Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žaizdelė gimdos kaklelyje
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
sigulda:)
jei kam idomu, man taip paaiskino gydytojas vienas:)

1. Tokio dalyko, kaip gimdos kaklelio žaizdos beveik neegzistuoja, išskyrus
kelių savaičių laikotarpį po gimdos kaklelio chirurginių operacijų ir pan.
Žymiai dažniau mažiau išprusę žmonės, o kartais net ir gydytojai,
"žaizdelėmis" klaidingai vadinama gimdos kaklelio ektopijas - stulpinio
gimdos kaklelio epitelio saleles ant makštinės gimdos kaklelio dalies
paviršiaus, kadangi šios yra tamsiai vyšninės spalvos ir labai gerai matosi
šviesiai ružavoje makštinės gimdos kaklelio dalies gleivinėje.

2. Problema yra ta, kad kai ektopijas aprašė vokiečių gydytojas
H.Hinselmanas apie 1924 m., jis manė, kad ektopijos susijusios su
padidėjusia gimdos kaklelio vėžio rizika. Taip įsitvirtino "žaizdelės", t.y.
ligos pavadinimas.

3. Daugelį metų ektopijos buvo deginamos vaistais, elektra, šaldomos azotu,
tačiau jau daugiau kaip 20 m., kai medicinos mokslas įrodė, kad ektopija
nėra jokia liga. Nesukelia ji ir padidėjusios gimdos kaklelio vėžio rizikos,
o praeina per kelis metus savaime be jokio gydymo.

4. Taigi, jei gimdos kalelyje yra kokie nors pakitimai, jums turėtų būti
paimtas ir ištirtas citologinis Pap tepinėlis. Jei jūs vyresnė kaip 30 m.
amžiaus, jūsų BPG gydytoja Pap tepinėlį paims ir padarys nemokamai 1 kartą
per 5 metus. Jei Pap tyrimas normalus, jokio gydymo nereikia.

5. Deja, dar ir šiandien, kaip ir prieš 30 metų kai kurie gineklogai vis dar
bando ektopijas "gydyti": deginti, šaldyti ir pan.
Board
Taip, iš tiesų tai yra ektopija, tačiau dėl paprastumo vadinam žaizdelėm.
Pati ektopija - žaizdelė nėra liga, bet vienu momentu, nežinia dėl ko, ląstelės ima ir pakinta, kaip ir atsitiko daugumai šios temos dalyvių smile.gif

Mano žaizdelė buvo įgimta, ir ji pradėjo kisti tik prieš metus, va tada jau ir šaldymai ir visi kiti būdai nebūtų padėję, teko operuot.

Dėl PAP tyrimų. Man atrodo dabar moterims daro juos nemokamai ir dažniau nei kartą per 5 metus. Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyt tiek, kad man nuo 2000 m. onkocitologinį (PAP) tepinėlį imdavo du kart per metus, ir visi buvo nemokami. smile.gif (man dar toli iki 30 m.)
Jeigu aš būčiau laukus 5 metus po eilinio normalaus atsakymo, dabar turėčiau kur kas didesnių problemų. Nes nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos mano žaizdelės tyrimų atsakymai keistėsi nuo CIN1 iki CIN3, kaip ji būtų progresavus per 5 metus, man baisu ir pagalvot.

Iš ginekologas.lt puslapio:

Pasaulio mokslininkų rekomendacijos šiai dienai - visoms moterims, sulaukusioms 18 metų ir gyvenančioms lytinį gyvenimą, būtina kasmet atlikti Pap tepinėlį. Didelės rizikos grupių pacientės - dažnai keičiančios lytinius partnerius, pradėjusios ankstyvą lytinį gyvenimą, daug kartų gimdančios, penkis ir daugiau metų vartojančios kontraceptines tabletes turi būti tikrinamos dažniau.

Šiaip neblogas straipsniukas: http://www.ginekologas.lt/?ginekologas=onk..._pap_tepinelis#

sigulda:)
ech nzn ka daryti doh.gif jei prisideginsiu, bus randas, maziua elastingas kaklelis, gimdymas gali tapti sudetingas... o jei nieko nedaryti....? jei kas blogo ten nusivystys... ir zinok zmogus ka daryti doh.gif
duokanka
Nusprendziau ir as savo zaizdele viena diena pribaigti. Nuejau pas gydytoja, pasikonsultavau ir ka?? Pastojimui ir gimdymui si zaizdele itakos neturi...Va g.gif
Tad del visa ko paeme tepineli ir dar uzrase kalposkopijai, istirs sia zaizdele per mikroskopa.
Eisiu rytoj.
Tikiuosi viskas bus gerai, nes zaizdele jau sena ir niekada netirta. verysad.gif Kita gydytoja nieko del to nesake. O dabartine liuks, iskart nusiunte issitirti mirksiukas.gif
indreT
As tai turejau uzdegima. Isisgydziau. Tada liepe pasidaryti citologini. Pasidariau. Rado gimdos kaklelio pakitimu. Liepe kuo greiciau gimdyti. Tai cia viskas buvo daugiau nei pries puse metu. Dabar reiks nueiti pas kita ginekologe isitirti. pasiziureti kokia situacija dabar.
Papildyta:
As tai turejau uzdegima. Isisgydziau. Tada liepe pasidaryti citologini. Pasidariau. Rado gimdos kaklelio pakitimu. Liepe kuo greiciau gimdyti. Tai cia viskas buvo daugiau nei pries puse metu. Dabar reiks nueiti pas kita ginekologe isitirti. pasiziureti kokia situacija dabar.
tetarima
Mano giminaitei buvo zaizdele,tai mociute patare gerti medetku antpila.Gere ji kasdien galbut menesi ir ka....Nuejo pasitikrint, ir gydytoja nieko neberado.Tai va ir nuo uzdegimu labai gerai,gerkit medetku antpila,kai tik suskauda, persalot ir kt.Padeda nuo mot problemu 4u.gif
Gulia
utetarima Paskelbta Šiandien, 19:00
  Mano giminaitei buvo zaizdele,tai mociute patare gerti medetku antpila.Gere ji kasdien galbut menesi ir ka....Nuejo pasitikrint, ir gydytoja nieko neberado.Tai va ir nuo uzdegimu labai gerai,gerkit medetku antpila,kai tik suskauda, persalot ir kt.Padeda nuo mot problemu 
ndefined

Aciu labai mirksiukas.gif
kastaneda
QUOTE(tetarima @ 2006 05 02, 19:00)
Mano giminaitei buvo zaizdele,tai mociute patare gerti medetku antpila.Gere ji kasdien galbut menesi ir ka....Nuejo pasitikrint, ir gydytoja nieko neberado.Tai va ir nuo uzdegimu labai gerai,gerkit medetku antpila,kai tik suskauda, persalot ir kt.Padeda nuo mot problemu 4u.gif
*

Na tokiais stebuklais nelabai norisi tiketi...jei jau onkocitologinis tyrimas rodo pakitimus - tikrai juos reikia stebėti ir sekti...antpilai nemaišys, bet kad neišgydys tai tikrai...
Medetkos - gydo uždegimus ir t.t., bet kad žaizdas išgydytų dar neteko girdėti... verysad.gif
tetarima
Na neissigalvoju juk, tikrai padejo, reikia uzsiplikyt dienai ir kurksnot po truputi,medetkos yra stiprus antiseptikas.O kad padejo tai tikrai, tik gerti reikia reguliariai nors jau menesi laiko,o ne siaip č pagerei, negeri...prisimeni ir vel isgeri... ax.gif
prieblanda
QUOTE(tetarima @ 2006 05 02, 20:53)
Na neissigalvoju juk, tikrai padejo, reikia uzsiplikyt dienai ir kurksnot po truputi,medetkos yra stiprus antiseptikas.O kad padejo tai tikrai, tik gerti reikia reguliariai nors jau menesi laiko,o ne siaip č pagerei, negeri...prisimeni ir vel isgeri... ax.gif
*

Bet juk žaizdelė gimdos kaklely tai nėra žaizda tikrąja prasme (kraujuoja, nesugiję audiniai ir pan.). Ten tiesiog lopinėlis, kurio ląstelės yra kitokios nei turėtų būti. Kol pakitimų nerasta, viskas ten tvarkoj. Tai kas iš to antiseptinio poveikio? Čia kaip arbatą geriant apgamą bandyt pašalint unsure.gif

tetarima
QUOTE(prieblanda @ 2006 05 02, 22:12)
Bet juk žaizdelė gimdos kaklely tai nėra žaizda tikrąja prasme (kraujuoja, nesugiję audiniai ir pan.). Ten tiesiog lopinėlis, kurio ląstelės yra kitokios nei turėtų būti. Kol pakitimų nerasta, viskas ten tvarkoj. Tai kas iš to antiseptinio poveikio? Čia kaip arbatą geriant apgamą bandyt pašalint  unsure.gif
*

Manau kad ir zaizdeles atsiradimo priezastis kazkur giliau,tai va, mano nuomone tokia.Kartais gydome liga,o ne priezasty.Manau kad ir medetkos kad ir prie kitu chemiju tikrai nepakenktu mirksiukas.gif Kada susergi bandai griebtis ir uz siaudo ... blink.gif
kastaneda
QUOTE(tetarima @ 2006 05 03, 06:26)
Manau kad ir zaizdeles atsiradimo priezastis  kazkur giliau,tai va, mano nuomone tokia.Kartais gydome liga,o ne priezasty.Manau kad ir medetkos kad ir prie kitu chemiju tikrai nepakenktu mirksiukas.gif Kada susergi bandai griebtis ir uz siaudo ... blink.gif
*

Medetkos tai tikrai nepakenks, sutinku, bet medikų tyrimai, priežiūra...gydymas tikrai reikalingi.... smile.gif
virmante
QUOTE(tetarima @ 2006 05 02, 19:00)
*

Nu jo... O man bendradarbės buvo liepusios ant "medetkų bliūdo sėdėt", t.y. užsiplikyt medetkas ir sėdėt ant garų arba skalauti su tuo nuoviru. Aš aišku nebandžiau, bet čia tipo irgi iš tų senų "receptų". Sako, kad irgi žaizdelėm gerai. Kas žino...
Board
bet ten nežaizda gi... Ten tik ląstelės kitaip auga. Kaip jūs su medetkom išgydysit kitap augančias ląsteles? Ar jūs sėdėsit virš jų, ar gulėsit jose, ar gersit doh.gif koks skirtumas.
Aš suprantu jeigu tai būtų žaizda - pjautinė, plėštinė, ar dar koks kitoks susižalojimas, o čia tiesiog ląstelės kitaip auga.
duokanka
QUOTE(prieblanda @ 2006 05 02, 21:12)
Bet juk žaizdelė gimdos kaklely tai nėra žaizda tikrąja prasme (kraujuoja, nesugiję audiniai ir pan.). Ten tiesiog lopinėlis, kurio ląstelės yra kitokios nei turėtų būti. Kol pakitimų nerasta, viskas ten tvarkoj. Tai kas iš to antiseptinio poveikio? Čia kaip arbatą geriant apgamą bandyt pašalint  unsure.gif
*

Va butent, kad tos zaizdeles yra tikros ir kraujuoja. Vakar buvau pas gydytoja ir man zaizdele tyre per kalposkopa, t.y. toki mikroskopa. Pakitimu nerado, bet apziuros metu eme ir sukraujavo. Sake nieko baisaus, taip nutinka verysad.gif Svarbiausia, kad pakitimu nera. smile.gif O zaizdeles duoda apie save zinoti kai koks uzdegimas ar pienlige apsireiskia blush2.gif kaip man buvo. Israse vaistu, zvakuciu ir dar nusipirkau medetku, gersiu dabar mirksiukas.gif
Board
žaizdelė galėjo pradėt kraujuot dėl neatsargios apžiūros, jei buvo pažeista. Taigi natūralu - kolposkopija - tai ne vien tik pažiūrėjimas per mikroskopą, kas darėsi tas žino - kad dėl pakitimų ne tik žiūri, bet ir pati gimdos kaklelį patepa su kažkokiu skysčiu (jeigu neklystu 3 – 5 proc. acto rūgštimi ), stebi spalva, t.y. kraujavimas galėjo prasidėt po neatsargaus kontakto.
Neatkalbinėju gerti medetkų arbatų. Bet geriant arbata nereikia pamiršti reguliariai tikrintis tas žaizdeles, nes laiku nepasitikrinus pasekmės gali būti liudnesnės.

Straipsniukas apie Gimdo kaklelio erozija (žaizdelę) iš http://www.pylimas.lt/lt/pages,id.52,sid.57

Kas yra gimdos kaklelio erozija, ar ši būklė pavojinga?

Pagal tarptautinę ligų klasifikaciją, gimdos kaklelio erozija yra tokia būklė, kai reikiamoje gimdos kaklelio vietoje trūksta vieno sluoksnio plokščiojo epitelio, – vietoje jo yra cilindrinis epitelis. Vaisingo amžiaus moterų gimdos kaklelio kanale yra cilindrinis epitelis, o išorėje yra daugiasluoksnis plokščiasis epitelis. Jeigu erozija įgimta, tai brendimo laikotarpiu gimdos kaklelis nepasidengia daugiasluoksniu plokščiuoju epiteliu, lieka vaikystėje čia buvęs cilindrinis epitelis. Menopauzės laikotarpiu daugiasluoksnis plokščiasis epitelis įeina į gimdos kaklelio kanalą, ir cilindrinis epitelis būna uždengtas.
Gimdos kaklelio erozija gali atsirasti po gimdymo, nėštumo nutraukimo ar bet kurios procedūros, kurios metu traumuojamas gimdos kaklelis. Ilgus metus vykos diskusija, ar šią būklę reikia gydyti, kada reikalingas gydymas ir kokie gydymo būdai geriausi. Kai gimdos kaklelio paviršius būna padengtas ne plokščiuoju, o cilindriniu epiteliu, išsiskiria daugiau gleivių ir yra didesnė tikimybė patekti infekcijai bei susirgti infekcinėmis ligomis.
Patekus infekcijai, gali išsivystyti displazija – ikivėžinė būklė, iš kurios gali išsivystyti vėžys. Skiriami trys displazijos laipsniai: lengvas, vidutinis ir sunkus.

Ar gimdos kaklelio pažeidimas gali išsivystyti savaime?

Taip. Tai įvyksta kai brendimo laikotarpiu gimdos kaklelis ne visai pasidengia plokščiuoju epiteliu ir viršuje lieka cilindrinis epitelis. Jis yra paraudęs, ir būtent dėl to dažnai vadinamas žaizda, nors iš tikrųjų tai visai ne žaizda, o normalios ląstelės, tik jos yra kitoje vietoje.

Ar sergamumo dažnumas priklauso nuo amžiaus?

Tai yra labai dažnas pakitimas, įvardijamas kaip liga, nes tai gimdos kaklelio būklė, kurios neturėtų būti tam tikrame amžiuje.

Kokie gimdos kaklelio pažeidimo simptomai?

Gimdos kaklelis yra neskausminga ir nejautri vieta, dėl to jos pažeidimus galima nustatyti tik ginekologinio patikrinimo metu. Neįprastos išskyros gali būti ir dėl infekcijos, ir dėl hormoninių pasikeitimų. Svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną kraujavimą ne mėnesinių metu bei vadinamą kontaktinį kraujavimą po lytinių santykių. Reikia pasakyti, kad jei moteris bent kartą per metus apsilanko pas ginekologą, tai jai tikrai bus laiku nustatyta ikivėžinė būklė, kuri yra visiškai išgydoma. Gimdos kaklelio vėžys paprastai per vienerius metus neišsivysto.

Kaip gimdos kaklelio pažeidimas gydomas?

Šis pažeidimas kurį laiką stebimas, moteris turi reguliariai tikrintis sveikatą. Seniau buvo atliekama elektrokoaguliacija, tačiau tai – chirurginė intervencija, dėl kurios dažnai atsirasdavo gimdos kaklelio sąaugų, kurios apsunkindavo gimdos kaklelio atsidarymą gimdymo metu. Atliekant kriodestrukciją (šaldymą) taip pat pažeidžiami gilesni sluoksniai, ir po tokio gydymo gali susidaryti randai gimdos kaklelyje. Panašiai galima apibūdinti ir gydymą lazeriu. Pati švelniausia ir vis plačiau taikoma mažiausiai pažeidžianti gimdos kaklelio gleivinę procedūra yra chemiodestrukcija. Šios švelnios neskausmingos ir trumpos procedūros metu tam tikra chemine priemone – rūgštimi (Solcogyn) paveikiamas paviršinis gleivinės sluoknis. Rūgšties paveiktas cilindrinis epitelis nusilupa ir užauga normalus daugiasluoksnis epitelis. Šis metodas gali būti taikomas ir gimdžiusioms, ir negimdžiusioms moterims, jis neturi šalutinio poveikio. Po procedūros nėra jokių apribojimų – moteris gali maudytis, sportuoti, dirbti.

Ar chemiodestrukcija – naujas gydymo būdas?

Manau, kad tai visiems ginekologams žinomas gydymo metodas, kuris seniau nebuvo plačiai taikomas tik dėl to, kad Lietuvoje nebuvo specialiai tam skirto preparato, ir rūgštį tekdavo gaminti. Preparatas, reikalingas šiai procedūrai atlikti, mūsų rinkoje pasirodė maždaug prieš pusantrų metų. Palyginus su kitais gydymo būdais, jis yra švelnesnis. Chemiodestrukcijos sėkmė priklauso nuo gimdos kaklelio vidinio sugebėjimo pasidengti epiteliu. Beje, šios procedūros negalima daryti mėnesinių ciklo viduryje, kai yra daug gleivių. Paprastai per du mėnesius gimdos kaklelis pasidengia visaverčiu subrendusiu plokščiuoju epiteliu. Jei reikia, gydymą galima pakartoti. Šią procedūrą galima atlikti ir negimdžiusioms, ir dar planuojančioms gimdyti moterims.

Ar galima kaklelio erozijos išsivystymui turi įtakos ankstyvas lytinis gyvenimas?

Pernelyg ankstyvas lytinis gyvenimas, kai gimdos kaklelis nėra visiškai subrendęs, t. y. ne visai pasidengęs plokščiuoju epiteliu, padidina infekcijų tikimybę, ypač jeigu yra ne vienas lytinis partneris.

Kaip padrąsintumėte moteris, kad laiku kreiptųsi į ginekologą ir išvengtų gimdos kaklelio vėžio?

Moterys turėtų labiau rūpintis savo sveikata net ir tada, kai nejaučia jokių simptomų. Kartą per metus tyrimas dėl vėžinių ląstelių atliekamas visoms besikreipiančioms moterims nuo 20 metų, o nuo 35 metų jis tiesiog privalomas. Onkocitologinis tyrimas parodo, ar moteriai reikia gydytis. Jei nustatoma gimdos kaklelio erozija, moteriai paaiškinama apie šią sveikatos būklę ir galimus gydymo būdus, kuris būdas geriau tiktų konkrečiu atveju.
Bekasė
QUOTE(Auges @ 2006 05 04, 07:02)
bet ten nežaizda gi... Ten tik ląstelės kitaip auga. Kaip jūs su medetkom išgydysit kitap augančias ląsteles? Ar jūs sėdėsit virš jų, ar gulėsit jose, ar gersit doh.gif koks skirtumas.
Aš suprantu jeigu tai būtų žaizda - pjautinė, plėštinė, ar dar koks kitoks susižalojimas, o čia tiesiog ląstelės kitaip auga.
*

is dalies tiesos yra. Zaizdeles pavirsius yra jau pakites, todel maziau atsparus visoms bakterijoms. man ginekologe, net ir myletis patare tik su prezervatyvu, kad butu kuo maziau dirginama zaizdele. O medetkos siuo atveju turi antiseptiniu savybiu ir dezinfekuoja ta zaizdele
Board
Silvute, sutinku, profilaktikai prieš infekcijas - uždegimus gali būti gerai, bet pačios žaizdelės gydymui?
PUCA
Tai jau skaiciau skaiciau sita forumo skilti kone pora valandu.
Gyvenau as su savo zaizdele kone nuo gimimo ir niekas i ja didelio demesio nekreipe. Kol cia visai neseniai sugalvojau pasitikrinti pas gineloge.
Dabar visom moterim profilaktiskai daro tyrima nuo gimdos kaklelio vezio - prasinervinau laukdama atsakymo, kuris buvo tik uz menesio (nes kazkas atostogavo). Tyrimai buvo geri, bet tada atsimine mano zaizdele. Istyrus "mikroskopu" paaiskejo kad mano zaizdele "negrazi". Krasteliai ne tokie kaip turetu buti ir pan. Gydytoja nieko man daug neaiskino, tik pasake, kad is tolimesnio tyrimo bus aisku, ar zaizdele stebes toliau ar operuos ir patare kol kas neimti i galva ir nesijaudinti be reikalo.
Na bet kas klauso protingu patarimu, tik grizus susiradau kruva literaturos internete, perskaiciau ir galurinai susinervavau...
Tikrai toks ispudis, kai praveri ginekologo kabineto duris, tai labai sunku jas uzdaryti ilgesniam laikui.
Vienu atveju aisku dziaugiuosi, kad jei ir bus kokia blogybe, tai ja pamatys ir pasalins laiku, o kitu atveju tai ima siutas, ir galvoju, uz ka mums moterims ant galvos beveik visi vargai sioje zemeje.. smile.gif
lialyte
Sveikos. Aš taip pat turėjau "negražią" žaizdelę, ir jau buvo išsivysčius displazija su tam tikru laipsniu, tik kokiu, nepamenu. Dabar, po deginimo lazeriu, lyg ir neblogai, anot ginekologo, žaizdelė sugijo gerai. Kiek pamenu, prieš deginimą, po santykiu su mylimuoju, jausdavau diskomfortą, skaudėdavo, perštėdavo, paskui viskas susitvarkė. Nu dabar prieš kokią savaitę vėl po santykių pajutau skausmą. Nžn, ar čia žaizdelė turi įtakos, ar ne. Pas ginekologą buvau prieš kokį mėnesį ir viskas buvo tvarkoj. Negi žaizdelė taip greitai galėtų atsinaujinti?
Laumžirgis27

aš žaizdelę turėjau gal 10 metų. Po gimdymo nuėjus pasitikrinti, taip pat pasakė, kad kraštai jau nebegražūs, reikia prišaldyti azotu. Poliklinikoje to nedarė, liepė ieškotis privačiai. Beieškodama sužinojau apie žaizdelės gydymą radijo bangomis - Vilniuje tai atlieka 2 privačios klinikos. 5 min. procedūra kainavo 200Lt, į kainą įėjo konsultacija po mėnesio ir po 3 mėnesių. Po trijų mėnesių per tokį televizorių man parodė kuo puikiausiai ir gražiausiai sugijusį kaklelį.

Visoms rekomenduočiau šią procedūrą, nes išskyrų būna kur kas trumpesnį laikotarpį nei po prišaldymo azotu, procedūros metu jauti tik nemalonų maudimą. Be to, žaizdelės vietoje nelieka jokio rando.

Procedūrą reikia atlikti iš kart po mėnesinių
prieblanda
QUOTE(Laumžirgis27 @ 2006 08 03, 12:48)
aš žaizdelę turėjau gal 10 metų. Po gimdymo nuėjus pasitikrinti, taip pat pasakė, kad kraštai jau nebegražūs, reikia prišaldyti azotu. Poliklinikoje to nedarė, liepė ieškotis privačiai. Beieškodama sužinojau apie žaizdelės gydymą radijo bangomis - Vilniuje tai atlieka 2 privačios klinikos. 5 min. procedūra kainavo 200Lt, į kainą įėjo konsultacija po mėnesio ir po 3 mėnesių. Po trijų mėnesių per tokį televizorių man parodė kuo puikiausiai ir gražiausiai sugijusį kaklelį.

Visoms rekomenduočiau šią procedūrą, nes išskyrų būna kur kas trumpesnį laikotarpį nei po prišaldymo azotu, procedūros metu jauti tik nemalonų maudimą. Be to, žaizdelės vietoje nelieka jokio rando. 

Procedūrą reikia atlikti iš kart po mėnesinių
*

O kokia celibato režimo trukmė? blush2.gif

kastaneda
QUOTE(prieblanda @ 2006 08 03, 14:31)
O kokia celibato režimo trukmė?  blush2.gif
*

3 savaitės ax.gif
ugniukas 81

Aš nuo paauglystės turėjau žaizdelę, kuri potruputį vis negražėjo.Visą laiką gyditojai ją srebėjo.Bet po gimdymo pradėjo sparčiai blogėti ir štai prieš savaitę pasidriai onkocitologinį tyrimą ir sužinojau, kad jau yra pirmojo laipsnio ląstelių pakitimas verysad.gif .Gyditoja sako, kad tai laiko bomba ir siūlo būtinai daryti užšaldymą.Ir ištikrųjulabai kankina viena didelė baimė: ar galėsiu turėti dar leliuką.
Nes su vyru planavome turėti juos tris smile.gif .
Bet tik visoms noriu pasakyti.Neapleiskite savęs.Ypač jei turite mažuosius angeliukus, kuriais rūpinatės.Tereikia pasidaryti vieną tyrimą į metus ir galite išvengti didelių bėdų.
Board
Ugniukas, geriau dabar pasidaryt užšaldymą, nei vėliau daryt konizaciją.
Po užšaldymo jokių problemų nei su pastojimu nei su gimdymu neturi kilt, o vat atlikta konizacija jau yra rizikos faktorius.
Taip kad, drąsiau, viskas bus gerai.

Kastaneda kaip tavo reikaliukai?
Aš rytoj pasiimu onkocitologinio atsakymą ir pasidarysiu kolposkopiją. Tikiuosi (tiesiog beprotiškai tuo tikiu) kad viskas bus gerai.
ugniukas 81
QUOTE(Auges @ 2006 08 09, 07:57)
Ugniukas, geriau dabar pasidaryt užšaldymą, nei vėliau daryt konizaciją.
Po užšaldymo jokių problemų nei su pastojimu nei su gimdymu neturi kilt, o vat atlikta konizacija jau yra rizikos faktorius.
Taip kad, drąsiau, viskas bus gerai.

Aš rytoj pasiimu onkocitologinio atsakymą ir pasidarysiu kolposkopiją. Tikiuosi (tiesiog beprotiškai tuo tikiu) kad viskas bus gerai.
*

Temti ar laukti nesiruošiu, nes žinau kokios liūdnos būna pasekmės.Ir tikiuosi, kad kaip tu ir sakai viskas bus gerai ir jokių pasekmių nebus.Ir dar turėsiu nuostabią dukrytę biggrin.gif .Man labai reikėjo išgirsti tokius žodžius.
Taigi ačiū 4u.gif 4u.gif 4u.gif
kastaneda
QUOTE(Auges @ 2006 08 09, 06:57)
*

Auges, turi būti gerai....ir bus...būtinai...nerimas kankina, pažįstamas jausmas...
jei prisimeni aš po Tavęs turiu darytis, tai rugsėjo mėnesį kartosiu tyrimą g.gif
Board
Kastaneda tai aš čia jau su trečiu tyrimu vėluoju, man bent jau gydytoja sakė kad reikia pasidaryt trys kas trys mėnesiai ( o man va mtams praėjus tik antrą daro) ir tada kartot dar po metų. Jeigu viskas bus gerai, tada stebėt jau kaip ir visas kitas moteris.
inc
QUOTE(Laumžirgis27 @ 2006 08 03, 12:48)
*

o kokiose įstaigose tokį gydymą atlieka? man irgi būtų laikas tokiai procedūrai:)
Giciule
Man kolposkopija pataike uzrasyt ant menesiniu.Gal kas zinote,ar daro kolposkopija per menesines?
kastaneda
QUOTE(Giciule @ 2006 08 29, 00:10)
Man kolposkopija pataike uzrasyt ant menesiniu.Gal kas zinote,ar daro kolposkopija per menesines?
*

Tikrai nedaro schmoll.gif
ziedune
Mergaites, noreciu pasiklausti jusu.
Gal kuriai nors teko gimdyti po kaklelio konizacijos. Man po pirmo gimdymo buvo atlikta kaklelio konizacija, o dabar ant nosies antrasis verysad.gif ir prisiklausiau,kad po konizacijos praktiskai neimanoma paciai pagimdyti.
Bukit geros ir pasidalinkit savo patirtimi, ar kuriai teko tai patirti. Labai prasau
Auksulyte
Turiu ir as sia problemele, nesu gimdziusi... Tai nezinau is kur ji. Gal zinote kaip jos atsiranda?
kastaneda
QUOTE(Auksulyte @ 2006 09 29, 17:04)
Turiu ir as sia problemele, nesu gimdziusi... Tai nezinau is kur ji. Gal zinote kaip jos atsiranda?
*

Labai dažnai jos būna įgimtos, man ją taip pat rado dar negimdžius 4u.gif
Rait
Man 17-os metų buvo atliktas žaizdelės šaldymas. Dabar ginekologė praktiškai juokiasi iš šios "procedūros", nes anto jos, užšaldyti žaizdelę - tai tas pats, kas ją užtepti, kad nesimatytų doh.gif
Taigi neužilgo manęs laukia eilinis kasmetinis pasitikrinimas. Prašysiu gal kokios rimtesnes gydymo metodikos, nors mano gydytoja sako, jog kol žaizdelėje nėra pakitimų, jai NIEKO DARYTI NEREIKIA nail.gif
Laumžirgis27
QUOTE(inc @ 2006 08 10, 15:09)
o kokiose įstaigose tokį gydymą atlieka? man irgi būtų laikas tokiai procedūrai:)
*

aš dariausi Eugenijos klinikoje, Savanorių prospekte, pas gyd. Abraitienę. tel. 23 32 098
klajune
QUOTE(String @ 2006 10 02, 12:35)
nors mano gydytoja sako, jog kol žaizdelėje nėra pakitimų, jai NIEKO DARYTI NEREIKIA  nail.gif
*

nius taip, tik eit apžiūrai kas pusmetį ir kas metus darytis onkocitologinį mirksiukas.gif
Alexia
Paidalinsiu patirtim .. Turejau nemaza kaklelio erozija su pakitusiom kraujagyslem ir lasteliu pakitimais blink.gif Zaizda man pridegino, nelabai sakauda bet laaaabai nemalonu. Po to kelis menesius "degino" vaistais. Pakartojus onkocitologini jokiu pakitimu jau nebuvo rasta. Dar karta dariau onkocitologija jau pagimdziusi. Vel viskas buvo gerai. Kartais lasteliu pakitimus sukelia paprasciausias uzdegimas, taip kad viskas yra gerai, kai laiku pastebima ir gydoma.
lynkute
QUOTE(Alexia @ 2006 10 05, 12:18)
Paidalinsiu patirtim .. Turejau nemaza kaklelio erozija su pakitusiom kraujagyslem ir lasteliu pakitimais  blink.gif Zaizda man pridegino, nelabai sakauda bet laaaabai nemalonu. Po to kelis menesius "degino" vaistais. Pakartojus onkocitologini jokiu pakitimu jau nebuvo rasta. Dar karta dariau onkocitologija jau pagimdziusi. Vel viskas buvo gerai. Kartais lasteliu pakitimus sukelia paprasciausias uzdegimas, taip kad viskas yra gerai, kai laiku pastebima ir gydoma.
*

pas mane irgi negrazus kaklelis su pakitusioms lastelems bet nieko nedare g.gif nieko nepridegino,gal delto kad as negimdzius g.gif ar cia paciai reikia kur kreiptis kad pridegintu ar gydytojai patys mato kokia padetis ir pridegina? g.gif
kastaneda
QUOTE(lynkute @ 2006 10 05, 15:45)
pas mane irgi negrazus kaklelis su pakitusioms lastelems bet nieko nedare g.gif nieko nepridegino,gal delto kad as negimdzius g.gif ar cia paciai reikia kur kreiptis kad pridegintu ar gydytojai patys mato kokia padetis ir pridegina? g.gif
*

Man tai isoperavo, bet manau geriau nuspres gydytojass kada reikia kada ne, pasitikrink dar pas onkologus 4u.gif
Board
QUOTE(lynkute @ 2006 10 05, 15:45)
*

Gydytojas aptikęs žaizdelę turėtų atlikti tyrimus: onkocitologinį tepinėlį, kolposkopija (apžiūra mikroskopu) ir jeigu reikia biopsija.
lynkute
QUOTE(Auges @ 2006 10 06, 06:54)
Gydytojas aptikęs žaizdelę turėtų atlikti tyrimus: onkocitologinį tepinėlį, kolposkopija (apžiūra mikroskopu) ir jeigu reikia biopsija.
*

tai man dare onkocitologini tepineli ir rado pakitusiu lasteliu ,bet tipo sitos lasteles nuo uzdegimo,taip ir nesupratau g.gif skyre antibjotiku ir liepe pasitikrint po puse metu g.gif
Board
Tai gal pas tave ne piktusios ląstelės, o buvo rasta tepinėlyje uždegimo elementų? Onkocitologinio atsakymo lape yra atskira eilutė išskirta.
Šiaip gydytojai geriau už mus išmano tuos atsakymus smile.gif
Jeigu neramu, nueik dar pas kitą pasitikrint.
Hilde
Man žaizdelę rado prieš 4 metus. Kiekvienais metais darydavau onkocitologinius tyrimus. Nieko blogo nerado, tai nieko ir nedarė. Šiemet gydytoja pareiškė, kad žaizdelę geriau uždegint ir aš pamiršiu, kad išvis turėjau. Tai kitą savaitę dar einu pas gydytoją pasikalbėt. Nežinau, ką daryt g.gif
Alexia
Daznai su tom zaizdom (jei tyrimas normalus) nieko nedaro negimdziusiom ar dar planuojancioms gimdyti moterims. Man gydytoja viena aiskino, kad kai jau nesiruosi daugiau pastoti tada galima uzgedint ar prisaldyt ir bus ramu.
inginė
Sveikos 4u.gif
Turiu darytis gimdos kaklelio žaizdelės konizaciją. Noriu susiplanuoti laiką operacijai, todėl įdomu, koks pooperacinis periodas, ar ilgai gyja, kiek laiko ligoninėje praleisiu. Pasidalinkite patirtimi... blush2.gif
Board
Sveika, pasiskaityk, šioje temoje tikrai apie tai buvo (kokius 10-15 psl atgal). Visoms labai įvairiai.
Aš ligoninėj praleidau 5 dienas, nedarbignumo pažymėjimą turėjau visą mėnesį be vienos dienos.
Hilde
Na, mane šiandien "suvirino". Jausmas truputį nemalonus, bet neskaudėjo. O be to labai greita procedūra. Dabar 10 dienų celibatas, po to patikrins, ar viskas gerai sugijo. Gal atsikratysiu tuo galvos skausmu g.gif
raima69
sveikutes .

neseniai prisiregistravau i si kluba nes kiek skaitydavau tai matydavau kad cia labai idomios ir praktiskos temos thumbup.gif .pries savaite man ginekologas pranese kad gimdos kaklelyje yra zaizdele unsure.gif tai labai issigaundau net nezinau ka daryti. si pirmadieni reikia eiti pasidaryti gimdos kakalelio potologija gal kas galit pasakyti kaip ta proceduta daroma? g.gif
Board
Turbūt tavo gydytojas taip pavadino Onkocitologinį tepinėlį.
Apie jį yra atskira tema šiame skyrelyje, o taip pat ir šioje temoje daug rašyta: su spec.šepetėliu nugramdo šiek tiek ląstelių nuo kaklelio pasikeitusios vietos.
Priklausomai nuo to kur darysies šį tyrimą, atsakymo gali tekti laukt nuo 1 paros iki 3 savaičių.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.