Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas (invalidumas)

QUOTE(ukvatlyva @ 2009 03 19, 17:12)
na visai pasimečiau g.gif
išaiškinkit kas nors situaciją:
jei nustatytas 50 % darbingumas, tai ar priklauso 50 % lengvata transporto bilietukams?
Na, aš anksčiau galvojau, kad nepriklauso, dabar skaitau Transporto lengvatų įstatymą - priklauso. Manau, kad ši lengvata priklauso visiems neįgaliesiems, išskyrus tuos, kurie naudojasi 80 % lengvata. Kaip manote? g.gif  g.gif  g.gif

as manyciau kad priklauso.

QUOTE(furyy @ 2009 03 19, 19:35)
na aš irgi turiu astmą, bet man nieks net nesiųlo neįgalumo g.gif čia kiek suprantu daktarai turėtų siųst į komisiją, bet nesiunčia, gal turi būti sunki forma, o pas mane vidutinė ax.gif
Papildyta:

priklauso, tikrai.
nepriklauso tik su senais pažymėjimais kuriuose rašoma III gr.
o jei parašyta 50 % darbingumas, tada priklauso
aišku įdomiai čia, nes tie 50 % darbingumo tai ir yra III gr. ax.gif bet yra kaip yar

mano pazystamos berniukas turejo lengva forma,tai gavo lengva negalia du metus kas met.prasitesiant.o siais metais nustate vidutine ir skyre dviems metams.o i komisija siuncia tavo pediatre su visais reikiamais dokumentais.
Atsakyti
QUOTE(plazma @ 2009 03 19, 21:09)
mano pazystamos berniukas turejo lengva forma,tai gavo lengva negalia du metus kas met.prasitesiant.o siais metais nustate vidutine ir skyre dviems metams.o i komisija siuncia tavo pediatre su visais reikiamais dokumentais.

o gal tam kad siųstų reikia kažkiek kartų per metus prasirgt, aš šiais metais sirgau 2 kartus astmos paūmėjimu, vieną kartą 3 savaites, kitą - 2, bet kas įdomiausia, kad abu kartus stengėsi kuo greičiau užbaigt biuletenį ,dar 2 savaites ėjau į darbą kosėdama gana stipriai. čia ma įdomu pasidarė g.gif ir net labai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(furyy @ 2009 03 19, 20:14)
o gal tam kad siųstų reikia kažkiek kartų per metus prasirgt, aš šiais metais sirgau 2 kartus astmos paūmėjimu, vieną kartą 3 savaites, kitą - 2, bet kas įdomiausia, kad abu kartus stengėsi kuo greičiau užbaigt biuletenį ,dar 2 savaites ėjau į darbą kosėdama gana stipriai. čia ma įdomu pasidarė  g.gif ir net labai doh.gif


Neįgalumas yra nustatomas esant šioms kvėpavimo sistemos ligoms ir būklėms:
Sunkaus neįgalumo lygis:
1. lėtinis kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, patvirtintas išorinio kvėpavimo funkcijos (vyresniems kaip 5 metų amžiaus vaikams) ir kraujo įsotinimo deguonimi tyrimais;
2. III–IV laipsnio plaučių arterijos hipertenzija dėl plaučių ligų;
3. būklė po vieno plaučio pašalinimo.
Vidutinio neįgalumo lygis:
1. aktyvi tuberkuliozė, kai rentgenologiniai pokyčiai apima didžiąją plaučio dalį ir išlieka po 4 mėn. gydymo;
2. tracheostoma, kai pacientas slaugomas ne stacionare;
3. lėtinės pūlingos plaučių ligos (cistinė fibrozė, bronchektazės), kai paūmėjimai kartojasi 4 ir daugiau kartų per metus;
4. sunki nuolatinė bronchų astma po astminės būklės.
Lengvo neįgalumo lygis:
1. būklė po vienos ar kelių plaučio skilčių pašalinimo;
2. sunki nuolatinė bronchų astma;
3. lėtinės pūlingos plaučių ligos, kai paūmėjimai kartojasi 2–3 kartus per metus;
4. cistinė fibrozė su kelių organizmo funkcinių sistemų pažeidimu;
5. liekamieji reiškiniai po persirgtos tuberkuliozės, kai rentgenologiniai pokyčiai apima vieną ar daugiau plaučio skilčių.

manau cia turetu but kazkiek aiskiau. mirksiukas.gif
Atsakyti
ačiū 4u.gif
dabar aišku, kad tik esant sunkiai nuolatinėi bronchų astmai;ir tai tik III doh.gif, tai man su vidutine schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo furyy: 19 kovo 2009 - 20:32
QUOTE(furyy @ 2009 03 19, 20:31)
ačiū  4u.gif
dabar aišku, kad tik esant sunkiai nuolatinėi bronchų astmai;ir tai tik III doh.gif, tai man su vidutine  schmoll.gif

o tu savo gydytojos paklausk,na del visa ko.
Atsakyti
QUOTE(plazma @ 2009 03 19, 21:33)
o tu savo gydytojos paklausk,na del visa ko.

kai eisiu vaistų išsirašyt, reiks klustelt ax.gif
Atsakyti
2 Plazma
QUOTE(furyy @ 2009 03 19, 21:35)
priklauso, tikrai.
nepriklauso tik su senais pažymėjimais kuriuose rašoma III gr.
o jei parašyta 50 % darbingumas, tada priklauso
aišku įdomiai čia, nes tie 50 % darbingumo tai ir yra III gr. ax.gif bet yra kaip yar

Ačiūūūū 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ukvatlyva: 20 kovo 2009 - 13:58
Sveiki. norejau paklausti jusu nes esu visiskai pasimetusi. Tai va , turiu 65% nedarbinguma ir suzinojau kad laukiuosi. Invalidumas baigiasi po 5 men ir manau man jo nebeprates. Tai va man ydomu kaip skaiciuosis mano vaiko pinigai ir visa kita, gal visai nieko nemokes. Tiesa dabar dar isidarbinti planuoju. Kaip cia viskas bus g.gif verysad.gif Laukiu atsakymo, aciu unsure.gif
Atsakyti
Labas vakaras visoms 4u.gif
Merginos noriu jusu paklausti, mama gavo 10% darbinguma ir jai priklauso spec. slaugos poreikiai. Ar galtumete man paaiskinti ka i tuos poreikius iena. Ar iena slauga? Ir kur tuos spec.poreikius reikia tvarkyti ar vel poliklinikoje, ar sodroje? blush2.gif , deja nieko neismanau situose dalykuose doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ugnytemazyte @ 2009 03 21, 17:24)
Sveiki. norejau paklausti jusu nes esu visiskai pasimetusi. Tai va , turiu 65% nedarbinguma ir suzinojau kad laukiuosi. Invalidumas baigiasi po 5 men ir manau man jo nebeprates. Tai va man ydomu kaip skaiciuosis mano vaiko pinigai ir visa kita, gal visai nieko nemokes. Tiesa dabar dar isidarbinti planuoju. Kaip cia viskas bus  g.gif  verysad.gif  Laukiu atsakymo, aciu  unsure.gif

Tas laikotarpis įsiskaičiuos kaip dirbtas, tik bijau primeluot, kaip skaičiuos vaiko pinigus skaičiuos- ar nuo minimumo, ar proporcingai prieš neįgalumo nustatymą gautam DU.
QUOTE(Beautiful Life @ 2009 03 31, 21:33)
Ar galtumete man paaiskinti ka i tuos poreikius iena.

Asmenims gali būti nustatyti šie specialieji poreikiai:
1. Nuolatinės slaugos;
2. Nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis;
3. Automobilio įsigijimo ir techninio pritaikymo išlaidų kompensacija;
4. Transporto išlaidų kompensacija.
Atsakyti
QUOTE(Beautiful Life @ 2009 03 31, 22:33)
Labas vakaras visoms  4u.gif
Merginos noriu jusu paklausti, mama gavo 10% darbinguma ir jai priklauso spec. slaugos poreikiai. Ar galtumete man paaiskinti ka i tuos poreikius iena. Ar iena slauga? Ir kur tuos spec.poreikius reikia tvarkyti ar vel poliklinikoje, ar sodroje?  blush2.gif , deja nieko neismanau situose dalykuose  doh.gif


Kadangi Jūs rašote, kad mamai jau nustatytas darbingumas ir paskirta Slauga, vadinasi jau tvarkytis nieko nebereikia, Jūs turėjote į namus gauti mamos neįgaliojo pažymėjimą ir SPS-1 (slaugos pažymą), o su ta pažyma reikia keliauti į savo seniūnijos soc.paramos skyrių, gausite nemenką išmoką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Felichita: 11 gegužės 2009 - 18:56
4u.gif Sveikutės,
Norėčiau paklausti tokio dalyko,gal kuri žinote? Ar priklauso kokios nors išmokos vaikui, sergančiam III laipsnio širdies blokada ir nešiojančiam širdies stimuliatorių? verysad.gif
Ar tai nėra neįgalumas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @lone: 14 gegužės 2009 - 09:30