Įkraunama...
Įkraunama...

Juka

QUOTE(vida777 @ 2007 01 29, 19:26)
Turiu nemazai juku, isaugintu is nupjautu virsuniu, kurios dabar jau siekia apie 1metra ir daugiau, bet kaip pastebejau, kad jos pakankamai sparciai auga i virsu ir labai letai medeja kamienas. Taigi, turedamos toki liauna nesumedejusi kamiena, paprasciausiai nebeatlaiko lapu svorio, pradeda linkti, o kartais ir pacios nuluzta. Kokiu reiketu gudrybiu imtis, kad ta kamiena sustiprint g.gif ? O gal neleist tokim didelem vienastiebem isaugt, nors, kita vertus, turime pora ir su nupjautais kamienais, bet is ju isauge ugliai (apie metra) taip pat jau nulinke. Tu, kurios auga zemeje, stengiuosi neperlaistyt, bet keleta auginu hidroponiniu budu, tai kaip tada - jos gi istisai gyvena vandeny g.gif ?

Per daug gerai maitini, jukoms vasara reikia sausros ir karscio, tada jos ilsisi, o tuo paciu medeja kamienas, jei jas tresi reguliariai ir gausiai lieji, jos negauna poilsio. O su juku auginimu hidroponiniu budu neesu susidurusi ,tai nieko ir negaliu patart sad.gif
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2007 01 29, 19:26)
Turiu nemazai juku, isaugintu is nupjautu virsuniu, kurios dabar jau siekia apie 1metra ir daugiau, bet kaip pastebejau, kad jos pakankamai sparciai auga i virsu ir labai letai medeja kamienas. Taigi, turedamos toki liauna nesumedejusi kamiena, paprasciausiai nebeatlaiko lapu svorio, pradeda linkti, o kartais ir pacios nuluzta. Kokiu reiketu gudrybiu imtis, kad ta kamiena sustiprint g.gif ? O gal neleist tokim didelem vienastiebem isaugt, nors, kita vertus, turime pora ir su nupjautais kamienais, bet is ju isauge ugliai (apie metra) taip pat jau nulinke. Tu, kurios auga zemeje, stengiuosi neperlaistyt, bet keleta auginu hidroponiniu budu, tai kaip tada - jos gi istisai gyvena vandeny g.gif ?

Mano jukos aukštis virš 2 m, kamienas gana storokos (pagal mano kitus matytus), tai aš į vazono žemes esu įsmeigusi bambuką,kuris yra beveik iki kamieno viršaus. Prie bambuko žalia juostele tvirtai pririšu jukos kamieną . Vaizdo tai nei kiek negadina. Kamienas auga tiesiai, o jei bando linkti ar suktis link saulės, tai pasukioju vazoną. mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikutes 4u.gif ,
isirasau ir as i juku augintoju gretas mirksiukas.gif . mano mama senukuose nupirko nukainuotu juku ir dvi atveze man. tai dabar ir galvoju, kokio vazonelio joms persodint reiketu, na ar gilaus, ar plataus, ar dar kokio kito g.gif tongue.gif g.gif . perskaiciau visa tema, bet taip atrodo ir neradau apie tai prasyta. o jas butinai reiktu persodint, nes viena tai jau greit gali ir isvirsti nuo savo koto svorio is to plastmasinio vazono doh.gif , o taip nesinoretu ju prarast doh.gif .
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 31, 14:36)
sveikutes  4u.gif ,
isirasau ir as i juku augintoju gretas  mirksiukas.gif . mano mama senukuose nupirko nukainuotu juku ir dvi atveze man. tai dabar ir galvoju, kokio vazonelio joms persodint reiketu, na ar gilaus, ar plataus, ar dar kokio kito g.gif tongue.gif  g.gif  . perskaiciau visa tema, bet taip atrodo ir neradau apie tai prasyta. o jas butinai reiktu persodint, nes viena tai jau greit gali ir isvirsti nuo savo koto svorio is to plastmasinio vazono doh.gif , o taip nesinoretu ju prarast doh.gif .

Sveikute,
O tu pagalvok, ar reikia persodinti, tai yra jei žemių yra pakankamai ir gėlė tvirtai laikosi vazone, tai gal neverta dabar, o gal net šiemet persodinti? Matai, aš juką gavau dovanų ir ji tam plastikiniam vazonėly sėkmingai augo du metus, kol aš ją persodinau ir viskas buvo gerai. Na bet jei matai, kad labai jau ankšta tam vazone, galima persodinti. Aš asmeniškai palaukčiau kovo mėnesio, dabar toks ramybės periodas. Na o dėl vazono formos, tai aš visada persodinu į vazoną, kuris yra truputį siaurėjantis į apačią. Augalą rekomenduojama persodinti į vazoną, kuris būtų maždaug 5 cm platesnis nei senas. Jukos (nedidelės) šaknys yra gana smulkutės, viena ar dvi truputį storesnės.
Atsakyti
QUOTE(alvara @ 2007 01 31, 18:41)
Sveikute,
O tu pagalvok, ar reikia persodinti, tai yra jei žemių yra pakankamai ir gėlė tvirtai laikosi vazone, tai gal neverta dabar, o gal net šiemet persodinti? Matai, aš juką gavau dovanų ir ji tam plastikiniam vazonėly sėkmingai augo du metus, kol aš ją persodinau ir viskas buvo gerai. Na bet jei matai, kad labai jau ankšta tam vazone, galima persodinti. Aš asmeniškai palaukčiau  kovo mėnesio, dabar toks ramybės periodas. Na o dėl vazono formos, tai aš visada persodinu į vazoną, kuris yra truputį siaurėjantis į apačią. Augalą rekomenduojama persodinti į vazoną, kuris  būtų maždaug 5 cm platesnis nei senas. Jukos (nedidelės) šaknys yra gana smulkutės, viena ar dvi truputį storesnės.

taip tai nepersodinciau, nes dydzio lyg ir pakanka, bet bijau, kad neisvirstu jos, nes kazkaip kreivai jos ten pasodintos, o ta didesne tai ypac doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pūkis @ 2007 01 31, 13:36)
sveikutes  4u.gif ,
isirasau ir as i juku augintoju gretas  mirksiukas.gif . mano mama senukuose nupirko nukainuotu juku ir dvi atveze man. tai dabar ir galvoju, kokio vazonelio joms persodint reiketu, na ar gilaus, ar plataus, ar dar kokio kito g.gif tongue.gif  g.gif  . perskaiciau visa tema, bet taip atrodo ir neradau apie tai prasyta. o jas butinai reiktu persodint, nes viena tai jau greit gali ir isvirsti nuo savo koto svorio is to plastmasinio vazono doh.gif , o taip nesinoretu ju prarast doh.gif .


na jei pirkai nukinuotas - butinai persodink, o vazonas, jo forma nera taip ir svarbu..as geles persodinu nelaukdama pavasario ir dar ne viena del to nepasiligojo, atvirksciai subujojo, nors dar ir ne pavasaris lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 01 30, 22:26)
Per daug gerai maitini, jukoms vasara reikia sausros ir karscio, tada jos ilsisi, o tuo paciu medeja kamienas, jei jas tresi reguliariai ir gausiai lieji, jos negauna poilsio. O su juku auginimu hidroponiniu budu neesu susidurusi ,tai nieko ir negaliu patart sad.gif

Tai reiks maziau trest, ipilsiu degtineles ir uzteks lotuliukas.gif lotuliukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(axara @ 2007 01 31, 22:14)
na jei pirkai nukinuotas - butinai persodink, o vazonas, jo forma nera taip ir svarbu..as geles persodinu nelaukdama pavasario ir dar ne viena del to nepasiligojo, atvirksciai subujojo, nors dar ir ne pavasaris  lotuliukas.gif

as ir manau, kad ir del nukainavimo reik persodint drinks_cheers.gif . to padaryt nebijau, nes taip pat esu ne viena augaliuka persodinus ziema tongue.gif
Atsakyti
[quote=Pūkis,2007 02 01, 15:00]
as ir manau, kad ir del nukainavimo reik persodint drinks_cheers.gif . to padaryt nebijau, nes taip pat esu ne viena augaliuka persodinus ziema tongue.gif

Jukos tikrai neopios ir nieko čia tokio, kad persodinsi dabar. Aš mačiau neseniai nukainuotas Senukuose, tai jos labai sveikai atrodė ir vazonai buvo normalūs. Tai va tokių ir nebūčiau persodinus. O Bet tačiau... kiekvienas atvejis individualus. Sėkmės, Pūki. 4u.gif
Atsakyti
as palaisciau savo juka su degtine kaip ten liepe doh.gif tai daba laukiu rezultatu g.gif bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(alvara @ 2007 02 01, 15:38)

Jukos tikrai neopios ir nieko čia tokio, kad persodinsi dabar. Aš mačiau neseniai nukainuotas Senukuose, tai jos labai sveikai  atrodė ir vazonai buvo normalūs. Tai va tokių ir nebūčiau persodinus. O Bet tačiau... kiekvienas atvejis individualus. Sėkmės, Pūki. 4u.gif

aciukas uz palaikyma mirksiukas.gif
siandie kate prasiejo pro tas jukas ir kazkaip uzkliude viena vazona, ti jis ir nugriuvo nuo to svorio doh.gif (nes kaip rasiau, kad pakrypus viena juka stipriai) . ryt begsiu pirkt naujo vazono ir sodint tongue.gif
Atsakyti
pas mane juka irgi tebestovi pirktiniame vazone - plastmasiniame mažyčiame. tai stovi tokia pasvirus, galėčiau už kamieno paėmus lengvai ištraukti. bet dar laikau, matau kaip atsigauna, lapelius naujus leidžia. persodinsiu pavasarį smile.gif
Atsakyti