Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alyvuogių aliejus
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ramaske
Ar gamindamos naudojat alyvuogiu alieju,kazkur skaiciau,kad geriau nenaudoti jokio kito aliejaus tik alyvuogiu,nes labai daug cholesterolio.
miau
Mano mama pastaruoju metu pradejo ji naudoti. Tipo sveikiau nei kiti.
happy
Aliejuj cholesterolio nera-nes jis augalines kilmes.
Anka
Mano tevai naudoja alyvuogiu alieju. Mama po zarnyno vezio operacijos, tai jai gydytoja sake, kad sveikiau. As kai atvaziuoju pas tevus ir kepu su juo visokius blynelius, omletus ar siaip ka nors, tai vyras sako, kad skonis zymiai geresnis g.gif , bet man tai jis atrodo brangokas, o kai nesu ypatinga gurmane, tai tinka ir paprastas tongue.gif
RIKIS
Alyvuogiu alieju naudoju daug kur, tik prie jo skonio reikia priprasti.Ipatingai tinka picai.
sirduze
Vat butent, reikia priprasti... Man tai jis nepatinka. Nusipirkau, nes leliui koses liepe maisyt ne su jokiu sviestu ar kitokiu kokiu aliejum, bet butent tik su alyvuogiu. Bet man tai jo skonis nepatinka, ir kvapas toks... As gal jau ne...
daistuke

As naudoju alyvuogiu alieju, o ypac salotoms ir man jis thumbup.gif
Rigedora
QUOTE (sirduze @ 2004 10 10, 21:39)
Vat butent, reikia priprasti... Man tai jis nepatinka. Nusipirkau, nes leliui koses liepe maisyt ne su jokiu sviestu ar kitokiu kokiu aliejum, bet butent tik su alyvuogiu. Bet man tai jo skonis nepatinka, ir kvapas toks... As gal jau ne...

vat būtent-aš irgi pirkdavau, kai vaikam mažiukam košes virdavau-nu man jis kažkokio specifinio skonio ir kvapo doh.gif fe.. net vaiko košės likučių nevalgydavau, nes man atsiduodavo tuo aliejum... dry.gif
bea
o man į salotas jis labai tinka, paprastas tai iškart visą skonį sugadina.
vija
Naturalu, kad musu lietuviskiems skonio receptoriams skanesnis saulegrazu, taciau kas megsta vidurzemio juros virtuve, ja be alyvu aliejaus sunku isivaizduoti.
Onora
Man neskanu tas alyvuogiu aliejus - kvapas nepatinka ir labai riebus atrodo rolleyes.gif
Valentinka
As pradejau jau senokai alyvuogiu alieju naudoti! Pradzioje pirkau Light ( kaip suprantu ne 100 proc. alyvu), o paskui pradejau pirkti Extra Virgin, tipo jis naturalesnis ir sveikesnis. Nu skonis skiriasi, bet jau pripratom ir skanu. tongue.gif Dedu i salotas! O kepti ant jo biski per brangu!
Naktine
Sveikiausias nerafinuotas šaltai spaustas alyvuogių aliejus-vadinasi extra virgin. Tik su juo gaminu valgyt(brangiausias nelabai pripažįsta saulėgrąžų specifinio kvapo,o alyvuogės tinka).Alyvuogių aliejus turi abai daug polinesočiųjų rūgščių,kurios mažina cholesterolio kiekį kraujyje.Geresnis už jį yra ,berods tik linų sėmenų aliejus,bet jo kainelė tai gana aukšta.Pigiausias alyvuogių extra virgin aliejus vadinasi Romulo."Saulutėj" 1l butelis kainuoja 9.99lt. "Maximoj"- šiek tiek brangiau.Kitur jo nemačiau.
rasute
Aš alyvų aliejų naudoju tik graikiškom salotom, nes be jo tos salotos gaunasi visai negraikiškos dry.gif . Dar kartais pasidarau paprastas pomidorų salotas su česnakais: pomidorai, česnakai, krapai ir alyvų aliejus thumbup.gif
traliabum
QUOTE (bea @ 2004 10 11, 14:55)
o man į salotas jis labai tinka, paprastas tai iškart visą skonį sugadina.

nu man atvirksciai, visa salotu skoni sugadina alyvuogiu aliejus veeeeee
Kukė
Šviežių daržovių salotas darau tik su alyvuogių aliejum. Manau, kad priprasti reikia. Čia kaip ir su pačiom alyvuogėm- iš padžių tai visai fe buvo, o dabar labai mėgstu.
Neseniai atradau extra virgin su bazilikais, man labai liuks thumbup.gif
redele
mes gauname tikra naturalu alieju is italijos, musu giminele pati darosi savo alieju(kaip kad mes kompotus).
ir mes ji naudojam ne tik salotoms bet ir makaronams. ypac kepinant cesnakiuka.
patys italai(senesni zmones) pakvaise del jo. va mano tiotuska itale tepdavosi pilva kad striju nebutu,geria po sauskta i diena. as pati pabandziaui, nes turejau problemu su rugstingumu. ir turiu pasakyti kad tikrai praejo negalavimai.
taigi teisingai sako kad tai ne tik maistas bet ir vaistas thumbup.gif
linksmutis
As vaikui nauduju tik alyvuogiu alieju, man jis thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
laurra
O tas alyvuogiu aliejus nekartus? As kai ipyliau i salotas, tai valgyti nebuvo gali schmoll.gif ma
snoopy
QUOTE(laurra @ 2005 02 10, 11:46)
O tas alyvuogiu aliejus nekartus? As kai ipyliau i salotas, tai valgyti nebuvo gali schmoll.gif ma
*

Turbut prie skonio reikia priprasti. Man tikrai nekartus. Naudoju ivairiausiom salotom, pagardinimams ir pan. kepimui nelabai tinka, nors darzovytes visada troskinu tik siame aliejuj. Mes labai pamegom stai ka: isdziuvusius chilli pipiriukus uzpilam alyvuogiu aliejum ir palaikom(kol nesuvartojam:)), aliejus toks astrokas patampa-tinka salotoms pagardinti, makaronams, ar picai
Raideles
QUOTE(Naktine @ 2004 10 13, 16:55)
Geresnis už jį yra ,berods tik linų sėmenų aliejus,bet jo kainelė tai gana aukšta.
*

Tikrai? Mes nusipirkom, i salotas pilu... O tikrai jis labai brangus? unsure.gif Kazkaip neatkreipiau demesio...
ramirėja
Nu gal biški ne į temą, bet girdėjau, jog alyvuogių aliejus labai gerai tinka veido kaukėms, gal kas yra bandęs?? g.gif
Ajste
Man tai alyvuogiu aliejus thumbup.gif o kai zinai, kad sveika wub.gif Nors vienakart teko nusipirkt kazkoki kartu... Gaila neatkreipiau demesio koks ten buvo, kad kitakart neparsinesciau doh.gif Gal ir kitos, kuriom nepatinka pataiket nusipirkt koki negeros firmos ar pasenusi? g.gif Dar teko kazkur girdet, kad tokia tipo manekeniu dieta-makaronai su alyvuogiu aliejum, nezinau kiek teisybes, bet skanumelis... thumbup.gif
xenzy
QUOTE(ramirėja @ 2005 03 17, 11:23)
Nu gal biški ne į temą, bet girdėjau, jog alyvuogių aliejus labai gerai tinka veido kaukėms, gal kas yra bandęs?? g.gif
*

tikrai labai gerai su medum ir citrina
Erszebeth
Naudojam salotoms, beveik kasdien thumbup.gif Visur kitur - kepimui, virimui - naudojam paprastą.
morgana
jau kokius 2 metus naudojam tiktais alyvuogiu alieju - ir kepimui, ir salotoms thumbup.gif
tik nenaudokit Brolio aliejaus, drauge naudojo, kol perskaite, kd jis pagamintas is modifikuotos sojos (o kam toki bruda vartoti schmoll.gif )
tada geriau saulegrazu (jis ir pigesnis negu alyvuogiu)
Gipo
Naudoju Alyvų alieju.
Nepirkit Romulo schmoll.gif labai netikęs ir kvapas ir skonis, kaip sudegęs, kad būtų g.gif
Nesenai buvom Graikijoj, tai parsivežiau tenykščio, iš kalnų, be konservantų, tai laikyti tenka šaldytuve, bet jaučiu neilgai ax.gif labai jau skanus, o ypač dabar daug naudojam salotoms essen.gif:
agacaga
QUOTE(Naktine @ 2004 10 13, 16:54)
Sveikiausias nerafinuotas šaltai spaustas alyvuogių aliejus-vadinasi extra virgin. Tik su juo gaminu valgyt(brangiausias nelabai pripažįsta saulėgrąžų specifinio kvapo,o alyvuogės tinka).Alyvuogių aliejus turi abai daug polinesočiųjų rūgščių,kurios mažina cholesterolio kiekį kraujyje.Geresnis už jį yra ,berods tik linų sėmenų aliejus,bet jo kainelė tai gana aukšta.Pigiausias alyvuogių extra virgin aliejus vadinasi Romulo."Saulutėj" 1l butelis kainuoja 9.99lt. "Maximoj"- šiek tiek brangiau.Kitur jo nemačiau.
*

Nu va,kaip tik lauziau galva,kuris sveikesnis-salto ar karsto spaudimo-tai dabar zinosiu ax.gif
O as tai jokio ypatingo to aliejaus skonio nejauciu unsure.gif
morgana
QUOTE(Giko @ 2005 06 21, 18:06)
Naudoju Alyvų alieju.
Nepirkit Romulo  schmoll.gif  labai netikęs ir kvapas ir skonis, kaip sudegęs, kad būtų  g.gif
Nesenai buvom Graikijoj, tai parsivežiau tenykščio, iš kalnų, be konservantų, tai laikyti tenka šaldytuve, bet jaučiu neilgai ax.gif labai jau skanus, o ypač dabar daug naudojam salotoms essen.gif:
*

o saldytuve laikomas aliejus nepabaltuoja? g.gif
IRMELE
QUOTE(morgana @ 2005 06 23, 14:31)
o saldytuve laikomas aliejus nepabaltuoja?  g.gif
*

Pabaltuoja, bet esu skaičiusi, kad kokybei nieko nepakenkia.
IRMELE
Aš esu pirkus keleto rūšių alyvų aliejaus. Mums skanesnis toks vos gelsvas, o tas tamsesnis, šaltu būdu spaustas nelabai, kažkoks kartus, nors kaip suprantu, jis yra geresnis. g.gif
Frosted
Mes naudojam tik salotoms. Kepimui tai arba saulegrazu arba zemes riesutu. ax.gif
Salomeja
QUOTE(morgana @ 2005 06 20, 18:59)
jau kokius 2 metus naudojam tiktais alyvuogiu alieju - ir kepimui, ir salotoms  thumbup.gif
tik nenaudokit Brolio aliejaus, drauge naudojo, kol perskaite, kd jis pagamintas is modifikuotos sojos (o kam toki bruda vartoti  schmoll.gif )
tada geriau saulegrazu (jis ir pigesnis negu alyvuogiu)
*

taigi ne tik brolio, visi tie pigesni tokie. ir maximos ir brolio ir perla, ir kiti jauciu....
lanaa
as naudoju karsto spaudimo alieju salotoms, visokiems pyragams ir pan., o salto mesai, darzovems kepti (del specifinio kvapo). italiskas ne visada buna 100% alyvu aliejus, nes italai megsta ji maisyti su kt. aliejais, todel reikia ziureti sudeti.ispaniskas alyvu aliejus visada parduodamas 100%. beje laikomas saldytuve, kokybiskas alyvu aliejus pasidaro balzganas, is to galima nustatyti aliejaus kokybe. beje nelaikykit aliejaus dienos sviesoje, jis apkarsta.
yalissa
Salotas visada tik su alyvuogių aliejumi darau.. Ir i kitus patiekalus dedu.. Skonis siek tiek kitoms nei saulegrazu, bet uztai sveikesnis ir t.t.
cameja
visur naudoju tik alyvuogiu alieju thumbup.gif
cameja
QUOTE(redele @ 2005 02 09, 13:35)
mes gauname tikra naturalu alieju is italijos, musu giminele pati darosi savo alieju(kaip kad mes kompotus).
ir mes ji naudojam ne tik salotoms bet ir makaronams. ypac kepinant cesnakiuka.
patys italai(senesni zmones) pakvaise del jo. va mano tiotuska itale tepdavosi pilva kad striju nebutu,geria po sauskta i diena. as pati pabandziaui, nes turejau problemu su rugstingumu. ir turiu pasakyti kad tikrai praejo negalavimai.
taigi teisingai sako kad tai ne tik maistas bet ir vaistas thumbup.gif
*

man sesuo parveza is italijos...is pradziu reikejo priprasti prie to skonio tongue.gif ...bet paskui,po truputi ,po truputi ir nieko visai thumbup.gif ... o ypac makaronai su pomidoru tyre ir kepintais cesnakiukais.....niam ,niam essen.gif
rrr?
As ir pirma karta papirkau alyvuogiu alieju del savo mazes. Toks skonis idomus... bet gal labiau priimtinesnis paprastas. Nors darzoves ir pan. kepinu butent ant alyvuogiu aliejaus. O blynus ir visa kita, kas ilgai kepa ir daugiau sugeria aliejaus, ant paprasto, taip pigiau... blush2.gif rolleyes.gif
Nerytė
Viska darau ant alyvuogiu aliejaus. Perkam tikrai brangu alieju (butelis 750ml. kainuoja 22 zlotus), kaetais gaila kokiems blynams kepti, bet nedaznai juos kepu tai sveikata svarbiau mirksiukas.gif
Alexandra.R.
Maistui tai nenaudoju, gi brangu, ypac, kai seimoj tik vienas pinigus uzdirba...
Bet uz tai su alyvuogiu aliejum kauke plaukams darausi biggrin.gif
alinute_m
jo - alyvuogiu aliejus siaip labai gerai. na, prie skonio priprasti kiek reikia, bet nusipirkus gera alieju (extra virgin, first cold press) - labai geras skonis, ir duonai kaip padazas labai tinka. ax.gif
rrr?
QUOTE(Alexandra.R. @ 2006 03 03, 11:50)
Maistui tai nenaudoju, gi brangu, ypac, kai seimoj tik vienas pinigus uzdirba...
Bet uz tai su alyvuogiu aliejum kauke plaukams darausi  biggrin.gif
*

koks kaukes "receptukas" mirksiukas.gif blush2.gif ir man aktualu. Po gimdymo netekus puses plauku doh.gif gal pades biggrin.gif
Alexandra.R.
QUOTE(rrr? @ 2006 03 03, 18:56)
koks kaukes "receptukas"  mirksiukas.gif  blush2.gif ir man aktualu. Po gimdymo netekus puses plauku  doh.gif gal pades  biggrin.gif
*

cia daugiau kauke plauku galiukams stiprinti, plaukai svelnuciai tokie pasidaro, nesivelia ax.gif
Sudetis: kiausinio trynys, didelis saukstas medaus ir apie 2 saukstai alyvos (cia kiekis labiau nuo medaus "skystumo" priklauso). Viska gerai issuku, istepu plaukus, palaikau apie 30 min. ir isplaunu siltu vandeniu.
sausis
ne visiems ji tinka
rrr?
QUOTE( Alexandra.R. @ 2006 03 05, 18:41)
cia daugiau kauke plauku galiukams stiprinti, plaukai svelnuciai tokie pasidaro, nesivelia  ax.gif
Sudetis: kiausinio trynys, didelis saukstas medaus ir apie 2 saukstai alyvos (cia kiekis labiau nuo medaus "skystumo" priklauso). Viska gerai issuku, istepu plaukus, palaikau apie 30 min. ir isplaunu siltu vandeniu.
*

Aciu, kad daliniesi savo grozio receptais aciuks.gif mirksiukas.gif
o kaip daznai dediesi kauke?
brashke77
QUOTE(rrr? @ 2006 03 05, 18:54)
Aciu, kad daliniesi savo grozio receptais  aciuks.gif  mirksiukas.gif
o kaip daznai dediesi kauke?
*

ja reikia deti karta i savaite, bet jeigu ipilsi 1 arbatini sauksteli konjako ar brendzio ir gerai issuksi, ta gausis kauke dar naudingesne. Rimtas, gali paieskoti internete, irgi rasi apie tai parasyta, kad brendziukas skatina kraujotaka, o tuo ir plauku augima drinks_cheers.gif ... va, tik kaip ta sauksteli pro burna pranesti lotuliukas.gif .. na, juokauju. pati visada pilu brendzio gero i ta minetaja kauke... Medus tada nebutinas. thumbup.gif
rrr?
QUOTE(brashke77 @ 2006 03 05, 19:01)
ja reikia deti karta i savaite, bet jeigu ipilsi 1 arbatini sauksteli konjako ar brendzio ir gerai issuksi, ta gausis kauke dar naudingesne. Rimtas, gali paieskoti internete, irgi rasi apie tai parasyta, kad brendziukas skatina kraujotaka, o tuo ir plauku augima drinks_cheers.gif ... va, tik kaip ta sauksteli pro burna pranesti lotuliukas.gif .. na, juokauju. pati visada pilu brendzio gero i ta minetaja kauke... Medus tada nebutinas. thumbup.gif
*

biggrin.gif ir tau aciuks.gif tik reik brendzio nusipirkt... g.gif
Alexandra.R.
QUOTE(sausis @ 2006 03 05, 16:51)
ne visiems ji tinka
*

Ir negali visiems tikti, juk plaukai visu gi skirtingi, vienam tinka, kitam ne. As tokia darausi 1 ar du kartus per savaite. O apie brendi, tai cia geras thumbup.gif reiks nusipirkt butelaiti thumbup.gif Dar vienoj patarimu knygoj (ne lietuviskoj) skaiciau, kad pakanka plaukus istept alyvuogiu aliejum, kad jie taip neskilinetu (aisku, ir nepamirst nuplaut palaikius biggrin.gif ). Gal kada isbandysiu, maziau vargo...
rrr?
QUOTE(Alexandra.R. @ 2006 03 07, 01:17)
Dar vienoj patarimu knygoj (ne lietuviskoj) skaiciau, kad pakanka plaukus istept alyvuogiu aliejum, kad jie taip neskilinetu (aisku, ir nepamirst nuplaut palaikius biggrin.gif  ). Gal kada isbandysiu, maziau vargo...
*

as tokiu dalyku prisibijau blush2.gif nes kazkada isbandziau toki recepta: issiplauni galva, o tada uzsidedi MAJONEZO! Palaikai gerokai ir nusiplauni ax.gif Niekam nerekomenduoju (nors gal kam ir ne tokia "reakcija" gaunas) nezinau, is kelinto karto atsiplove! doh.gif doh.gif doh.gif Viena kart issiplaunu, issidziovinu, o plaukai... kaip gerus du menesius neplauti. Antra kart- taspats... vienu zodziu, vakaras praejo turiningai biggrin.gif
brashke77
va va- as del tos kaukes, kur su brendziu.. tai brendis kazkaip 'nuima' ta aliejaus riebuma; atrodo, kad galetum net sampunu nebeperplauti. thumbup.gif
O del majonezo tai labai abejoju.. paskaityk jo sudeti ir suprasi, kodel. Nebent ta majoneza kaminsiesi pati, bet tai velgi bus kiausiniai+aliejus+dar kazkas... blush2.gif ..., bet be jokiu E.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.