Įkraunama...
Įkraunama...

Šilauogės

Kam reikia silauogiu sodinuku - rasykite i AZ ir palikite kontaktus. Turiu 2 metu pirmos klases krumeliu (tikrai geros kokybes). Kaina - 18 Lt.
Atsakyti
Medelyne Kojelavičiaus g-vėje prieš mėn pirkau 3 trimečius krūmelius po 20 lt, už penkiametį Patriotą (labai gražų, vešlų, maždaug 80cm) mokėjau 30lt (nusiderėjau , jo kaina buvo 40lt) thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(ingarasi @ 2009 10 30, 11:15)
Medelyne Kojelavičiaus g-vėje prieš mėn pirkau 3 trimečius krūmelius po 20 lt, už penkiametį Patriotą (labai gražų, vešlų, maždaug 80cm) mokėjau 30lt (nusiderėjau , jo kaina buvo 40lt)  thumbup.gif

O koks čia medelynas?
Penkiametis Patriotas tik 80 cm? Mano trimetis didesnis g.gif


Mergaitės, pasidalinkit, kaip ir kuom ruošiatės mulčiuot savo šilauoges žiemai? mirksiukas.gif
Ir dar klausimukas kirba. Aišku, jau per vėlai klausiu blush2.gif bet kaip jūs darydavot per vasarą: ar rūgštindavot vandenį, jei taip, tai kuom ir kaip dažnai? Ar nerūgštintu laistydavot? Internete radau, kad vieni rūgština actu (į 10 l kibirą supila visą 9proc acto butelį g.gif ), kiti citrinos rūgštele... Kaip jūs darydavot?
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 10 30, 14:46)
O koks čia medelynas?
Penkiametis Patriotas tik 80 cm? Mano trimetis didesnis g.gif
Mergaitės, pasidalinkit, kaip ir kuom ruošiatės mulčiuot savo šilauoges žiemai? mirksiukas.gif
Ir dar klausimukas kirba. Aišku, jau per vėlai klausiu blush2.gif  bet kaip jūs darydavot per vasarą: ar rūgštindavot vandenį, jei taip, tai kuom ir kaip dažnai? Ar nerūgštintu laistydavot? Internete radau, kad vieni rūgština actu (į 10 l kibirą supila visą 9proc acto butelį g.gif ), kiti citrinos rūgštele... Kaip jūs darydavot?



Kojelavičiaus medelynas Vln, važiuojant Į N.Vilnią (jei sukti senu keliu).
Na, saulašare, tau pasisekė, kad turi didelius ir vešlius krūmus (nes man tai ir naujasis toks didelis atrodė, na toks vešlus, išsišakojęs wub.gif wub.gif ) Ir jei tavo krūmeliai tokie dideli (trimečiai), tai turbūt jiems pas tave patinka thumbup.gif (kam tada rizikuot su actu? g.gif juk labai skirtingos nuomonės apie actą (kažkur skaičiau, kad šilauoges auginanti docentė buvo šokiruota tuo, kad kažkas rūgština šilauogių žemę actu g.gif )
Aš asmeniškai šilauoges žiemai mulčavau pušų ir eglių pjuvenom ( be to taip ir parūgštinama jų žemelė)
Šiaip neesu Šilauogių "asė", bet labai daug prisikaičiau apie jas (SM ir šiaip nete), ir jau supratau, kad pridariau daugybę klaidų su jom doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ingarasi @ 2009 10 30, 20:05)
Kojelavičiaus medelynas Vln, važiuojant Į N.Vilnią (jei sukti senu keliu).
Na, saulašare, tau pasisekė, kad turi didelius ir vešlius krūmus (nes man tai ir naujasis toks didelis atrodė, na toks  vešlus, išsišakojęs  wub.gif  wub.gif ) Ir jei tavo krūmeliai tokie dideli (trimečiai), tai turbūt jiems pas tave patinka  thumbup.gif (kam tada rizikuot su actu?  g.gif juk labai skirtingos nuomonės apie actą (kažkur skaičiau, kad šilauoges auginanti docentė buvo šokiruota tuo, kad kažkas rūgština šilauogių žemę actu  g.gif )
Aš asmeniškai šilauoges žiemai mulčavau pušų ir eglių pjuvenom ( be to taip ir parūgštinama jų žemelė)
Šiaip neesu Šilauogių "asė", bet labai daug prisikaičiau apie jas (SM ir šiaip nete), ir jau supratau, kad pridariau daugybę klaidų su jom  doh.gif

Reiks pavažinėt, paieškot smile.gif O jie ko be šilauogių ten turi? Ar labiau dekoratyvinių augalų, ar vaismedžių/vaiskrūmių?

Nežinau, ar labai jau jiems pas mane patinka, bet yra kaip yra blush2.gif

Šiaip pati irgi tik prisikaičius kad rūgštint reikia, bet patiems laistyt actu parūgštintu vandeniu tai kažkaip vis ranka nepakildavo, užtat ir klausiu jūsų visų, kaip jūs darot - noriu, kad patirtimi pasidalintumėt ax.gif
O kokių klaidų pridarei? Gal ir aš pasimokysiu iš tų klaidų ir jų nedarysiu mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 10 30, 22:22)
Reiks pavažinėt, paieškot smile.gif O jie ko be šilauogių ten turi? Ar labiau dekoratyvinių augalų, ar vaismedžių/vaiskrūmių?

Nežinau, ar labai jau jiems pas mane patinka, bet yra kaip yra blush2.gif

Šiaip pati irgi tik prisikaičius kad rūgštint reikia, bet patiems laistyt actu parūgštintu vandeniu tai kažkaip vis ranka nepakildavo, užtat ir klausiu jūsų visų, kaip jūs darot - noriu, kad patirtimi pasidalintumėt ax.gif
O kokių klaidų pridarei? Gal ir aš pasimokysiu iš tų klaidų ir jų nedarysiu mirksiukas.gif  4u.gif



na, turi jie ten visko (bent jau prieš mėnesį buvo, tik vat obelų dar neturėjo, o aš kaip tik ieškojau, pirkausi pas juos dar valgomąjį sausmedį (berniuką (Atut) ir mergaitę (Karina)).Šiaip jei ruošies važiuot, tai turėk omeny, kad ten derėtis galima (bent jau man pavyko blush2.gif )
Na o klaidos mano kaip "šilauogininkės" buvo tokios:
1.Pirmuosius 3 krūmelius (sodinau pernai rudenį) sodinau daržo pakrašty- žemė ten vistiek derlinga, o šilauogėms labiau priesmėlis, priemolis tinka, tai nelabai jos per metus paaugo
2.neišsaugojau pavadinimų ( pamenu, kad tikrai vienas iš jų Patriotas, vienas Bluecrop, o vat trečias g.gif ), tai ir nežinojau, kieno uogyčių sulaukėm.Vienas krūmelis tokią gausią kekę uogų padovanojo, antras tai labai skurdžiai, o vat trečias kaip daržo dekoras labiau lotuliukas.gif lotuliukas.gif )
3 .Tėvas nuolat patręšdavo mano krūmus, o tas jiems irgi nelabai patiko, vat atvikrščiai jiems eglišakių ar eglių "atliekų" reikia
4. Šiemet rugsėjį buvau rudens mugėj (kairėnuose), tai nesussilaikiau, nusipirkau "Lateblue" krūmelį- suviliojo mane gausiu derliumi (parduodami buvo vazonuose su uogomis), toks aplipęs, nespėjau nufotografuot (vaikai kaip varnos aplipo biggrin.gif ), bet realiai tai žinau, kad kitais metais iš jo naudos jokios- mūsų sąlygom jis uogų nesunokins
Šiemet tai sodinau saulėtoj vietoj, į kiekvieno krūmo duobę po didelį maišą eglių ir pušų atliekų pribėriau, maišiau su smėliu. Be to pirkau gerai išstudijavusi rūšis ir apssisprendusi, kad noriu ankstyvųjų, 2 trimečius (Bluecrop ir ... (pamiršau doh.gif , reikės rytoj pažiūrėt) ir vieną penkiametį (Patriotas). Grybaudama prisirinkau pušų pjuvenų (vyrai miške pušis ir egles kirto, pririnkau 8 maišus- reikėjo matyt MB veidą lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif .Tai va , tikiuosi, kad šitie naujieji krūmeliai pradžiugins kitais metais labiau nei pernykščiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MRD @ 2009 10 30, 11:55)
Kam reikia silauogiu sodinuku - rasykite i AZ ir palikite kontaktus. Turiu 2 metu pirmos klases krumeliu (tikrai geros kokybes). Kaina - 18 Lt.


Tai kad silauogiu sodinimo sezonas pasibaige doh.gif
Taigi viskas, prasidejo salnos ir sodint jokiu budu jau negalima.Kas nespejo nusipirkt, siulau palaukt iki pavasario.
Atsakyti
QUOTE(ingarasi @ 2009 10 30, 21:09)
Grybaudama prisirinkau pušų pjuvenų (vyrai miške pušis ir egles kirto, pririnkau 8 maišus- reikėjo matyt MB veidą  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif .Tai va , tikiuosi, kad šitie naujieji krūmeliai pradžiugins kitais metais labiau nei pernykščiai  4u.gif

Ačiū, ingarasi, kad daliniesi patirtim 4u.gif

lotuliukas.gif įsivaizduoju, kai pamatė tuos 8 maišus lotuliukas.gif O tu tuos kirtėjus šiaip bevaikščiodama miške užtikai? bigsmile.gif Pasisekė gi čia tau thumbup.gif Aš turbūt irgi būčiau maišelį kitą pasikrovus lotuliukas.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Silauoges auginu gal penki metai,o gal ir daugiau g.gif ,tas lakas taip greit bega Nesuprantu kam jus vargstat su zemiu maisymu.Kiekvienais metais nusiperku rugscios durpes ir vis atnaujinu pavirsiu,o vasara tresiu su trasomis skirtomis silauogems.As vat irgi pavadinimu neissaugojau tai galiu pasakyti vienos veda daug ir labai jau dideles uogas,o kitos,nors krumas didelis ne.Tai ko gero nuo rusies priklauso.O dabar pamulciuosiu pjuvenom ir visas vargas. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kilina @ 2009 11 01, 10:48)
Silauoges auginu gal penki metai,o gal ir daugiau g.gif ,tas lakas taip greit bega  Nesuprantu kam jus vargstat su zemiu maisymu.Kiekvienais metais nusiperku rugscios durpes ir vis atnaujinu pavirsiu,o vasara tresiu su trasomis skirtomis silauogems.As vat irgi pavadinimu neissaugojau tai galiu pasakyti vienos veda daug ir labai jau dideles uogas,o kitos,nors krumas didelis ne.Tai ko gero nuo rusies priklauso.O dabar pamulciuosiu pjuvenom ir visas vargas. smile.gif

drinks_cheers.gif aš irgi taip darau cool.gif Bet pamulčiavimui tai tikrai keletą maišiukų pušų pjuvenų pasirinkčiau, jei eidama mišku medžių kirtėjus kada pamatyčiau lotuliukas.gif blush2.gif
Atsakyti
Kiekvieną rudenį mulčiuoju durpėmis, o pavasarį- vasarą tręšiu trąšomis, skirtomis rūgščią dirvą mėgstantiems augalams. Puikiai dera thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Kilina @ 2009 11 01, 11:48)
Silauoges auginu gal penki metai,o gal ir daugiau g.gif ,tas lakas taip greit bega  Nesuprantu kam jus vargstat su zemiu maisymu.Kiekvienais metais nusiperku rugscios durpes ir vis atnaujinu pavirsiu,o vasara tresiu su trasomis skirtomis silauogems.As vat irgi pavadinimu neissaugojau tai galiu pasakyti vienos veda daug ir labai jau dideles uogas,o kitos,nors krumas didelis ne.Tai ko gero nuo rusies priklauso.O dabar pamulciuosiu pjuvenom ir visas vargas. smile.gif

Nesinori pirkti durpių maišuose,nes dažniausiai jas kasant labai niokojama gamta,sausinamos pelkės ir tt.O trąšos brangiai kainuoja,jau nekalbant apie tas kurios kenkia sveikatai.
Atsakyti