Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas (invalidumas)

turiu klausima: mano mama augyna negalu vaika, jam 16m. Istaiga, kuriuoje ji dirba, zada usdaryt. Pries kiek laiko ja turi ispet apie uzdarima, ir kiek laiko ji turi atidirbti? Aciu
Atsakyti
QUOTE(OGONIOK @ 2007 03 09, 14:04)
turiu klausima: mano mama augyna negalu vaika, jam 16m. Istaiga, kuriuoje ji dirba, zada usdaryt. Pries kiek laiko ja turi ispet apie uzdarima, ir kiek laiko ji turi atidirbti? Aciu


129 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės

1. Darbdavys gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju tik dėl svarbių priežasčių, apie tai įspėjęs jį šio Kodekso 130 straipsnyje nustatyta tvarka. Atleisti darbuotoją iš darbo, kai nėra darbuotojo kaltės, leidžiama, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą.
2. Svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais gebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ir dėl panašių svarbių priežasčių.

(...)
4. Darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus.

130 straipsnis. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą
1. Darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį raštu pasirašytinai įspėjęs darbuotoją prieš du mėnesius. Darbuotojai, nurodyti šio Kodekso 129 straipsnio 4 dalyje, apie atleidimą iš darbo turi būti įspėti ne vėliau kaip prieš keturis mėnesius.
(...)
3. Per įspėjimo laikotarpį darbdavys turi duoti darbuotojui laisvo nuo darbo laiko naujo darbo paieškoms. Šio laiko trukmė negali būti mažesnė negu dešimt procentų darbo laiko normos, tenkančios darbuotojui per įspėjimo terminą. Laisvas nuo darbo laikas suteikiamas darbuotojo ir darbdavio sutarta tvarka. Už šį laiką darbuotojui paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis.


Įspėti turi prieš 2 mėn. tai po to galima regitruotis darbo biržoje, jeigu atitinka reikalavimus, gaus bedarbio pašalpą.


Atsakyti
Aciu uz atsakyma!
Atsakyti
QUOTE(programisius @ 2007 03 06, 21:31)
1. Norejau paklausti, jei man nustatys invaliduma ir irasys darbo valandas 4-5val/diena tai reiks kad mano darbdavys privales man nubraukti puse darbo dienos?

2. Kolkas jauciuosi 100% darbingas, noriu ir turiu dirbti, tai man atsisakyti invalidumo ar darbdavys mano noru gales palikti pilna darbo diena?


Ar galetumet padet siuo klausimu? help.gif
Atsakyti
Sveiki. Dukrytei nustatyta vidutinė negalia metams laiko. Ar galiu prašyt lengvatos už darželio mokestį g.gif
Atsakyti
QUOTE(programisius @ 2007 03 09, 20:29)
Norejau paklausti, jei man nustatys invaliduma ir irasys darbo valandas 4-5val/diena tai reiks kad mano darbdavys privales man nubraukti puse darbo dienos? Kolkas jauciuosi 100% darbingas, noriu ir turiu dirbti, tai man atsisakyti invalidumo ar darbdavys mano noru gales palikti pilna darbo diena?

Viskas priklausys nuo susitarimo su darbdaviu. MSEK išvados yra rekomendacinio pobūdžio. Jei jūs pasirašysite sutikimą, kad sutinkate dirbti 8 val. darbo dieną ir prisiimate visą atsakomybę už galimas pasekmes sveikatai, galima dirbti ir visą darbo dieną. Bet prieš tai BŪTINAI pasikalbėkit su darbdaviu
QUOTE(GODYTĖS-MAMA @ 2007 03 13, 09:38)
Sveiki. Dukrytei nustatyta vidutinė negalia metams laiko. Ar galiu prašyt lengvatos už darželio mokestį g.gif

Galite
Atsakyti
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 03 14, 22:40)
Viskas priklausys nuo susitarimo su darbdaviu. MSEK išvados yra rekomendacinio pobūdžio. Jei jūs pasirašysite sutikimą, kad sutinkate dirbti 8 val. darbo dieną ir prisiimate visą atsakomybę už galimas pasekmes sveikatai, galima dirbti ir visą darbo dieną. Bet prieš tai BŪTINAI pasikalbėkit su darbdaviu


Aciu uz informacija smile.gif .
Atsakyti
Sveiki, norėjau paklausti. gal yra šeimų auginančių neįgalumą turintį vaiką ir ėmusių būsto paskolą. Ar yra taikoma lengvata kokia nors ir kur reikia kreiptis. g.gif ačiū
Atsakyti
QUOTE(willmara @ 2007 03 20, 13:27)
Sveiki, norėjau paklausti. gal yra šeimų auginančių neįgalumą turintį vaiką ir ėmusių būsto paskolą. Ar yra taikoma lengvata kokia nors ir kur reikia kreiptis.  g.gif  ačiū


sveikute, mane taip pat labai domina sis klausimas. kiek suzinojau, kad reikia kreiptis i savivaldybe del lengvatines paskolos, ir negalima tureti jokio nekilnojamo turto, ir tipo nuo paskolos, ar likucio kompensuoja 20%. kai daugiau ka suzinosiu parasysiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Mano sunui pries 12 metu isoperuotas smegenu auglys,tada jam buvo 8 metai.is pradziu jam paskyre invaliduma nuo vaikystes 2 metams,po to pratese iki 16 metu.kai sukako 16 tada paskyre 2 inv.grupe 2-iems metams,po to pratese 1 metams,po to vel 2-iems metams.dabar baigiasi terminas noreciau suzinoti kaip bus dabar.Ar gali visai panaikinti grupe,ar turetu paskirti 3-ia.Sunui (aciu Dievui)auglys neatauga,taciau yra liekamieji po operacijos reiskiniai,vaikinas mokosi ir dirba puse etato,jauciasi gerai.Jam buvo pasalinta astrocitoma(atauginejantis)po spindulinio gydymo auglio liekanos isnyko.Gal kam teko susidurti,atsiliepkit.
Atsakyti
QUOTE(dolli @ 2007 03 25, 21:08)
Ar gali visai panaikinti grupe,ar turetu paskirti 3-ia.Sunui (aciu Dievui)auglys neatauga,taciau yra liekamieji po operacijos reiskiniai,vaikinas mokosi ir dirba puse etato,jauciasi gerai.Jam buvo pasalinta astrocitoma(atauginejantis)po spindulinio gydymo auglio liekanos isnyko.Gal kam teko susidurti,atsiliepkit.


Grupių dabar jau nebėra, o nustatomas yra darbingumo lygis, 20 straispnis.
įstatymas čia:
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=264550
Atsakyti
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 01 24, 20:27)
Pagrindinės lengvatos:
. Gyvenamasis plotas. Šeimoms, kuriose yra vaikas invalidas, iki 2002 12 31 lengvatinėmis sąlygomis gavusiems kreditus ir po 2003 01 01 šeimoms, kuriose yra vaikas invalidas, -padengiama 20 procentų suteikto kredito likučio sumos
Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyto įgyvendinimo įstatymas 2002 11 12 Nr.IX-1189 (2-1 straipsnis)
Šeimoms, kuriose yra vaikas invalidas, turinčioms būstą, nepritaikytą neįgaliųjų, kurių judėjimo funkcija sutrikusi, poreikiams, parama teikiama turimam būstui rekonstruoti, pritaikant jį neįgaliųjų poreikiams Valstybės remiamų būsto kreditų teikimo tvarka (120 tūkst. litų būstui rekonstruoti, taip pat būstui pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, neatsižvelgiant į asmens šeimyninę padėtį)
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo pakeitimo įstatymas 2002 11 12 Nr. IX- 1188 (4 straipsnio I dalies 4 punktas)
Subsidija būsto kredito daliai padengti. Šeimoms, kuriose yra vaikas invalidas – padengiama 20 proc. suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo pakeitimo įstatymas 2002 11 12 Nr. IX- 1188 (6 straipsnis)
Šeima, kurioje yra vaikas invalidas, gyvenanti savivaldybės išnuomotame būste, kurio naudingasis plotas, tenkantis 1 šeimos nariui yra mažesnis kaip 10 kv.m. arba 14 kv.m., turi teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo pakeitimo įstatymas 2002 11 12 Nr. IX- 1188 (8 straipsnis 2 dalis)
Šeimose, kuriose yra vaikas invalidas ir turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašai sudaromi pagal prašymo įregistravimo savivaldybėje datą. Į šį sąrašą įrašomos šeimos, kuriose yra vaikas invalidas
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymo pakeitimo įstatymas 2002 11 12 Nr. IX- 1188 (11 straipsnis 2 dalis)



Skaičiau penkis kartus ir nesupratau kuriam punktui priklausau blush2.gif - mes kreditą būstui įsigyt esame paėmę 2006m. Ar mums priklauso 20proc kompensacija (2007 vaikui nustatytas vidutinis neįgalumas). Kur dėl to kreiptis?
Atsakyti