Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pulsas. Kraujo spaudimas
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
dani
Gal pasirodys "bobutiska" tema, bet tie "spaudimai" mus lydi kasdien. Neseniai vyras nupirko ta aparata, spaudimui matuoti. Koks neblogas daiktas! Uzsidedi ant rieso, mygtuka paspaudi ir rezultatas. Tai dabar pasimatuoju, kai laiko yra. Mano gan zemas, net labai zemas. Jei ryte neisgeriu didelio puodo kavos, tai vaikstau trenkta kaip maisu per galva :-/:-/  Jei vasara karsciai, tai gali ir is nosies kraujas pradeti begti. Zema spaudima koreguoja juodas sokoladas, taciau smaliziauti kasdiena = zudyti grozi.. :-/ Tad tenkinuos kava, kas belieka. Vaistu jokiu nevartoju. Kitu atveju, gal ir geriau tas zemas spaudimas, lengviau pakelti, nei auksta numusineti 8)
arden
ir man tas pats, tik mano apatinis pastoviai zhemas ir kiekviena ryta prabundu kaip shlaipiu maishu trenkta, o kai laukiausi ish vis buvo nukrites, bet jokiu komplikaciju nebuvo, bet kavos man reikia 3 puodeliu per diena
Kuzia
Kas cia tom moterim pasidare... Mano irgi zemas spaudimas. Toks zemas, kad kai laukiaus pirmo leliaus, pamatavusi daktare patare isgert kavos su konjaku. Kava geriau, konjako - ne. Mano mamos irgi budavo zemas spaudimas. Jai kava nepadedavo( anokia ten kava anais laikais budavo), tai ji kofeino tabletes gerdavo.
dani
Kuzia, zinok ir man nestumo metu siule konjako nebijoti, palaizyti ar i arbata isipilti. Kas bandete balzamus? Jie taip par visai neblogai. Tik i galva "duoda" ;D Gali ir nusigerti is ryto, kiek tereikia, o jis stiprus. ;D tongue.gif
Kuzia
Nelabai megstu konjako [smiley=000064.gif]. Va kai koks nors graudumas  [smiley=20.gif]uzeidavo, tai mielai ''pasigydydavau'' vyno taure. (Na, ''rasalo'' negeriau). Daktare sake ,kad tai geriau negu tabletes, kai gimda pradeda apsitraukinet. Saikas, zinoma, butinas.
Rasma
Vau, tai matyt mano organizmas to juodo šokolado reikalauja, nes mano spaudimas irgi linkęs būti labai žemu. Rekordas 70/45, ko pasekoje gyd. paklausė ar aš išvis vaikštau. Kažkas man sakė, kad turputį žemesnis pas mirštančius būna (kalbu apie diastolinį, "apatinį" spaudimą). kasdien galiu pasigirti spaudimu 90/60 arba 90/55. Tiesa, pasekmių jokių nejaučiu išskyrus kartais susvaigstančią galvą, bet tai pastaruoju metu būna labai retai. O šiaip trenkta nesijaučiu, atvirkščiai, energijos turiu tiek, kad kitems pavydėti ir pavydėti..Gydausi sportu ir šokoladu. Kavos nepakenčiu, nuo jos mane pykina. Ir miegu be jokių pagalvių, kartais net nuo lovos krašto nukorusi žemyn galvą. Reikia gi kartais krauju smegenys pamaitinti, jei iš žemesnių vietų niekaip į galvą nenuteka wink.gif ;D ;D ;D ;D
Jamaika
Mano irgi zemas spaudimas, bet cia igimta turbut, nes ir mamos toks buvo jaunystej. Kai ejau del sporto gauti sveikatos pazymos, gydytoja paklause: tu nealpsti?? O man niekad jokiu blogumu del to nebuna, kavos negeriu,  na nebent labai labai retai. Tik blogai tas, kad visada sala rankos ir kojos, ir apskritai visada salta. Bet cia dar ir leta medziagu apykaita savo duoda.
simba
Mano spaudimas irgi labai zemas, ir nestumo metu nei kiek nepakilo. Bet as pripratau prie zemo ir man jo kelti visai nesinori. As net kavos niekada negeriu. Kai kam nors pasakau, kad per visa gyvenima nesu nei vieno puodelio kavos isgerus, tai nieks negali patiket. O man ta kava visai neskani ir nesveika, tai kam as ja gersiu. Taip ir vaikstau su zemu spaudimu. O va  pieniska sokolada tai megstu, bet retai nusiperkam.
dani
Simba, berods juodas sokoladas kelia, o ne pieniskas.
Be kavos, dar labai gerai tonizuoja zalia arbata, ypac su zenseniu. Viena karta kai isgeriau, nezinodama, tai visa nakti sokti norejosi, o ne miegoti :-/
O kaip sumazinti auksta spaudima? Be medikamentu. Mano vyro kartais "uzgroja", tai vis klausia, kuo numusti.
Slyvute
Mano irgi spaudimas zemas, o vyro aukstas.
Bet man nei kava, nei sokoladas nepadeda. As nuolat kazkokia pavargusi, be energijos  [smiley=000308.gif].
Yra toks posakis, kad zema spaudima turintys zmones gyvena blogiau, bet ilgiau, o auksta - geriau, bet trumpiau  [smiley=flowerface.gif].
Springlet
Dani, o tu stebek kada pakyla jam spaudimas, ar ne tada kai suriau pavalgo, tarkim silkes ar zuvies rukytos. Siaip tai daugiau darzoviu svieziu reiketu, bet svarbiausiai poilsis, nors kiek paguleti ir krenta tada po truputi.

Spanguoles tinka, jei dar ka atsiminsiu parasysiu wink.gif
Aga
Na bet visos ir su zemais spaudimais cia wink.gif

O mano spaudimas arba labai zemas arba per aukstas.Pauglystej tai galedavau kiekviena diena pas sesele gaut mokykloj atleidima nuo pamoku nes spaudimas ziauriai aukstas buvo.Dabar reciau jau pakyla,bet daznai buna per zemas.Pasimatuoji 90/45 ir faina pasidaro tada isgirdus :DBet nieko nedarau,vaistu negeriu,saldumynu nemegstu,kavos verge irgi nesu.
makuke
Vienintelis laikotarpis kai buvo normalus spaudimas-tai nėštumas, o šiaip spaudimas visada žemas. Reta diena prabėga be kavos ar šokoladinių saldainių. Rankos ir kojos-ledinės (bet tai,anot medikų, dar ir dėl geležies trūkumo), kraujo ėmimas iš piršto-tikra tragedija, nes dėl žemo spaudimo jis tiesiog nebėga. Daktarai žemam spaudimui pakelti siūlo tik vienintelį būdą-po 50gr konjako kasdien.
Bekasė
ech, pazistama problema - ryto be puoddelio stiprios arbatos neisivaizduoju. Kartais net ir pamiegoti ilgiau neiseina, nes atsibundu su siaubingai akudancia galva. O dabar per visus situs karcius vaikstau, kaip sapnuodama- ir noriu tik vienintelio dalyko - miegoti, miegoti, miegoti ..........
Per pirmaji nestuma kankino zemas spaudimas, o i pabaiga, tai is viso baisu buvo  - pasimatuoji zemas, pasimatuoji po valandos aukstas. Galvo plysta, o vaistu gerti negalima....

Nuo per auksto spaudimo padeda atsipalaidavimas, yra ir vaistai. Beje, as visada maniau, kad konjakas yra skirtas nuo per auksto spaudimo, kadangi jisai plecia kraujagysles  ???  ??? Pataisykit, jeigu klystu
une
as irgi del savo per zemo spaudimo daznai bunu toookia mieguista...
cia visus budus ,kuriuos aprasete, kaip ta spaudima pasikelti,negaliu sau pritaikyti, nes maitinu.. gal zinot kokiu maitinanciai mamai?
Ernesta
une mano taip pat žemas ir aš taip pat maitinu , bet rytais geriu kavą . Stengiuosi gerti po maitinimo. Išgeriu arbatos puodelį po to kavos ir po kiek laiko vėl arbatos . Klausiau gydytojos,sakė ,kad galiu gerti ,nes visą nėštumą gėriau.Žinoma reikia saikingai. wink.gif
asfaltuota
Mane nuo žemo spaudimo gelbėja aštrus maistas, bet dabar, kai maitinu šis būdas nebetinka. Bet kai jau nebemaitinsiu.....turbūt cielus čili pipirus valgysiu... Kava nepadeda, o be to tik silpną ir baltą mėgstu, konjako  nemyliu dar labiau...Bet šiaip padarau kartais kokį gramelį ko nors stipresnio.
Bekasė
as irgi del savo per zemo spaudimo daznai bunu toookia mieguista...
cia visus budus ,kuriuos aprasete, kaip ta spaudima pasikelti,negaliu sau pritaikyti, nes maitinu.. gal zinot kokiu maitinanciai mamai?

isbandyk vesu dusa su apsitrynimais. Gali siek tiek pasportuoti
Taurė
as turiu beda del perdidelio spaudimo  sad.gif jau nuo 16 metu turiu "spidometra" (taip as ji praminiau, ta spaudimo matuokli)
 va kai sukyla, tai sirdis dreba, girdziu ja, rankos kaip pas chronciu dreba,galva is visu pusiu tvinkcioja. nekarta kviete greitaja  sad.gif
  bet cia pas mus is kartos i karta persiduoda sita problema, senelis, tetis, ir as dabar  :-/
indreja
Seniau spaudimas "pazeme vilkdavosi", mazdaug 90/60 budavo. Be rytines kavos puodo neisivaizduodavau gyvenimo. Kai laukiausi antrosios dukrytes,spaudimas gerokai pakilo,teko net ligoninej paguleti :-/. Paprastai zemiau 130/80 nebudavo  :o ir dar tie spaudimo svyravimai, kartais atrodydavo, kad galva sprogs. O pereita vasara buvo tokia super besilaukianciom  :smile.gif. I pacia nestumo pabaiga pradejo kilti ir diastolinis (apatinis) spaudimas, zemiau 90-100 nebudavo  :o. Dabar spaudimas  susinormalizavo, mazdaug 110/60-65 laikosi (svarbu, kad nebutu didelis apatinis). Taigi vel galiu rytais sekmingai gerti kava, nors energijos ir taip netruksta. Na o stipriu gerimu prie progos irgi nebrokiju  ;D.
Beje, tas aparatelis, kur DANI rase tikrai labai liuks, uzsidedi ant rieso ir labai greit pasimatuoji spaudima, net ir pulsa parodo  ;D. Man ypac praverte nestumo metu, kuomet turedavau sekti savo spaudima.Pas mane kaip i koki medicinos punkta puse kaimyniu vaiksto spaudimo matuotis ir vaistu leistis arba paklausti "nuo ko cia tie vaistai"  ;D.
irma
Auksta spaudima zinau musa cinamonas... O konjakas tikrai mazomis dazemis ir nuo per auksto ir nuo per zemo spaudimo... Su pirmu as isgeriau nezinau kiek konjako (brendi 7 zv.) kitoks pykindavo, gydytoja patare po 3 val. saukstus 3 kart dienoje. :smile.gif... Su antru taip pat geriau (vis del gresiancio ir spaudimas pakyla).... :smile.gif Zalia arbata rugstis sukelia, kaip ir astrus maistas... Atsargiai... Sveika sportas ir kontrastines vonios (dusas) ;D ar pirtis  ;D. Medziagu apykaita pagreitina (svoris geriau krinta)   wink.gif
Taurė
indreja, man 130/80 norma zinok va kai 150/90 kokio, tai jau sirdela dreba  :( buna ir daugiau  :-/
indreja
indreja, man 130/80 norma zinok va kai 150/90 kokio, tai jau sirdela dreba  sad.gif buna ir daugiau  :-/

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif..daugoka  :smile.gif Svarbu, kad dabar labai nepradetu kilti  ;). O siaip, jei zmogaus organizmas linkes i auksta kraujo spaudima, tai prie jo ir adaptuojasi. mano kaimyne vaiksto su 200/120 ir nieko  :o ohmy.gif ohmy.gif.
Man tik viena karta tik buvo uzkiles iki 160/100, po tokio gero baliuko, matyt kazko ne to suvalgiau...ar isgeriau  :smile.gif. Tai as jau maldas kalbejau lovoj guledama, kol greitoji atvaziavo ir vaistu privare...
Springlet
indreja, man 130/80 norma zinok va kai 150/90 kokio, tai jau sirdela dreba  sad.gif buna ir daugiau  :-/

Taurele, siulyciau tau pastoviai ir ryte ir vakare matuotis spaudima. Jei matysi, kad aukstas, tai butinai pasaugok save, geriau pailsek, o ne namus tvarkyk. Tau tokie visokie kaip vakar ir uzvakar nesveiki pavalgymai grieztai dzaudziami. Reikia atsisakyti suraus maisto, dar stebeti ar kojos netinsta. Bet svarbiausiai su tuo sarasiuku pas gydytoja nueiti ir pasitarti. 150/90 tavo bukleje labai daug.
Taurė
Taurele, siulyciau tau pastoviai ir ryte ir vakare matuotis spaudima. Jei matysi, kad aukstas, tai butinai pasaugok save, geriau pailsek, o ne namus tvarkyk. Tau tokie visokie kaip vakar ir uzvakar nesveiki pavalgymai grieztai dzaudziami. Reikia atsisakyti suraus maisto, dar stebeti ar kojos netinsta. Bet svarbiausiai su tuo sarasiuku pas gydytoja nueiti ir pasitarti. 150/90 tavo bukleje labai daug.
[/quote]
 zinau  :-/ seku dabar kas diena, jau sakiau gydytojai kad karts nuo karto padideja, bet ne taip smarkiai, kaip iki nestumo. zodziu seku situacija  ;)
Gudra
TauRe

Labai gerai musa spaudima krapu arbata smile.gif

Uztikrintai. Testuota iskart su 10 zmoniu grupe. Visu kursu sumaisem kmynu seklas su krapu (dar pasistebejom kodel toks keistas situ kmynu kvapas). Ir prisivirem krapu arbatos. Po 15 min taip spaudimas nukrito, kad vos neuzmigom  ;D

Siulau pabandyti. Ir nekenksminga ir efektyvu.

O turincioms zema spaudima (pas pacia tokis) ryte siulau pabandyti toki buda.
Prabundat. Pasirazot, pasivartot. Ausis pamasazuojat. Kojas kelis kartus sulenkiat istiesiat. Jei gulit lovoj tai tada pradekit ne sesti o atvirksciai - sliuogti zemyn is lovos. Nuleiskit galva ir viena ranka, luktelkit. Tada kita ranka ir 'isciuozkit' ant grindu. O tada jau stokites ir pirmyn  ;D
Vaizdas is salies bus keistokas, bet juk gera savijauta svarbiau!
Taurė
Gudra , nesciom nekenkia jo ?
kika
siaip as kai laukiaus tai gyditoja rekomendavo ne kava, o arbata arba kakava gert. Kava spaudima pakele tam kartui bet greit isgaruoja, o arbata ir kakava veikia ilgesni laika. Nes mano toks spaudimas, kad kai laukiausi, tai kaip seriale, suzinodavau nualpus smile.gif.
Gudra
Gudra , nesciom nekenkia jo ?

Nekenkia nei nesciom nei maitinanciom  ;D
Arbata ir kakava kelia, bet turi kita salutini poveiki - KIETINA viduriukus. O jau nestukiu dauguma ir taip tuo skundziasi...
Tiesa man nestumas atvirksciai suveike  ;D

Tiesa dar vienas pagelbejimas turincioms zema spaudima - pagulekite vis karts nuo karto taip kad galva butu zemiau nei kojos (beje ir kojos ne taip tins ir pailses nescioms)
Ingute
Ojojoj kiek mamu su zemais spaudimais  :o

As galvojau, kad cia viena tokia. Nes mano tarp  pazystamu dar nesutikau su tokiu mazu spaudimu kaip mano. Pas mane pastoviai buna 90/50 ar 80/40. Kai buna 100/70 tai jau dziaugiuosi, kad aukstas spaudimas  ;D
Kai gydytoja pamatuodavo, tai stebedavosi kaip as dar vaikstau. Bet nieko, turbut jau organizmas priprato  :-/
Pries nestuma kai jau labai nukrisdavo spaudimas man labai pagelbedavo brendzio taurele, is kart atsigaudavau  ;)
O siaip tai nestumo metu ir dabar kol maitinu kiekviena diena turiu isgerti bent po viena puodeli kavos, o kartais ir pora isgeriu  :)
Bet kaip mano gydytoja sake, bet kokiu atveju jau geriau per zemas spaudimas nei per aukstas  ;)
Gudra
Beje man kava nelabi gerai suveikia  :-/
Spaudimo nepakelia - galiu ramiausiai miegoti ir prisiplempusi kavos (baisiausiai stebindama visus pazistamus)
Po 10 min begu i WC. O kai vienam darbe bendradarbiai nusprende mane pripratinti gerti kava ir padare stiprioos tai baigesi skaudanciais inkstais.
Va tik tada ir pasidomejau kavos kitokiais poveikiais. Pasirodo  - trukdo pasisavinti kalci (! demesio nescioms ir maitinancioms), veikia kaip diuretikas (skatina pasisalinti skyscius is organizmo)

Kadangi jauciu potrauki tik kavos kvapui tai su malonumu uostau vyro geriama kava ir geriu zoleliu arbata  ;D
irma
Parašė: Gudra...Prabundat. Pasirazot, pasivartot. Ausis pamasazuojat... ohmy.gif
Labai aciu uz patarima :-* Pasinaudosiu  :-*
zuike
As nuolat kazkokia pavargusi, be energijos  [smiley=000308.gif].
.

As irgi nuolat pavargusi ir galeciau bet kada ir bet kiek miegoti. O dar geriau butu, jei butu galima nuolat miegoti.  sad.gif Toks ispudis, kad tas nuovargis niekada nepraeis.  sad.gif o spaudimas mano "virsutinis" sokineja: viena diena dvidesimcia vienetu per didelis, kita - tiek pat per mazas. apatinis visada tvarkingai - 80
Soul
Šiandien sumušiau savo spaudimo rekordą- 64/47 blink.gif ...per miegus atsibudau nuo svaigulio...Tai bent svaigulys- net prižadino mane mad.gif
Ir durniausia tas, kad nemėgstu kavos, šokolado, brendžio ir t.t. Neturiu kuom gelbėtis ekstra atveju kai nebepašliaužiu...Gal atradot dar kokį stebuklingą būdą spaudimui pakelti?
Ingute
QUOTE (Soul @ 2004 09 15, 08:30)
Šiandien sumušiau savo spaudimo rekordą- 64/47 blink.gif ...per miegus atsibudau nuo svaigulio...Tai bent svaigulys- net prižadino mane mad.gif
Ir durniausia tas, kad nemėgstu kavos, šokolado, brendžio ir t.t. Neturiu kuom gelbėtis ekstra atveju kai nebepašliaužiu...Gal atradot dar kokį stebuklingą būdą spaudimui pakelti?

Girdejau, kad zensenio preparatai kelia spaudima wink.gif
Laiza
Visoms, turincioms zema spaudima!!!
Jau kazkur rasiau, tai pasikartosiu:
1. eleuterokoko spiritinis ekstraktas, perkat vaistineje, dozuojat lasais, nevartoti po 16 val.
2. citrinvycio uogos (cia jau savo, tevu ar draugu soduose reik ieskoti), tinka sviezios ir dziovintos - sukramtyti kelias uogas, efektas garantuotas.
1 ir 2 tinka ir nestuke.gif thumbup.gif
3. turincioms sveikus inkstus - skysciai, nes apkrovus inkstus darbu, kyla spaudimas.
4. yra ir tableciu, kelianciu spaudima (kai buvau nestuke.gif teko aktyviai tuo dometis, nes keliskart vos nesitiesiau gatveje)
Kava ("Renata" ar paprasta) - vaiku zaidimai. Bent mano atveju.
Dar vienas is budu - zalioji arbata su zenseniu rytais, gerai tonizuoja, bet mane alergizavo, tai negaliu taikyti praktikoje.
Megstancioms ekstryma - kontrastinis dusas rytais + stipri srove sprando srityje, toje vietoje, kur kaklas pereina i peciu linija.
Sau buvau prisitaikiusi "Sun way" arbata su kordicepsu, kurios dabar ieskau pirkti (gal kas zino, kas platina?)
vilma Liu
Ka daryti jei yra mazas kraujo spaudimas, gal yra kokiu liaudisku priemoniu, kokiu arbatu ar dar ko nors g.gif
Jurgytė
Kava, "Eleuterokokas" (nezinau ar tebera vaistinese).
ramuneb
Mano irgi mažas kraujo spaudimas, dažnai būnu apsnūdus , ypač kai lauke lyja, sunkiau dirbti, man padeda"coca cola", tokio poveikio kaip kokakola neduoda net kava, nežinau ar užtenka man joje esančio kofeino ar dar cukrus energijos priduoda. darbe kai reikia įtemptai dirbti, išgerdavau stiklinę, tai energija tuoj pat užplūsdavo, tiksliai nežinau ar ji man spaudimą keldavo, bet šimteropai pasijusdavau geriau
Diotima
Man gydytoja patare pries einant miegoti gerti vitaminus "Gerimax"(su zenseniu berods) . Siaip juos reikia normaliai tai is ryto gerti. Nezinau kaip, bet kazkaip tai padeda smile.gif Jei rytais as ji gerdavau, tai man jis jokio energijos antpludzio nesuteikdavo, bet geriant pries miega - tai thumbup.gif . Kai atsikeli ir galva neskauda (del mazo spaudimo), ir siaip diena sviesesne atrodo rolleyes.gif
Bet butinai PRIES MIEGA, o ne vakare - neklauskit kodel - nezinau smile.gif
Naglica
QUOTE (Laiza @ 2004 09 17, 00:45)

Dar vienas is budu - zalioji arbata su zenseniu rytais...

Man labai netiko zensenis (as jo kapsules geriau), galva labai sukdavosi, pykindavo, gal kad netikamu paros laiku gerdavau g.gif Kazkas minejo, kad zensenis tik vakare gerai... tai kaip is tikruju? Kada reikia zenseni gerti? Ryte ar vakare?
nežiniukė
As geriu Eleuterokoku skystaji ekstrakta. Vakare jo reiketu gerti ne veliau kaip likus 3 - 4 val. iki miego, nes paskui galima neuzmigti. O kad jo negalima gerti po 16 val., tai nieko apie tai negirdejau ir vaistininke apie tai neminejo.
vilma Liu
QUOTE (nežiniukė @ 2004 10 12, 12:32)
As geriu Eleuterokoku skystaji ekstrakta. Vakare jo reiketu gerti ne veliau kaip likus 3 - 4 val. iki miego, nes paskui galima neuzmigti. O kad jo negalima gerti po 16 val., tai nieko apie tai negirdejau ir vaistininke apie tai neminejo.

Ir kaip savijauta, ar pagerejo? Ar dabar spaudimas normalus?
ashley
Mano brolio l.mazas spaudimas, jis net sededamas prie stalo, gali uzmigti blink.gif
Ir siaip, jis neblogai jauciasi dirbdamas, judedamas (na kartais), o iseigines visas pramiega. Tokia savijauta jo netenkina, geria daug kavos, bet ji napededa.....o dabar dar ir rukyti pradejo sad.gif .............nezinau, gal kokiu vitaminu jam reiketu g.gif
oderis
Mano spaudimas taip pat , ypac zemas. Kartais net susisukuot negaledavau - ranka nutirpdavo. Mano gydytoja rekomendavo Tianshi firmos Antilipidine arbata. 20 dienu geri, po to menesi ar du laikosi pakiles, ir jauciuosi puikiai, ir vel 20 dienu geri. Ir vel to uztenka kokiems dviems menesiams. Tik ja treikia gerti pagal rekomendacija. Tai ne sumustinine arbata.
Laisvė
Aš geriu "Vitamax". Jo sudėtyje yra ženšenio ir bičių pienelio.
Saulytes mamyte
man viena bobute sake, kad reikia suvalgyti juodos duonos su lasiniais arba desra wink.gif Ir man padeda...
Gabri
Zensenis gerai kelia spaudima. Tiems kas nemegsta ar negali kavos gerti yra zalioji arbata su zenseniu thumbup.gif
mykolė
Patarčiau lengvai sportuoti, kad nervų sistemos tonusas didėtų(krūvį ir kuriuo paros metu tai daryti-bandykite prisitaikyti pačios).
Tučka
Girdejau, kad kraujo spaudima normalizuoja smilkalai wink.gif Ale kokius pirkti g.gif Gal ka girdejot apie tai smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.