Įkraunama...
Įkraunama...

Neįgalumas (invalidumas)

dar norejau pasiteirauti, ar jeigu studijuoji aukstojoje mokykloje tau priklauso daugiu tu nedarbingumo procentu, ar kaip ???Kai mokiausi man dave 2 gr, bet sake, cia tik kol mokaisi, paskui moksla baigiau, duoda dabar 3 gr, ir sake pritaiko kazkoki koeficienta pagal amziu. nes anksciau, kol mokiausi man jo atseit netaikydavo...mano negalia irasyta, kad nuo vaikystes. ir man negali jau buti "pagerejimo". is viso nieko nesuprantu apie ta tvarka. ar ji keitesi? nes, dar anksciau turejau 2 gr. kol ir nesimokiau aukstojoje, paskui kai pradejau mokytis, pasake, kad 2 grupe tik kol mokausi...kai baigiau dave 3. o gal as neimanele nesuvokiau, kad cia praso piniguciu. g.gif blush2.gif kaip istiesu mano mokslai susije su nustatymo koeficientu. o gal tai buvo uzsleptas kysio prasymas. zinau, kad sekmingai jie ten yra duodami. g.gif
Atsakyti
QUOTE(JurSan @ 2010 05 20, 22:14)
Labas vakaras.Bandau jieskotis pagalbos cia.
Turiu beda.Man NDNT ateme nuo vaikystes tureta neterminuota III invalidumo grupe ir padare mane 100% darbinga. Situacija kebli.Nes as du kartus nespejau apskusti sprendimu.Kuriuose man buvo nustatyta 85%darbinga ir paskui 80% darbinga.Viskas del to kad mano gyditoja nepasake jog man norint pasikeisti senojo pavizdzio pazymejima nereikia eiti i komisija.Tai buvo 2005m.Ir vat as perejau komisija ir viskas taip praradau savo tureta invaliduma.Dabar apskundziau gyncu komisijai o ji mano dokumentus persiunte i NDNT ir vel man jie nieko gero neatsiunte laiske.Vistiek esu sveika.
Dabar jieskausi advokato.Kuris butu nebrangus,ir geras.Turetu patisrties sioje srytyje.Nes nebezinau kaip susigrazinti invaliduma. verysad.gif

ar ta NDNT taip iseina daro ka nori? pagal ka jie taip elgiasi?

Papildyta:
QUOTE(rosa86 @ 2010 06 16, 17:50)
Situacija labai panasi. Man neigalumo grupes taip pat neduoda keli metai. Ir nepadeda net tai, kad as rasau skundus, kreipiuosi i komisija pakartotinai. Maza to, dar issitycioja, kad neva noriu pasipelnyt is valstybes. Tiesa, man nustate 60 proc. darbinguma. Dabar man truksta 5 proc., kuriu man nesiteikia darasyti, nors jie faktiskai priklauso.

Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2010 10 04, 15:05)
man labai idomu, is kur tas darbdavys suzinos apie ta 2 gr, kad galetu tokio zmogaus nepriimti i darba. jei sveikatos bukles pazymos darbe nereikalingos, tas darbdavys apie tai suzinos nebent veliau, jau priemes. arba visai nesuzinos. dabrbadaviui priemusiam zmogu su invalidumu taip pat priklauso kazkokiu lengvatu del mokesciu. o taip opat ir tam zmogui kuri priima is valstybes puses

Nesužinos? laugh.gif O NPD taikymas? Vizitai pas gydytoją? Reabilitacinis gydymas, ligoninės? Teisė į 35, o ne 28 kal.dienų kasmetines atostogas ir t.t.? Jei jums viso to nereikia, tai koks jūs neįgalusis? unsure.gif
O dėl lengvatų... Jokios lengvatos darbdaviui LR įstatymuose nenumatytos. Tik pačiam žmogui, apskaičiuojant GPM nuo darbo užmokesčio, taikomas ne 470lt, o 600lt. NPD, kas sudaro 19.5lt daugiau į rankas nei negalios neturinčiam bendradarbiui. Tiesa, galimas įdarbinimas subsidijuojant, tačiau lygiai taip pat įsidarbinti, tarpininkaujant darbo biržai, gali ne tik neįgalieji, tačiau ir kitos tikslinės bedarbių grupės.
QUOTE(mėnulis @ 2010 10 04, 15:26)
ir man negali jau buti "pagerejimo". is viso nieko nesuprantu apie ta tvarka. ar ji keitesi? n

Įdėmiai paskaitykite įstatymus - dabar neįgalumas nustatomas remiantis ne sveikatos būkle, o gebėjimu socialiai prisitaikyti.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2010 10 04, 21:07)
Nesužinos? laugh.gif O NPD taikymas? Vizitai pas gydytoją? Reabilitacinis gydymas, ligoninės? Teisė į 35, o ne 28 kal.dienų kasmetines atostogas ir t.t.? Jei jums viso to nereikia, tai koks jūs neįgalusis?  unsure.gif
O dėl lengvatų... Jokios lengvatos darbdaviui LR įstatymuose nenumatytos. Tik pačiam žmogui, apskaičiuojant GPM nuo darbo užmokesčio, taikomas ne 470lt, o 600lt. NPD, kas sudaro 19.5lt daugiau į rankas nei negalios neturinčiam bendradarbiui. Tiesa, galimas įdarbinimas subsidijuojant, tačiau lygiai taip pat įsidarbinti, tarpininkaujant darbo biržai, gali ne tik neįgalieji, tačiau ir kitos tikslinės bedarbių grupės.

Įdėmiai paskaitykite įstatymus - dabar neįgalumas nustatomas remiantis ne sveikatos būkle, o gebėjimu socialiai prisitaikyti.

taip, dabar supratau, kad del gebejimo soc. prisitaikyti. na nzn ar teisinga si tvarka.

del darbdavio suzinojimo - mano suzinojo tik po keliu metu. tiesiog nezinojau, kad man priklauso kazkokios lengvatos. mano atveju man tada tik pritaike NPD. tikrai nebuvo kalbos apie kazkoki mano ismetima kai suzinojo smile.gif nereikejo man guleti ligoninese. visi atvejai skirtingi. manau, galima darbdaviui pasakyti veliau, darbdavys neturi teises del to ismesti. juk svarbiausia darbo rezultatai smile.gif

ar tikrai darbdaviui nenumatytos jokios lengvatos, rolleyes.gif jei pas ji dirba neigalusis. kalbejau ne apie subsidijavima is DB. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 05 spalio 2010 - 12:01
QUOTE(mėnulis @ 2010 10 05, 12:58)
ar tikrai darbdaviui nenumatytos jokios lengvatos,  rolleyes.gif

Tikrai ne schmoll.gif Aš pati tiesiogiai dirbu su visais įdarbinimais/ išdarbinimais ir pati turiu neįgalumą. Dar žinau, kad jei įmonėj kažkiek procentų neįgaliųjų, yra suteikiamas socialinės įmonės statusas ir keliais procentais mažinamas pelno mokestis. Bet čia jau visai specifinės įmonės (kažkas tokio kaip visi buvę aklųjų, kurčiųjų kombinatai), tokių labai mažai.

O pačiai dėl to nepritaikyto NPD - susideklaruok pajamas VMI ir atsiimsi GPM permoką mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2010 10 05, 17:50)
Tikrai ne  schmoll.gif Aš pati tiesiogiai dirbu su visais įdarbinimais/ išdarbinimais ir pati turiu neįgalumą. Dar žinau, kad jei įmonėj kažkiek procentų neįgaliųjų, yra suteikiamas socialinės įmonės statusas ir keliais procentais mažinamas pelno mokestis. Bet čia jau visai specifinės įmonės (kažkas tokio kaip visi buvę aklųjų, kurčiųjų kombinatai), tokių labai mažai.

O pačiai dėl to nepritaikyto NPD - susideklaruok pajamas VMI ir atsiimsi GPM permoką  mirksiukas.gif

aciu uz info. tai as taip ir padariau, deklaravau pajamas ir atsiemiau. biggrin.gif siaip gal ir nebutina, kad darbdavys zinotu g.gif bet kita vertus, jeigu vietoj 28 atostogu dienu priklauso 35 d. cia jau diskutuotina. sito dalyko nezinojau blush2.gif ir kol dirbau nesinaudojau doh.gif gal tokia "nuolaida" priklauso nuo nedarbingumo procentu. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 05 spalio 2010 - 18:39
Laba diena,

norėčiau paklausti kas rašėt skundą dėl NDNT sprendimo, gal yra kažkokia forma ar patys rašot, ar kas nors padeda.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2010 10 05, 19:38)
gal tokia "nuolaida" priklauso nuo nedarbingumo procentu.  g.gif

Darbo kodekse nurodyta, kad 35 dienų atostogos suteikiamos neįgaliesiems. O įstatymai pastaruosius apibrėžia sekančiai: neįgalieji – tai asmenys, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme nustatyta tvarka pripažintas neįgalumo lygis arba mažesnis negu 55 procentų darbingumo lygis ir (ar) nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė.
Atsakyti
QUOTE(Tepaluota @ 2010 10 06, 17:26)
Darbo kodekse nurodyta, kad 35 dienų atostogos suteikiamos neįgaliesiems. O įstatymai pastaruosius apibrėžia sekančiai: neįgalieji – tai asmenys, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme nustatyta tvarka pripažintas neįgalumo lygis arba mažesnis negu 55 procentų darbingumo lygis ir (ar) nustatyta specialiųjų poreikių tenkinimo reikmė.

o kur rasti tik pati naujausia istatyma kas priklauso neigaliesiems, turiu omeny ne tik del darbo, atostogu, bet ir visokios nuolaidos del transporto arba gal del mazesnio mokescio uz darzeli g.gif , kai vienas is tevu neigalusis...bet reiktu, kad viskas butu bendrai. ar nera tokio VIENO istatymo. apie viska, nes kiek ziuriu viskas gana padrikai internete pateikta.

p.s. gal cia g.gif bet cia tik patys pagrindiniai smile.gif http://webcache.goog...lient=firefox-a

pps: minejote, kad nera darbdaviam jokiu nuolaidu, kai pas juos dirba neigalusis, o as radau, kad yra lengvatos darbdaviams.

Darbdaviams, įdarbinusiems asmenis, kuriems nustatytas iki 40 proc. darbingumo lygis, kiekvieną mėnesį už kiekvieną dirbantį asmenį per visą jų darbo laikotarpį mokama už faktiškai dirbtą laiką pagal LRV patvirtintą minimalų valandinį atlygį apskaičiuoto darbo užmokesčio subsidija;

Darbdaviams, įdarbinusiems asmenis, kuriems nustatytas 45-55 proc. darbingumo lygis, subsidijos darbo užmokesčiui mokamos iki 12 mėnesių.

Užimtumo rėmimo įstatymas (26 straipsnis)

Parama darbo vietoms steigti ir jų steigimo subsidijavimas.

Užimtumo rėmimo įstatymas (29, 30 straipsniai)


Asmenis, kuriems nustatytas iki 40 proc. darbingumo lygis ir pradedantiems savo verslą, skiriama parama darbo vietai steigti.

Užimtumo rėmimo įstatymas (32 straipsnis)

Neįgaliesiems mokamas priklausančios bedarbio pašalpos ir gaunamos pensijos skirtumas.

Nedarbo socialinio draudimo įstatymas (15 straipsnis)

Neapmokestinamas darbo užmokesčio dydis – 800 litų:

*
asmenims, kuriems nustatytas 0-25 proc. darbingumo lygis;
*
senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

Neapmokestinamas darbo užmokesčio dydis – 600 litų:

*
asmenims, kuriems nustatytas 30-40 proc. darbingumo lygis;
*
senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems teisės aktų tvarka nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (20 straipsnis)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 06 spalio 2010 - 19:31
QUOTE(mėnulis @ 2010 10 06, 20:23)
minejote, kad nera darbdaviam jokiu nuolaidu, kai pas juos dirba neigalusis, o as radau, kad yra lengvatos darbdaviams.

Tai čia ir yra tos lengvatos per darbo biržą. Ir tai - jos suteikiamos ne kiekvienam neįgaliajam, o tik registruotam DB, tik patvirtinus darbdavio pateiktą pasiūlymą (jei DB turi pinigų, jei esi pažįstamas su direktore ar darbuotojom cool.gif ir t.t.). Be to, jūsų rasta informacija jau pasenusi - subsidija dabar mokama tik pusę metų arba tik 50% (priklausomai nuo neįgalumo lygio).
Apie NPD taikymą jau rašiau - tai ne parama darbdaviui schmoll.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, gal kas gali padėti . Turiu beda as slaugau savo 76 metu dede , mamos broli jis gyvena pas mane ,nes vienas gyventi negali .Gyvenama vieta deklarota kita.Amzius 76 metai, Vienisas, seimos neturi.Pries 18 metu atlikta sirdies operacija (pakeisti du voztuvai) , operacijos metu insultas.Pasekmes sunkios ,mokinomes kalbet is naujo visus metus. Nustatyts neigalumas 2 gr. Pries 6 metus antras insultas po sirdies zondavimo ,pasekmes paralyzius. Vel mokinomes vaiksciot ,sedet, valgyt. Pries pora metu gavom prie pensijos spec.nuolatines prieziuros pagalbos na vienu zodziu 180 Lt + tr.islaidos. Si menesi gavome nauja NDNT sprendima kompensuoja tik transporta. Buvo is komisijos du jauni zmones atvaziave namo. As nespejau atvazuot is darbo buvau informuota dienos begi(o as tik isidarbinau,negalejau pasakyt sefui kad man reik vienos dienos) namuose buvo mama kuriai 86 metai. Zmogus be kito pagalbos nevaiksto (po namus tik su lazdom palei sienas, arba keturiom i tulika)nusiskusti pats negali, maista reik paduoti susmulkinta,pats atsipjauti negali, nakciai dazniausia dedu pamperi nes buna taip kad nespeja) Ir tik transporto islaidas na absurdas. Jei na as ,tai zmogui viena karta isikviesti taksi kad nuvazuotu i poliklinika. Globos jokios neforminau, bet kas duos. Su mama apsileidau 2 metus nedirbau kol pastaciau ant koju po 5 insulto. Na vienu zodziu truko kantrybe. Merginos gal kas turi kokia forma kaip rasyti skunda ar dar kazka. Atsiprasau uz nelietuviskas raides klaviaturos niekaip negaliu prijungti normaliai. Aciu
Atsakyti
QUOTE(Lin* @ 2010 10 14, 11:37)
Sveikos merginos, gal kas gali padėti . Turiu beda as slaugau savo 76 metu dede , mamos broli jis gyvena pas mane ,nes vienas gyventi negali .Gyvenama vieta deklarota kita.Amzius 76 metai, Vienisas, seimos neturi.Pries 18 metu  atlikta sirdies operacija (pakeisti du voztuvai) , operacijos metu insultas.Pasekmes sunkios ,mokinomes kalbet is naujo visus metus. Nustatyts neigalumas 2 gr. Pries 6 metus antras insultas po sirdies zondavimo ,pasekmes paralyzius. Vel mokinomes vaiksciot ,sedet, valgyt. Pries pora metu gavom prie pensijos spec.nuolatines prieziuros pagalbos na vienu zodziu 180 Lt + tr.islaidos. Si menesi gavome nauja NDNT sprendima kompensuoja tik transporta. Buvo is komisijos du jauni zmones atvaziave namo. As nespejau atvazuot is darbo buvau informuota dienos begi(o as tik isidarbinau,negalejau pasakyt sefui kad man reik vienos dienos) namuose buvo mama kuriai 86 metai. Zmogus be kito pagalbos nevaiksto (po namus tik su lazdom palei sienas, arba keturiom i tulika)nusiskusti pats negali, maista reik paduoti susmulkinta,pats atsipjauti negali, nakciai dazniausia dedu pamperi nes  buna taip kad nespeja) Ir tik transporto islaidas na absurdas. Jei na as ,tai zmogui viena karta isikviesti taksi kad nuvazuotu i poliklinika. Globos jokios neforminau, bet kas duos. Su mama apsileidau 2 metus nedirbau kol pastaciau ant koju po 5 insulto. Na vienu zodziu truko kantrybe. Merginos gal kas turi kokia forma kaip rasyti skunda ar dar kazka. Atsiprasau uz nelietuviskas raides klaviaturos niekaip negaliu prijungti normaliai. Aciu

kiek suprantu per 30d.gali reikalaut,kad dar kart atvazuotu .o del deklaracijos,tai dabar jokios reiksmes neturi kur registruotas zmogus.
Atsakyti