Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Neįgalumas (invalidumas)
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
luka15
sveikos,as pasipiktinus registratorem,kurios tvarko neigalumo pazymejimus.situacija tokia:gyvenu jonavoj,deklaruota jurbarke-nntk priklauso tauragej.11men.22d.pasitesiau invaliduma.komisijoj pasiule,kad pazymejima pastu atsius tiesiai i jonava-sako" ka cia vazinesi"(perejau pirmadieni,o pazymejima isduoda tik treciadieniaisas) mintyse permeciau ,kad 26d baigias grupe,galvoju sutaupysiu laiko ir pinigeliu..."paprasiau registraturoj kad persiustu pazymejima..."sutaupiau" doh.gif laukiu laukiu registruoto laisko- jo kaip nera taip nera..paskambinau i taurage-girdziu ragely "oi pamirsom" doh.gif per ju "gera darba"veik savaite laiko buvau neapdrausta,invalidumas buvo nutrukes(laimej vaistu neprireike)i sodra nuejau tik 12.02..gruodzio men.pasalpa tiu tiu g.gif va,ir pasitikek-jau geriau buciau pati atvaziavus...
domo;emos,mama
sveiki padekit paaiskinkit keip soc rupiba skeicioja invaliduma invalidumas nustatitas nuo 09menesio18denos uzmokejo sianden nustatita vidutine niagale as skeiciavou kiteip galvojou kad us 3 menesius perves o pervede maziou pretrukou 474lt neko niasuprantu
lod
QUOTE(rackovskije @ 2010 12 08, 17:56)
sveiki padekit paaiskinkit keip soc rupiba skeicioja invaliduma invalidumas nustatitas nuo 09menesio18denos uzmokejo sianden nustatita vidutine niagale as skeiciavou kiteip galvojou kad us 3 menesius perves o pervede maziou pretrukou 474lt neko niasuprantu
*

na jums pervede uz 2pilnus menesius,ir uz 12dienu rugsejo.gavos 1663.2lt
vidutine negalia 540lt+153lt prieziura=693lt/men
domo;emos,mama
QUOTE(lod @ 2010 12 08, 22:42)
na jums pervede uz 2pilnus menesius,ir uz 12dienu rugsejo.gavos 1663.2lt
vidutine negalia 540lt+153lt prieziura=693lt/men
*

aciu supratou biat gaunasi tada dougiou 1686,3 gal uz vidutine niagalia moka daugiou 720lt
lod
QUOTE(rackovskije @ 2010 12 09, 10:42)
aciu supratou biat gaunasi tada dougiou 1686,3 gal uz vidutine niagalia moka daugiou 720lt
*

gali but,as nezinau kiek moka uz prieziura,bet vidutine negalia tai 540lt+prieziuros pinigeliai.
veiducka
QUOTE(lod @ 2010 12 09, 10:50)
gali but,as nezinau kiek moka uz prieziura,bet vidutine negalia tai 540lt+prieziuros pinigeliai.
*

uz vidutine moka 693 lt su prieziura
Oksanik
Sveiki
Mano mama gauna 2 grupes invaliduma iki siol dirbdavo, situacij siuo metu yra labai sunki, baisu tai sakyti, bet ji mirsta, guli ligonineje, labai silpna. Ar galima gauti slauga?
Ka daryti su jos kreditai, buvo pasiemus issimoketinai abonenta metams, reikia moketi po 149 lt, plius dar kreditas 4000 lt, kaip teisiskai visa tai galima sutvarkyti, labai reikia jusu pagalbo. Kur kreiptis, ka daryt?!!?
iewa
sveikos,atsiprasau jei pasikartos klausimas.Zodziu du metai sergu II tipo cukriniu diabetu,padidintu kraujospudziu,ir va katik gryzau is ligonines po plauciu embolijos.
Kai gulejau ligoninej,daznai girdejau ,toks jaunas paciantes amzius o sitiek ligu.
Kiek suprantu pagal ligas gal ir priklausytu ta 3 invalidumo grupe.
Iki siol esu dirbanti,tik dabar jau menuo turiu nedarbinguma.Klausiau savo pediatres ar as galeciau kreiptis del invalidumo ,tai ji kaip ir pasake kad gal ir galeciau,gal duotu 3 invalidumo grupe metams .
Dar nespejau daug paskaitineti cia pas jus,bet kiek suprantu lengvai niekas neduoda grupes.O dar gydytoja pasake ziurekit, kad nepakenktumet sau darbe,nes darbdavys gali atleisti.Na zinoma as nnezinau kas bus ateityje,kokia ta sveikatos bukle bus toliau,ir as valiosi visa dien dirbti.Kaip manote ar man priklausytu invalidumas.Ir kokio dydzio galetu but invalidumo pasalpa?
aciu
me***ta
sveiki...norejau paklausti ar kas pasinaudojot ta galimybe kad neigalus turi teise i valstybes busta, ar gavot ir ar ziurejo seimos pajamas?
mėnulis
QUOTE(me***ta @ 2010 12 28, 21:24)
sveiki...norejau paklausti ar kas pasinaudojot ta galimybe kad neigalus turi teise i valstybes busta, ar gavot ir ar ziurejo seimos pajamas?
*

kiek tuo atveju turi buti neig. procentu g.gif kur toki radot g.gif
Labri_
Gal kas zinote per mkiek laiko turi ateiti atsakymas is Vilniaus nedarbingumo komisijos? Parseme skunda pries menesi ir vis dar nesulaukiame atsakymo...
lod
QUOTE(Labri_ @ 2010 12 30, 12:23)
Gal kas zinote per mkiek laiko turi ateiti atsakymas is Vilniaus nedarbingumo komisijos? Parseme skunda pries menesi ir vis dar nesulaukiame atsakymo...
*

per men,jei negavot atsakymo skambinkit .
Labri_
QUOTE(lod @ 2010 12 30, 11:29)
per men,jei negavot atsakymo skambinkit .
*

Aciukas! Reiks po nauju paskambint smile.gif
mamulka10
Sveiki smile.gif norejau pasiklausti ar kas nors is jusu cia esanciu daret patys globos dokumentus? Gal kas daresi ir gali man padeti pakonsultuoti nuo ko viska reiktu pradeti ? Mano senelis yra neigalus pilnai, turu jo visus dokumentus , is gydytoju komisiju, dabar problema ta kad jo pasas pasibaiges, o bgolos iki siol nepadaryta , dabar turiu ta viska sutvarkyti tik kaip ?

Kiek zinau turiu kreiptis i teisma su prasymu del globos kad man ja suteikti , gal kas turi geru advokatu kas gali tuo uzsiimti ?

parasykit prasau i az ar cia, busiu begalo dekinga aciuks.gif
erikiuxxx
QUOTE(mamulka10 @ 2011 01 13, 20:49)
Sveiki  smile.gif  norejau pasiklausti ar kas nors is jusu cia esanciu daret patys globos dokumentus? Gal kas daresi ir gali man padeti pakonsultuoti nuo ko viska reiktu pradeti ? Mano senelis yra neigalus pilnai, turu jo visus dokumentus , is gydytoju komisiju, dabar problema ta kad jo pasas pasibaiges, o bgolos iki siol nepadaryta , dabar turiu ta viska sutvarkyti tik kaip  ?

Kiek zinau turiu kreiptis i teisma su prasymu del globos kad man ja suteikti , gal kas turi geru advokatu kas gali tuo uzsiimti ?

parasykit prasau i az ar cia, busiu begalo dekinga aciuks.gif
*

Gal pasikete kaskas, bet mano mama dare viska per poliklinika pries 3 nepilnus metus
nors jau du metai kai mociutes nera su mumis verysad.gif turejo per metus 4 infarktus +aizchazmerio liga, doh.gif verysad.gif
Viskas priklauso nuo savo gydancios gyditojos, TIK ji yra pagrindine, o pas vedeja ejom tik jau pasirasyti popieriu, maniau kad bus komisija kokia nors, o tik vieno paraso reikejo vedejos ax.gif
pinigai buvo paskirti dviems metams, o po to vel reiktu viska is naujo
Tiesa dar, kad globa (ar preiziura, nezinau kaip vadinasi tiksliai) ejo mociutes vardu, o ne mamos
gaudavo kaska apie 890-920lt., +pensija +35lt. prieda transportui (nes buvo pries tai 2gr. invalidumo, sunkai vaiksciojo)

QUOTE(Labri_ @ 2010 12 30, 11:23)
*

kaimine gavo pirma karta per savaite, o antra karta po menes mirksiukas.gif io

QUOTE(edna @ 2010 11 26, 09:31)
Lin* manau, kad tokiu atveju galima butu kreiptis i teisma, nes situacija yra tikrai ziauri. 55 proc "darbingumas" zmogui kuris vos pats apsitvarkyti gali? Tiksliau negali  blink.gif Nu atsiprasau. O kaip israsai is jo ploklinikos  gydytoju, medicinines isvados? Juk NDNT daugiausiai tvirtina tai, kas gauta is ten. Geriau paciento bedas zino jie, ne kazkokia komisija kuria mato viena karta per du metus. Ir net neapziuri, nes gi laiko ner ir daug zmoniu laukia. Manau, kad svarbiausia yra tai, ka paraso jusu gydytojas  g.gif
http://www.delfi.lt/news/daily/Health/arti...php?id=38235753
*

drinks_cheers.gif
mamulka10
QUOTE(erikiuxxx @ 2011 01 13, 23:02)
Gal pasikete kaskas, bet mano mama dare viska per poliklinika pries 3 nepilnus metus
nors jau du metai kai mociutes nera su mumis verysad.gif turejo per metus 4 infarktus +aizchazmerio liga, doh.gif  verysad.gif
Viskas priklauso nuo savo gydancios gyditojos, TIK ji yra pagrindine, o pas vedeja ejom tik jau pasirasyti popieriu, maniau kad bus komisija kokia nors, o tik vieno paraso reikejo vedejos ax.gif
pinigai buvo paskirti dviems metams, o po to vel reiktu viska is naujo
Tiesa dar, kad globa (ar preiziura, nezinau kaip vadinasi tiksliai) ejo mociutes vardu, o ne mamos
gaudavo kaska apie 890-920lt., +pensija +35lt. prieda transportui (nes buvo pries tai 2gr. invalidumo, sunkai vaiksciojo)

drinks_cheers.gif
*

Deje siandien dienai globa suteikiama tik per teisma smile.gif jau radau gera advokata !!! Aciu mirksiukas.gif clap.gif

Labri_
Laba diena, pirmadieni turime vaziuoti del pateikto skundo nagrinejimo i Vilniu. Tikriausiai ta komisija randasi Svitrigailos gatveje, kaip supratau. Gal galite pasakyti ar tai centre? Kaip patekti is traukinio stoties ten, toli?
afi
laba diena, as su tokiu klausimu, mano tetis turi 1gr invalidumo ir 14 procentu darbingumo jau 20 metu, plius su juo kai viesu transportu vaziuoja lydintis asmuo tai tam zmogui ir 80 procentu kompensuoja kelioniu kaina, kazkada seniau zinau kad mama buvo susitvarkiuys slauga, bet po to jos atsisake, nes gavo gera darba, dabar tetes bukle tokia kad vieno jo palikti negaliu nes ne viena ryta radau nukritusi ant zemes nes apsvaigo galva kadangi jam labvai zemas spaudimas, tai jau 3 metus as ji pasiemiau pas save namo, nes bijau palikti viena, jam budavo daromos dializes 3 kartus i savaite ir visus kartus turedau prasytis is darbo kad nugabenciau i dializes centra, kol galiausia organizmas nebeatlaikydavo dialyziu, tai per vargus issireikalavom kad jau istatytu puritonines aparaciuka i pilva, kad galetu namuose dializuotis, bet visviena be prieziuros negali buti, nes tie gliukozes maisai sunkus ir jis ju pats nesusikabina, reikia uzkabinti, baigus nukabinti ispilstyti ir pastoviai tikrinti ar pilnai viskas issivale, buna dienu kad jis jauciasi gerai ir tikrai savim pasirupina bet pagrinde jis guli lovoj, nes neturi jegu keltis, kazka samdyti kad ji pastoviai priziuretu galimybes neturiu nes neleidzia pajamos, o man pastoviai is darbo issiprasyneti ir jau atsibodo nes valdzia ziuri kreivai o kai dabar tokie laikai kad bijai jog neatleistu tai bijau isprotet kai nezinau kaip jis, tai noreciau paklausti ar tokiu atveju kazi galima tvarkytis slauga ir kaip tas turetu buti daroma, gal yra koks puslapis apie slauga, kada ir kaip ji suteikiama.
dekui uz atsakyma
mėnulis
QUOTE(afi @ 2011 01 21, 12:26)
laba diena, as su tokiu klausimu, mano tetis turi 1gr invalidumo ir 14 procentu darbingumo jau 20 metu, plius su juo kai viesu transportu vaziuoja lydintis asmuo tai tam zmogui ir 80 procentu kompensuoja kelioniu kaina, kazkada seniau zinau kad mama buvo susitvarkiuys slauga, bet po to jos atsisake, nes gavo gera darba, dabar tetes bukle tokia kad vieno jo palikti negaliu nes ne viena ryta radau nukritusi ant zemes nes apsvaigo galva kadangi jam labvai zemas spaudimas, tai jau 3 metus as ji pasiemiau pas save namo, nes bijau palikti viena, jam budavo daromos dializes 3 kartus i savaite ir visus kartus turedau prasytis is darbo kad nugabenciau i dializes centra, kol galiausia organizmas nebeatlaikydavo dialyziu, tai per vargus issireikalavom kad jau istatytu puritonines aparaciuka i pilva, kad galetu namuose dializuotis, bet visviena be prieziuros negali buti, nes tie gliukozes maisai sunkus ir jis ju pats nesusikabina, reikia uzkabinti, baigus nukabinti ispilstyti ir pastoviai tikrinti ar pilnai viskas issivale, buna dienu kad jis jauciasi gerai ir tikrai savim pasirupina bet pagrinde jis guli lovoj, nes neturi jegu keltis, kazka samdyti kad ji pastoviai priziuretu galimybes neturiu nes neleidzia pajamos, o man pastoviai is darbo issiprasyneti ir jau atsibodo nes valdzia ziuri kreivai o kai dabar tokie laikai kad bijai jog neatleistu tai bijau isprotet kai nezinau kaip jis, tai noreciau paklausti ar tokiu atveju kazi galima tvarkytis slauga ir kaip tas turetu buti daroma, gal yra koks puslapis apie slauga, kada ir kaip ji suteikiama.
dekui uz atsakyma
*

Del kokiu priezasciu zmones atsisako neigalumo, nes gavo gera darba? Juk gali tureti ir ta ir ta. Man cia kazkokia baime nepagrista g.gif
Sorry, negaliu siaip nieko patarti, ko klauset. 4u.gif
afi
QUOTE(mėnulis @ 2011 01 21, 14:17)
Del kokiu priezasciu zmones atsisako neigalumo, nes gavo gera darba? Juk gali tureti ir ta ir ta. Man cia kazkokia baime nepagrista g.gif
Sorry, negaliu siaip nieko patarti, ko klauset.  4u.gif
*

tais laikais kai mama atsisake negalejei tureti abieju, jei dirbi prarandi slauga ar kazkas ten panasaus bijau pameluot nes niekad nesigilinau i tai kodel atsisake slaugos blush2.gif o baime yra man nes as pastoviai issiprsyneju is darbo, nes tai to reikia tai to nes dabar antra savaite neislipa is lovos jei manes nebuna tai su lazdute nusluben iki tualeto, bet as pastoviai bunu su baime nes ne karta radau ant grindu nuvirtusi o pasikelt jegu jis neturi verysad.gif aisku buna dienu kai jis tikrai gerai jauciasi ir apie jokia slauga net kalbos nera, bet kai ateina periodas kai sis, tai nebezinau kaip plesytis tarp darbo ir namu, o baisiausia kad per tuos tris metus kai teti parsiveziau pas save mano valdziai dakyrejo kad as pastoviai islekiu is darbo irt vis dazniau gaunu priekaistu del to. tai del to ir klausiu ar imanoma tokiu atveju gauti slauga, ar gal yra skiriama kokios priziuretojos, kad bent pora kartu i diena ateitu patikrint kol as darbe, nesu su tuo susidurus ir net nenutuokiu kur pradeti kreiptis kad viska issaiskinti, nes man seimos gydytoja yra kazkada graziai issireiskus kad vos nepaspringau, kad as jauna turiu rupintis savo gyvenimu o tete galiu vezti i slaugos namus ir ten lankyti o juo jau ten pasirupins doh.gif atseit kam man toks vargas doh.gif bet ar jauna ar ne jis man tete ir kol pati sveikatos turiu tikrai nebus slaugos ligonines, aisku pirmu puse metu kai pasiemiau pas save buvo baisiausias kosmaras doh.gif maniau isprotesiu blush2.gif bet dabar viskas tvarkoj apsidilinom kampus lotuliukas.gif
zinau kad jam kazkokia kompensacija masinai yra, bet ja nesinaudojom nes jis vairuot tikrai nebegali, nes dar avarija padarys su tokia savijauta, o jei ir pasimtume tai net nezinau ar kitas asmuo ja gali vairuoti net nenutuokiu, nes kazkur buvau girdejus kad tik jisgali vairuoti ja, bet cia tik nuogirdos tai net nezinau kaip su ta masinai kompensicija yra.
mamalopes
Norejau paklausti gal kas zinos.Ar gali dirbti asmuo kuris globoja neveiksnu asmeni? Ir ar gali tiketis kokios ismokos is valstybes uz globa? g.gif
mitiene

Laba diena.Norejau paklausti.Auginame tris vaikucius.Trimetis sunus lanko lopseli-darzeli nuo 1.4m.Aukletoja patare kreiptis i pediatra,kadangi berniukas zymiai atsilieka savo kalbos issivystimu nuo bendraamziu.Pediatre parase siuntima i kalbos korekcijos kabineta.Daktaras nukreipe mus i Vilniaus m. psichologine pedagogine tarnyba,kad komisija parasytu isvadas ir diagnoze,kad sunus lankytusi pas darzelio logopede ir jei diagnoze bus patvirtinta,tai maitinimas darzelyje bus nemokomas.Vaiko lygis atitinka 1.8m , o kaip rasiau,vaikui tris metai.Kreipiausi i direktore,kad israsytu tam tikra pazymos forma,kuria turi parasyti pedagoge,kuri aukleja grupeje mano sunu.Taciau direktore atsake,kad pati tos formo 'neknis kompiuteryje'(cia cituoju jos zodzius),o pazyma gali parasyti tik darzelio logopede,kuri siuo metu serga.Kad pakliuti pas visus daktarus laukeme apie du menesius su siuntimais.Nejaugi sios pazymos negali nusikopijuoti is kompiuterio direktore ir perduoti uzpildyti aukletojai?Juk vaikas niekada nesilanke pas darzelio logopede ir apie jo sugebejimus zino tik pati aukletoja.
Susitariau sestadieni susitikti mieste su logopede,kuri geranoriskai sutiko uzpildyti ta forma,o pirmadieni duoti pasirasyti aukletojai.Ar taip yra isduodamos pazymos is darzelio?Kur galeciau kreiptis del tokio direktores elgesio?Beja ji buvo labai nepatenkinta,kad jei bus patvirtinta diagnoze,tai nemokesim uz maitinima.Ka daryti tokiu atveju?Kur galeciau kreiptis i savivaldybe?Noreciau sustabdyti toki elgesi zmogaus,kuris vadovauja darzeliui.ACIU
grazina37
QUOTE(mitiene @ 2011 01 27, 08:32)
Laba diena.Norejau paklausti.Auginame tris vaikucius.Trimetis sunus lanko lopseli-darzeli nuo 1.4m.Aukletoja patare kreiptis i pediatra,kadangi berniukas zymiai atsilieka savo kalbos issivystimu nuo bendraamziu.Pediatre parase siuntima i kalbos korekcijos kabineta.Daktaras nukreipe mus i Vilniaus m. psichologine pedagogine tarnyba,kad komisija parasytu isvadas ir diagnoze,kad sunus lankytusi pas darzelio logopede ir jei diagnoze bus patvirtinta,tai maitinimas darzelyje bus nemokomas.Vaiko lygis atitinka 1.8m , o kaip rasiau,vaikui tris metai.Kreipiausi i direktore,kad israsytu tam tikra pazymos forma,kuria turi parasyti pedagoge,kuri aukleja grupeje mano sunu.Taciau direktore atsake,kad pati tos formo 'neknis kompiuteryje'(cia cituoju jos zodzius),o pazyma gali parasyti tik darzelio logopede,kuri siuo metu serga.Kad pakliuti pas visus daktarus laukeme apie du menesius su siuntimais.Nejaugi sios pazymos negali nusikopijuoti is kompiuterio direktore ir perduoti uzpildyti aukletojai?Juk vaikas niekada nesilanke pas darzelio logopede ir apie jo sugebejimus zino tik pati aukletoja.
  Susitariau sestadieni susitikti mieste su logopede,kuri geranoriskai sutiko uzpildyti ta forma,o pirmadieni duoti pasirasyti aukletojai.Ar taip yra isduodamos pazymos is darzelio?Kur galeciau kreiptis del tokio direktores elgesio?Beja ji buvo labai nepatenkinta,kad jei bus patvirtinta diagnoze,tai nemokesim uz maitinima.Ka daryti tokiu atveju?Kur galeciau kreiptis i savivaldybe?Noreciau sustabdyti toki elgesi zmogaus,kuris vadovauja darzeliui.ACIU
*

manau tu pati ta pazyma susirask ,atsispausdink ir nunesk kad uzpildytu,nes joms visiskai vienodai tavo vaiko tobulejimo reikalai,kol jis dam mazas pats laikas ieskoti jam pagalbos kad vaikas uzaugtu pilnaverciu vaiku
Papildyta:
QUOTE(afi @ 2011 01 21, 13:44)
tais laikais kai mama atsisake negalejei tureti abieju, jei dirbi prarandi slauga ar kazkas ten panasaus bijau pameluot nes niekad nesigilinau i tai kodel atsisake slaugos blush2.gif  o baime yra man nes as pastoviai issiprsyneju is darbo, nes tai to reikia tai to nes dabar antra savaite neislipa is lovos jei manes nebuna tai su lazdute nusluben iki tualeto, bet as pastoviai bunu su baime nes ne karta radau ant grindu nuvirtusi o pasikelt jegu jis neturi verysad.gif aisku buna dienu kai jis tikrai gerai jauciasi ir apie jokia slauga net kalbos nera, bet kai ateina periodas kai sis, tai nebezinau kaip plesytis tarp darbo ir namu, o baisiausia kad per tuos tris metus kai teti parsiveziau pas save mano valdziai dakyrejo kad as pastoviai islekiu is darbo irt vis dazniau gaunu priekaistu del to. tai del to ir klausiu ar imanoma tokiu atveju gauti slauga, ar gal yra skiriama kokios priziuretojos, kad bent pora kartu i diena ateitu patikrint kol as darbe, nesu su tuo susidurus ir net nenutuokiu kur pradeti kreiptis kad viska issaiskinti, nes man seimos gydytoja yra kazkada graziai issireiskus kad vos nepaspringau, kad as jauna turiu rupintis savo gyvenimu o tete galiu vezti i slaugos namus ir ten lankyti o juo jau ten pasirupins doh.gif atseit kam man toks vargas doh.gif  bet ar jauna ar ne jis man tete ir kol pati sveikatos turiu tikrai nebus slaugos ligonines, aisku pirmu puse metu kai pasiemiau pas save buvo baisiausias kosmaras doh.gif  maniau isprotesiu blush2.gif  bet dabar viskas tvarkoj apsidilinom kampus lotuliukas.gif
zinau kad jam kazkokia kompensacija masinai yra, bet ja nesinaudojom nes jis vairuot tikrai nebegali, nes dar avarija padarys su tokia savijauta, o jei ir pasimtume tai net nezinau ar kitas asmuo ja gali vairuoti net nenutuokiu, nes kazkur buvau girdejus kad tik jisgali vairuoti ja, bet cia tik nuogirdos tai net nezinau kaip su ta masinai kompensicija yra.
*

tavo seimos gydytoja priziurinti teti turi uzpildyti tokia forma su ligos istorija ,kaip jis jauciasi ir kad reikalinga jam slauga-globa ,tada su tuo popieriumi eini socialini skyriu ,ten viska tau isaiskins,tu privalai gauti pinigus uz globa ir turi teise nedirbti turi eiti tau stazas,tik zinoma bus daug vargo kol visa tai issireikausi
afi
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 27, 08:51)

tavo seimos gydytoja priziurinti teti turi uzpildyti tokia forma su ligos istorija ,kaip jis jauciasi ir kad reikalinga jam slauga-globa ,tada su tuo popieriumi eini socialini skyriu ,ten viska tau isaiskins,tu privalai gauti pinigus uz globa ir turi teise nedirbti  turi eiti tau stazas,tik zinoma bus daug vargo kol visa tai issireikausi
*

dekui uz info 4u.gif , kita savaite tete vezu i vilniu pas gydytojus savaitei tyrimams, nes vis blogiau jauciasi o siauliai nieko nepadaro, tai vilniui paprasysiu pazymos, kad israsytu, o po to pristatysiu siauliuose seimos gydytojui, ir i socialini poto.
lod
QUOTE(mitiene @ 2011 01 27, 09:32)
*

uzteks ,kad jusu pediatre duos siuntima i PPT,ten parasys,kad vaikui reikalinga logopedo pagalba.del nemokamo maitinimo darzelyje priklauso nuo savivaldybes.turit nueit ir pasiklausti.tam reikia jusu darbo uzmokescio pazymu 3men.jei pajamos bus mazos tuomet gausit nemokama maitinima,ar bent jau 50%
mitiene
QUOTE(lod @ 2011 01 27, 11:09)
uzteks ,kad jusu pediatre duos siuntima i PPT,ten parasys,kad vaikui reikalinga logopedo pagalba.del nemokamo maitinimo darzelyje priklauso nuo savivaldybes.turit nueit ir pasiklausti.tam reikia jusu darbo uzmokescio pazymu 3men.jei pajamos bus mazos tuomet gausit nemokama maitinima,ar bent jau 50%
*

Kaip daugiavaike seima mokame 50% uz maitinima.Jei komisija parasys diagnoze,tai reikes moketi tik uz ugdyma,tai zinau tikrai.Taciau ne tame esme.Direktorei tik tas ir uzkliuna,kad maitinima gausime nemokomai.O as juk del vaiko rupinuosi,kad butu paskirta lankytis pas darzelio logopede,nes kitaip (be pazymos is Vilniaus m. psichologines pedagogines tarnybos) niekas jo nepriims i tas 'pamokeles',kadangi musu darzelio logopede uzsiima su nuo keturiu metu vaikuciais.Tik isskirtiniais atvejais su mazesniais.Pati negaliu pildyti tos formos,nes vaikas lanko darzeli ir turi buti aukletojos parasas.Taciau direktore kaip minejau neleidzia aukletojai pildyti,pati sake,kad nesiknis ieskot tos formos,o logopede serga.Dar apibare kam cia as susigalvoju vwdziot vaika pas logopedus,juk nei vienas vaikas nera uzauges neismokes kalbet blink.gif As noriu tik vieno,kad kazkur kreiptis,kad kitoms mamoms butu lengviau ir sitoks elgesys direktores butu sustabdytas.Tai norejau pasikalust,gal kuri patars,kur kreiptis del darzelio direktores tyciniu pazymos isdavimo apsunkinimu.Juk jei nebuciau pati pasiskambinusi serganciai logopedei,tai taip pazymos ir negauciau g.gif
Miglute
Sveiki,

Turiu klausimuką dėl invalidumo. Ar būtina apie tai įspėti darbdavį, jei iš jo nereikia jokių lengvatų, darbas sėdimas , nesunkus, be viršvalandžių . Grįžau į darbą po ligos ir gavau metams invalidumą ( kol kas II grupę, 40 % darbingumo, visai dings kai pilnai pasveiksiu). Laikai neramūs, baisu prarasti darbą, gal paprasčiau būtų nieko nesakyti ... Tik neramu g.gif Ačiū 4u.gif
grazina37
QUOTE(Miglute @ 2011 01 27, 13:31)
Sveiki,

Turiu klausimuką dėl invalidumo. Ar būtina apie tai įspėti darbdavį, jei iš jo  nereikia jokių lengvatų, darbas sėdimas , nesunkus, be viršvalandžių . Grįžau į darbą po ligos ir gavau metams invalidumą ( kol kas II grupę, 40 % darbingumo, visai dings kai pilnai pasveiksiu). Laikai neramūs, baisu prarasti darbą, gal paprasčiau būtų nieko nesakyti ... Tik neramu  g.gif  Ačiū 4u.gif
*

galbut ir gali darbdaviui nesakyti apie invaliduma,bet jei uzdirbsi didele alga ,turi penciju poskyriu pranesti apie tai ,ir tada negausi invadimo pinigu
Miglute
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 27, 16:05)
galbut ir gali darbdaviui nesakyti apie invaliduma,bet jei uzdirbsi didele alga ,turi penciju poskyriu pranesti apie tai ,ir tada negausi invadimo pinigu
*

Ačiū. O kokia alga - didelė ? Juk sodra turi visus mano duomenis, tai ir taip mato ką aš uždirbu. Kiek supratau, invalidumo pinigėlius irgi skaičiuoja nuo uždirbtos algos kažkokį procentą ( gal ir klystu)
Milux
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 27, 16:05)
*

schmoll.gif nesutinku visiskai, mano tetis gavo invaliduma ir dirbo gaudamas pakankamai didele alga, po metu kai invaliduma reikejo prasitest nujeme jam isvis, tevai mano nesutiko, jie sutinka kad gal pakeist grupe, sumazint bet nenuimt schmoll.gif parase patys ranka skunda, nusiunte i Vilniu ir vel jam paskyre invaliduma tik kita grupe.Alga neitakoja visiskai
mėnulis

man atrodo, cia ne darbdavio reikalas, tikrai sodra turi tureti visus duomenis. reik gal ispet nebet del npd taikymo, arba gali ir neispet g.gif ir pavasari deklaruojant pajamas susigrazint is vmi internetu.
grazina37
QUOTE(Miglute @ 2011 01 27, 15:39)
Ačiū. O kokia alga - didelė ?  Juk sodra turi visus mano duomenis, tai ir taip mato ką aš uždirbu. Kiek supratau, invalidumo pinigėlius irgi skaičiuoja nuo uždirbtos algos kažkokį procentą ( gal ir klystu)
*

as kai ejau dirbti ,tai sodroje pasake kad negaliu uzdirbti daugiau nei 800,ir dave lapa pasirasyti ,kad uzdirbus didesne alga pranesiu jiems,nebent dabar kitokia tvarka ,as bandziau eiti i darba pries 7 metus blush2.gif
o kas pas tave parasyta lape ,darbinga ,is dalies darbinga ar nedarbinga?
Papildyta:
QUOTE(Milux @ 2011 01 27, 16:00)
schmoll.gif nesutinku visiskai, mano tetis gavo invaliduma ir dirbo gaudamas pakankamai didele alga, po metu kai invaliduma reikejo prasitest nujeme jam isvis, tevai mano nesutiko, jie sutinka kad gal pakeist grupe, sumazint bet nenuimt schmoll.gif parase patys ranka skunda, nusiunte i Vilniu ir vel jam paskyre invaliduma tik kita grupe.Alga neitakoja visiskai
*

tai tu man pasakyk,kokiem velniam tas invalidumas,jei zmogus gali dirbti doh.gif
Miglute
[quote=grazina37,2011 01 28, 09:57]
as kai ejau dirbti ,tai sodroje pasake kad negaliu uzdirbti daugiau nei 800,ir dave lapa pasirasyti ,kad uzdirbus didesne alga pranesiu jiems,nebent dabar kitokia tvarka ,as bandziau eiti i darba pries 7 metus blush2.gif
Papildyta:

Parašyta - 40 % darbingumo. Invalidumas duotas todėl, kad buvo sudėtingas ir ilgas gydymas. Jei liga neatsinaujins, jį iš viso panaikins. Jaučiuosi kaip sveika, tai dirbti tikrai galėčiau, bet pagal dabar galiojančius įstatymus invalidumas priklauso ir išsisukti nepavyko ( man jo nereikėjo).
mėnulis
[quote=Miglute,2011 01 28, 15:51]
[quote=grazina37,2011 01 28, 09:57]
Papildyta:

Parašyta - 40 % darbingumo. Invalidumas duotas todėl, kad buvo sudėtingas ir ilgas gydymas. Jei liga neatsinaujins, jį iš viso panaikins. Jaučiuosi kaip sveika, tai dirbti tikrai galėčiau, bet pagal dabar galiojančius įstatymus invalidumas priklauso ir išsisukti nepavyko ( man jo nereikėjo).
*

[/quote]
Kaip issisukti? Jei nenori, bet kada galima atsisakyt, eile laukia. Bet kokia prasme.
lod
QUOTE(Miglute @ 2011 01 28, 15:51)
Papildyta:

Parašyta - 40 % darbingumo. Invalidumas duotas todėl, kad buvo sudėtingas ir ilgas gydymas.  Jei liga neatsinaujins, jį iš viso panaikins. Jaučiuosi kaip sveika, tai dirbti tikrai galėčiau, bet pagal dabar galiojančius įstatymus invalidumas priklauso ir išsisukti nepavyko ( man jo nereikėjo).
*

per prievarta invalidumo niekas neduoda,jei pati nesei dokumentus i NDNT tuomet ir gauni invaliduma.jo niekas gi jums ant lekstutes neatnese?
Niktė
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 28, 08:57)
tai tu man pasakyk,kokiem velniam tas invalidumas,jei zmogus gali dirbti  doh.gif
*

kaip tai kam blink.gif Už mokamą išmoką bent jau vaistus gali nusipirkti mirksiukas.gif
Milux
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 28, 09:57)
tai tu man pasakyk,kokiem velniam tas invalidumas,jei zmogus gali dirbti  doh.gif
*

doh.gif tokiam velniui, kad zmogui yra vaistam ir kitom priemonem susijusiom su liga islaidos, tokiam velniui kad zmogus galetu blogai pasijutes atsiprasyt is darbo arba isvis neiseit, darbdavys viska zino ir nekyla jokiu problemu, o kiek tevai pinigu isleido operacijom , gydymams, tokiam velniui ir reikia, kodel zmogus jai jam tai priklauso turi to atsisakyti.Jis turejo viena invaliduma ir kai jis baigesi tetis sutiko kad jam sumazintu, nes jauciasi geriau, bet nenuimtu, nes turi dar nemazai islaidu susijusiu su liga ir gyvenimisku nepatogumu.

QUOTE(Niktė @ 2011 01 28, 18:10)
kaip tai kam  blink.gif Už mokamą išmoką bent jau vaistus gali nusipirkti  mirksiukas.gif
*

drinks_cheers.gif
Monsė
Stoviu eilėje kelio endoprotezavimui. Negaliu visai dirbti, nes labai skauda. Ar atlikus operaciją, galima gauti kažkokiam laikui neįgalumo grupę.? Atsiliepkite, kurioms buvo padaryta operacija.
Miglute
QUOTE(lod @ 2011 01 28, 16:22)
per prievarta invalidumo niekas neduoda,jei pati nesei dokumentus i NDNT tuomet ir gauni invaliduma.jo niekas gi jums ant lekstutes neatnese?
*

Atsakysiu. Pagal dabar galiojančius įstatymus, po tokio gydymo mano gydytoja privalėjo siųsti į komisiją, nes po kokio nors patikrinimo būtų nubausta, kad neatlieka savo pareigų... bet jau ji man taip paaiškino.
mėnulis
QUOTE(Miglute @ 2011 01 31, 13:51)
Atsakysiu. Pagal dabar galiojančius įstatymus, po tokio gydymo mano gydytoja privalėjo siųsti į komisiją, nes po kokio nors patikrinimo būtų nubausta, kad neatlieka savo pareigų... bet jau ji man taip paaiškino.
*

jus galejote neiti ar atsisakyti rastu. ax.gif jei nenorite.
grazina37
QUOTE(mėnulis @ 2011 01 31, 13:16)
jus galejote neiti ar atsisakyti rastu.  ax.gif jei nenorite.
*

tokiu nesamoniu niekas nedaro,jei gydytoja siunte ir komisija dave grupe,reiskia ji tikrai ligonis,jei sveikata pablogetu,tada ji juk nieko negautu ,o is naujo susirinkti israsus ir rekomendacijas tikrai yra sunku doh.gif
miglute viskas bus gerai ,tik po metu gali grupes nenuimti ,o duoti 50 procentu darbingumo,bet zinoma geriausia buti sveikai ir gyventi is algos ,nei gauti pasalpa doh.gif
lod
QUOTE(Miglute @ 2011 01 31, 13:51)
*

na sitoj vietoj nesutinku.matyt jusu gydytoja yra labai gera,kad tvarko dokumentus del invalidumo.
mano viena pazystama turi isvarza,stuburo berods,atliktos operacijos.o neigalumo nedave.pasake,jei sugebi pasilenkus atsitiesti,kad ir per skausmus,tai dar esi igali.
grazina37
QUOTE(lod @ 2011 01 31, 14:52)
na sitoj vietoj nesutinku.matyt jusu gydytoja yra labai gera,kad tvarko dokumentus del invalidumo.
mano viena pazystama turi isvarza,stuburo berods,atliktos operacijos.o neigalumo nedave.pasake,jei sugebi pasilenkus atsitiesti,kad ir per skausmus,tai dar esi igali.
*

liga ligai nelygu ,jei seimos gydytoja uzpilde taip kad ji darbinga,tai ir komisija ta pasako,jei draugei nedave grupes ,ir tuo nesutinka,turi teise kreiptis i valstybine komisija(atrodo taip vadinasi)
GUTA
LABA DIENA. O JEIGU ZMOGUS NESUTINKA SU JAM PASKIRTAIS NEIGALUMO PROCENTAIS, TAI KUR IR KAIP REIKIA KREIPTIS? AR RASTU ISSIUSTI, AR KAZKUR TAI VAZIUOTI REIKIA? IR PER KIEK LAIKO?
mėnulis
QUOTE(grazina37 @ 2011 01 31, 14:52)
tokiu nesamoniu niekas nedaro,jei gydytoja siunte ir komisija dave grupe,reiskia ji tikrai ligonis,jei sveikata pablogetu,tada ji juk nieko negautu ,o is naujo susirinkti israsus ir rekomendacijas tikrai yra sunku doh.gif
miglute viskas bus gerai ,tik po metu gali grupes nenuimti ,o duoti 50 procentu darbingumo,bet zinoma geriausia buti sveikai ir gyventi is algos ,nei gauti pasalpa doh.gif
*

Kaip nedaro, o jei zmogu pvz slegia ta grupe, taip supratau cia ir yra, jis gali neit ir atsisakyt. Dar ne tokius dalykus padaro. Cia is muses dramblys ziuriu gaminamas.
grazina37
QUOTE(mėnulis @ 2011 02 01, 09:18)
Kaip nedaro, o jei zmogu pvz slegia ta grupe, taip supratau cia ir yra, jis gali neit ir atsisakyt. Dar ne tokius dalykus padaro. Cia is muses dramblys ziuriu gaminamas.
*

jei zmogus zino kad neigalumas duotas laikinai ,na po komplikuotos ligos ar operacijos,tai gali neiti,bet jei liga tokia kuri yra nepagydoma,ir gali blogeti,privalai tai daryti,ne kokia jai ta nasta,tik masto ar verta pranesti darbdaviui,nes siuo metu jauciasi sveika,ir tikisi kad grupe bus panaikinta ir ji sekmingai gales dirbti savo darba
Papildyta:
QUOTE(GUTA @ 2011 02 01, 08:50)
LABA DIENA. O JEIGU ZMOGUS NESUTINKA SU JAM PASKIRTAIS NEIGALUMO PROCENTAIS, TAI KUR IR KAIP REIKIA KREIPTIS? AR RASTU ISSIUSTI, AR KAZKUR TAI VAZIUOTI REIKIA? IR PER KIEK LAIKO?
*

reikia kreiptis per 30 dienu ,nuo dokumentu gavimo,i NDNT direktoriu,manau seimos gydytoja tikslu adresa turetu zinoti blush2.gif
lenke555
Sveiki.Kreipiuosi pagalbos,gal kas susidurete su tokia situacija.Seimoje yra trys vaikai,viena mergyte gauna invaliduma einanti i mamos sask.Mama istojo i darbo birza ir susidure su tokia problema,kad jai darbo birza pareiske kad nemokes bedarbio ismokos pilnos,nes ji gauna vaiko invaliduma,o mokes tik skirtuma,kuri gaus apskaiciave. Norejau paklaust nuo kada skaiciujama invalidumas i pajamas?Jug tai yra vaiko pinigai vaistams.Kur kreitis kad suzinot,ar gali taip darbo birza apskaiciuot bedarbio pasalpa,itraukent vaiko invaliduma i mamos pajamas.
lod
QUOTE(lenke555 @ 2011 02 01, 16:13)
Sveiki.Kreipiuosi pagalbos,gal kas susidurete su tokia situacija.Seimoje yra trys vaikai,viena  mergyte gauna invaliduma einanti i mamos sask.Mama istojo i darbo birza ir susidure su tokia problema,kad jai darbo birza pareiske kad nemokes bedarbio ismokos pilnos,nes ji gauna vaiko invaliduma,o mokes tik skirtuma,kuri gaus apskaiciave.  Norejau paklaust nuo kada skaiciujama invalidumas i pajamas?Jug tai yra vaiko pinigai vaistams.Kur kreitis kad suzinot,ar gali taip darbo birza apskaiciuot bedarbio pasalpa,itraukent vaiko invaliduma i mamos pajamas.
*

vaiko neigalumas skaiciuojamas jei seima nori gaut socialine pasalpa, bedarbio pasalpai gaut vaiko neigalumo pinigai ne prie ko.
prie dubysos
Sveikos,gal kas esate susidure-jei zmogui butu nustatyta 1 gr( visiskas nedarbingumas,reikalinga kito asmens prieziura ) ir tas zmogus- mano vyras,ar as pati gauciau pinigus uz jo slauga( jis- veiksnus)?Ar man eitu SODROS darbo stazas( nes, manau,jei bus priskirta slauga,globa-kazkaip tikrins ar ka,ar yra slaugantis asmuo namuose g.gif ).
Monsė
Jei vyras veiksnus, gausite tik priežiūrą. Pinigėliai (apie 160 Lt) bus skirti į jo sąskaitą.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.