Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Patalynės priežiūra
Supermamų klubas > Mūsų namai > Namai > 100 ir 1 patarimas
Kozete
Sveikos, gal kuri nors is jusu yra valiusios senas pukines pagalves ir kaldras?
Girdejau, kad "Jogleje" valo, bet neisivaizduoju kas bus po valymo. Gal kuri turi tokios patirties?
Asta
As valiau pagalve. Tik is PAGALVES po valimo teliko pagalvele. Sumazejo ji labai blush2.gif
bravada
TAIP AŠ VALIAU DVI PAGALVES sumažeti tai sumažejo ,pakeite impilus,pasidare puresnes bet nieko efektingo nebent dabar pati žinau kad valytos ,gal dulkiu mažiau g.gif
Kopka
tevai vale thumbup.gif kaip tik turiu isvalyta koldra, puri, lengva ir minkstute, nepalyginsi kokia buvo schmoll.gif
Mįsliukė
Aš irgi valiau sausu valymu. Likau nelabai patenkinta, nes atrodo iš vakaro pagalvė išpurenta, minkštutė, o rytą kažkokia kieta, lyg akmuo.
Kozete
Viskas aisku, ko gero bent viena pabandysiu isvalyti, nes turiu labai daug, o kiek zinau nelabai daug kainuoja, tai geriau nei ismesti.

O beje kokiose valyklose valete?
ramirėja
Puku valymas priklauso nuo valymo kokybes, kiekviena istaiga valo gana skirtingai bei kaina yra gana nemaza. schmoll.gif rolleyes.gif Kaina priklauso nuo senos pagalves puku kiekio. Pvz senos pagalves svoris 3 kg, uz tuos 3 kg reikia sumoketi, o atsiemi pagalve jau kokia apie 2 kg. Geriausia po valymo isvalytus pukus supilti i naujus impilus. Patarciau geriau nusipikrti nauja pagalve, nebent sena yra labai geros kokybes. schmoll.gif schmoll.gif
astike
Aš turėjau labai labai didelę pagalvę. Nunešiau ją į Joglę. Man iš tos vienos padarė tris. Išvalė plunksnas, supylė į naujus impilus. Man tai kainavo virš 70 litų. Viska būtų gerai, jos dabar purios, gera miegot. Tik tie impilai kažkokie skysti, nes vis išlenda plunksnų
rucike
Man rekomendavo pagalvių valyklą Vilniuje, Taikos 10. Pasiteisino 100 %. Pagalvė 70x70 kainavo 35.50. Į kainą įeina plunksnų valymas ir naujas kokybiškas impilas. Galima rinktis impilą paprastesnį - bus pigiau. Jei reikia papildo plunksnomis. Gali padaryti įvairaus kietumo. Padaro viską per 1-2 dienas. Aš jau visas pagalves išvaliau rolleyes.gif
Tokia senovinė valyklėlė, bet dirba thumbup.gif
Regila
Turetu but galima savo impila nunest,kad i ji supiltu.Kazkada nesem,tad perpylimas kainavo tikrai mazai(net tuo metu)..kazkur apie 10Lt uz abi pagalves.
Isila
kai mano mama nešdavo valyt, tai visada po dvi pagalves ir iš jų vieną padarydavo. Aiškino, kad valant kažkaip tų plunksnų sumažėja g.gif ir iš dviejų ti viena teišeina blink.gif
Pingvinukas
Mes irgi valėme savo pagalves. Bet dabar jos labai nemielos miegui. Pasidarė kietos.
bonza
galvoju i valykla nest pukini palta isvalyt, tai turetu isbalyt jei pagalves valo g.gif
Moncele
mano mama valo taip:
isima plunksnas ir sudeda i maisa, pasiuta is kokios senos uzuolaidos. Tada lauke gerai isdauzo (kaip kilima ispurto), isvedina. Pasisiuna naujus impilus (man rodos yra kazkokia speciali medziaga), ir plunksnas sudeda atgal. Zodziu pagalvrs kaip naujos. Tik man rodos kazkaip neaiskiai cia as viska isdesciau.
*ramunė*
Praleidai karštą vasarą o galėjai išskalbti,taip tikrai gweras ir nieko nekainuojantis varijantas.Aš išskalbiau:vienos pagalvės plunksnas padalinau į 2 pagalvių užvalkaliukus(kuo plonesnius)ir paprasčiausiai išskalbiau,karštije saulėje ,dažnai,labai dažnai purčiau ir varčiau,išdžiuvo per 3 dienas,supyliau į naujus impilus,pagalvės kaip tik ką pasiūtos thumbup.gif drinks_cheers.gif thumbup.gif
savitre
aš turiu patalyne vilnonė antklodė ir paprastos pagalvės bet patalynė smirda nesuprantu kodėl užvalkalus kad ne smirdėtų turiu keisti kas antrą dieną. ką jūs darot kad to nemalonaus kvapo nebūtų, aš nekalbu apie vilnos kvapą. bet apie tuos kitus kvapus kurie neišsivėdina iš patalynės?
Lin*
Na nežinau kas ten per kvapai g.gif Bet pabandyk ax.gif kai atsikeli tai isnešti i balkona blush2.gif o šiaip kai žiema ir nelyja g.gif as vilnonė patalinė išnešu i kiema ir tabaloja sau visa diena vedinasi lotuliukas.gif . Na jei pagalvės plunksninės tai pabandyk nunešt i valykla g.gif kad pakeistu impilus ir išvalytu plunksnas thumbup.gif dar prktikuoju is AVon nusipirkau Lavandu purškikli patalynei tai vakarais bigsmile.gif man tai ne ax.gif o mamai papurškių kad miegotu gerai. Tai ir patalyne kvepia ir miegas geras na jei žinoma kvapas patinka. lotuliukas.gif
savitre
mielai neščiau į lauką ir dažniau bet neturiu balkono gyvenu daugiabutyje o dar tik porą kartų per metus vežuos į kaimą skalbiu ir džiovinu lauke bet tik porai savaičių nauda, o dėl pagalvių mes pačios su mama nesenai rugpjūčio gale valėm plunksnas ir impilus keitėm
mersada
labukas,

pas mane irgi nera balkono,bet as kiekviena ryta pakabinu patalyne pro langa,palieku ten bent 30min.
savitre
kad negaliu žinoti kada kaimynė iš viršau sumanys lkangus pluti nes ji tai daro porą kartų per savaitę ir po to tenkla ir man tai padaryti nes kitų atveju pro mano langus nieko nesimato jie kaip uždažyti
biteg
Nu ir kaimyne darbstuole as tai geriausiu atveju pavasari ir rudeni langus valau biggrin.gif
savitre
tai jei ne ji ir aš langus valyčiau du kart per metus bet po jos tenka ir man nusivalyti
Alta
Yra dar vienas "naminis" plunksnų valymo būdas, bet tiks tik kantrioms, nes užima daug laiko. Į didelį aliuminį (skardinį) puodą sudėkite plunksnas (nekraukite iki puodo viršaus, nes džiūdamos plunksnos pučiasi) ir uždėję ant nedidelės ugnies kaitinkite, nuolat maišydamos ranka (taip plunksnos džius tolygiai, be to, galėsite reguliuoti kaitrumą). Rezultatas - plunksnos išdžius, pranyks blogas kvapas ir taps purios, o nešvarumai nusės ant puodo dugno. Ir nepagailėkite pinigų geram impilui.
Beje, nusiteikite tam, kad virtuvė trumpam taps panaši į vištidę, nes vienas neatsargus judesys - ir dalis plunksnų skraidžioja.
Urtytė_mergytė
Mano mama anksčiau dirbo pūkų-plunksnų valymo įmonėje. Kiek žinau, kilogramas pūkų išvalyti kainavo 3,5 Lt, bet tai buvo prieš 2 metus kokius, dabar gal pabrango. Impilas kainavo apie 20-30 Lt priklausomai nuo jo dydžio ir kokybės. Galima nešti savo impilą, tada mokėsite tik už valymą.
Mama visada sakydavo, kad apsimoka valyti tik senas pūkines pagalves, nes tikrų pūkinių pagalvių, kokias turėjo mūsų močiutės, dabar sunku rasti. Nuo jų tikrai nedaug pūkų "nukrenta". Vat iš plunksninių pagalvių nukrenta daug, galima ir iš dviejų pagalvių tik vieną gauti po valymo (arba 2 skystas). Pagalvė sveria paprastai 1-3 kg. Mama sakydavo, kad pačioms plauti tikrai neapsimoka - dulka, pūkai kyla, kol išdžiovini ir pan.,geriau sumokėti už valymą apie 10 Lt, nebent dabar stipriai pabrango, o impilo juk vis tiek naujo reikės. Sako, impilinė medžiaga būna kažkuo impregnuota, ir jos plauti negalima, kitaip pradės leisti plunksnas.
Vėta
Aš šią vasarą nešiau pagalves į valyklą rajone. Kg. plunksnų išvalymas kainavo 4 Lt. Ten pat nunešiau naujos impilinės medžiagos, pasiuvo naujus impilus. Už pasiuvimą ėmė po 2 Lt. Su impilo kaina, viena pagalvė man kainavo 20 Lt. Pradžioje buvo kietokos, bet dabar suminkštėjo. Tik impilas skystokas, truputį leidžia plunksnas.
Saulytes
QUOTE(Žemaika @ 2006 12 13, 00:58)
Aš šią vasarą nešiau pagalves į valyklą rajone. Kg. plunksnų išvalymas kainavo 4 Lt. Ten pat nunešiau naujos impilinės medžiagos, pasiuvo naujus impilus. Už pasiuvimą ėmė po 2 Lt. Su impilo kaina, viena pagalvė man kainavo 20 Lt. Pradžioje buvo kietokos, bet dabar suminkštėjo. Tik impilas skystokas, truputį leidžia plunksnas.
*

cia turbut ne vilniuje labai jau pigu
o vilniuje kaip suprantu gan brangai kainuoja valymas turbut jau geriau naujas man nusipirkti, bo labai dideles 2 pukines turiu daug sveria g.gif
Vėta
QUOTE(Saulytes @ 2006 12 13, 13:58)
cia turbut ne vilniuje labai jau pigu
o vilniuje kaip suprantu gan brangai kainuoja valymas turbut jau geriau naujas man nusipirkti, bo labai dideles 2 pukines turiu daug sveria g.gif
*

Pasidaryk iš 2 kokias keturias. Aš tai surinkau 1 senobinę padušką, dvi tarybines, 2 mažas pagalvėles ir iš visų padariau 5 60x60 bigsmile.gif
Teresa
Niekada dar neskalbiau savo vilnoninės kaldros, plėdo. Ir net nežinau ar reikia skalbti, o gal gėriau nunešti į skalbiklą arba valyklą. Kaip elgtis su pagalvėmis? blush2.gif
Reikia Jūsų pagalbos mamytės.
zujka
Pūkines pagalves geriau nešk į spec valyklą. O antklodes be problemų išskalbsi skalbiankėj ant vilnos programos.
O man iškilo klausimas kokia yra grikių pagalvių priežiūra smile.gif
Amalia
QUOTE(Teresa @ 2007 06 16, 14:44)
...net nežinau ar reikia skalbti, o gal gėriau nunešti į skalbiklą arba valyklą. Kaip elgtis su pagalvėmis? blush2.gif
*

Skalbti gali viską, kur nėra pažymėta, jog skalbti draudžiama. Pledus (tiek sintetikos, tiek vilnos) skalbiu laiks nuo laiko vilnos programa, po to džiovinu ant virvės pakabinusi. Su pagalvėm ir duknom yra sudetingiau. Kažkur ta tema jau kalbėta, pasižiūrėk archyve, buvo tiksliai aprašyta.Dabar galvoju, ar ne prie pūkinių striukių plovimo g.gif Plunksnų negalima išplovus (imti vilnai skirtą priemonę) perskalauti minštikliu (kokiu Lenor ir pan.), nes nuo jo jos susiklijuoja į gabalus. Džiovinama džioviklyje, įmetus keleta teniso sviedinių, kad tie makaluodamiesi judintų turinį . Su kokiom duknom aš ir neprasidėčiau (jas valykloje esant reikalui tarp kitko perpila į kitus impilus ar paimpregnuoja senuosius), bet jei vaikui kokia nelaimė lovytėj atsitiko, galima juk ta pagalvytę ir išplaut, vietoj to kad laukan mest. O šiaip iš senatvės plunksnos gi sulūžinėja - pačiupinėji tokią antikinę pagalvę ir jauti kur kampe stambliukų prisirinkusių. Tokias tai arba perpučiant išrūčiuot ir papildyt arba iš viso išmest - kaip sakoma, jose rasi daugiau erkučių kakučių negu pūkų
linuzielia
labas visoms, norejau paklausti ,gal kuri zinote kur gerai ir nelabai brangiai Kaune pukus (pukines pagalves ,kaldras)valo? gavau is mociutes palikima daug pagalviu tai gaila ismesti ,o naudoti negaliu nes esu alergiska dulkems,o jos ten palapej stovejusios, tai visos net smirdi, bet kokybe ju gera.Zodziu HELP!!!
prieblanda
QUOTE(savitre @ 2006 11 07, 14:48)
aš turiu patalyne vilnonė antklodė ir paprastos pagalvės bet patalynė smirda nesuprantu kodėl užvalkalus kad ne smirdėtų turiu keisti kas antrą dieną. ką jūs darot kad to nemalonaus kvapo nebūtų, aš nekalbu apie vilnos kvapą. bet apie tuos kitus kvapus kurie neišsivėdina iš patalynės?
*

Smirdėti gali todėl, kad pagalvės tikriausiai iš ančių pūkų, nes viskas, kas iš ančių pūkų, vos sudrėkę pradeda dvokti, priklausomai nuo uoslės jautrumo, neplautom kojinėm arba š... doh.gif

Pagalvių pakedenimas prieš saulutę esmės nepakeičia - vis tiek ten gyvenančios erkutės išlieka gyvos (jos žūna 60 laipsnių temperatūroje arba šaltyje). Aš kaip tik dabar ieškau naujų pagalvių, nes senos plunksninės, o ne pūkinės, tai nėra ten ko ir per daug jas gailėt ax.gif
agida
Kadangi pati įsigyjau alergiją nuo senos patalynės miegodama svečiuose, tai visoms patariu - meskit visas senas pasogines pagalves ir kaldras. Kai paskaičiau apie dulkių erkes, kurios dauginasi patalynėje, nepatikėjau tuo, bet gydytoja atvėrė akis. Gydymas mėn. nuo alergijos kainuoja 22-200 Lt. Paskaičiuokit kas pigiau.
Gintarėja
Aš gavau dovanu naujas pukines pagalves, bet negaliu miegot ant ju, nes paskui baisiausiai skauda galva, tai ir bus nuo tu erkiu smile.gif ant vilnos taip pat negaliu, taigi miegu ant medvilniniu ax.gif O siaip tai labai daznai kai tik sauleta diena, nesu į lauka vedinti, tai vakare smagu atsigulti, kvepia lauku 4u.gif O pledus tai skalbinkej skalbiu biggrin.gif
Pingvinukas
Gal kas nors valėte pagalves šitoje valykloje http://www.koperfilas.4t.com/ ? Kokie atsiliepimai?
Jazira
QUOTE(rucike @ 2005 06 07, 16:44)
Man rekomendavo pagalvių valyklą Vilniuje, Taikos 10. Pasiteisino 100 %. Pagalvė 70x70 kainavo 35.50. Į kainą įeina plunksnų valymas ir naujas kokybiškas impilas. Galima rinktis impilą paprastesnį - bus pigiau. Jei reikia papildo plunksnomis. Gali padaryti įvairaus kietumo. Padaro viską per 1-2 dienas. Aš jau visas pagalves išvaliau  rolleyes.gif
Tokia senovinė valyklėlė, bet dirba  thumbup.gif
*

įdomu, ar dar veikia šita valykla? gal kas netoli gyvenat?
Žemyna_mėlynakė
QUOTE(zujka @ 2007 06 16, 19:18)
Pūkines pagalves geriau nešk į spec valyklą. O antklodes be problemų išskalbsi skalbiankėj ant vilnos programos.
O man iškilo klausimas kokia yra grikių pagalvių priežiūra smile.gif
*

Planuoju skalbti antklode skalbimo masinoje, taip bijau doh.gif , bet sakiau bandysiu ant lengvos programos, tik nezinau kaip po to dziovinti, dziovykleje ar tiesiog terasoje, kas, zinoma, uzimtu daugiau laiko. g.gif
dulyte
Valykloje pūkus, plunksnas valo aukštoj temperatūroj kedenant spec. įrenginiu. Visos erkutės ir visi mikrobai su bakterijomis žūsta. Bet kai aš išsiskalbiu pati, būna daug pūresnės. Supilu plunksnas į maišą, pasiūtą iš senos tankios užuolaidos ir į skalbimo mašiną. Tik nereikia lenoro pilt, nes tas sulipina. Ir tada išdžiovinu vis pakedendama. Perpilu į naujus ar senus (geros kokybės) išskalbtus impilus. thumbup.gif
leliuko_mama
laba diena,
gal zinote kur Alytuje isvalo senas pagalves?
Alfa11
QUOTE(Pingvinukas @ 2010 05 03, 12:25)
Gal kas nors valėte pagalves šitoje valykloje http://www.koperfilas.4t.com/ ? Kokie atsiliepimai?
*

ir man butu idomu isgirsti atsiliepimu apie sia valykla smile.gif
taša
nenoriu kurti naujos temos, gal seimininkes pasidlains patirtimi.
pastoviai susismusa i viena gala kaldra uzvalkale. i viena gala susistumia visa kaldra, o kitam gale lieka tuscias uzvalkalas. gal kam irgi taip buna?
man net po vienso nakties taip nutinka. turiu ryte-vakare ispurtyt ir is naujo susizvejot kaldra...
miegu tikrai ramiai ir net neisivaizduoju kodel taip yra..

gal naudojat kokius spec ziogelius, kurie neisplestu kaldros(vilnos)...
ar tik prisiuvimas isgelbetu?

4u.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.