Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kaip ir kada įvedamas "kietas" maistas?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio iki 1 metų meniu
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
san
pasidalinkite patirtimi, kaip keiciasi mazylio maitinimas pradejus primaitinti "kietu" maistu (t.y. jau ne be tik pienu)?

na kad pradeti po sauksteli ir didinti porcija, kad bandyti po viena darzove kelias dienas, tas aisku.
dar isskaiciau, kad, kol pripranta koses valgyti, reikia jas pasiulyti pries piena, o po to po pieno.

bet va kas man neaisku:

kiek suprantu, ispradziu (na kol po sauksteli ar du), tai ta kose bus prie vieno maitinimo salia pieno - t.y. duodi ta sauksteli koses, o po to, kaip iprastai, pieno. ar taip?

o kada atsiranda taip, kad vienas maitinimas jau vien tik kose?
o kada du maitinimai vien tik kose?

ir dar, kuri maitinima geriausia pradeti pakeitineti kose?
šilka
rolleyes.gif čia turbūt kiekvienai buvo neaišku. Manau yra daug prirašyta ta ema, bet jei jau atsidariau, parašysiu, kaip aš dariau. Išvirk mažą bulvytę, gal net pusę, sutrink, atskiesk savo pienuku ir bandyk duoti, žiūrėk, kaip reaguos, patiks, ar ne Iš pradžių kelis kelis šaukštelius, ir vis kiekvieną dieną didink kiekį. Paskui įvesk kitą daržovę, pvz. morką. Ir taip įvedinėk, kopūstą, kalafiorą, moliūgą, o po to ir mėsą( čia nuo 6mėn.) Taip pat ir su grūdų koše, aš verdu Puikio košę, jos yra trijų rūšių. O dėl pieno pakeitimo kietu maistuku, tai aš visiap dariau, ir pavalgom kieto maistuko ir užgeriam pienu. O kartais , užgeriam arbata ar sultimis, ar vandenuku. Dabar maniškis beveikl septynių mėnesių, tai valgom košę ryte ir košę prt pietus , o vakare tyrelę. Jums iš vis užtektų, jei maitini savo pienuku, dar tik banano, obuolio ar kokios vaisinės tyrelės
san
aciu nors vienai atsiliepusiai.

siaip tai mes be sesiu menesiu nesiruosiam nieko valgyti papildomai.

o tie klausimai: kada pakeiciamas vienas pieninis maitinimas kosiniu, man rupi todel, kad po nauju metu zadu po truputi pradeti dirbti.
todel svarbu man kuri maitinima cia imti pakeitineti. vat kaip yra...

zarija
Na Manau, kad daug sia temele yra prikalbeta, bet pvz. as pasimeciau, net savim stebuosi pirma vaika normaliai ir be jokiu klausimu ismaitinau iki 6 men ir pradejau damaitinet, bet dabar esu tokioje busenoje, kad nepamenu nuo ko pradejau ar nuo kruopu ar nuo darzoviu, tik pamenu, kad kas savaute vis nauju maisteliu papildydavau vaiko meniu.
Aisku puldavo man evisi, kad naujoviskai vaika auginu...bet va dabar turiu tfu tfu sveika sunu smile.gif
O dabar nezinau nuo ko pradesiu gal nuo grikiu...visapusiskai esu pasimetus sad.gif ir labai ant saves pykstu, bet nieko padet negaliu mad.gif dar daktorka man vaiko pasiule duoti obuoliu ar kokiu vaisiu, nes matai jam rachitas (jo zidinuku buta) , tai jos teigimu vaikui truko kazkokiu maisto medziagu. Pabandziau duot, bet va po keliu savaiteliu suviduriavom ups mad.gif tai nustojau bile ka duot ir va laukiu 6men. kaip sukaks ir tada..nezinau mad.gif mad.gif
Limcamca
O nuo kada galima jau 2 ir daugiau maitinimu pakeisti kosemis?
silvijyte
Nekankinkit vaiku maitindamos vien savo pienu iki nezinia kiek vaikas nuo triju ar keturiu men. turi gauti daugiau medziagu negu yra motinos piene o nuo sesto menesio motinos nebe toks maistingas.tada ir prasideda rachitai ir kiti dalykai.vaikai mokosi sedeti juda ir jiems reikalinga daugiau energijos.duokit kosiu kuo anksciau
Voriuke
Iki 6 men. maitinau tik savo pienu. Kai atejo laikas duot "kieto" maisto, buvau ir as labai pasimetus, nors skaiciau ir knygoj, ir forume smile.gif O pradejom mes tai nuo obuolio- pati patarkuodavau. Taip ismokom valgyt sauksteliu (jei tai galima pavadint ismokimu biggrin.gif ). Po to pratinomes prie bulves, bulves su morka...Tik deja nevalgo 2.gif mano gamybos darzovienes, o Hipp tai patinka g.gif Iki siol valgom 1k. darzoves, 1 k. obuolio ar banano. Tik manau mes jau atsiliekam nuo "grafiko", nes turetume valgyt mesyte doh.gif Bet noreciau paklaust mamu (gal nepradesiu naujos temos), kaip su kruopu kosem: nuo kokios pradejot (kokiu kruopu, kokios firmos labiau megsta jusu 2.gif ?)
Jurasius
As pradejau saviski primaitinti 4men pabaigoje. Gydytoja patare pradeti nuo kruopu kosiu(pagal kazkokia tai mokykla kurios ji laikosi). Perku Milupos firmos koses kur parasyta nuo 4men. Pradejau nuo ryziu-kukuruzu, veliau bandysim avizu, dar veliau grikiu jei nealergizuos. Darzoviu koses patare duoti nuo 5men., tai rytoj bandysime bulves. Koses duodu pries maitinima pienu(misinukas). essen.gif
astux
Labas San wink.gif nu pasakysiu kaip as darau. Mes jau savaite valgom kose. Gydytoja liepe savaite duoti bulve, o paskui morka, bet as bulve viena daviau tik 3 dienas, tada jau morka pridejau ir po dar dvieju dienu cukinija. Maitinu kose po pietu miego, bet kadangi taviske tokio dalyko nezino, tai nezinau kaip tu sugalvosi laugh.gif
pradejom nuo sauksto koses (skystos, skiedziu MP), dabar suvalgo apie 70ml. sake turetu apie 120ml, suvalgyt, bet as neprievartauju. Po koses duodu dar MP atsigerti, jei matau kad kimba i atlapus laugh.gif laugh.gif vakare biski duodu vaisiu (cia jau savo iniciatyva) patarkuoju biski obuolio ir banano, pamaisau ir tada jau isisziojes laukia kito sauksto. nu dar turi klausimu???
Zhiema
Silvijyte brangioji, cia kruva tokiu mazochistiniu mamu kurios kankina vaikus iki 6 menesiu ir marina badu tik pienu girdydamos mad.gif NES JOS NAUDOJASI NAUJAUSIOMIS PSO REKOMENDACIJOMIS!!!!!! mad.gif mad.gif mad.gif Sorry rolleyes.gif labai supykstu tokias nesamones pamaciusi rolleyes.gif
pabandysiu kuo trumpiau is aiskiau rolleyes.gif
1. jei vaikui pakanka svorio geriausia pradeti nuo darzoviu kosiu, jei per mazai - nuo kruopu. mes pradejom nuo darzoviu (beveik 6men), bulve, porcijos didinimas, po 3 ar 4d +morka, paskui + kalafioras, +cukinija, zodziu kaitalioti darzoviu sudeti, ziureti kas vaikui patinka, stebeti ar nera alerginiu reakciju. Neavalgiukams daznai girdziu kad patinka Hipp bulve + moliugas rolleyes.gif
2. nuo 7men i darzoviu kose reiketu deti mesos. rekomenduojama pradeti nuo triusienos rolleyes.gif mes valgem Hippa taio kaitaliojom visaip. maziausia vertinga vistiena. reiktu vengti riebios mesos. per diena reikia apie 50g mesos.
3. grudu koses ivedamos mazdaug po menesio kai pradejo valgyti darzoviene... savaite ten ar ten nieko baisaus... kazkaip labai nepergyvenau nuo kokios pradeti, nupirkau Nestle keliu grudu kose, bet isbere nes buvo kvieciu. Kvieciai (manai) irgi mazai vertingi, be to alergizuoja. taigi - ryziai, grikiai, avizos etc, mums labiausia patinka Hipp arba Nestle keliu grudu koses be priedu thumbup.gif nors ir be priedu bet labai skanios rolleyes.gif galima virti ir namuose - smulkinti kruopas ir skiesti pienu ar misiniu. bet man geriau pikrtines rolleyes.gif
4. klausei kada visa maitinima keicia kose? - tada kai jau priprantama prie normos, t.y. vaikas turetu suvalgyti apie 100-150ml koses (nors maniske visada maziau suvalgydavo). geriausia kietu maistu maitinti apie pietus, ne vakare, kad neapkrauti skranduko o ir pastebeti alergija jei butu.
5. 2 kartus kose pradejome valgyti kazkur 7 su savaitele ar dviem... rytais nelabai valgydavo, tai valgydavom pietums ir pavakariams.
6. vaisius ir tyreles ivedziau panasiai nuo 6.5men Valgydavom pries pietu miegeli ar pavakariais (faktiskai skaitytusi jau 2 maitinimai, bet ji tyreles suvalgydavo po puse indelio Hipp.)
7. kai vaikas suvalgo visa reikiama porcija, pavalgius galima pasiulyti sulciu - jos turetu buti skiestossantykiu 1:1 (pe puse vandens ir sulciu). vaikas turi isgerti per diena tiek kiek menesiu - jei 7 tai 70ml, bet mes isgerdavom siek tiek daugiau, nes pildavau daugiau vandens, nes vieno vandens ji visai negerdavo.

na va.. atrodo atsakiau i klausimus, jei ka - dar uzeisiu cia smile.gif ir jei patiko mano rekomendacijos galesiu dar ka papasakoti tongue.gif

TIESA - maisto virimui, tyreliu ruosimui NENAUDOJAMAS NEI CUKRUS NEI DRUSKA. darzoviene galima pagardinti sauksteliu alyvu aliejaus. bet jei su MP tai ir taip skanu tongue.gif as alieju pradejau pilti kai mesa ivedem smile.gif
kregždutė
Visos teorijos nuo praktikos skiriasi tuo, kad jos ir yra teorijos. Iki 6 mėn TIK MP yra blefas, nes prasideda anemija, nerimas ir kt. nemalonūs dalykai. Mes jau gerą mėnesį valgome kietą maistą. Nėra jokio viršsvorio, kraujas geras.
Pradėjome viską savo nuožiūra - nuo banano. Skanus buvo, tai valgė gerai. Aišku iš pradžių nemokėjo šaukšteliu valgyti, bet greitai išmoko. Jei pirmą šaukštelį išspjovė, tai nereiškia, kad nenori, o tik, kad nemoka valgyti. Po kiek laiko pats išsižioja ir laukia, kad dėtų į burnytę. Į dieną duodavau 3-5 šaukštelius.
Vėliau išviriau daržovių. Užgerdavo sultimis arba arbatėle. Sultys iš pradžių tikrai sunkiau virškinamos, nes šiek tiek atpildavo.
Dabar daržoves verdu įvairiai - bulves, morkas, cukinijas, kalafiorus, brokolius. Įpilu šlakelį aliejaus.
Prieš 3 dienas daviau mėsiškos košelės, irgi gerai valgė. Tai Hipp su kalakutiena arba su veršiena.
Dar labai mėgsta MILUPOS firmos 4 košes viename pokelyje. Jos pieniškos, įpilti reikia vandens. Vaisių tyrelės tik kai kurios jam skanios, raudonos nepatinka, rūgščios.
Grūdų košės nepatiko, bandžiau duoti, bet nevalgo, užsičiaupia ir nusisuka. Kartais išverdu skystos manų košės, tai ją valgo.
Sėkmės maitinant ir svarbiausia kantrybės mokant vaikutį valgyti. Tik negalima prievarta kišti. tongue.gif
Zhiema
Kregzdute, ne joks ne blefas..... tik vaikuciai zinoma skirtingi... kitam gal 2 savaitem jau anksciau reikia kito maisto, kitam gal menesiu veliau...
vat butent, kad vaikutis nemoka valgyti.... todel kad tik apie 6-aji menesi susiformuoja nezinau kaip pavadinti, turbut rijimo refleksas, ta prasme kad vaikutis moka nustumti kieta maista link gerkles ir ji praryti.... liudna kai taip snekama... sad.gif bet gi kiekviena mama zino kas jos vaikui geriausia smartass.gif bet pasidometi naujausiomis rekomendacijomis ir vaiko vystymusi deretu smartass.gif cool.gif heart.gif
elyt
As savo mazaja pratinau prie kosyciu tik pries dvi savaites, ir deja viska isbandziau bet ne viena kose , net ir tik bulvytes nevalge- atsirasdavo vemimo refleksas. Todel savo vaikucio nekankinau ir gere iki 6 men. tik mano pienuka.Dabar tik kokia savaitele pradejo pati ziotis valgyti ir tik NESTLE KOSYTEM. Darzoves ne vienos nevalgo ,kad ir kaip buvau pagardinusi- likom be darzoviu koses ,tikriausiai kai nueisim pas gydytoja gausim barti ,o ka as galiu padaryti jei jai sukelia vemimo pojuti, gal veliau valgys,dar megsta tyreles.... g.gif
Zhiema
vaikas gali pradeti ziaugcioti jei papuola gabaliukas, arba maistas per tirstas, todel jis limpa prie gomurio rolleyes.gif
krika
jus cia visos rasot apie pirktines kosytes, tyreles ir pan o kaip viska isvirti namu salygom.
beje, man patiko Zhiemos pamokslas thumbup.gif
Missy
As auginu vaika pagal senas knygas. Ir pradejau vaikui duoti pajusti skoni kito maistelio jau nuo 4 men. Zinoma jis dar nevalgo nei kosiu, nei tyreliu. Tik pagremziu obuoliuko, banano, duodu morkyciu sulciu.
Monet
Kaip musu daktariukstis sako: del kiekvieno vaiko knygos neparasyti. Ir tos rekomendacijos pradeti papildoma maista nuo 6 men tera tik rekomendacijos. Kada geriausiai pradeti primaitinti , tai priklauso nuo vaiko. As pirma savo pradejau primaitinti realiai nuo 7 men., o antra nuo 5 men. Taigi, dabar mums nepilnai 6 men ir mes jau valgom 2 koses- viena darzoviu su mesa, kita kruopu su mamos pienuku.

Mano firminis darzoviu koses su mesa receptas:
Jautiena
Morka
Bulve
Kalafijoras
Brokolis arba cukinija. Kartais dedu abu

Jautiena gerai isvirti. Poto su Chicco smulkintuvu ja susmulkinu 3 kartus. Darzoves isvirti nedideliame vandens kiekyje. I isvirusias darzoves idedu 3 saukstelius smulkintos mesytes ir viska issuku su mikseriu(tuo antgaliu, kuris skirtas pure gaminti). Kai ismalta mase buna vienalyte, t.y. tyreles konsistencijos be jokiu gumuliuku, idedu puse saukstelio aliejaus. Alieju dedu saulegrazu, salto spaudimo, ekologiska (bent ant jo taip uzrasyta). Jei buna tirstoka, ipilu virinto vandens. Tokia kosyte mano sunelis noriai valgo.

Kai sunui pirma karta bandydavau pasiulyti atskirai bulves ar morkos, jis nevalge. Bet kai pasiuliau darzoviu asorti- darzoviu kose, bet be mesos ir praskiesta su mamos pienuku, jis nuo pat pirmo karto valge noriai ir daug:)
Zhiema
QUOTE (krika @ 2004 11 03, 09:44)
jus cia visos rasot apie pirktines kosytes, tyreles ir pan o kaip viska isvirti namu salygom.
beje, man patiko Zhiemos pamokslas thumbup.gif

na mes tai jau ne mazos, mokomes kramtyti, tai smulkintuvo jau seniai nenaudoju. pvz grudu koses verdu kol suverda nors kiek ir viskas, nebetrinu. ta prasme pvz ryzius - ilgiau paverdu ir jie issileidzia siek tiek, idedu tyreles ir thumbup.gif tiesa, pabaigoj pilu pieno (misinio). tas pats su grikiais. dar kartais verdu kukuruzu kose, tikja labai ilgai reikia virti... darzoviene verdu panasiai kaip parasyta - isverdu mesa , susmulkinu (kartais dedu farsa, tai iskart su darzovem, tik verdu ilgiau). smulkinu jau pjaustydama, tada sumetu viska dar prie darzoviu. darzoves dedu pagal nuotaika - bulve, kartais morka (nelabai megsta), cukinija. prie darzoviu kartais iberiu ryziu ar kelis makaronus... kai buvo mazesne koses irgi smulkindavau su smulkintuvu, kaskart vis maziau trindavau, nes jei per ilgai prie vientisos konsistensijos pripranta gali nelabai noret kramtyt rolleyes.gif tai va, isverdu, sumaigau, ipilu sauksteli alyvuogiu aliejaus ir i lekste rolleyes.gif
kregždutė
Žiema, sutinku kad visi vaikučiai skirtingi, gal kitam ir nereikia, tikrai gali kilti vėmimo refleksai ar dar kas, pvz. alergija. Bet man labai labai keista, kad prieš kokius 9-8 metus visi vaikai kažkodėl turėjo tą rijimo refleksą nuo 4 mėnesių amžiaus, o staiga mūsų naujieji vaikučiai jau nebeturi????? g.gif Kažkodėl visos pirktinės košės nuo 4 mėn, o natūralistai moko, kad jokiu būdu negalima, vos ne nuodas, tik nuo 6 mėn po šaukštelį ir taip mėnesį laiko kol pripras. Todėl ir sakau, kad tai tik teorijos, kiekviena mama mato ko reikia jos vaikui.
Zhiema
QUOTE (kregždutė @ 2004 11 03, 16:34)
Bet man labai labai keista, kad prieš kokius 9-8 metus visi vaikai kažkodėl turėjo tą rijimo refleksą nuo 4 mėnesių amžiaus, o staiga mūsų naujieji vaikučiai jau nebeturi?????

o tu paklausk savo mamos kaip mes valgem??? daznai ir is buteliuku koses girdydavo... mano mama su didziausia nuostaba ziurejo kaip dukryte valge pirma karta - sako vaje, kaip graziai nukabina maista, kaip graziai tvarkosi burnytej, kaip nustumia liezuviuku, kaip nuryja!!! sako kiti spjaudosi, viska lauk isvercia, reikia grusti kisti etc va cia ir yra esme rolleyes.gif na o kad pirktines nuo 4men rolleyes.gif cia jau rinka... jie galetu ir nuo 1men sukurti smile.gif jiems tai pinigai laugh.gif wink.gif
Monet
Na, del rinkos, tai as sunkiai ikertu kruopu koses maziesiems asortimenta g.gif Vieninteles is naturalesniu be cukraus, pieno ir kitu priedu tai - Milupa aviziniai dribsniai, ryziai ir Bebe kukuruzu kose. Tikrai nesuprantu kodel nera grikiu, mieziu ir kt. kruopu susmulkintu, kurias tik uztektu mamos pieneliu uzpilti be cukraus. Tiesiog baisu kai pasiziuriu parduotuvese i lentynas: sausainiu kose, sausainiai kudikiams, koses su cukrum, vaisiais....
Zhiema
QUOTE (Monet @ 2004 11 03, 17:33)
Na, del rinkos, tai as sunkiai ikertu kruopu koses maziesiems asortimenta g.gif Vieninteles is naturalesniu be cukraus, pieno ir kitu priedu tai - Milupa aviziniai dribsniai, ryziai ir Bebe kukuruzu kose. Tikrai nesuprantu kodel nera grikiu, mieziu ir kt. kruopu susmulkintu, kurias tik uztektu mamos pieneliu uzpilti be cukraus. Tiesiog baisu kai pasiziuriu parduotuvese i lentynas: sausainiu kose, sausainiai kudikiams, koses su cukrum, vaisiais....

reik virti paciai rolleyes.gif mes tai daznai parduotuvines valgom rolleyes.gif turbut kitos sudeties (cia apie cukru) butu nevalgomos tokiu budu paruostos wink.gif
Momo
QUOTE (kregždutė @ 2004 11 03, 13:34)
Kažkodėl visos pirktinės košės nuo 4 mėn, o natūralistai moko, kad jokiu būdu negalima, vos ne nuodas, tik nuo 6 mėn po šaukštelį ir taip mėnesį laiko kol pripras. Todėl ir sakau, kad tai tik teorijos, kiekviena mama mato ko reikia jos vaikui.

Butent taip naturalistiskai ir kankinau savo vaika smile.gif , nes manau, kad vis tik yra tuose mokymuose tiesos. Nes ne viename zurnale apie vaiku auginima radau parasyta, kad ankstyvas primaitinimas didina alergijos rizika ateityje. Jei vaiko seimoje yra alergisku zmoniu, patariama butinai maitinti tik mamos pienu iki 6 men., o jei pienuko nera - specialiu hipoalerginiu misiniu, ir net tada primaitinti tik nuo 6 menesiu.
Todel pasiurpstu skaitydama, kad mamos primaitina dar 4 menesiu neturincius kudikius. Man cia atrodo kaip eksperimentas su nuosavu vaiku.
LiVo
QUOTE (silvijyte @ 2004 10 24, 13:09)
Nekankinkit vaiku maitindamos vien savo pienu iki nezinia kiek vaikas nuo triju ar keturiu men. turi gauti daugiau medziagu negu yra motinos piene o nuo sesto menesio motinos nebe toks maistingas.tada ir prasideda rachitai ir kiti dalykai.vaikai mokosi sedeti juda ir jiems reikalinga daugiau energijos.duokit kosiu kuo anksciau

baisiai kvailai skamba: duokit kosiu kuo anksciau; dabar, net misiniu maitinamiems vaikams ivedineti kieta maista rekomenduojama nuo 6 men, o kodel? todel, kad kudikiu virskinamasis traktas pasiruosia kieto maisto virskinimui tik tada: padideja fermentu kiekis, subresta skrandzio gleivine, o jei ta kudiki imsi farsiruori kosem nuo 3 men, tai jo organizmas bus tik apkraunamas tuo, ko jis negali suvirskinti, islys visokios alergijos ir pan.
siaip as maitinau vien Mp iki 5 men, po to po truputi pradejau duot gremzto obuoliuko, nuo 5.5 pradejau pasiulyt darzoviu koses, tai l. sunku buvo ja prie to pratint, bet po truputi isivaziavom ir nuo 6.6 ivedziau dar ir kruopu kosyte, o darzoviene jau valgo su mesyte.
o Motinos piene yra visko, ko reikia kudikiui, ir dabar mokslininkams tyrinejant MP, ten randa dar visokiu geru dalyku, tai vien jo pilnai paanka iki 6 men, kt dalykas jei vaikas nebepriauga pakankamai svorio, kas rodo kad pienelio truksta, tada primaitinima reik pradet anksciau.
marsiukė
Na, kas liečia tuos hipoalerginius mišinius, tai, kai pradėjau duoti savo mažylei, tai ji pasidarė super nerami. Po to ištisai pradėjo verkti, rangytis, o kai pamačiau žalią kakutį, tai tada ir supratau, kas yra(aišku, kad žalias kakutis ne visada yra kokios bėdos priežastis) Pakabinau aš jo į degtukų dėžutę ir padarėm tyrimėlius- taigi, nustatė disbakteriozę sad.gif Ko iki tol nebuvo.Tai mečiau aš tą hipoalerginį į šoną ir maitinu paprastu mišinuku (kuo paprastesnis, tuo geresnis) .Tokia mano patirtis.
Voriuke
QUOTE (Monet @ 2004 11 03, 17:33)

Cia as ne visai i tema, bet negi nera jokios pirktines grikiu koses (be kt.kruopu, priedu)? g.gif visur isieskojau...Jei verdat pacios, pakanka tiesiog ilgai pavirt, ar kaip nors pertrinat?
elyt
GRIKIUS PRIEŠ VERDANT SUMALU KAVAMALE -KOŠĖ LABAI GREIT IŠVERDA, TIK VA NAMŲ GAMINTA VIS MANO MAŽOJI NEVALGO ,DUOK JAI NESTLE KOŠIŲ -KAS PER MANDRUMAI ŠIUOLAIKINIŲ VAIKŲ ,VYRESNIOJI VALGĖ MANO RUOŠTAS KOŠES PUIKIAI. AH essen.gif
krika
QUOTE (marsiukė @ 2004 11 04, 09:03)
Na, kas liečia tuos hipoalerginius mišinius, tai, kai pradėjau duoti savo mažylei, tai ji pasidarė super nerami. Po to ištisai pradėjo verkti, rangytis, o kai pamačiau žalią kakutį, tai tada ir supratau, kas yra(aišku, kad žalias kakutis ne visada yra kokios bėdos priežastis) Pakabinau aš jo į degtukų dėžutę ir padarėm tyrimėlius- taigi, nustatė disbakteriozę sad.gif Ko iki tol nebuvo.Tai mečiau aš tą hipoalerginį į šoną ir maitinu paprastu mišinuku (kuo paprastesnis, tuo geresnis) .Tokia mano patirtis.

bet jeigu vaikas alergiskas tik tada siuloma hipoalergini misini duoti. va mes is peptidi tutteli pakeitem i kita hipoargini misini. ir ka? panai netinka mad.gif is kur ji zino kad tas peptdidi tutteli 40 litu kainuoja, o to uz 15 litu organizmas nepriima - beria. ot tie vaikai.

as tai zadu primaitinti nuo 5 menesio
zaza
As neseniai pradejau duot Bebe grikiu kose. Ji aisku su abrikosais ir su cukrum, bet nemanau kad cia labai blogai. Siaip ir darzoves kai verdu idedu siek tiek (l nedaug) druskos. Mes namie patys valgom viska su druska ir su cukrum tai manau, kad jei dukryte ipratinsim kitaip po to bus problemu.
Siaip tai dabar turiu kita problema, niekaip neismokstam kramtyt. Nors vienas gabaliukas-gumuliukas ar koks kitas -iukas is kart vimdo, o jau 10menesiuku. Aisku dar neturi dantuku. Gal kas gali pasidalint patirtim kaip ismokinti kramtyti.
gabi
na matau kiek mamu tiek ir nuomoniu biggrin.gif Knygoje "Motinos ir vaiko knyga", apie primaitinima ir nujunkyma sitaip rasoma:

4 men. (nurodytas amzius tik gaire!)
1-2 savaite: duoti paragauti ryziu, vaisiu ar darzoviu koses per pietus, vidury maitinimo krutimi ar is buteliuko. Duoti to paties maisto tris dienas.

3-4 savaite: duoti paragauti kieto maisto per pusrycius, vidury maitinimo pienu (krutimi ar is b.). Per pietus padidinti maisto kieki iki 3-4 a.s.

5 men.

5-6 savaite: duoti paragauti kieto maisto per pavakarius vidury maitinimo pienu.
Pradeti mokinti gerti is puoduko.

7-8 savaite: per pietus duoti kieto maisto is pradziu ir uzbaigti maitinimu krutimi ar is b. Pusryciai ir pavakariai dar vidury maitinimo pienu. Mazylis turi suvalgyti 5-6 a.s. kieto maisto.

6 men.

9-10 savaite: per pietus po kieto maisto pasiulykite misinio is puodelio. Po keleto dienu ir per pavakarius duoti kieto maisto is pradziu ir uzbaigti maitinimu krutimi ar b.. Kaskart duoti atsigerti is puodelio misinio, virinto vandens ar skiestu sulciu.

11-12 savaite: per pietus ir pavakarius jau nemaitinama krutimi ar is buteliuko, bet duodama misinio is puodelio.

7 menesiai:
13 savaiciu ir daugiau: per pusrycius irgi nemaitinti krutimi ar is buteliuko, o duoti atsigerti is puoduko

toliau maitinimas krutimi ar is buteliuko lieka tik pries miega.

Nuo devyniu menesiu galima duoti karves pieno.

Ka manote?
Skambute
Labas mamytes, man ir labai aktuali tema, pries kokias 5 dienas pradejau damaitinti nes nebeuztenka mano pieno, duodu milupa aviziniu dripsniu kose.manajai 5 men.pradejom po sauksteli, o dabar i diena po 150g suvalgom.bet mano pieno vistiek nelabai uztenka, o nuo bet kokio misinuko ji vemia, skrandukas nepriima.daktare sake kad dabar duot tik ta kose.tai siandie skambinausi sakiau kad gali but kad jai visteik neuzteks, tai ji sake misinuka dar reiks damaitint, bet kad jai skrandis jo nepriima.tai ziuresim kaip cia bus! sad.gif
Momo
QUOTE (zaza @ 2004 11 09, 10:32)
As neseniai pradejau duot Bebe grikiu kose. Ji aisku su abrikosais ir su cukrum, bet nemanau kad cia labai blogai. Siaip ir darzoves kai verdu idedu siek tiek (l nedaug) druskos. Mes namie patys valgom viska su druska ir su cukrum tai manau, kad jei dukryte ipratinsim kitaip po to bus problemu.
Siaip tai dabar turiu kita problema, niekaip neismokstam kramtyt. Nors vienas gabaliukas-gumuliukas ar koks kitas -iukas is kart vimdo, o jau 10menesiuku. Aisku dar neturi dantuku. Gal kas gali pasidalint patirtim kaip ismokinti kramtyti.

Jei valgo ta kose, tai gerai, bet man ji pasirode smarkiai persaldinta rolleyes.gif Del pratinimo prie druskos ir cukraus, butent lengva prie suriu ir saldziu valgiu pripratinti, uztat sunku atpratinti. Juk druska sustiprina skoni. As, jei gaminu atskirai tik vaikui, vis dar druskos nededu, nes skaiciau, kad labai kenkia mazu vaiku inkstams.
O del kramtymo nesijaudink, maniskis irgi nenorejo kramtyti, net tema forume apie tai buvau uzvedusi. Kai pasidomejau labiau, suzinojau, kad kai kurie vaikai tik nuo 14 men pradeda kramtyti. Maniskis buvo beveik metuku, kai eme kramtyti maista, o dantukus jau kuri laika net 8 turejo. Bandziau, kaip patariama, duoti sausainiu, obuolio pagrauzti, bet nelabai padejo, o paskui kazkaip staiga ismoko clap.gif
zaza
Momo aciu nuraminai mane, nes visi man galutini termina 10men kramtymui duodavo, tai man jau stresas kad neisipaisysim i grafika smile.gif
Siaip isviso valgymas pas mus problema jei kruopu koses apie 100gr suvalgo (cia jei klounas-mama gerai dirba ir pataikau koki idomu daikciuka duot apziuret) tai su darzovem visai prastai apie 50gr. Ir siaip valgo tik jei susidomi kazkuo, o kai nusibosta tai ir viskas. Toks vaizdas, kad jai valgymas tik tarp kitko.
VilmaM
Tiek daug cia prisiskaiciau apie kieto maisto ivedima, bet man kilo dar klausimu, gal kas pasidalins savo ziniomis.
Mano 2.gif 5 men. 1 sav., jau savaite kaip per pietus ragaujame Milupos ryziu-kukuruzu kose (dabar suvalgo ~ 2 saukstus koses), visus kitus maitinimus maitinu pati. Pediatre patare nelaukti 6 men. ivedant koses, nes 2.gif labai retai tustinasi (kas 3-4 dienas, nors svoris kaip ir normaliai auga). Patare pradeti butent nuo grudu kosiu. Ir dabar po savaites koses ragavimo 2.gif viduriukai visai uzkietejo. Net nezinau ka dabar jai duoti, ar toliau ta pacia kose ir didinti doze, ar pradeti visai nauja?

Taigi noreciau jusu nuomones:
* Ar galima pradejus ivedineti kose ir pamacius, kad si netinka 2.gif pereiti prie kitos koses?
* Ar galiu dabar jai bandyti duoti darzoviu koseles ir ar tai reiskia, kad kukuruzu koses visai nebeduoti ir pradeti vel pratinti prie naujo skonio?
* Pripratus prie vienos koses kada galima ja paiivairinti kita kose, na pvz. valgo visa porcija ryziu-kukuruzu kose tai kada galiu vietoj jos pradeti duoti avizinius dribsnius?

Na tas maisto ivedinejimas man tai "tamsus miskas" net nezinau nuo ko pradeti ir kaip testi sad.gif nors ir daug cia prirasyta...
gabi
QUOTE (VilmaM @ 2004 12 07, 21:03)
Ir dabar po savaites koses ragavimo 2.gif viduriukai visai uzkietejo. Net nezinau ka dabar jai duoti, ar toliau ta pacia kose ir didinti doze, ar pradeti visai nauja?

Taigi noreciau jusu nuomones:
* Ar galima pradejus ivedineti kose ir pamacius, kad si netinka 2.gif pereiti prie kitos koses?
* Ar galiu dabar jai bandyti duoti darzoviu koseles ir ar tai reiskia, kad kukuruzu koses visai nebeduoti ir pradeti vel pratinti prie naujo skonio?
* Pripratus prie vienos koses kada galima ja paiivairinti kita kose, na pvz. valgo visa porcija ryziu-kukuruzu kose tai kada galiu vietoj jos pradeti duoti avizinius dribsnius?

Na tas maisto ivedinejimas man tai "tamsus miskas" net nezinau nuo ko pradeti ir kaip testi sad.gif nors ir daug cia prirasyta...

Labas,
As saviskei irgi buvau davus sios koses, tai viduriukai uzkietejo. Dabar neduodu jokiu grudu koses, manau duosiu nuo 6 men. Maitinu tyrelemis - obuoliu-bulviu, arba abrikosu-obuoliu po pora sauksteliu i diena. Tustinasi dabar normaliai ir keliasi nakti tik 1 karta, ne taip kaip anksciau kas 2 val. Dabar bandysiu darzoviu koseles. O primaitinti pradejau todel, kad noriu po mazu primpratint prie naujo maisto, kad sesiu men jau normaliai valgytu.
Na cia tik mano patirtis.
Siaip geriau ivedineti darzoviu kosele- pirma bulve, po savaites prideti morka, dar po savaites koki kalafijora... sumaisyti su savo pienu arba misiniu.
Kiek skaiciau ir kalbejau su pediatre, tai:
Pratinti galima prie naujos koses, pirma karta duoti 1 a.s., po to padidinti iki 3-4 a.s. Daugiau a.s. iki 6 men geriau negrusti wink.gif
sekmes
p.s. : a.s. - arbatiniai sauksteliai biggrin.gif
VilmaM
na man aisku, kad pratinti reikia po truputi, bet ar valgant jau savaite galima ta kose keisti kita, ar tai reiskia kad ryziu-kukuruzu nebeduoti ir pradeti po sauksteli nuo darzoviu???
gabi
QUOTE (VilmaM @ 2004 12 08, 09:09)
na man aisku, kad pratinti reikia po truputi, bet ar valgant jau savaite galima ta kose keisti kita, ar tai reiskia kad ryziu-kukuruzu nebeduoti ir pradeti po sauksteli nuo darzoviu???

tai aisku kad galima! gi nemaitinsi ta pacia kose visa gyvenima tongue.gif
Aplamai jeigu netinka vaikui kose, tai ja ir nereikia maitinti, o pakeisti kita kose, ir vel stebeti vaika, per tris dienas jeigu jokiu paberimu, ar kokiu kitu negeru reakciju, tai vadinasi gerai.
dovesa
Man tai įdomu nuo kada jau reikų per pietus tik košę valgyti ir užsigerti jau arbatele ar sultimis o ne pienuku???

Maniškiai tai jau visai neblogai valgo ir daržovių košytę, ir tyreles, ir ryžių košytę. Tik dar dažniausiai užgeriam pienuku, bet gal jau reiktų pradti užgerti tik arbatėle?
VilmaM
gal gali parasyti smulkiau kada ir ka tavo mazyliai valgo? as tai kazkur skaiciau, kad kosyte turi pakeisti pienuka per 10 dienu, bet tai turbut labai individualu kiekvienam vaikui
krika
suprantu, kad čia eina kalba apie košes, bet va norėjau paklausti nuo kada galima duoti duonytės, barankos ir kažką panašaus? šiandien pakišau duonos gabaliuką, galvojau palaižys ir viskas. o ji atsikando su savo dviem dantukais. aišku bandžiau kišti pirštą į burną ir traukt lauk tą gabaliuką laugh.gif bet nesileido. sučiulpė ar sukramtė nežinau, bet kad nepaspringo tai faktas biggrin.gif
Ievulia
As tai irgi duodu barankos pagrauzti, duonos plutos. Vakar daviau duoniuka, jis beseiliojant i kosyte pavirsta, sulapnojo mano zuikis per puse minutes ir patenkintas paliko. Nezinau, gal negalima? Siaip daugiau nieko be MP nevalgo, tik truputi obuoliuko pagremzto duodu.
smulkute
QUOTE(dovesa @ 2004 12 08, 12:55)
nuo kada jau reikų per pietus tik košę valgyti ir užsigerti jau arbatele ar sultimis o ne pienuku?
*

Man tas irgi idomu. Taip pat domina nuo kada reikia pradet duot kosytes 2 k. per diena.

Zhiema, l. aciu uz issamu aprasyma. Tavo primaitinimo budas man priimtiniausias.

Tiesa, gal kas zinot koki nors internetini adresa, kur lietuviu kalba butu parasytas issamus primaitinimo kalendorius.
Voriuke
QUOTE(smulkute @ 2005 01 03, 09:27)
Man tas irgi idomu. Taip pat domina nuo kada reikia pradet duot kosytes 2 k. per diena.

Zhiema, l. aciu uz issamu aprasyma. Tavo primaitinimo budas man priimtiniausias.

Tiesa, gal kas zinot koki nors internetini adresa, kur lietuviu kalba butu parasytas issamus primaitinimo kalendorius.
*

Jau 3 men., kaip mano 2.gif primaitinamas, bet man irgi visokiu klausimu iskyla. Is tiesu butu gerai rast daugiau informacijos, kiek ir ko turi gauti vaikas (pagal menesius). Man tai ir del kiekio neaisku.

Del koses, tai grudu iki siol uzsigeria pienuku. Bet jau noreciau sita maitinima praleist, pakeis arbatele ar pan., bet kad negeria 2.gif jokiu kitu skysciu (kelis saukstelius sad.gif ) Tik pietums, kai gauna darzoviene su mesyte, gauna arbateles ar kt. Pienuko sita maitinima nebegauna nuo tada, kai pradejau det mesos.
lengvute
man pediatrė liepė jau nuo 4mėn. pratint prie daržovienės, kad 5mėn. jau pilnai pakeistume 1 maitinimą, o po to iškart grūdų košes (vertingiausi grikiai ir avižos), kad 6mėn. jau būtų 2 košės pilnai įvestos.Vaisių sultys ir tyrelės tarpuose kaip desertas.
Noriu paklausti, o ar jūs verdat košeles tiesiog iš universalių dribsnių (avižų, ryžių)???
Dar čia šis tas : http://www.sveikas.lt/patarimai3.asp?id=43 apie maitinima ir primaitinima, bet man informatyvesni rusiški saitai.
Austutes Mamyte
Mano mazei 4 menesiai, vakar daviau paragauti puse saukstelio Hipp morkyciu , tai taip patiko kad laizesi visa diena ir ciulpe sauksta smile.gif Siaip manau reiktu primaitinti pradet gal ir veliau bet kad ta mergyte labai jau kudute, sveria 5,5 kg. o gime 3,5kg. Per paskutinius 2 men priaugo tik 700g. Kaip manot mamytes ar dar ne per ankstu? ( Maitinu pati).
aitė
QUOTE(Austutes Mamyte @ 2005 04 13, 12:26)
Mano mazei 4 menesiai, vakar daviau paragauti puse saukstelio Hipp morkyciu , tai taip patiko kad laizesi visa diena ir ciulpe sauksta smile.gif  Siaip manau reiktu primaitinti pradet gal ir veliau bet kad ta mergyte labai jau kudute, sveria 5,5 kg. o gime 3,5kg. Per paskutinius 2 men priaugo tik 700g. Kaip manot mamytes ar dar ne per ankstu? ( Maitinu pati).
*

na, jei svoris mažai auga, tai ne per anksti 4u.gif - mūsų ta pati bėda, tai daktarė pati liepė duot daržovienių jau, netgi ir vitaminų prirašė Multitabs, o tai kažkodėl apetitas sumenkėjęs pas mažąjį vyriškį g.gif
O daktarė mūsų šiaip jau propaguoja natūralų maitinimą, bet ne fanatiškai biggrin.gif
aitė
O klausykit, mamos, man čia iškilo toks gal ir nelabai protingas, bet visgi klausimas biggrin.gif - kaip ten tuo maisteliu varijuot, ta prasme, jei pradedu nuo daržovienės - tai ok, bulvė, paskui bulvė + morka, po to bulvė+morka+kopūstas ir t.t. čia kelių savaičių bėgyje. Bet kaip paskui su kruopų košėm ar vaisių tyrelėm - tai jas duot šalia daržovienės (vieną maitinimą - tarkim daržovienę, o kitą - kruopų košę) ar vietoje jos ar vieną savaitę vaikį šert daržovėm, o kitą kruopom g.gif smile.gif ? Kada, pradėjus vaikį primaitint, įvest dvi skirtingas košeles per dieną?
Būsiu labai dėkinga už info! 4u.gif
Jurga
QUOTE(aite @ 2005 04 15, 21:26)
Bet kaip paskui su kruopų košėm ar vaisių tyrelėm - tai jas duot šalia daržovienės (vieną maitinimą - tarkim daržovienę, o kitą - kruopų košę) ar vietoje jos ar vieną savaitę vaikį šert daržovėm, o kitą kruopom  g.gif  smile.gif ? Kada, pradėjus vaikį primaitint, įvest dvi skirtingas košeles per dieną?
Būsiu labai dėkinga už info!  4u.gif
*

1 maitinimą daržoviene ir kitą - kruopų. Bet prieš tai - geriau išbandyk atskirai kruopų. Jei nealergizuos, kai bus įpratęs (išbandant po vieną košę) prie kelių - tai jas galėsi ir duot pakaitom per tą pačią dieną. Nežinau kelių mėnesių - kaip gausis natūraliai - gal bus jau kokie 8. Žiūrint kada pradėsi smile.gif
Nežinau, ar supratai, ką čia prirašiau ax.gif
aitė
QUOTE(Jurga @ 2005 04 15, 22:51)
1 maitinimą daržoviene ir kitą - kruopų. Bet prieš tai - geriau išbandyk atskirai kruopų. Jei nealergizuos, kai bus įpratęs (išbandant po vieną košę) prie kelių - tai jas galėsi ir duot pakaitom per tą pačią dieną. Nežinau kelių mėnesių - kaip gausis natūraliai - gal bus jau kokie 8. Žiūrint kada pradėsi  smile.gif 
Nežinau, ar supratai, ką čia prirašiau  ax.gif
*

atrodo supratau, ačiū, Jurguže, labai! 4u.gif pradedu jau dabar... tai vienžo, dabar pratinu prie daržovienos, paskui - prie kruopų, o kai pripras, tada galėsiu duot abi tą pačią dieną mirksiukas.gif
lora25
Mergaites, o ar i darzoviene galima det sviestuka ar tik alyvuogiu alieju? Ar valgo jusu angeliukai be druskytes? Ar skanu jiems? Ruosiuos moraliskai primaitinimui, nors mums dar tik 2.5 men. Nuo kada pradet pratint prie kito maisto tik misinukais maitinamus leliukus? ot ir galvosukis, jauciu metus stovesiu prie tu tyreliu prekybos centruose, o vyras is proto eis... blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.