Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Skiepai nuo meningito
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų sveikata > Skiepai
Tafi
Sveikos mamos.Neseniai mano vienos pazystamos dukryte susirgo menengitu.Ir as galvoju paskiepyti savo mazyli nuo sios ligos. Gal yra mamu, kurios paskiepijo savo vaikucius.Nes esu girdejus, kad vis vien suserga, skiepitas ar ne?Kokia kaina?Ir ar yra salutinis poveikis?
Monet
Skiepas yra nuo bakterinio meningito, nuo virusinio neapsaugos. Vienintele apsauga nuo abieju- tai stiprinti vaiko imuniteta.

Mano dukra buvo paskiepyta, bet vis vien susirgo virusiniu:( Jos klaseje buvo apie 12 vaiku, is kuriu virusiniu meningitu susirgo 3 vaikai.

Beto tas skiepas yra ne tik nuo bakterinio meningito, jis yra ir nuo kitu pulingu ligu (ausu uzdegimo, gerkles uzdegimo, plauciu uzdegimo), kurias sukelia tam tikros bakterijos. Tuo skiepu as savo abu vaikus skiepijau.
Tafi
O kiek kainavo
meya
Jei tu kalbi apie Hib vakcina, tai kaina kiek pamenu apie 40 Lt, vaikai iki metu skiepyjami 2 k.+ 1.5 m. dar karta. Vaikams virs metu uztenka 1 skiepo. Siaip turejo pasiulyt gyd., kai skiepyjotes 3 men. O jei emet mokama vakcina, tai man atrodo i ja ieina iskart ir Hib vakcina. Cia jau savo gyd. klauskit. Siaip sita Hib vakcina yra tik nuo Haemophilus influenzae bakteriju, kurios be visu kitu bjauriu infekciju, sukelia ir meningita. Bet juk meningita sukelia ir kt. bakterijos, be to pavojingas ir virusinis meningitas, taigi del to ir girdejai, kad vistiek vaikai serga meningitu, skiepyti ar ne.
Tafi
QUOTE (meya @ 2004 10 03, 12:00)
Jei tu kalbi apie Hib vakcina, tai kaina kiek pamenu apie 40 Lt, vaikai iki metu skiepyjami 2 k.+ 1.5 m. dar karta. Vaikams virs metu uztenka 1 skiepo. Siaip turejo pasiulyt gyd., kai skiepyjotes 3 men. O jei emet mokama vakcina, tai man atrodo i ja ieina iskart ir Hib vakcina. Cia jau savo gyd. klauskit. Siaip sita Hib vakcina yra tik nuo Haemophilus influenzae bakteriju, kurios be visu kitu bjauriu infekciju, sukelia ir meningita. Bet juk meningita sukelia ir kt. bakterijos, be to pavojingas ir virusinis meningitas, taigi del to ir girdejai, kad vistiek vaikai serga meningitu, skiepyti ar ne.

Skiepus pasirinkom mokamus, 120Lt. As buvau uzsiminus gydytojai, kad noreciau paskiepyti nuo meningito, o ji tik pasake, kad reiketu.O, kad jis gali ieiti i musu pasirinkta vakcina, as nezinojau ir gydytoja neuzsimene
Jurgytė
Skiepijau nuo zaibisko meningito, kainavo apie 40 Lt. Mamytes, kuriu vaikuciai persirgo meningitu ar meningokoku galetu pasidalinti patirtimi, kokie buvo pozymiai, kokia ligos eiga ir pan. Butu labai naudinga info.
Ramsius
Praeita savaite rodos Delfyje skaiciau, kad ta Hib skiepa patvirtino kaip privaloma skiepa (Ta prasme nemokamai skiepys). Lygtai jau uzpirkta vakcina, beliko tik po gydymo istaigas paskirstyt.
Ar girdejot apie tai? Reikia savo daktares pasiteirauti...
Va, dar "Vakaru eksprese" praeita savaite rase, gal kam bus idomu:

Pataria specialistas
Pajūryje daugėja rudens virusinių infekcijų, bet sunkusis arba bakterinis meningitas nustatytas tik vienam vaikui.
Dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių žinučių apie aštuonetą Šilutės rajono ligoninėje nuo meningito gydomų vaikų, nevertėtų sunerimti, juo labiau panikuoti, nes tai - enterovirusinis meningitas. Jis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimu, vėmimu, bet ši ligos forma nėra sunki. Tik viena mergaitė susirgo kur kas pavojingesniu - bakteriniu meningitu.
Apie rudens meninginius simptomus kalbėjomės su Klaipėdos miesto ligoninės I Infekcinio skyriaus gydytoja pediatre Jūratė Šakniene. Pokalbio metu skyriuje nuo virusinio meningito buvo gydoma penketas mažųjų klaipėdiečių. "Jie karščiuoja ir bloguoja kaip vienos ankšties žirniukai, tačiau visi spėriai sveiksta", - nuramino gydytoja.
- Kiekvienas metų laikas turi savų, "sezoninių" problemų: jeigu žiemą mus vargina gripo epidemija, tai vasarai baigiantis ir rudenį plinta enterovirusinės infekcijos. Jos daugiausia siautėja tarp ikimokyklinio amžiaus vaikučių, bet gali susirgti ir suaugusieji. Infekcijos perduodamos oro lašiniu būdu, bet dažniausiai - per fekalijomis užterštą maistą, vandenį, žaislus, tai yra, per nešvarias rankas.
Šios infekcijos turi savo formas; pagrindinės, maždaug 80 procentų šių infekcijų - tai virusiniai arba seroziniai meningitai. Kita forma - tai herpetinė angina arba tonzilitai. Trečioji forma - tai yra epideminės mialgijos, kurioms būdingi didžiuliai raumenų skausmai, kūno sukaustymas, sąnarių bei pilvo skausmai, kurių klinika panaši į apendicito. Ir paskutinė rudens infekcijų forma yra naujagimių liga - encefalomiokarditai. Meninginė virusinė infekcija pasireiškia labai staigiai - ligos inkubacija trunka nuo 2-jų iki 10-ies dienų, kai žmogutis jau yra užsikrėtęs, bet dar simptomų nėra. Praėjus tam "nebyliajam" periodui, pakyla temperatūra nuo 38 iki 40 laipsnių, pasireiškia šaltkrėtis ir stiprūs galvos skausmai. Vaikas tampa vangus, kartais guli vadinamaja meningine poza - kiek atlošęs galvytę, išsilenkęs, užsimerkęs, liežuvis sausas, ir, kaip taisyklė, skundžiasi galvos skausmais, net patys mažiausieji rodo rankute į galvytę. Vaikas vemia, nenori valgyti, skundžiasi ir viso kūno skausmais. Iš šių visų išvardintų infekcijos formų tik naujagimių encefalomiokarditai bei meningniai simptomai reikalauja gydymo stacionare; herpetinę anginą ir mialgijas galima sėkmingai gydyti namie, kadangi taip stipriai nevemiama ir nedehidruoja organizmas. Turintys meninginių simptomų ligoniukai guli ne išblyškę, o įraudę, raudonos ir akių junginės, ir skruostai. Tiriant būna teigiami meninginiai simptomai, sprando raumenų rigidiškumas (kai negali pakelti galvytės).
Diagnozė patikslinama, atlikus juosmeninę pukciją: nugarytėn, tarp juosmens slankstelių, duriama adatytė, ir paimama šiek tiek smegenų skysčio. Paprastai mamos labai bijo šios procedūros, bet reikia bijoti ne jos, o ligos, - sako gydytoja pediatrė.
- Ši procedūra neskausminga, punkcijai net nevartojamas novokainas, tik mamos turėtų nuraminti, psichologiškai nuskausminti mažylį, užuot savo nuogąstavimais sukėlusios įtampą. Paimtas smegenų skysčio kiekis laboratoriškai ištiriamas, paprastai randamos uždegiminės ląstelės, ir nuo šių ląstelio kiekio nustatomas rizikos laipsnis. Nėra specifinio virusinio meningito gydymo, nes tai tėra simptomų gydymas - prieš šį virusą vaistai dar neatrasti, antibiotikai nereikalingi, tad ir neskiriami. Ligoninėje skysčių balanso koregavimui taikomos lašinės skysčių infūzijos, skiriami diuretikai - šlapinimąsi skatinantys preparatai, smegenų dehidracijai - temperatūrą ir skausmą mažinantys vaistai, ir paprastai per 3 - 5 dienas vaikučiai visiškai pasveiksta. Nieko baisaus, jeigu pirmąsias dienas būna aukšta temperatūra: kiekvienas virusas, atėjęs į organizmą, prasiautėja, ir išeina. Mes turime per tas penketą dienų sustiprinti organizmą, sumažinti smegenų tempimą, hipertenzinį smegenų sindromą.
Šį kartą mes nekalbėjome apie bakterinio, pūlingo meningokoko infekciją ir jo žaibines formas, kai dėl pavėluotai skirtos antibiotikų terapijos gali išsivystyti sepsis, kraujo užkrėtimas, susidaryti pūlinių "kepurė", ir tai sukelia rimtą pavojų.
Bakteriniu meningitu dažniausiai susergama žiemą. Kaip jį atskirti nuo vasarinės virusinės infekcijos? Ligoninėje atliekami greiti, ekspresiniai kraujo tyrimai - nustatyti, ar tai virusas, ar bakterija, ir pirmąją ar antrąją parą net neatliekama juosmeninė punkcija. Enterovirusinis meningitas pavojingas ta prasme, jog turi tropiškumą arba polinkį patekti į smegenis ir sukelti smegenų dangalų uždegimą arba meningitą. Todėl liga nustatoma ir gydoma tik stacionare. Būtina meninginę vaiko būklę stebėti, pasekti 3-5 dienas, ar neišsivystys meningitas. Išėjus iš ligoninės rekomenduojamas 7-10-ies dienų namų režimas.

Monet
Mano dukra sirgo virusiniu meningitu. Jai buvo 6 m. Zodziu taip- vakare ji pasiskunde galvos skausmu ir anksciau nei kad iprasta nuejo miegoti. Prabudo 3 val. nakties ir pradejo verkti, kad skauda galva. Temperaturos nebuvo ir 1 k. veme. Mes ja nuvezem i klinikas, ten apziurejo ir isleido namo. Ji uzmigo. Poto prabudo 8 val. ryto ir vel skundesi galvos skausmu, ji sake kad jai silpna, negali islaikyti galvos. Vel nuvaziavome i klinikas... I ligonine ja pagulde tik apie 12 val. dienos ir paskyre laseline, nes ji skundesi silpnumu. Ir tik i vakara pradejo kilti temperatura. Tuomet tik jai atlikinejo punkcija. Nors ir delfi rasomam straipsnelyje to nereiketu bijoti, bet is ties tai yra labai baisu. Si tyrima atlieka reanimacijos klinikoje ir is ties baisu ten matyti savo priraisiota vaika. Ligonineje mano dukra prabuvo 10 d. ir poto 24 d. sanatorijoje. Tiesa, antibijotikus jai skyre apsidraudimui, kad virusinis nepereitu i bakterini.

Mums si liga baigesi laimingai- dukra pasveiko ir jos elgesyje nematau skirtumo kokia ji buvo anksciau ir kokia dabar. Jei viskas pasikartotu, tai is karto, nakti, kai nuvaziavom i ligonine as jau reikalauciau tyrimu ir nesivesciau vaiko namo. Nes realiai mums gydymas buvo paskirtas tik po paros, kai pasireiske pirmieji pozymiai.

Tiems, kas Delfyje paskaite apie sia liga ir nusiramino, siulau pasiskaityti istorijas skyrelyje Svetimo skausmo nebuna... Ir dar nukopijuoju is Sveikas page apie sios ligos galimas pasekmes:
Grėsmingiausia komplikacija – galvos smegenų uždegimas ir pažeidimas (meningoencefalitas), galvos smegenų pūlinio (absceso) ar pūlių sankaupos (empiemos) susiformavimas. Jei liga anksti nustatoma ir skubiai gydoma, įmanomas visiškas pasveikimas. Tačiau galimi liekamieji reiškiniai: nuovargis, atminties (ypač trumpalaikės) bei dėmesio koncentracijos sutrikimas, žymiai rečiau – elgesio ar mokymosi, klausos sutrikimai, o itin sunkiais, komplikuotais atvejais – galvos smegenų pažeidimas, smegenų vandenė, epilepsija, intelekto defektai.
Virusinis meningitas ne visais atvejais toks grėsmingas, tačiau taip pat būtinas skubus stacionarinis gydymas, nes galima komplikacija – encefalitas.
Rasma
QUOTE (Jurgyte @ 2004 10 04, 06:23)
Skiepijau nuo zaibisko meningito, kainavo apie 40 Lt. Mamytes, kuriu vaikuciai persirgo meningitu ar meningokoku galetu pasidalinti patirtimi, kokie buvo pozymiai, kokia ligos eiga ir pan. Butu labai naudinga info.

Žaibinį meningoencefalitą sukelia meningokoko virusas priklausantis B serogrupei..Deja, deja, jūs galite savo kūdikius paskiepyti tik nuo meningokokinės infekcijos virusų, priklausančių A, C ir W135 serogrupėms. B serogrupės virusui vakcina dar tik kuriama, dar neatrasta, todėl nuo žaibinės meningokokinės infekcijos formos kol kas nėra realaus išsigelbėjimo..Ir tai jums turi pasakyti gydytojai.
vasarėja
QUOTE (Rasma @ 2004 10 04, 10:05)
Žaibinį meningoencefalitą sukelia meningokoko virusas priklausantis B serogrupei..Deja, deja, jūs galite savo kūdikius paskiepyti tik nuo meningokokinės infekcijos virusų, priklausančių A, C ir W135 serogrupėms.

o tai ar verta tada skiepyti tuo skiepu nuo meningokoko A+C? g.gif
Rasma
Aš asmeniškai skiepyčiau..dar nėra tiksliai žinoma, tiesiog manoma, kad skiepas nuo meningokoko A ir C (tas bendras skiepas ir kainuoja 40 Lt) gali sąlygoti šiokį tokį imunitetą išvis meningokokų virusams, jau nežiūrint į atskiras serogrupes. Gal ir teisybė. Paskiepijus nuo A ir C meningokokinės infekcijos imunitetas išlieka iki 3 metų, o tai irgi nėr bloagi.Mano dukra neskiepyta, nežinau kada tai reikia daryti rolleyes.gif
Hib vakcina yra kas kita..heamophilus influenzae sukelta komplikacija epiglotitas mažiems vaikams irgi būna mirtina sad.gif
vasarėja
bet pagal sezona turbut dabar nera tinkamas metas skiepyti....kai jau ligos po truputi prasideda... g.gif g.gif g.gif
as va savo mergina paskiepijau pneumo vakcina, ir ka- po 2 dienu ji man susirgo bakteriniu plauciu uzdegimu, tik lengva forma... tai kazkaip as linkusi sieti tai su skiepu, ar reakcija, ar siaip po skiepo imuninetas pasilpo ir prisikabino liga.
bet ar nebus pavyzdziui, ir po meninigokoko paskiepijus dar kokia velniava prilips ...
kada tas tinkamas laikas skiepui? g.gif
Rasma
Aš irgi nerandu tinkamo laiko skiepams..o reik ir nuo vėjaraupioų, ir nuo meningokokinės būt gerai..bet šiaip, kai man gydytoja sako, kad tas imunitetas netvarus dėl meningokokinės infekcijos, kad gal tie skiepai aktualesni kūdikiams, nes tas imunitetas retu atveju išsilaiko ilgiau, šiaip kažkur metams.(kūdikius skiepijant išlieka iki 3 m). Jei nekeliaujam į "meningokokinio diržo" šalis, tai nėra būtinybės, tai vis dar delsiu...
Tafi
Buvom pas gydytoja nusprende jau skiepytis, bet gydytoja pasake, kad nuo meningito galima skiepyti tik kai vaikui sueina 1,5 metu. O iki to laiko tai nera jokios vakcinos, kuri konkreciai apsaugotu nuo meningito.
Etina
mes pasiskiepijom meningokokine vakcine 1,5 metu.
Erija
As irgi jau pasiruosusi paskiepyti savo panas nuo meningito. Nors kazkiek tai procentu sumazetu susirgti sia baisia liga. O kas skiepijotes, ar buvo kokia reakcija i si skiepa? Visai nesenai mano vienos drauges mergyte susirgo meningitu. O ji buvo tokia uzgrudinta, niekada jokiom ligom nesirgo. Visos ligeles sloga. Bet va, si syki liga pasirinko stipru vaika. Zinau, kad sia vakcina as neapsaugosiu nuo virusinio meningito, bet...
vida/d
labukas visiems,
MAniskiu 1 metukai ir mes neseniai pasiskiepijom nuo meningito.LAbai bijojau reakcijos,bet viskas baigesi gerai,. smile.gif Kaip mus skiepijo 10-ies men.nuo stabliges,difterijos,kokliuso,tai vaikas rimtai susirgo,nes gyd.į mano pasakyma,kad vaikas pradeda sloguoti nekreipe demesio sakydama,kad praeis.Tada gavosi komplikacija,gerkle paraudo,temp.pakilo,isbere,sloga kaip vanduo tekejo...zodziu 2 sav.sirgo.Pati sekancia diena po skiepo nejuokais buvo nusigandus. doh.gif
Hilde
QUOTE(erikaklimav @ 2005 06 21, 15:14)
As irgi jau pasiruosusi paskiepyti savo panas nuo meningito. Nors kazkiek tai procentu sumazetu susirgti sia baisia liga. O kas skiepijotes, ar buvo kokia reakcija i si skiepa? Visai nesenai mano vienos drauges mergyte susirgo meningitu. O ji buvo tokia uzgrudinta, niekada jokiom ligom nesirgo. Visos ligeles sloga. Bet va, si syki liga pasirinko stipru vaika. Zinau, kad sia vakcina as neapsaugosiu nuo virusinio meningito, bet...
*


Mano abu vaikao paskiepyti nuo meningito C. Absoliuciai jokios reakcijos nebuvo. Ir as nesvarsciau, skiepyti ar ne, jei nors kiek sumazeja galimybe susirgti sia baisia liga.
dange
QUOTE(sparow @ 2005 07 21, 12:47)
Mano abu vaikao paskiepyti nuo meningito C. Absoliuciai jokios reakcijos nebuvo. Ir as nesvarsciau, skiepyti ar ne, jei nors kiek sumazeja galimybe susirgti sia baisia liga.
*


Svarstau ir as, ar paskiepyti vaiki meningokokine vakcina. Abejoju del to, kad Lietuvoje paplites meningokoko A sukeliams meningitas, tuo tarpu vakcina yra nuo C, kuris yra gana retas pas mus. Idomu ar paskiepijus igaunama bent dalinis imunitetas g.gif
Hilde
QUOTE(dange @ 2005 07 21, 13:21)
Svarstau ir as, ar paskiepyti vaiki meningokokine vakcina. Abejoju del to, kad Lietuvoje paplites meningokoko A sukeliams meningitas, tuo tarpu vakcina yra nuo C, kuris yra gana retas pas mus. Idomu ar paskiepijus igaunama bent dalinis imunitetas g.gif
*


Retas, bet labai pavojingas. Visi uzsienio medikai tvirtina, kad gauna labai stipru imuniteta. Uztenka vieno vienintelio skiepo. Mes kai gyvenome Anglijoje, ten skiepas buvo privalomas ir nemokamas. Pilnai kompencuojamas valstybes. Kaip ir MMR.
Erija
QUOTE(dange @ 2005 07 21, 12:21)
Svarstau ir as, ar paskiepyti vaiki meningokokine vakcina. Abejoju del to, kad Lietuvoje paplites meningokoko A sukeliams meningitas, tuo tarpu vakcina yra nuo C, kuris yra gana retas pas mus. Idomu ar paskiepijus igaunama bent dalinis imunitetas g.gif
*Kadangi poliklinikos neturi sio skiepo, tai nutariau nuvaziuoti i uzkreciamu ligu ir profilaktikos centra (berods taip jis vadinasi) ir pasidometi placiau apie ji. Tai i mane tie gydytojai nekaip pasiziurejo. Sake, kad jis visiskai nereikalingas, jei su vaikais nesiruosiate keliauti i subtropines salis, kur tie meningokokai paplite, o Lietuvoje paplites tik B grupes meningokokas, o A ir C tipo nera. O sis skiepas butent yra nuo A ir C tipo.
Hilde
QUOTE(Erija @ 2005 09 27, 21:58)
Kadangi poliklinikos neturi sio skiepo, tai nutariau nuvaziuoti i uzkreciamu ligu ir profilaktikos centra (berods taip jis vadinasi) ir pasidometi placiau apie ji. Tai i mane tie gydytojai nekaip pasiziurejo. Sake, kad jis visiskai nereikalingas, jei su vaikais nesiruosiate keliauti i subtropines salis, kur tie meningokokai paplite, o Lietuvoje paplites tik B grupes meningokokas, o A ir C tipo nera. O sis skiepas butent yra nuo A ir C tipo.
*


Nesamone schmoll.gif Sutinku, kad tai labai reta liga, bet kiekvienais metais pasitaiko keli mirtini atvejai ir Lietuvoje. O prie ko cia subtropines salys isvis nesupratau schmoll.gif Tipo visa vakaru europa subtropikuose (nes ten netaip ir retai meningitas c pasitaiko ir skiepas PRIVALOMAS visiems vaikams nuo 1999 metu)gal medikai zino, ka daro. O kad pas mus sureguojama i problema tik kai kazkas atsitinka, tai pasidaro normalu sad.gif Aisku, spresti reikia patiems. Bet man nekilo jokiu abejoniu del sio skiepo. Jei atsiranda nors menkiausia galimybe apsaugoti vaikus nuo klastingos ligos, as renkuosi ta galimybe.
Šmigija
Įdomu ar esi tikra jog tie keli mirtini atvejai būtent nuo A ar C tipo o ne nuo B tipo meningito, o jei ir tikra, įdomu kur tie žmonės gavo ta meningitą, ar čia sėdėdami Lietuvoje, ar be skiepų keliavo?

Aš išvis nesuprantu tų mamų kurios pasiruošusios savo vaiką prifarširuoti vakcinom, Kai pagalvoji kokios reakcijos vyksta tų leliukų organizmuose po vakcinavimo, man visas noras praeina vaiką skiepyti bele kuo. Blyn jei jau patys medikai sako kad neapsimoka, kad neverta.
Erija
QUOTE(sparow @ 2005 09 28, 09:53)
Nesamone schmoll.gif Sutinku, kad tai labai reta liga, bet kiekvienais metais pasitaiko keli mirtini atvejai ir Lietuvoje. O prie ko cia subtropines salys isvis nesupratau schmoll.gif Tipo visa vakaru europa subtropikuose (nes ten netaip ir retai meningitas c pasitaiko ir skiepas PRIVALOMAS visiems vaikams nuo 1999 metu)gal medikai zino, ka daro. O kad pas mus sureguojama i problema tik kai kazkas atsitinka, tai pasidaro normalu sad.gif Aisku, spresti reikia patiems. Bet man nekilo jokiu abejoniu del sio skiepo. Jei atsiranda nors menkiausia galimybe apsaugoti vaikus nuo klastingos ligos, as renkuosi ta galimybe.
*


Lietuvoje pasitaikancios mirtys yra butent nuo B tipo meningokoko, nuo kurio skiepo ir nera. Taip butent man ir paaskino, ir ta medike i mane ziurejo istikruju kaip i "nenormalia", kraipydama peciais ir ne karta pakartodama "Ar jus isprotejot?" . Ji paskui pasake, jei as jau taip noriu skiepyti savo panas, tai verciau paskiepyciau pneumo 23 vakcina,nes ji kazkiek irgi apsaugo nuo pulinio meningito, bet tik ne ta vakcina. As ir pati buvau labai nustebusi, nes ir supermamoj buvau uzdavusi pediatrei klausima apie sia vakcina ir jos poziuris buvo teigiamas. Uzkreciamu ligu ir profilaktikos centre net paklause sios pediatres pavardes, kuri buvo uz si skiepa ir dar karta pabreze, kad nesamone. Bet kiekvieno cia teise rinktis. as pati esu uz skiepus, nes tai tikrai kazkiek apsaugo nuo baisiu ligu, bet tik uz reikalingus skiepus.
Hilde

The vaccine is made from the sugar coat of the germs (meningococcal bacteria) which can cause a type of meningitis. The sugar (polysaccharide) is "glued" to (conjugated with) a protein, and when injected it can lead to the development of immunity to Meningitis C from 2 months of age.

The idea is to fool the body's defence system into thinking it is under attack by Meningitis C, and to produce defence mechanisms (antibodies) which will fight off Meningitis C if it is encountered in the future.

The vaccine is given, by injection, into the upper arm, thigh or buttock, and became part of the routine immunisation schedule in UK from Autumn 1999. It is given to infants at 2, 3 and 4 months of age.

There was a catching up exercise for the older children. Adults and children over one year of age only need one injection.

Reasons for having the inoculation
Meningococcal meningitis and septicaemia are serious and often fatal conditions, caused by the meningococcus germ. It is commonest in infants under one year old and a large number catch it between one and five, but the next highest risk age group is 15 to 19. Although more cases occur in the under one age group, the highest mortality from Meningitis C disease is in the teenage years.

Groups B and group C are the commonest types of meningitis. Group C accounts for about 40% of cases. .

It is true that the amount that a disease occurs (the incidence) will reduce once a certain percentage of the population has been inoculated. This is called "herd immunity". It is possible for some individuals to depend on this and avoid having the vaccine themselves. If, however, everybody had that attitude, the diseases would remain widespread.

Side effects
Anything we take into our body can have side effects. Medicines, and in this case Meningitis C vaccine, are no exception, but vaccines are among the safest medicines.

The commonest side effects are:

redness and swelling at the site of the injection
mild fever
irritability
headaches
The local reaction, with redness and swelling, is commoner in school aged children (26-29%), while it is less common (2-4%) in infants and toddlers.

Irritability is noted in up to 50% of infants, less than 12 months, who receive the vaccine, and 19% of toddlers. In older children the equivalent is probably headache, from which between 10 and 14% suffer.

Up to 5% of children under 17 months who receive the vaccine are likely to get some degree of fever. The number of older children who become feverish is slightly less.

In 1999 this new immunisation was added to the standard battery offered in the UK. The result has been that Meningitis C has virtually disappeared in the under 25 age group.
Šmigija

Groups B and group C are the commonest types of meningitis. Group C accounts for about 40% of cases. .Įdomu būtų sužinoti ar kalbama tik apie UK ar Pasauliniu mąstu šie procentai paimti? Beto neaišku apie kokią tiksliai vakciną čia rašoma, ir aplamai iš kur šis straipsnis? Kolkas rimto mokslinio pagrindo jame nematau. Gal galima būtų gauti nuorodą?
Šmigija
http://www.vilniausvsc.lt/ligos/3_meningokok_inf.htm

Viena nuoroda lietuviškai. Viena citata:

"Šiuo metu yra sukurtos vakcinos prieš A, C, Y, W135 serotipų meningokokus.
Polisacharidinės vakcinos nuo A, C, Y, W135 serotipų meningokokų sukelia greitą (per 10 dienų) antikūnų titrų augimą 85% paskiepytų asmenų. Ši vakcina apsaugo mažiausiai metus, dažnai keletą metų. Kūdikiams ir mažiems vaikams imuninis atsakas į šią vakciną silpnas.
Vakcina nuo A serogrupės meningokokų imunogeniškesnė, gali apsaugoti kūdikius nuo 3 metų amžiaus.
Šios vakcinos yra gerai toleruojamos, nors gali sukelti lengvų šalutinių reišškinių.
Polisacharidinės meningokokinės vakcinos nenaudojamos rutininiam vaikų skiepijimui dėl jų nepakankamo efektyvumo, skiepijant kūdikius ir mažus vaikus."

Hilde
Tiesiog surink google"Meningites C" ir pamatysi begales nuorodu.
O del lietuvisku... zinai, kai pazistamas zmogus per 5 val mirsta nuo meningito C LIETUVOJE, neturejes jokiu kontaktu su uzsienieciais pora metu, tai man tos musu daktaru isvados tkrai ne prie sirdies. Pas mus daug kas kitaip, nei visur Beja, visi turi pasirinkimo teise.

P.S jau yra vakcina nuo meningitoB, tik dar bandymu stadijoje. jei pasitvirtins, bus komplektuojama su vakcina meningitui C .
Raganėlė
nū va sėdžiu dabar ir skaitinėju temą, nes grupėj du vaikai susirgo virusiniu meningitu.
vaikas nekalba ir kaip jaučiasi sunku suprasti, temperatūros nėra. tai lieka tik laukti ir stėbėt.
Rasma
QUOTE(Raganėlė @ 2006 10 18, 21:06)
nū va sėdžiu dabar ir skaitinėju temą, nes grupėj du vaikai susirgo virusiniu meningitu.
vaikas nekalba ir kaip jaučiasi sunku suprasti, temperatūros nėra. tai lieka tik laukti ir stėbėt.
*


Mes su dukra praeitą savaitę išėjom iš ligoninės. Irgi įtaria, kad darželyje pasigavome šią ligą, bet ačiū Dievui kiti vaikai neserga.
Mano dukrai liga vystėsi labai greitai. Paryčiais apie 6 val. pajutau, kad karšta, t-ra buvo 37.8 ir pasiskundė galvos skausmu. Sugirdžiau ibuprofeno ir ryte vaikas t-ros neturėjo, bet jau negalėjo sėdėti..8 val. ryte pasodinta ėmė verkti ir skųstis, kad jai bloga, skauda galvą..ir tik vangiai gulėjo. Vežiau pas medikus ir pakeliui pradėjo vemti. Vėmė ne vienąsyk. Gyd. padarė kraujo tyrimą ir pastatė lašelines 10 val. Pusiau miegodama laiką leido: arba miega, arba pabunda, guli ir vis galvos skausmu skundžiasi.
Gyd. niekaip negalėjo patvirtinti ligos, taigi pasiūlė pervežt į kitą ligoninę. Pervežiau visai bejėgę, gyd. apžiūrima ir jai lankstant kakliuką jau vaikas rėkė balsu. Pakliuvom į reanimaciją 14 val. T-ra buvo tik 37.2, gal nuo sulašintų vaistų nukrito, nežinau..taigi nuo 10 val. iki 14 val. blogėjo būklė tiesiog mano akyse..ir kraujas popiet buvo labai negeras.

Skiepų nuo meningito bent jau neuroinfekcijų skyriaus daktarai nerekomendavo. Sakė, kad nuo virusinių meningitų neapsaugo jokie skiepai, o nuo meningokokinės - kaip kada..nes daugiausia skyriuje vaikų su B tipo meningokokine infekcija (LT tokie meningitai jų duomenimis sudaro 80 proc.),, o skiepai yra nuo A, c, Y, W135. Sakė, kad tie skiepai - pinigų išmetimas į balą ir nulis garantijos, kad vaikas bus sveikas ax.gif
Raganėlė
tai va man neramu kaip su ta tempr., nes vaikas vis į galvą rodo ir kad popa sako, nors jam tas popa visur ir prieš pusę metų nubrozdintą keliuką prisimena ar paprasta spuogelį.
o dėl vemimo nežianau ar moka, kol maitinau tik atpildavo kartais, o šiaip nieko iki šiol.
blogai dar tas inkubacinis laikotarpis iki 10 dienų rašo, bet gydytoja net 3 savaites paminėjo, nes sakė kad net pažimą išrašo, jei vaikas nelanko dėl karantino.
Rasma
taip, mes po ligoninės dar 2 sav. neisim į daržą..mažiausiai 3 sav. pas vaikus neisim.
Sunku ką pasakyti..dabar ir virusai paplitę, kad pagr. simptomas- galvos skausmas. Penktadienš buvau pas šeimos gyd. ir kalbėjomės apei tai. Bet kaip šeimos gyd. sakė, galvos skausmas - tai dar ne meningitas.
Mums gyd. ligoninėje sakė, kad vėmimas ir aukšta t-ra lydi kiekvieną meningitą ir jei taip nutiktų, tai reiškiasi mes "atkritome" arba prasidėję komplikacijos g.gif Gyd. ligoninėje dar sakė, kad meningito t-ros nenumuša vaistai. Nebent labai trumpam ir t-ra vėl pramuša. Meningitas pradeda trauktis po juosmens punkcijos, nes sumažina spaudimą galvoje, nuleisdami smegenų skysčio. Sveikti pradeda vaikas žymiai greičiau, nei jos nedarant.

Bet šiaip meningitą medikai nustato vaiką apžiūrėję, keliomis r-jomis: kai gulinčiam vaikui lenkia prie krūtinės galvą. Galva būna nejudri, kakliukas nesilenkia arba lenkiasi labai sunkiai, per skausmą, plius vaikas iškart lenkia ir kelia kojas, kad kompensuoti spaudimą galvoje. Vaikas dažnai negali gulėti susirietęs..gulėdamas lenkia kojytes ir lošiasi kiek atgal. bent mums taip buvo..
pievutė
Baisu ir skaityt ka teko jum isgyvent.Sveikateles dideliausios. 4u.gif skiepas pentaxim tipo apsaugo nuo b tipo haemophilus influezae sukeltos infekcijos(menigito ir t.t), man truputi neaisku, sakot ,kad nera skiepo nuo b tipo , o tai nuo kokio menigito sis skiepas.
Rasma
QUOTE(pievutė @ 2006 10 18, 23:13)
Baisu ir skaityt ka teko jum isgyvent.Sveikateles dideliausios. 4u.gif  skiepas pentaxim  tipo apsaugo  nuo b tipo haemophilus influezae sukeltos infekcijos(menigito ir t.t), man truputi neaisku, sakot ,kad nera skiepo nuo b tipo , o tai nuo kokio menigito sis skiepas.
*


Mes HIB esame pasiskiepyję, kaip ir priklauso, kelis kartus ax.gif
Šis skiepas apsaugo nuo Haemophilus influenza infekcijos, kuri vaikams sukelia įvairius negalavimus. Dažniausiai sukeliama liga-pneumonijos, bet teisingai, sukelia ir B tipo meningitus ir l.pavojinga ligą - epiglotitą.
Bet pasiskiepyti vien nuo meningokokinės infekcijos B tipo - nėra skiepų.
Raganėlė
beveik tikra kad atkritom ir mes, nors temp 37., ryte bandė vemti bet iš išgąsčio surijo viską atgal, o kadangi skrandis tuščias po nakties matyt nėra ir kuom. ir galva skundžiasi. ir užmgo ko įprastai nesulauktum prie geriausiu noru nes nuo 6,30 gyvas pastoviai. o daba miega
tiek greitoji tiek ir poliklinikos pediatras liepė stėbėt iki pietų. be to sakė kad virusinis gali ir lengviau praeiti
o punkcija ar labai skausminga ir kokios jos pasėkmės, nes nes vienintelis tyrimas kiek suprantu, duos patikimą atsakymą.
žodžiu pasipasakokit kaip elgtis geriausiai kai neaišku dar kas yra. nors aš 100 proc garantuota, nes grupėj susirgo vaikučiai.

Rasma
QUOTE(Raganėlė @ 2006 10 19, 08:52)
beveik tikra kad atkritom ir mes, nors temp 37., ryte bandė vemti bet iš išgąsčio surijo viską atgal, o kadangi skrandis tuščias po nakties matyt nėra ir kuom. ir galva skundžiasi. ir užmgo ko įprastai nesulauktum prie geriausiu noru nes nuo 6,30 gyvas pastoviai. o daba miega
tiek greitoji tiek ir poliklinikos pediatras liepė stėbėt iki pietų. be to sakė kad virusinis gali ir lengviau praeiti
o punkcija ar labai skausminga ir kokios jos pasėkmės, nes nes vienintelis tyrimas kiek suprantu, duos patikimą atsakymą.
žodžiu pasipasakokit kaip elgtis geriausiai kai neaišku dar kas yra. nors aš 100 proc garantuota, nes grupėj susirgo vaikučiai.
*


Bent Vilniaus Santariškių ligoninės reanimacijoje man davė pasirašyti lapą, kad sutinku, jog vaikui būtų atlikta punkcija. Man esant, per kateterį įstatytą rankytėje lašelinėms, suleido vaistus, kurie labai nuramina vaiką, nuslopina centrinę nervų sistemą ir išnyksta sąmonė, vaikas tikrai nieko nejaučia (nors būna atmerktomis akytėmis ir atrodo, kad mato ir supranta ax.gif ). Mane išprašė lauk, padarė punkciją, kažkur per porą min. (aš nespėjau toliau nuo palatos durų nueit) ir leido toliau būti. Po to tik nebuvo galima sėdėt, stotis ir pan. Atsigavo 30 min. bėgyje ir toliau buvo sąmoninga, kalbėjo, kiek galėjo - žaidė gulėdama lovytėje, dar vėliau - atsirado apetitas, pradėjo prašyti valgyti..teko eiti į parduotuvę ir parnešt kukurūzų biggrin.gif
Kaip mums gyd. sakė, be punkcijos vaikas kamuotųsi iki 2 sav., bet esant meningitui ir padarius punkciją, tai sveikimas prasideda iškart ir jau po 3 dienų - ženklus pagerėjimas. Pasakė, kad be punkcijos mus laikytų kažkur iki 3 sav. ligoninėje, o po punkcijos sveiksta greičiau ir po 1 sav. jau išrašo namo ir sveikstama namie. Taip ir buvo. Tik svarbu tikrai įtart meningitą, nes jei punkciją padaryti sveikam žmogui, tai galima sukelti visus meningito požymius.
Mums darė punkciją be jokių abejonių, nes mergytė rėkdavo sodinama, vėmė ir nepadėjo vėmimą slopinantys vaistai, vakare "pramušė" t-ra visus vaistus, pablogėjo kraujas per keletą val. (išsivystė mažakraujystė ir buvo labai didelis eritrocitų nusėdimo greitis, leukocitų daug, kažkokio baltymo 10 k viršijo normą), pradėjo matyti dvigubą vaizdą (ji taip "linksmai" mums konstatavo, kad yra du tėčiai ir mama su keturiom akim, kad aš net kraupau blink.gif ), visai nebelenkė kakliuko, kalbėdavo kalbėdavo ir staiga pamatydavau, kad miega..lyg "atsijungtų" į kažkokią apatiją. Na, gyd. pasakė, kad bendra sveikatos būklė bloga ir reik daryt. Aš neprieštaravau ax.gif
Mazule
RASMA - stiprybės jums ir kuo greičiau pasveikit 4u.gif
O iš jūsų darželio grupės kiti vaikiukai nesusirgo? tai gal kur kitur pasigavot? juk jūs darželyje trumpai būnat.......... g.gif

Sveikatos sveikatos sveikatos wub.gif
Rasma
QUOTE(Mazule @ 2006 10 19, 11:32)
RASMA - stiprybės jums ir kuo greičiau pasveikit  4u.gif
O iš jūsų darželio grupės kiti vaikiukai nesusirgo? tai gal kur kitur pasigavot? juk jūs darželyje trumpai būnat.......... g.gif

Sveikatos sveikatos sveikatos  wub.gif
*


Gyd. turėjo perduoti inf-ją darželiui, bet aš ir pati skambinau pasakyti.
Auklėtoja sakė, kad iš 16 grupės vaikų bent mano vaiko ligos savaitę visi 15 lankė. Dabar situacijos nežinau, nes antra savaite darželiu nesidomiu blush2.gif
Aš nežinau nuo ko, negaliu nieko pasakyti..bet medikai kategoriškai sako, kad parsinešėm iš darželio g.gif Dar klausė ar darželio grupėje yra sloguojančių vaikų, sirguliuojančių. O tokių vaikų tikrai buvo. Tiesiog toks sutapimas, kad paskutiniuoju metu mes su vaiku niekur nesilankydavom (žmonių susibūrimuose, viešose vietose: pvz. parduotuvėse ir pan.). Savaitgalį prieš ligą leidom regioniniame parke kur kažkur po val užtrukdavom rinkdamos kaštonus ir namie. O šiaip tai tik į daržiuką eidavom ir po jo namo ax.gif

Ačiū už linkėjimus. Mes sparčiai sveikstam. Jaučiasi kiek įmanoma normaliai 4u.gif Tik aišku gyd. sako normalu ir truks dar mėnesį-du mėnesius: ji dažnai skundžiasi galvos skausmu, l. greitai pavargsta, ją labai erzina pvz. ilgiau žiūrėti TV ar veikianti radija, miega daugiau, bet sunkiau (pabunda dažnai), labai dirgli ir irzli: be perstojo verkšlena, zirzia, pyksta, voliojasi ant žemės savo kambaryje valandų valandas...dažniausiai būna žaidžia - atsigula, valgo - atsigula, nebemėgsta sėdėt, nebepakenčia vonios/dušo, nes ją erzina (o anksčiau turkšdavosi labai ilgai).
Bet labai stipriai pagerėjęs apetitas: valgo laaabai daug, man netikėta..anksčiau normaliai valgė, bet dabar šluote šluoja maistą smile.gif
Raganėlė
[quote=Rasma,2006 10 19, 10:17]
Tik svarbu tikrai įtart meningitą, nes jei punkciją padaryti sveikam žmogui, tai galima sukelti visus meningito požymius. Tą išpunktuotą skystį ištiria per 1 val. ir iškart pasako koks tai meningitas, taiko gydymą ir pan.


tai va kad buvo tik vienintelis vaiko bandymas vemti, temp po truputi kyla, bet labai valgyt pradėjo.
tai reiškiasi punkcija atidedam kol kas
Mazule
RASMA - stiprybės tau, nors bent jau iš žinučių atrodo, kad jos turi daug 4u.gif
Taip, su tais virusais taip yra - gali 15 sloguoti ir kosėti, o vienas pasiima su kaupu verysad.gif ir bet kur - parduotuvėje, troleibuse.............juk nesėdėsi namie užsidaręs...............
Laikykitės, jūsų sveikatytė ir taip nelabai stipri buvo kiek pamenu............. unsure.gif
Liorka
QUOTE(Jurgytė @ 2004 10 04, 08:22)
Skiepijau nuo zaibisko meningito, kainavo apie 40 Lt. Mamytes, kuriu vaikuciai persirgo meningitu ar meningokoku galetu pasidalinti patirtimi, kokie buvo pozymiai, kokia ligos eiga ir pan. Butu labai naudinga info.
*dazhniausiai meningita sukelia hemophilus influenza bakterija, nuo kurio apsaugo HiB vakcina. bet dar yra virusiniai meningitai, nuo kuriu skiepu nera. yra meningokokine vakcina, vakaru shalyse ji yeina y skiepu kaledoriu kaip privaloma, nes ten tie sukelejai dazhni, o pas mus ne. bet shitas skiepas neapsaugo nuo zaibishkojo meningoko! jo atveju vaikas gali mirti 2-8h nuo susirgimo, ir net jei tu per 15min atsidursi ligoninej, tai nereishkia kad vaikas ishgyvens, o kad neliktu pasekmiu visam laikui apskritai neteko skaityti. visu meningitu ishskirtinis pozhymis - vaikas negali palenkti galvos link kojychiu. taip pat lengvai paspaudus oda ishkart atsiranda melynes.

mano tevas sirges meningitu.. sunki ir klastinga liga, linkiu niekam ja nesirgti o susirgusiems greit sveikti.

beje, erkinis encefalitas irgi yra smegenu uzhdegimas. krikshto mamos vyrui buvo netiketas insultas, kurio priezhastim ish pradzhiu ytare meningita, o po to nustate ta encefalita.. erkes nebuvo mates penkis metus, pradinius simptomus pravaikshchiojo ir tiek verysad.gif sveikas 40metu vyras, niekad nesirgdaves, paskutiniu metu skusdavosi galvos skausmu, o dabar pusiau paralyzhuotas verysad.gif
Rituska
mus darzelyje praeita savaite viena mergaite paguldyta i ligonine su menigitu, kokias 5 dienas nustatinejo ar bakterinis ar virusinis..
pripazino virusini...

Meningococcal A+C (Meningokokinė polisacharidinė A+C vak.)kainuoja 27,13Lt

del skiepu is vakcinologu girdejau taip: skiepyti reikia tik tada jei yra ligos protrukis, konjuguotos polisacharidines vakcinos vaikams iki 18 men nesukelia rekiamo imuninio atsako, vaikams iki 4 m. maza atsaka, ir tik po 4 metu galima tvirtinti kad skiepas veiks apie 5 metus. http://www.nanya.ru/opit/7725

taigi. be indikaciju to skiepo nereiktu daryti...


ir dar man labai keista: anksciau Lietuvoje ir dabar visuose kituose salyse, jeigu darze yra meningitas, pas visus vaikus paima is gerkles tepineli, jei yra bakteriju, net jei nera jokiu simptomu (nes tik pas 5 proc tik issivysto meningitas, pas kitus gali but tik nozofaringitas) israso antibiotku.... vakar paklausiau aukletojos - sako daugiau nebedaro...

siaubas
lydekaite
QUOTE(Rituska @ 2007 02 22, 10:49)

del skiepu is vakcinologu girdejau taip: skiepyti reikia tik tada jei yra ligos protrukis, konjuguotos polisacharidines vakcinos vaikams iki 18 men nesukelia rekiamo imuninio atsako, vaikams iki 4 m. maza atsaka, ir tik po 4 metu galima tvirtinti kad skiepas veiks apie 5 metus. http://www.nanya.ru/opit/7725

*Ar tai reiškia, kad norint gauti efektyviausią poveikį iš skiepo nuo meningokokinės infekcijos, geriausia būtų vaikutį skiepyti sulaukus 4 metų?
Zuwytes
Sveikos,
ar kam teko girdeti apie vakcina nuo meningito Menactra ? g.gif
dange
QUOTE(Zuwytes @ 2009 01 28, 15:55)
Sveikos,
ar kam teko girdeti apie vakcina nuo meningito Menactra ?  g.gif
*


Amerikoje registruota, Europje kol kas ne(nors atrodo pradėti klinikiniai tyrimai ir ruošiamasi registracijai) 4u.gif Taigi galimybių išgirsti kažką iš asmeninės mamų patirties su šia vakcina,nėra daug.
TOCAMI
mamytės, skiepo nuo meningito NĖRA.yra trivalentis skiepas, į kurio sudėtį įeina komponentai nuo HIb bakterijos. šis skiepas yra įtrauktas į privalomų skiepų kalendorių ir yra nemokams, dotuojamas valstybės.
HIb bakterija sukelia ne tik meningitą, bet ir plaučių uždegimą bei kitas ganėtinai rimtas ligas. viskas priklauso nuo to, kur ji pirmiausiai nukeliauja. praktiškai pas kiekvieną žmogų nosiaryklėje yra HIb bakterijų. tik nusilpus imunitetui jos gali išlysti arba ne. ar jas nešiojate galima nustatyti pasidarius tepinėlį. meningitų sukėlėjų yra apie 15 rūšių, meningitą gali sukelti net virusai. panaršę internete rasite išsamios info. bakteriniai meningitai gydomi antibiotikais, virusiniams gydymo nėra, tačiau virusiniai sukelia mažiau komlikacijų, nuo virusinio statistiškai mažai liekamųjų reiškinių.
labai daug info surinkau šia tema, kai HIb sukeltu meningitu susirgo mano giminaitės dviejų mėn. mergytė. pasveiko. nors jau galvojom apie blogiausią. jokių liekamųjų reiškinių, puikiai vystosi ir auga. pavojinga uždelsti ligą, kai išsivysto pūlingas meningitas, šio pasekmės būna liūdniausios. mano vaikas neskiepukas, turėjo kontaktą su ligoniuke. gavau siuntimą pas imunologę, tačiau ji būtent mūsų situacijoje pasakė, kad skiepas niekuo nepadėtų. tai taip ir nepasiskiepijome. vėliau rado info, kad meningito lengva forma galima persirgti net to nežinant, nes tik kraujo tyrimai jį parodo, o požymiai kaip gripo. apie tai, kad skiepas nuo HIb įeina į skiepų planą ir yra nemokamas galit rast info SAM puslapyje.
visiems linkiu sveikatos. štiš ligos smile.gif
Papildyta:
per praeitus metus Lietuvoje meningitu susirgo šeši vaikai(tokią statistiką man pateikė gydytoja). tik negalvokit, kad raginu nesiskiepyti. tiesiog kaip nėra vakcinos nuo vėžio, taip nėra vakcinos nuo meningito.
Papildyta:
QUOTE(Rituska @ 2007 02 22, 11:49)
mus darzelyje praeita savaite viena mergaite paguldyta i ligonine su menigitu, kokias 5 dienas nustatinejo ar bakterinis ar virusinis..
pripazino virusini...

Meningococcal A+C (Meningokokinė polisacharidinė A+C vak.)kainuoja 27,13Lt

del skiepu is vakcinologu girdejau taip: skiepyti reikia tik tada jei yra ligos protrukis, konjuguotos polisacharidines vakcinos vaikams iki 18 men nesukelia rekiamo imuninio atsako, vaikams iki 4 m. maza atsaka, ir tik po 4 metu galima tvirtinti kad skiepas veiks apie 5 metus. http://www.nanya.ru/opit/7725

taigi. be indikaciju to skiepo nereiktu daryti...
ir dar man labai keista:  anksciau Lietuvoje ir dabar visuose kituose salyse, jeigu darze yra meningitas, pas visus vaikus paima is gerkles tepineli, jei yra bakteriju, net jei nera jokiu simptomu (nes tik pas 5 proc tik issivysto meningitas, pas kitus gali but tik nozofaringitas) israso antibiotku.... vakar paklausiau aukletojos - sako daugiau nebedaro...

siaubas
*rituska, dabar net tepinėlio nedaro, tipo ir taip visi tas bakterijas nešiojam, iš karto skiria antibiotikus profilaktikai.
dange
QUOTE(TOCAMI @ 2009 01 31, 19:58)
mamytės, skiepo nuo meningito NĖRA.yra trivalentis skiepas, į kurio sudėtį įeina komponentai nuo HIb bakterijos. šis skiepas yra įtrauktas į privalomų skiepų kalendorių ir yra nemokams, dotuojamas valstybės.
HIb bakterija sukelia ne tik meningitą, bet ir plaučių uždegimą bei kitas ganėtinai rimtas ligas. viskas priklauso nuo to, kur ji pirmiausiai nukeliauja. praktiškai pas kiekvieną žmogų nosiaryklėje yra HIb bakterijų. tik nusilpus imunitetui jos gali išlysti arba ne. ar jas nešiojate galima nustatyti pasidarius tepinėlį. meningitų sukėlėjų yra apie 15 rūšių, meningitą gali sukelti net virusai. panaršę internete rasite išsamios info. bakteriniai meningitai gydomi antibiotikais, virusiniams gydymo nėra, tačiau virusiniai sukelia mažiau komlikacijų, nuo virusinio statistiškai mažai liekamųjų reiškinių.
labai daug info surinkau šia tema, kai HIb sukeltu meningitu susirgo mano giminaitės dviejų mėn. mergytė. pasveiko. nors jau galvojom apie blogiausią. jokių liekamųjų reiškinių, puikiai vystosi ir auga. pavojinga uždelsti ligą, kai išsivysto pūlingas meningitas, šio pasekmės būna liūdniausios. mano vaikas neskiepukas, turėjo kontaktą su ligoniuke. gavau siuntimą pas imunologę, tačiau ji būtent mūsų situacijoje pasakė, kad skiepas niekuo nepadėtų. tai taip ir nepasiskiepijome. vėliau rado info, kad meningito lengva forma galima persirgti net to nežinant, nes tik kraujo tyrimai jį parodo, o požymiai kaip gripo. apie tai, kad skiepas nuo HIb įeina į skiepų planą ir yra nemokamas galit rast info SAM puslapyje.
visiems linkiu sveikatos. štiš ligos smile.gif
Papildyta:
per praeitus metus Lietuvoje meningitu susirgo šeši vaikai(tokią statistiką man pateikė gydytoja). tik negalvokit, kad raginu nesiskiepyti. tiesiog kaip nėra vakcinos nuo vėžio, taip nėra vakcinos nuo meningito.
*


TOCAMI, klausta kaip suprantu buvo dėl meningokinės infekcijos sukelto meningito. Minėtos vakcinos dengia A, C, W, Y meningokokų tipų sukeltas infekcijas, tačiau, deja, Lietuvoje paplitęs B tipo meningokoko sukeltas meningitas ar sisteminė meningokokinė infekcija, kuriai vakcinos nėra.Kryžminis imunitetas B tipui po vakcinavimo minėtomis vakcinomis abejotinas.
ma
QUOTE(dange @ 2009 01 31, 21:06)
TOCAMI, klausta kaip suprantu buvo dėl meningokinės infekcijos sukelto meningito. Minėtos vakcinos dengia A, C, W, Y meningokokų tipų sukeltas infekcijas, tačiau, deja, Lietuvoje paplitęs B tipo meningokoko sukeltas meningitas ar sisteminė meningokokinė infekcija, kuriai vakcinos nėra.Kryžminis imunitetas B tipui po vakcinavimo minėtomis vakcinomis abejotinas.
*B serotipo paplitimas Lietuvoje - apie 70 proc., kita dalis - C serotipo 4u.gif O pvz Rusijoje A serotipo yra net apie 40 proc...
dange
QUOTE(ma @ 2009 02 01, 13:15)
B serotipo paplitimas Lietuvoje - apie 70 proc., kita dalis - C serotipo  4u.gif O pvz Rusijoje A serotipo yra net apie 40 proc...
*


Vaikų- paauglių amžiaus grupėje santykis dar labiau nukrypsta B serogrupės naudai.Realiai vakcina yra gera ir naudinga, tačiau mūsų sąlygomis jos efektyvumas ribotas.
Rola
Laba 4u.gif ,

ar metukų vaikučiui yra skiepas nuo meningikoko? Ir kur Kaune jį pasidaryti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.