Įkraunama...
Įkraunama...

Juka

QUOTE(Auges @ 2006 04 27, 09:16)
Įkišau į žemę - papuvo, dabar į vandenį įkišau - kol kas stovi, bet panašu kad ir čia nieko nebus - suminkštėjus jau šiek tiek. Ar bandėt kas nors iš nupjautos viršunės tik augint?

augint is nupjautos nebandziau schmoll.gif . bet bandyciau daryt taip: nupjauta virsune siek tiek padziovinciau, kad nebutu slapia, tada sodinciau i dregna zeme. gal jai per slapia buvo, jei papuvo g.gif
Atsakyti
user posted image
Na mėginu įkelti tiesiai į puslapį.
Atsakyti
QUOTE(Aina @ 2006 04 27, 12:19)
augint is nupjautos nebandziau schmoll.gif . bet bandyciau daryt taip: nupjauta virsune siek tiek padziovinciau, kad nebutu slapia, tada sodinciau i dregna zeme. gal jai per slapia buvo, jei papuvo g.gif


Nežinau ar teisingai supratau "viršunes" g.gif . Mano pati pirmoji Juka taip pat suminkštėjo ir ...supuvo. Bet tai kas augo ant to rudo stiebo (lapai) aš trumpam (kokiai savaitei) įmerkiau į vandenį po to pasodinau į drėgną žemę. Prigijo visos trys išaugėlės. Aišku, tai jau buvo kitokia Juka-lapai nuo pat šaknų. Bet išaugo didelės ir gražios. Vieną mamai padovanojau, tai džiaugiasi neatsidžiaugia.
Atsakyti
Saldainios juka wub.gif

Mano irgi jau panaši, tik aš kas kiek laiko apatinius lapus vis nukerpu - lengviau kažkaip atrodo pats augalas, o ir kamienas medėja po truputuką... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Džinė @ 2006 04 25, 18:17)
dabar pavasaris - turėtų pradėti leisti naujas šakeles. Gal palaistyk trąšom truputį g.gif

Ačiū už patarimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2006 04 27, 10:16)
Sveikos,  patarkit.

Turiu dvi Jukas. Jos abi išaugintos ne ant koto. (na nuo koto buvo nupjautos kol mažos buvo smile.gif )
Viena labai išstypo ir stiebas sulinkęs. Žodžiu nupjoviau viršunę vienos, kad išleistų vaikų ant stiebo ir auginsiu dabar ant stiebo.
Ar įmanoma tą nupjautą viršunę įšaknydint? Įkišau į žemę - papuvo, dabar į vandenį įkišau - kol kas stovi, bet panašu kad ir čia nieko nebus - suminkštėjus jau šiek tiek. Ar bandėt kas nors iš nupjautos viršunės tik augint?




Tai va, dabar jau ir pati galiu atsakyt. Turėjau dvi jukas, dabar turėsiu daug jukų biggrin.gif
Nupjauta viršūnė išleido šaknis thumbup.gif . O stiebas likęs žemėje išleido 4 šakeles thumbup.gif (čia jau prasikalusios, o dar nemažai šiaip pumpurų matyt, tai gal dar ir daugiau išleis su laiku)
Sėdžiu dabar apsipatenkinusi, bet antros jukos pjaut nedrįstu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2006 05 04, 08:10)
Tai va, dabar jau ir pati galiu atsakyt. Turėjau dvi jukas, dabar turėsiu daug jukų  biggrin.gif
Nupjauta viršūnė išleido šaknis  thumbup.gif . O stiebas likęs žemėje išleido 4 šakeles  thumbup.gif  (čia jau prasikalusios, o dar nemažai šiaip pumpurų matyt, tai gal dar ir daugiau išleis su laiku)
Sėdžiu dabar apsipatenkinusi, bet antros jukos pjaut nedrįstu  biggrin.gif

auges, papasakok smulkiau kaip darei. vandeny laikei, dziovinai ar iskart i zeme kisai g.gif
Atsakyti
Nupjoviau apie 40 cm ilgio viršunę. Apie 10 min palaikiau "lauke", po to kišau į žemę iškarto. Po savaitės, gal dviejų pažiūrėjau - pradėjo pūti. Nupjoviau papuvusią dalį ir įmerkiau į vandenį. Po maždaug 1-1,5 savaitės išleido pirmas šaknis, dabar dar laikau vandenį, laukiu kol daugiau šaknų išleis. (šiaip ir vandenį stebėjau pradėjo biški pūti, bet tą vietą nupjoviau - nukrapsčiau, ir dabar lyg ir nieko). thumbup.gif:
Atsakyti
Manoji juka auga ant stiebo. Žiemą praretinau pora jos šakelių, kurias įkišau į vandenį ir laukiau, kol išleido šaknis. Pavasariop jau persodinau į lapiniams augalams skirtą žemę ir dabar namuos turim jau tris jukas thumbup.gif Ir kad žinotumėt, kaip spėriai auga tos dvi mažosios jukos bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žydraakė: 12 gegužės 2006 - 08:57
Smagu kad čia visoms taip auga jukutės. Maniškė kažkaip tai jau ytartinai atrodo... Lapai apatiniai taip lyg papilkėję, tokie tamsiai žali, kaip supuvę toks vaizdelis doh.gif sad.gif cray.gif Nzn k daryt, gal persodinimo prašosi maziukė manio? Gal kam taip buvo ir pavyko atgaivint?
Papildyta:
o Kalitejos juka tai pasaka... Bet pas mane tai taip iš šonų atrodo šakos darosi...
Atsakyti
Turiu problemėlę verysad.gif
Manoji juka auga ant koto, iš to koto auga kokie 4 juko stiebai, tik va vienas taip laaaaabai ištyso ir jau nebeatlaiko savo svorio, leipsta doh.gif Nežinau, ką daryti g.gif Vyras siūlo jį patrumpinti-nupjauti, kad jis paskui vėl išleistų lapus, bet aš nesu tikra, ar taip galima mastau.gif
Atsakyti
o ką daryti - man jukos žemė pabaltavo, bet jokių vabaliukų (kaip anksčiau temoj rašyta) nėra g.gif
kodėl taip? negražiai labai atrodo doh.gif cool.gif
Atsakyti