Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 5

QUOTE(laukine pieva geliu @ 2007 05 25, 02:57)
Sveikos mamos,

as dar ne mama....bet manau akd jus butumet man didziausia parama....
visai neseniai mama prasitare jog krutyje rado guzeli...nemaza...nuejo pas gydytojus, daresi visokius tyrimus ir...antradieni daro operacija...
baisiausia, kad visad galvojusi jog apie tai pakankamai zinau,supratau jog net neisivaizduoju kas tai...kaip tai gydoma...ir kaip tai baisu...
mano mama klaipedoj o as vilniuj tads negalim normaliai susedusios pasikalbeti, o ir atrodo kad ji kazka slepia, galbut nenori musu skaudinti...
minejo jog ja persvietinejo, bet lygtais negalejo apsakyti ar tai vezinis ar ne auglys...poto is vienos drauges, kuriai irgi buvo augys krutyje suzinojo kad jai paskirtas gydytojas labai prastas ir patare kita...tas kitas vos apziurejes liepe tuctuojau operuotis ir paskyre operacija vos po keliu dienu...dar mama minejo jos itaria akd vezys gali buti isplites is pazastyje.....
bet ji taip ir nepasake ar tai tikrai vezys ar tik augliukas...
kaip manot ar jai galejo ir paciai nepasakyti ir daryti operacija, kad issiaiskinti? ar taip buna? ar ji tiesiog mums nesako?
beje musu mociute-mamos mama, irgi sirgo kruties veziu dar budama jauna, jai padare operacija bet su komplikacijom ir tt... bet is zadetu 5 metu ji gyvena jau apie dvvidesimt...
nezinau ka galvoti, suprantu akd nieko nezinau ir tai begalo gasdina...
maniau jog paveldejimas buna kas antra karta, t.y. turetu buti man...jau ir taip gysytojai minejo, jog mano organizmas linkes i visokiu darinius...bet maniau jog mama to isvengs...
padekit kaip galit, kuo daugiau info, nes jauciuos kaip pirmoke pamacius matematikos formules.... fear.gif

ko gero turiu daug patirties, nes pries pora metu mano mamai tas pats buvo, tik po operacijos pasake, kad viskas gerai, kad nepiktybinis. Dar del pazastu. Tai tikriausiai kalbejo apie limfmazgius, nes butent i juos pirmiausiai yra metastazes, todel kai salina koki nors organa, kuriame yra vezys, dazniausiai aplink ji 5 cm spinduliu pasalina ir visa kas ten aplinkui yra - o labai daznai tai buna limfmazgiai. Nereikia pasiduoti, tikrai tikek ir viskas bus gerai, svarbiausia pasistenk tuo itikinti mama, nes psichologinis smugis tikrai jai teko didelis.
Atsakyti
Vakar sužinojau, kad dar toliau stebės – po mėnesio kartos echoskopiją.
Trumpai priminsiu: Šiauliuose prieš mėn. privačiame kabinete atlikau echoskopiją - išvada buvo: onko. procesas vyksta (limfmazgiai pažastyje ir įtartinas darinėlis kitoje neoperuotoje krūtyje ~ 5 mm). Dar kartą pasidariau echo. Šiaulių onkologiniame. Čia echoskopuotojo buvau išbarta - paklausė, ką aš čia veikiu ir iš vis kodėl negydoma, seniausiai turėtų būti taikoma chemija. Jau vasario mėnesio echoskopijoje jis matė nerimą keliančių požymių. Kai atsakiau, kad Kaune atlikta punkcija buvo neinformatyvi, vėl klausė, kodėl ji nekartojama. O KĄ AŠ ŽINAU??? Taigi pasiskambinę ir pasitarę su mano gydančia gydytoja nusprendė toliau laukti, padidėjimas per 3 mėnesius nežymus tik kažkur apie 2 mm, gali būti ir matavimo paklaida, aš taip noriu galvoti...Taigi sėdžiu ant statinaitės ir laukiu, Tik jau tikiai žinau į Nidą birželio pabaigoje (kai Emilija išlaikys egzaminus) dar nuvažiuosim. ECH, nuostabu.
Atsakyti
Laba diena 4u.gif
Pagaliau atradau ax.gif nežinau ar įstengsiu parašyti...mano vienam sūneliui sunku ...turime tą baisuoklį(piktybinį naviką),geriame chemiją,ir labai vemiame...sūnui 9-eri,nesustoja baisuoklis jis plinta.
kol kas man labai sunku apie tai kalbėti,gerklėje gumulas.Maniau galėsiu išsipasakoti,deja šiandien to nebegaliu...tikiuosi dar pas jus užeiti,kai bus lengviau...
Atsakyti
QUOTE(***Paulina*** @ 2007 05 18, 10:56)
Jungiuosi prie jusu - labai gera tema, nes tik susidure su sia liga gali suprasti ka tenka isgyventi. Mano mamai pries 11 metu operuotas kruties vezys. Gydymas buvo toks: pirmiausia svitinimas, po to operacija (tiesa, kiek ilgesnis ir sunkesnis gijimas po operacijos, gydytojai sake, kad del svitinimo), po to chemoterapija. Nupjauta jai pilnai krutis ir visi ispjauti tos pazasties limfmazgiai. Musu dziaugsmui liga atsitrauke. Noreciau patarti viena dalyka (cia kiek prisiziurejau atveju ligoninej) - kad ir kaip baisiai skambetu, bet kartais reikia ryztis nupjauti visa kruti, o ne tausoti, nes tokiu atveju ligai lengviau atsinaujinti. Pati maciau liudnu vaizdu, kai moteru prasymu chirurgai ispaudavo tik augli, bet po to jos vel sugrizdavo.
O dabar prasau jusu patarimo ir palaikymo - vakar suzinojai, kad liga vel sugrizo i musu seima - teciui nustate skrandzio vezi. Sake, kad kita savaite jau operuos. Kas susidures su sios ligos gydymu ir eiga? Gydytojai sako, kad pati pradzia, o be to jis nejaunas, o vis tiek siulo operuoti, tai gal is tikruju ne taip blogai?
Siandien vel nakti kosmarai sugrizo, prsiminus onkologine ligonine, gydymus ir pan. Sedziu darbe nei gyva, nei mirus, galva kaip puodas. Sorry, kad daug prirasiau, bet kazkaip lengviau pasidare parasius...

Sveika. Mano mama taip pat serga skrandzio veziu. Pries pusantru metu operavo-pasalino skrandi,po to-chemija ir svitinimas. Po operacijos buvo labai sunku. Juk pasikeite visi mitybos iprociai,negalejo valgyt kaip anksciau. Teko ir vaistus nuo anoreksijos gerti-visiskai dingo apetitas ir labai nukrito svoris. Prireike nemazai laiko,kad viskas atsistatytu... Kazin ko patarti negaliu,taciau kuo galesiu,tuo padesiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tinto @ 2007 05 26, 23:56)
Sveika. Mano mama taip pat serga skrandzio veziu. Pries pusantru metu operavo-pasalino skrandi,po to-chemija ir svitinimas. Po operacijos buvo labai sunku. Juk pasikeite visi mitybos iprociai,negalejo valgyt kaip anksciau. Teko ir vaistus nuo anoreksijos gerti-visiskai dingo apetitas ir labai nukrito svoris. Prireike nemazai laiko,kad viskas atsistatytu... Kazin ko patarti negaliu,taciau kuo galesiu,tuo padesiu 4u.gif


Aciu uz palaikyma smile.gif Tevuka isoperavo pereita treciadieni - pasalino visa skrandi, gydytojas sake, kad niekur toliau lyg tai nepaplites, bet viskas paaiskes po tyrimu is laboratorijos, t. y. sia savaite. Taigi laukiam.

Papildyta:
QUOTE(kriro @ 2007 05 24, 16:25)
O, as turiu ta pacia problema. mano teciui truko skrandzio opa, kai isoperavo, pasalino trecdali skrandzio ir grize tyrimai parode, kad antros stadijos vezys. po menesio salins visa skrandi. Gydytojai sako, kad tik tam , jog apsidraustu, nes dare limfmazgiu tyrimus. ,etastaziu nerado. Labai noreciau , kad klas nors parasytu, kaip reikia gyventi po to, kai neturi skrandzio, ar sunkiai gyjama po tokios operacijos, gal dabar reiketu pastiprinti imuniteta?
bet as neliudziu, nes vezys mane uzgrudino, zinokit visada reikia tiketis ir viskas bus gerai. Mano seimoje jau trecias kartas, tik pries tai su veziu kankinosi moterys. laikykimes ir viskas bus gerai.


Mano tevukui pereita treciadieni pasalino skrandi, tai galiu papasakoti apie pirmas dienas. Pati operacija trunka apie 2 val. Po operacijos visa para laiko reanimacijoje, o tik po to atveza i palata. Zmogus jau buna pilnai atsigaves po narkozes. Ta diena leido isgerti stikline skysciu - vandens (negazuoto) arba siltos ramuneliu arbatos. 2 kartus per diena stato laselines. Galima siek tiek sedeti ir po truputi stotis. Antra diena gerti galima kiek nori, sedeti ir stotis reikia daugiau. Trecia diena po truputi pradeda duoti valgyti. Skauda pjuvi, jei skausmas didelis, tai leidzia nuskausminamus, bet mes apsiejome praktiskai tik 2 kartus - ryte ir pries miega, nes tie nuskausminamieji labai slopina. Labai svarbu neuzsiguleti, kad ventiliuotusi plauciai, neprisirinktu karkalu. Tai lyg ir viskas. Drasiai klausk, jei kas domina 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2007 05 25, 09:50)
O KĄ AŠ ŽINAU???


Kad tu nežinai, tai tau taip priklauso. Bjauriausia, kad ir gydytojai nežino, bet gi o tačiau turi savo nuomones. Ir dar skirtingas. Auuuuu!!! Žinai, net man norisi kaukti nuo tokios situacijos bjaurumo. Kelios nuomonės, aišku, visada yra geriau nei viena. Tačiau jei turi ne kelias, o tik 2 št., ir dar be to skirtingas, reikėtų pasiieškoti trečios. Gal tau vertėtų atkakti konsultacijos į Vilnių? Ką mes šioje srityje turim padoresnio? Ostapenko, Mudėną. Bent jau esu girdėjusi pastovias liaupses jų pusėn. Suprantu, jog tai būtų pošlykštė kelionė – pas juos dar reikia kažkaip įsiprašyti ir visa kita... Tačiau sėdėti ant statinaitės, manau, yra jau išvis nepakenčiamas užsiėmimas.
Atsiprašau, jei savo postringavimais sujaukiau tavo sąlyginę ramybę. Laikykis.
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2007 05 28, 21:58)
Tačiau sėdėti ant statinaitės, manau, yra jau išvis nepakenčiamas užsiėmimas.

Ačiū vi_, už palaikymą. Viskas gerai. Aš pasitikiu savo gydančia gydytoja, kaip tu pasitiki savo daktariuku. Vilniečius paliksiu ateičiai, kad ir Bloznelytę.
Tiesiog išgirdau echoskopijas atliekančio daktaro nuomonę. Sugebėjo įnešti sumaištį. Gal ir gerai, neleidžia per daug atsipalaiduoti. Pradžioje susierzinau. Tačiau aš jam rūpiu, tai nėra taip blogai. Be to, pats prisipažino - jis nesikiša į kliniką. Nei žino kokią chemiją gavau, nei kodėl tokia taktika, nei kokia ta mano stadija. Seniai man yra pasakyta, kad vėžinės ląstelės išplitę visame kūne, tik laiko klausimas, kada jos kur nors pradės aktyviai reikštis. Tokioje situacijoje medikai išsireiškia taip: visiško pasveikimo nesitikima. Esu pakankami protinga ir suprantu, kas sakoma. Tik mes, ligonai, esame labai užsispyrę, stengiamės įrodyti, kad jie klysta, kartais ir įrodome. Ant tos satatinaitės taip ir sėdėsiu, ilgiau- trumpiau. Svarbiausia nepražiopsoti to momento, kai gydymas bus jau tikrai būtinas. Manau, kad tai greičiausiai bus metastazės kokiame nors organe (tikiuosi ne galvoje) arba to darinio (dar vis naiviai tikiu, kad tai ne navikas) staigus augimas. Kaip gydytoja sako, jei procesas pajudės, rezultatai bus matyti ir labai greitai. Todėl ir darausi tas echoskopija kas 3-4 mėn. Dabar vėl už mėnesio paskyrė. Labai forsuoti gydymo gal ir nereikia, ne pradinės stadijos, kuo ilgesnis periodas bus tarp gydymų, tuo labiau atsigaus kūnas ir bus pasiruošęs kitam etapui. Dažnai pagalvoju, jei neturėčiau šeimos, tėvų, gal net ir nesigydyčiau (kai žinai, ką tenka patirti). Dabar sau priklausau tik iš dalies, turėdama tokią stiprią palaikomąją komandą (jūs taip pat jai priklausot ax.gif ) turiu stengtis ligą pažaboti. Be to, aš – pasiruošusi gerinti statistiką. smile.gif Praėjo dveji metai. Labai geras rezultatas. Gydytojai taip ir sakiau: man daug nereikia – tik dvejų metų, kai jie praeis, dar dvejų paprašysiu, vėliau – dar.
Užsiėmimas, t. y. sėdėti ant tos statinaitės, tikrai nekoks. Iš tiesų, kartais būna nepakenčiamas. Stengiuosi susigalvoti visokių smagių sau pramogų. Ką tik sugrįžau visa perlyta, galėjau pasislėpti kur nors, bet taip gera permirkti iki pat paskutinio siūlo. Paskutinį kartą tokia sulyta buvau gal prieš dvidešimt su trupučiu metų. Dar dabar prisimenu kaip bernai akimis varstė. ax.gif visos grožybės pasimatė. tongue.gif
Vasaros lietus - gaivus ir gausus. Dabar džiovinuosi. Mėgaujuosi, dar ir rankos neskauda, atvėso... karščiai labai jau nemalonų jausmą sukelia.
Atsakyti
Adis,begalines tau istvermes ,labai tikiu kad tavo statinaite padaryta is stipraus ,uzgrudinto simtamecio azuolo 4u.gif

Na o man birzeli vel reikia vaziuoti i kapitaline apziura,kazko neramu,labai diegia sona ,vis save raminu,kad tai nervo koks uzdegimas,bet skausmas panasesnis i kepenu negalavima.Tyliu,niekam apie tai nesiskundziu,viliuosi ,kad nieko pikto cia nera,o sirdeleje negeras jausmas karaliauja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo carvel: 29 gegužės 2007 - 21:39
QUOTE(adis @ 2007 05 29, 10:55)
Dažnai pagalvoju, jei neturėčiau šeimos, tėvų, gal net ir nesigydyčiau (kai žinai, ką tenka patirti). Dabar sau priklausau tik iš dalies,

Mėgaujuosi,


Aciu,tau,Adis,uz tavo mintis..Jos dazniausiai atspindi ne vienos is musu pergyvenimus ir jausmus...Tai stiprina ir guodzia..
Gyvuok ir megaukis gyvenimu kuo ilgiau..Tu mums reikalinga ir labai svarbi..rasau visu vardu,manau,nei viena nepriestaraus?


QUOTE(carvel @ 2007 05 29, 20:15)
Na o man birzeli vel reikia vaziuoti i kapitaline apziura,kazko neramu,

Zinau,kaip jautiesi,as visad pries apziuras nervinuosi..Ir visad ilendu pasisemt jegu is cia...
Atsakyti
Labas mergaites, i galva sove tokia mintis, kazkur girdeta citata:
Tik nieko nebijokim, nes ir taip jei pagavoti - tai sunkiausia ir yra gyventi.

Adis tau eilerastukas, kazkada verciau ji is vieno psl, cia pradzia, paieskosiu surasiu visa, tai mergaites sergancios onko liga eilerastis toks vaikiskai skaidrus ir ramus

As esu mergaite kuri megsta svajoti
Dabar as klausiu ar bebus geriau
As girdziu drugeliu plasnojima
Regiu angelëliø sparnus
Ak, kad galeciau begti
As esu mergaite kuri megsta svajoti
Atsakyti
ax.gif

AČIŪ. VISOMS. smile.gif
Atsakyti
sveiki, norėjau paklasut, ar po spindulinės terapijos būna bloga?mano mamai ryt darys, nežinom, ko tikėtis..man išvis baisu apie tai kalbėt,, bet teks
Atsakyti