Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?

Mano pupai užporyt bus 4 mėn. Seselė patarė duoti obuoliuko. Rekomendavo žalios spalvos, nes raudoni labiau alergizuoja. Aš vis nesiryžtu pradėti. Maitinu vien savo pieneliu.
Atsakyti
Pradėjau duoti mišinuko kartą per parą, nes biški pritrūksru pienelio g.gif
Draugė, auginanti 2 metų sūnų, sakė kad nuo 3 mėnesių galiu duoti mažą šaukštelį banano ax.gif O nuo 4 - 5 mėnesiu pradėsiu pratint prie košyčių. Bet labai palengva ax.gif Po maža šaukstelį į dieną rolleyes.gif Manau mažylio virškinimas taip lengviau prisitaikys, gaudamas po truputį kažko naujo mirksiukas.gif wub.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Iki 6 men ir 1 savaites mano mazylis valge tik MP. Valgo MP ir dabar. Pradejom ragauti jau darzovienes, jau ir maisytu keliu darzovyciu, valgom desertuku t.y. vaisiu tyreliu (slyvu, melyniu ir obuoliuku) thumbup.gif Ir laabai jau megsta pieniska kukuruzu ir ryziu kosele lotuliukas.gif lotuliukas.gif Manau kad po keliu sav jau mesytes ragausim ax.gif Mamytes, kiekvienam vaikuciui individualiai, nemanau kad reikia taip jau grieztai laikytis grafiku kur literaturoj yra parasyta, savaitele ar ten ar sen, manau nieko nepakeis ax.gif Aisku, tai kas neaisku reikia konsultuotis su vaikucio gydytoja, nes niekas geriau nepatars nei zmogus kuris priziuri maziu ax.gif
Atsakyti
na, betkokiu atveju, skirtumas didelis kur damaitint kai valgo MP, kur kai misinukus wink.gif
tos kur duoda MP, veliau reiktu pradet damaitint...
beje, kieta maista pervelai duot irgi nera gerai... jau nuo 6 men reik smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2007 03 29, 16:20)
na, betkokiu atveju, skirtumas didelis kur damaitint kai valgo MP, kur kai misinukus wink.gif
tos kur duoda MP, veliau reiktu pradet damaitint...
beje, kieta maista pervelai duot irgi nera gerai... jau nuo 6 men reik smile.gif

Nebutinai nuo 6 men reik primaitint.Miglei vakar suejo puse metu,o siand,ejom pas daktare ir ji ja pasvere,pamatavo ir pasake,jei nenoriu galiu dar neprimaitint.
Atsakyti
Man irgi gydytoja buvo sakius, kad vien MP galima maitinti ir iki 1 metų, jei pats vaikas nenori nieko kito. smile.gif smile.gif smile.gif

Maniškis pvz nevalgė jokių pirktinių košelių, nei kruopų ( skirtų leliukams), nei daržovių, net jogurtų ir varškių nevalgė tų kur skirta leliams. Ir jei ne mano kaimynė, tai nežinau kaip mums būtų sekęsi su košelėmis. Ji man pasakė, kad jos dukra irgi nevalgė pirktinių, tada pabandžiau pati išvirt daržoves, jos tiko ir jas valgėm. Deje kai pradėjo valgyt mano darytas daržovienes pabandžiau ir ne karta nupirkti pirktinių daržovienių ( ir su mėsyte ir su žuvyte) nei vienos nevalgė. Net nevalgė kruopų košių kur skirta mažiukams. tada aš pati virdavau grikius ir maišydavau juos su mėsyte tik tada valgydavo.

O daržoves pabandžiau duot nuo 4 men, spjovė ir nevalgė, sekantis bandymas buvo 6 men. Ir kai gavom kaimynės patarimą buvo gal 7 men, va tik hnuo tada pradėjo kažka valgyt daugiau. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Taigi vaikas vaikui nelygus lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Wiolla: 31 kovo 2007 - 19:34
O man tai keista, kad kai kurios mamos labai skuba vaikuciams duoti papildoma maista g.gif Na, turiu omeny 3-4 men kudikelius blink.gif Aisku, kiekviena mama geriausiai zino, ko reikia jos vaikuciui 4u.gif , bet kam skubet anksti mazylio skranduka apkraut bulviu kosem, morku tyrelem ir pan.? Na, nebent mazylis priauga mazai svorio...O visais kitais atvejais nematau prasmes kisti vaikui kose tuo metu, kai jo skrandukas geriausiai virskina MP arba misinuka. Kas zino, kokia itaka pernelyg ankstyvas primaitinimas gali tureti vaiko skrandziui - gal uzaugus ji del to kamuos skrandzio problemos? Juk ne veltui ant visu kosyciu, tyreliu gamintojai raso, kad reikia pasitarti su gydytoju pries pradedant papildoma primaitinima anksciau nei vaikui sukaks 6 men.
O as papildoma maitinima pradejau , kai dukrai buvo 5 men ir 3 sav. (iki tol maitinau vien MP) Niekur neskubejau, palaipsniui po sauksteli duodavau darzoviu kosytes. Dabar jau valgo daug ka - ivairias kruopu koses, mesyte, tyreles, jogurta, duoniukus ir kt. thumbup.gif
Atsakyti
mano maziukei 3,5men ir valgom MP.man atrodo,kad ji nedavalgo,nes tikrai ir pienuko neturiu daug,bet padarau misinio,buteliuko isvis neima doh.gif .per trecia menesi priaugo 500g.gydytoja leido ragauti bulves,bet as dar nesiriztu unsure.gif .nezinau,atrodo lieseja mergaite akyse,bet jai misinio nevalgo?? ka daryt,patarkit prasau g.gif
Atsakyti
QUOTE(elinga N @ 2007 04 01, 18:11)
mano maziukei 3,5men ir valgom MP.man atrodo,kad ji nedavalgo,nes tikrai ir pienuko neturiu daug,bet padarau misinio,buteliuko isvis neima doh.gif .per trecia menesi priaugo 500g.gydytoja leido ragauti bulves,bet as dar nesiriztu unsure.gif .nezinau,atrodo lieseja mergaite akyse,bet jai misinio nevalgo?? ka daryt,patarkit prasau g.gif



O vitaminu (skystu pavidalu) gydytoja neskyre mazylei? Jei jai apetito nera, tai gal padetu vitaminai ( nes jie kelia apetita) g.gif
Beje, mano dukra, budama 4, 5 men, priaugo tik 300 g. As gydytojos kabinete iskart supanikavau, o gydytoja mane nuramino. Ji pasake, kad svarbu yra ne tai, kiek priaugo, o ar jos svoris atitinka 4,5 men kudikio svori. Kadangi mes ta svori atitikom, ir nerekomendavo pradeti papildomo primaitinimo. Taip ir tavo mergytei ( musu bendravardei wub.gif) - gal ji sveria pakankamai, kiek turi sverti tokio amziaus kudikis? Tada del tu 500 g. jaudintis nereiketu. Be to, 500 g. yra ne taip jau ir mazai - juk kuo toliau, tuo maziau priaugines dukryte (tik pirmus menesius priauga iskart po kg ir daugiau mirksiukas.gif )
Be to, reikia atkreipti demesi ir i tevus, t.y . jus. Jei vaiko tevai yra ne milzinai ir ne stambuoliai, tai gal vaikas paveldejo vieno is tevu sudejima, todel visai normalu, kad priauga po nedaug mirksiukas.gif
O misinio mazyle nevalgo greiciausiai arba del to, kad

1. jis jai (palyginus su MP) yra neskanus
2. Jai uztenka pieno (tau gal tik atrodo, kad isgeria nedaug mirksiukas.gif )

Bet kokiu atveju, jei mergaite sveika, guvi, neserga, hemoglobinas geras, neskubek vaikui kisti bulviu koses ir stengtis dirbtinai nupeneti mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gytr: 02 balandžio 2007 - 11:50
4u.gif Sveikos visos. pasidalinsiu ir as savo patirtimi. Iki triju menesiu valgem tik MP, po to jo nebeliko ir perejom prie misinuku ir oi daug isvargom kol pataikem koks tinka. Dabar jau mums 4.5 menesio ir galvoju pabandysiu duoti kosytes. Labai patiko, net du saukstus suvalge, bet paskui pastebejau, kad labai jau nerami patapo. Per sunkiai virskinosi jai kaip supratau. Tai nebeduodu. O banano obuoliuko po truputi ji gauna kasdien jau nuo 3.5 menesio. Konsultuojantis su gydytoja ji taip pat patare neskubeti su kosytem, nes kadangi priauga normaliai svorio, tai geriau neapsunkinti skranduko vaikui.... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurgita112: 16 balandžio 2007 - 15:01
sveikos, mamos
noriu papasakot kaip mes maitinames, nezinau ar gerai, taciau kiekvienas prisitaiko pagal save ir pgl savo fantazija.
papildomai primaitinti pradejau nuo 5 men ir 3sav. pradzia buvo nuo virtos bulves, tai labai nepatiko, nepatiko veliau ir morka ir su morka. nepadėjo ir + MP teko pradet nuo obuoliu tyreles, o ji tai labai skani, tada darzoviu košytę sumąsčiau duoti su tyrele, tai dabar valgom taip: šaukšta daržovių košes reikia padažyt į obuolienę , o tada tai su apetitu papietaujam.
Koše "sinlac" patiko iš karto, nes saldi.
Sėkmes visoms
Atsakyti
su kietu masteliu mano nuomone reikia pradėti apie penktą mėn.
Atsakyti