 kartus, o va si savaitgali nupirkau RIMI kazkokia papigiaja 8,99 uz kg. Valge su didziausiu apetitu (kose su darzovem), gal per daug sumaitinau ar per riebu jam buvo, kad po triju valandu viska isveme. Jau buvau persigandusi, kad apnuodijau vaika. Tai gerai kad anyta gydytoja, nuramino. Praslinko viskas gan sekmingai, bet jau daugiau lasisos matyt ir nesiulysiu kokius metus maziausiai.
winner
As verdu juros lydeka su morkom, brokoliais (cukinijom), makaronais, pomidorais. LAbai maze megsta, pradejom nuo 11 men. ragauti. O man tai zuvis apskritai smirda... rolleyes.gif
Shinshila
Galiu pridurti, kad zuviai svarbiausias kriterijus yra SVIEZUMAS! Diena ar dvi pastovejusi zuvis igauna ta kvapa (smarve kaip jus rasot) ir visiskai pakeicia skoni. Vasara mes turim galimybe maitintis vien sviezia zuvimi Nidoje, tai i saldyta zuvi as net paziuret nenoriu. Taip toli skoniu ir isvaizda ji nuo tos, svieziosios...
vija
Kam smirdi ir daug terliones su zuvim, patariu gaminti orkaiteje folijoje kartu su darzovemis. Ant folijos dedat zuvies gabaliukus, darzoves, tada siek tiek sviestuko arba grietineles arba alyvu aliejaus, i orkaite ir - gatava. Jokio kvapo. Belieka sutrinti sakute.
vija
Savaitgalį skaičiau tokį ELTOS pranešimą:

Neseniai buvo atliktas tyrimas, kur paaiškėjo, kad lašisose, užaugintose Europos žuvininkystės ūkiuose, rasta keliskart daugiau nei norma chlorintų angliavandenilių, polichlorintų bifenilų ir heksachlorbenzolo (nežinau, ar teisingai čia viską išvardinau), nes žuvys šeriamos pašaru iš žuvų miltų ir aliejaus, kuris yra užterštas kenkmingomis medžiagomis. Buvo ištirta apie 700 mėginių, daugiausia iš Europos žuvininkystės ūkiuose užaugintų lašišų. Kenksmingiausios lašišos buvo iš Škotijos ir Farerų salų ūkių. Geriausios - iš Čilės ir Vašingtono, paskui seka Kanada, Meino valstija ir Norvegija. Chlorinti angliavandeniliai laikomi vienomis nuodingiausių medžiagų, kurios sukelia vėžį bei nervų ir imuninės sistemos pakitimus.

Tai tiek. Dabar būtų smalsu išgirsti Rasmos nuomonę smile.gif Iš kur gi lašišos atkeliauja į Lietuvą?
Rasma
Atkeliauja iš Norvegijos.
Mili
o ar kas bandėt lašišinį upėtakį. Maniškiam dar per anksti, bet man pačiai ši žuvis smirda mažiausiai, neriebi ir skani
Taurė
tai nuo kokios zuvies pradeti ? lasisos, upetakio, menkes ar juros lydekos ? ar kauletas upetakis ? jei pirkciau tai visa zuvi, su galva. tik taip imanoma pamatyti ar zuvis sviezia rolleyes.gif
sotto
Skaičiau rekomendacijas nėščiom ir maitinančiom apie žuvies valgymą, manau, kad ir kūdikiams tiks:negalima valgyti lydekos, ešerio, vėgėlės, ungurio ir oto, nes juose gali būti kenksmingų medžiagų, pvz. gyvsidabrio. Geriau nevalgyti lašišos, jūros upėtakio ir silkės, kurie yra sugaunami Baltijos jūroje arba Suomių įlankoje.
Rasma
LT dauguma jūrinių žuvų iš Norvegijos wink.gif
Šiaip jūrinėse žuvyse būna ne tik gyvsidabrio junginių, bet ir dioksinų..Jie irgi gero nedaro..
Aš mamų vietoj rinkčiausi gėlavandenes, įprastas žuvis..Pvz. upėtakis tikrai labai neblogas pasirinkimas..o visis gyvos žuvys LT, tai juk iš žuvivaisos įmonių, nemanau, kad labai gąsdintis reikėtų wink.gif
Šiaip kiek žinau, tai tunas, ešeriai ir kardžuvės sukaupia didžiausius kiekius gyvsidabrio ir dioksinų..Būtent šios plėšrios žuvys nerekomenduojamos, būsimoms mamoms, vaikams ir kitiems jautriems žmonėms..
Tačiau JAV buvo atlikti tyrimai su vienos žuvies mailiumi ir jie ten nustatė, kad ne toks toksiškas tas susikaupęs gyvsidabris, kaip buvo manyta anksčiau..
Žiogelis
Musu pediatre sake, kad labiausiai alregizuoja saldyta zuvis ir lasisa, todel jas reiketu duoti labai atsargiai. Gal kas nors apie tai ka nors zinote?
Taip pat girdejau toki dalyka, kad ypatingai vertingos yra jurines giliuju vandenu zuvys. Gal kas zinote, kas ten taip giliai gyvena? smile.gif
Papildyta @ [mergetime]1088017852[/mergetime]
Ir dar girdejau, kad kuo lasisa yra sviesesne, tuo labiau priserta visokiais nenaturaliais priedais. Sveikos, normaliai sertos lasisos yra ryskiai oranzines. Gal zinot, kiek tame teisybes? Matau parduotuvese ir oranziniu ir "blyskiu" zuvyciu...
RebekaG
QUOTE (Žiogelis @ 2004 06 23, 21:09)
Ir dar girdejau, kad kuo lasisa yra sviesesne, tuo labiau priserta visokiais nenaturaliais priedais. Sveikos, normaliai sertos lasisos yra ryskiai oranzines. Gal zinot, kiek tame teisybes? Matau parduotuvese ir oranziniu ir "blyskiu" zuvyciu...

Del priserimo tai nezinau, bet maciau tokia laida per Dicaveri apie lasisas laugh.gif Lasisos is juros srauniais upeliais kyla i virsu ir ten nersia, po tokio darbo atiduoda galus. Pries pat mirti tas raudonumas is mesos iseina i pavirsiu (tada isoriskai atrodo rausva zuvis, o viduje mesa pabala). Tai tos pabalusios lasisos gal po kokio nersimo ar ka rolleyes.gif ir leisgyves prizvejotos g.gif Nu, jau as cia gal i pievas nuvaziavau laugh.gif
Ingulė
As tai troskinu piene su morkytem ir bulvytem. Dar truputiprieskoniu idedu.Nu maniske tai visada suvalgo pilna lekste thumbup.gif
jurgeleuogele
na as tai paprastai isverdu zuvyte kartu su morkytem ir bulvytem...idedu puse mazo svogyvelio...
po to viska pertrinu, o zuvyte labai labai labai kruopsciai isdoroju..... wink.gif
mes valgom nesaldyta karpi, nes lasisa mergina isveme..... sad.gif didelese parduotuvese buna prie zuvies ant ledu sudeta..... tongue.gif
babouziuke
Mamos, gal kas nors bandėte virti daržovienę su žuvimi? aš norėčiau pabandyti išvirti su lašiša. Jei virėte, tai gal galite papasakoti kaip?
Kaip galvojate, ar galima būtų duoti vaikučiui paragauti žalios silpnos arbatos?
Mintija
QUOTE(babouziuke @ 2005 07 19, 08:27)
Mamos, gal kas nors bandėte virti daržovienę su žuvimi? aš norėčiau pabandyti išvirti su lašiša. Jei virėte, tai gal galite papasakoti kaip?
Kaip galvojate, ar galima būtų duoti vaikučiui paragauti žalios silpnos arbatos?
*

žuvį su daržovėm verdu dažnai, tik manau,kad lašiša nėra pati geriausia žuvis vaikui. Aš verdu menkę, ar karpį. Anot mano vyro, lašišos auginamos ant hormonų sad.gif
Lotynė
Tai, kad kaip tik rekomenduojama riebesne žuvis - vaikui naudingiau g.gif
Tik dėl tų hormonų, juk lašišos nelabai auginamos, jos tiesiog sugaunamos atviruose vandenyse. Tai iš kur hormonai lens.gif
babouziuke
O kaip jūs žuvį paruošiate sriubai? Malate per mėsmalę ir formuojate kukuliukus ar kažkaip kitaip? Ir kada žuvį dedate į puodą: nuo pat pradžių ar ant galo?
Mintija
QUOTE(Eima @ 2005 07 20, 09:10)
Tai, kad kaip tik rekomenduojama riebesne žuvis - vaikui naudingiau g.gif
Tik dėl tų hormonų, juk lašišos nelabai auginamos, jos tiesiog sugaunamos atviruose vandenyse. Tai iš kur hormonai lens.gif
*

lašišos kaip tik auginamos mirksiukas.gif sriubai pirmiausia apverdu žuvį, išrenku kaulus, po to sudedu daržoves.
*Nendria*
Niekaip neisheina pagaminti skanios zhuvies. Shian pirkau menke,ir bijau,kad ir vel nevalgys niekas:nei mes su vyru,nei vaikai blush2.gif
Prashau pagalbos help.gif
*Jura*
Aš žuvį (dažniausiai menkę ar heką)paskaninu tam skirtais žuvies prieskoniais (dažniausiai palieku nakčiai, kad gerai įsigertų) aišku, nereiktų padaugint ir paskaityti ar prieskoniai su druska, ar be jos. Apvolioju miltuose, ir kepu.. Skanau essen.gif
Tikiuos pagelbėjau mirksiukas.gif
peledziuke
mes megstame taip:supjaustau juros lydeka, menke ar kita be kaulu zuvi didesniais gabaliukais. Apibarstau kinietiskais zuvu prieskoniais {Saldva}. Idedu sauksta-du majonezo, ispaudziu nedaug citrinos sulciu ir palieku valandai.Pries kepant ipjaustau svoguna, morkyte,imusu du kiausinius.Puoduke istirpdau sauksta-du krakmolo. Viska sumaisau ir i ikaitinta keptuve. biggrin.gif Labai skanu su bulviu kose. Mano vyresnelis nelabai megsta zuvi, taciau taip paruosta valgo su malonumu. thumbup.gif
peledziuke
Tiesa, sis receptas nelabai tiks mazyliui iki metu, taciau veliau, manau, patiks. smile.gif
LARISA 74
QUOTE(peledziuke @ 2005 10 16, 11:41)
Tiesa, sis receptas nelabai tiks mazyliui iki metu, taciau veliau, manau, patiks. smile.gif
*

Mano šeiminėlė labai mėgsta žuvi parošta taip;turi buti irgi be kaulų bet kuri žuvis irgi užmarinoju bet tik su druska ,mairuno trup ,dar atskirai svoguna ir morkos 2,supjaustau grėžinėliais irgi užmar.tik su druska ir cukrum 1š.arb,drusk ir 2 š.arb.cukraus ,po 30 min.imu nedideli puodą ir delioju sloksniais apkepinta žuvi prieš tai alejuję ir morkos ir svogunas taip viską parošta užpilų žuviės buljonų ir apiė15 min.dedu i orkaitė arba ant mažos ugnės troškinu poto padarau sousa užpilą iš 1 marinoto agurko sutarkoju ir 2 skilt.česnako ir pakepinu po to dedu 2 šaukštus majonėzo ir prieš pat patekiant ipilų į zuviėnę tongue.gif essen.gif slap.gif po tokio valgio maniškes mergiotės eina saldžiai pasnaust,skanaus thumbup.gif
peledziuke
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 10 16, 14:12)
Mano šeiminėlė labai mėgsta žuvi parošta taip;turi buti irgi be kaulų bet kuri žuvis irgi užmarinoju bet tik su druska ,mairuno trup ,dar atskirai svoguna ir morkos 2,supjaustau grėžinėliais irgi užmar.tik su druska ir cukrum 1š.arb,drusk ir 2 š.arb.cukraus ,po 30 min.imu nedideli puodą ir delioju sloksniais apkepinta žuvi prieš tai alejuję ir morkos ir svogunas taip viską parošta užpilų žuviės buljonų ir apiė15 min.dedu i orkaitė arba ant mažos ugnės troškinu poto padarau sousa užpilą iš 1 marinoto agurko sutarkoju ir 2 skilt.česnako ir pakepinu po to dedu 2 šaukštus majonėzo ir prieš pat patekiant ipilų į zuviėnę  tongue.gif  essen.gif  slap.gif po tokio valgio maniškes mergiotės eina saldžiai pasnaust,skanaus thumbup.gif
*

butinai isbandysiu biggrin.gif
sirse
Ir jūs taip paruoštas žuvis duodate vaikam iki 1 metų? g.gif
delfinas
Žuvį vaikui gaminu labai paprastai - verdu mažam kieky vandens ant silpnos ugnies. Į vandenį dedu lauro lapo, juodųjų pipirų ir šiek tiek druskos. Viskas. Išverdu, "suplėšau" gabaliukais ir sumaitinu smile.gif. Tiesiog tą vieną žuvį be jokių priedų smile.gif.
peledziuke
QUOTE(sirse @ 2005 10 18, 19:13)
Ir jūs taip paruoštas žuvis duodate vaikam iki 1 metų?  g.gif
*

user posted image neatidziai skaitai
O savo mazajam paprasciausiai isverdu zuvyte su darzovem, paskaninu slakeliu alyvu aliejaus. Man tai ta kose neskani, bet sunelis ypatingai megsta zuvi-tokia kose valgome 2-3 kartus i savaite.
sirse
QUOTE(peledziuke @ 2005 10 19, 10:54)
user posted image neatidziai skaitai
O savo mazajam paprasciausiai isverdu zuvyte su darzovem, paskaninu slakeliu alyvu aliejaus. Man tai ta kose neskani, bet sunelis ypatingai megsta zuvi-tokia kose valgome 2-3 kartus i savaite.
*

būtent, kad atidžiai skaičiau.. čia juk tema "mažylio iki 1 metų meniu" 4u.gif
peledziuke
QUOTE(peledziuke @ 2005 10 16, 10:41)
*

user posted image
sirse
Na nepyk, peledziuke, bet ne tu viena atsakinėjai kaip gaminti žuvį 4u.gif .
Ir bet kokiu atveju - čia vis tiek yra skyrelis "mažylio iki 1 metų meniu" , taip, kad..... g.gif jei ieškočiau patiekalų visai šeimai, arba vyresniem vaikam, tai ir ieškočiau kituose, tam skirtuose, skyriuose 4u.gif
peledziuke
QUOTE(sirse @ 2005 10 19, 18:38)
Na nepyk, peledziuke, bet ne tu viena atsakinėjai kaip gaminti žuvį  4u.gif .
Ir bet kokiu atveju - čia vis tiek yra skyrelis "mažylio iki 1 metų meniu" , taip, kad.....  g.gif  jei ieškočiau patiekalų visai šeimai, arba vyresniem vaikam, tai ir ieškočiau kituose, tam skirtuose, skyriuose  4u.gif
*

jo, su skyreliu mes nelabai pataikem. doh.gif Norejosi kaip geriau, taciau isejo kaip visada. verysad.gif smile.gif
Uolios tos supermamos - pamato nauja tema ir skuba patarti,nors ir ne visada i tema - tokios jau mes. rolleyes.gif
LARISA 74
QUOTE(peledziuke @ 2005 10 20, 11:43)
jo, su skyreliu mes nelabai pataikem. doh.gif  Norejosi kaip geriau, taciau isejo kaip visada.  verysad.gif  smile.gif
Uolios tos supermamos - pamato nauja tema ir skuba patarti,nors ir ne visada i tema - tokios jau mes.  rolleyes.gif
*

nežinau kodėl jūs galvojotė jog negalima 1 metų vaikui duoti tokią žuviėnę valgit,gal kad yra agurkas arba česnakas na ir majonezas g.gif ,bet kai pirmą kartą buvaui pagaminus tai buvo ir mūsų šeimos gyd, svėčiosė tai pati maitino mano mažę ,jog tai troškintas patėkalas,o taip paprastai išvirtą žuvį maniškę spjauna atgal cry.gif
zigasore
tiesa sakant ir as cia atejau paskaityt tikedamasi suzinot, kas is zuvies galima 7 men. kudikiui ir kaip tai pagaminti... kadangi zuvies visai nemegstu ir beveik niekad neruosiu, tai tikejausi cia infotmatyvesnio pokalbio sad.gif
peledziuke
QUOTE(LARISA 74 @ 2005 10 20, 14:16)
nežinau kodėl jūs galvojotė jog negalima 1 metų vaikui duoti tokią žuviėnę valgit,gal kad yra agurkas arba česnakas na ir majonezas g.gif ,bet kai pirmą kartą buvaui pagaminus tai buvo ir mūsų šeimos gyd, svėčiosė tai pati maitino mano mažę ,jog tai troškintas patėkalas,o taip paprastai išvirtą žuvį maniškę spjauna atgal  cry.gif
*

Iki metuku, manau, tikrai dar anksti toks patiekala si majonezu, o kiek skaiciau metinukui galima valgyti jau kaip ir viska, taciau be prieskoniu, o majonezas nerekomenduotinas net suaugusiems.
Ir dar, aciu tau uz si recepta-mano seimai {vyresnei daliai jos} tiko smile.gif
Germante
As zuvi mazei gaminu taip: (naudoju beveik visada lasisa) lasisos file be odos ir kaulu dedu i karsciui atsparu inda, ipilu truputi vandens, ant zuvies gabalo isspaudziu truputi citrinos sulciu (tik nepadauginkit), paimu kelis mazus pomidoriukus, perpjaunu per puse (cherry tomatoes, jie vadinasi, bet galima naudoti ir paprastus nedidelius pomidorus), jeigu pomidorai didesni, juos reikia taip smulkokai supjaustyti ir sudeti aplink zuvi. Dar galima ant zuvies uzdeti truputi sviesto. Tada inda dedame i apie 180 l. karstumo orkaite ir kepame... nezinau kiek minuciu biggrin.gif , tiesiog ziurekit kai matysit kad iskepusi, ir imkit is orkaites. Kai isimu is orkaites, nuimu pomidoru odele (tada labai lengvai nusiima), viska dedu i blenderi, dedu truputi druskos, nes manoji kitaip nevalgo schmoll.gif , bet jus galit ir nedet. Taip pat galima idet truputi smulkintu krapu. Kartu sudedu virtas bulves ir dar truputi sviesto ir viska sutrinu. Vietoj bulviu galima isvirti ryziu (tik nedeti ju i blenderi).

Tai pat kartais kepu lasisos kotletu. Lasisos file be kaulu ir odos pati sumalu (pagaminto zuvies farso neperku, nes ten buna visokiu priedu), idedu truputi svoguno, ipilu pieno, truputi alyvu aliejaus (galima ideti piene ismirkytos baltos duonos, tada nereikia pilti pieno), velgi isspaudziu citrinos sulciu, idedu smulkintu krapu, galima truputi grietines, druskos (cia jau kaip jums atrodo) ir vel viska sumalu. Kepu keptuveje. Iskepusius atvesinu, supjaustau mazais kubeliais, i ta pacia lekste sudedu kubeliais supjaustytas virtas bulves ir maze pati su rankytem tuos gabaliukus ima ir deda i burnyte. Jai taip patinka. Bet aisku, galima ir viska sutrinti.

Tikiuosi, jusu maziams patiks ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.